Editörler : Lanet
04 Ocak 2022 15:27

Belediyede çalışan işçi pozisyonunda çalışan tekniker ve mühendisler

arkadaşlar beledi̇yeni̇n i̇şti̇rakçi̇leri̇nde i̇şçi̇ pozi̇syonunda çalişan tekni̇ker ve mühendi̇s arkadaşlar kadrolu memur tekni̇k personel konusunda bi̇lgi̇si̇ olan var mi

okankaya11
Aday Memur
04 Ocak 2022 15:59

arkadaşlar yil sonunda kadro geli̇yor di̇ye bi̇r söylenti̇ var bi̇lgi̇si̇ olan var mi

bakan92
Kapalı
04 Ocak 2022 16:15

Kadro gelicek diye bir şey duymadım. Ama şöylebir algı var taşerondan belediye personel şirketlerine geçenler kendini kadrolu zannediyor olabilir. Eski adı taşeron yeni adı personel aş bünyesinde daimi işçi.

okankaya11, 2 yıl önce

arkadaşlar yil sonunda kadro geli̇yor di̇ye bi̇r söylenti̇ var bi̇lgi̇si̇ olan var mi

milyontane
Aday Memur
06 Ocak 2022 17:07

Merhaba. Ben de mühendis olarak görev yapıyorum belediye şirketinde. Ve şimdi asgari ücret seviyesinde maaşım. Kadro gelir mi hiç bir şey duymadık. KHK' yla kadroya geçmişiz gibi algı yaratılsa da maaşımız bile asgari ücret seviyesine düşmüş durumda...Ama sorumluluğa geldiğinde sözleşmeli ve memur arkadaşlardan bir farkımız kalmıyor. Hakedişlere bile imza atıyoruz...

Sözleşmeli ve memurlarla aynı sorumluluklar verilip, imza attırılıp maaş ve haklar konusunda onlarla aramızda uçurumların olması gerçekten üzücü bir hal aldı. Kadro gibi bir beklentim yok açıkçası. Ama umarım bizler için bir düzenleme yapılır artık...Çünkü çalışma konusunda sözleşmeli ve memurlardan hiç bir farkımız kalmadı. Ya o sorumluluklar verilmesin, imza atmayalım ya da bir düzenleme yapılsın artık. Gerçekten hakkımız emeğimiz yeniyor... Siz/ biz ayrımı oluyor aynı meslek grubundaki insanlar arasında...

Herkes halinden memnunmuş gibi Belediye şirketinde görev yapan arkadaşlardan...Kimseden ses çıkmıyor. Sendikalar hakkımızı savunmuyor. Haberimiz yapılmıyor... Ki KHK'yla bile belediyeler mağdur edildi. Umarım bir çalışma vardır, umarım düzenleme yapılır bizlerle ilgili...

Bilgisi olan arkadaşlar varsa bizleri de bilgilendirirlerse seviniriz yapılan/yapılması düşünülen çalışmalar hakkında.

bakan92
Kapalı
10 Ocak 2022 14:27

Ben de mühendis olmama rağmen evrak kayıtta büro memuru olarak görev alıyorum. Teknik kadrodan sözleşmeye geçmiş olsam kendi işimi yqpkış olcam ama basit iş yaptırıp asgari ücret veriyorlar. Ne kıdem artışı var ne maaş artışı. Rezillik!!!

milyontane, 2 yıl önce

Merhaba. Ben de mühendis olarak görev yapıyorum belediye şirketinde. Ve şimdi asgari ücret seviyesinde maaşım. Kadro gelir mi hiç bir şey duymadık. KHK' yla kadroya geçmişiz gibi algı yaratılsa da maaşımız bile asgari ücret seviyesine düşmüş durumda...Ama sorumluluğa geldiğinde sözleşmeli ve memur arkadaşlardan bir farkımız kalmıyor. Hakedişlere bile imza atıyoruz...

Sözleşmeli ve memurlarla aynı sorumluluklar verilip, imza attırılıp maaş ve haklar konusunda onlarla aramızda uçurumların olması gerçekten üzücü bir hal aldı. Kadro gibi bir beklentim yok açıkçası. Ama umarım bizler için bir düzenleme yapılır artık...Çünkü çalışma konusunda sözleşmeli ve memurlardan hiç bir farkımız kalmadı. Ya o sorumluluklar verilmesin, imza atmayalım ya da bir düzenleme yapılsın artık. Gerçekten hakkımız emeğimiz yeniyor... Siz/ biz ayrımı oluyor aynı meslek grubundaki insanlar arasında...

Herkes halinden memnunmuş gibi Belediye şirketinde görev yapan arkadaşlardan...Kimseden ses çıkmıyor. Sendikalar hakkımızı savunmuyor. Haberimiz yapılmıyor... Ki KHK'yla bile belediyeler mağdur edildi. Umarım bir çalışma vardır, umarım düzenleme yapılır bizlerle ilgili...

Bilgisi olan arkadaşlar varsa bizleri de bilgilendirirlerse seviniriz yapılan/yapılması düşünülen çalışmalar hakkında.

okankaya11
Aday Memur
11 Ocak 2022 07:38

aynen öyle beyefendi... ama umutluyuz bu yeni çalışma bakanından bu yılın sonuna kadar kadro ile ilgili beklentimiz var.... bizler işçi teknik personel olarak üst yönetime gerek ücretler gerek çalışma şartları konusunda baskı yapıyoruz..umarım karşılığını alırız...size tavsiyem sizde birlikte hareket ederek böyle bir yol izleyebilirsiniz...

bakan92
Kapalı
11 Ocak 2022 09:45

Emin olun kimsenin bizi umursadığı yok. Halkçı düşünceli olsun olmasın. Sadece yaptıkları mağduriyeti kullanıp medya karşısında prim kasmak!

okankaya11, 2 yıl önce

aynen öyle beyefendi... ama umutluyuz bu yeni çalışma bakanından bu yılın sonuna kadar kadro ile ilgili beklentimiz var.... bizler işçi teknik personel olarak üst yönetime gerek ücretler gerek çalışma şartları konusunda baskı yapıyoruz..umarım karşılığını alırız...size tavsiyem sizde birlikte hareket ederek böyle bir yol izleyebilirsiniz...

milyontane
Aday Memur
20 Ocak 2022 10:08

Hakkımız yeniyor. Aynı işi yapan arkadaşlar 3 katımız maaş alıyor. Biz ASGARİ ÜCRET.

Ne zaman Belediye şirketlerini, bu şekilde çalışan üniversite mezunlarını görecekler... Diğer haklar ve ücret konusunda aynı işi yapan arkadaşlarla büyük farklar oluyor aramızda...Aynı işleri yapıyoruz aynı sorumlulukları alıyoruz, aynı zorlukları çekiyoruz...

Sendikalar ne yapıyor gerçekten merak ediyorum!!! İçinde bulunduğumuz durumu da biliyorlar. Saçma sapan, herkesi kapsamayan haberlerle müjdeler veriliyor. Medyaya yansıyan 2 zam, sosyal hak iyileştirilme haberleriyle sanki tüm ülkedeki benzer çalışanlara verilmiş gibi algı yaratılıyor. Belediye başkanlarının vicdanlarına bırakılıyoruz... Bizde herhangi bir iyileştirme olmuyor.

Aynı işi yapanlar, aynı meslek grupları arasında standart bi ücret belirlemek, direkt bakanlık tarafından yapılması, kurumların inisiyatifine bırakılmaması bu kadar mı zor. Kimi iyileştirme yapıyor kimi yapmıyor. Tüm belediyeler arasında bile herkes farklı ücret alıyor. İpin ucu kaçmış durumda. Adalet nerede, hak, emek yememek nerede gerçekten anlayamıyorum artık...

SocialSecurity
Aday Memur
20 Ocak 2022 11:53

Adamlar havadan iş sahibi olmuş bir de maaş beğenmiyorlar vay arkadaş ya. mühendisliğine teknikerliğine o kadar güveniyorsan özel sektör orada git istediğin maaşa anlaş veya otur sınava çalış memur ol önünden kitabini mi alıyolar?

Serhatcepni1
Kapalı
20 Ocak 2022 12:29

He la torpille girmişler belediyeye bide tatama yapiyorlar

SocialSecurity, 2 yıl önce

Adamlar havadan iş sahibi olmuş bir de maaş beğenmiyorlar vay arkadaş ya. mühendisliğine teknikerliğine o kadar güveniyorsan özel sektör orada git istediğin maaşa anlaş veya otur sınava çalış memur ol önünden kitabini mi alıyolar?

milyontane
Aday Memur
20 Ocak 2022 13:09

Memur ya da sözleşmeli olanların da bizden önce nasıl memur ya da sözleşmeli olduklarını biliyoruz. Oturup çalışmayıp memur olan çok. Birşekilde sözleşmeli başlayıp KPSS puanı olmadan devletin verdiği kadroyla memur olan çok. KPSS puanımı da vererek başladım işe. Torpilli değilim. Torpilli olsam asgari ücret almazdım heralde değil mi? Neden bi insanın hak ettiğini talep etmesi bunu dile getirmesi sizleri rahatsız ediyor? Sözleşmeli veya kadrolu hakediyor bencede alsın herkes hak ettiğini. Onlar neden fazla alıyorlar mı diyoruz? Neden böyle tepki gösteriyorsunuz anlamıyorum. Art niyetli düşünüyorsunuz. İnsanların hak ettiklerini dile getirmeleri bilmiyorum ya niye başkalarını rahatsız eder anlamıyorum

bakan92
Kapalı
20 Ocak 2022 15:03

Kesinlikle katılıyorum. Sıfırdan taşeronda bile başlamadan kadroya alınanlar var, hani sözleşmeyide geçtim. Özel sektöre atıl diyorlar özel sektörde ben siyasi parti üyeliği istenip işe alınacağıma kadar mülakatlar gördüm. Yani insanın aklıyla dalga geçiyorlar. Ülkede liyakat var gibi ağzı olan konuşuyor.

milyontane, 2 yıl önce

Memur ya da sözleşmeli olanların da bizden önce nasıl memur ya da sözleşmeli olduklarını biliyoruz. Oturup çalışmayıp memur olan çok. Birşekilde sözleşmeli başlayıp KPSS puanı olmadan devletin verdiği kadroyla memur olan çok. KPSS puanımı da vererek başladım işe. Torpilli değilim. Torpilli olsam asgari ücret almazdım heralde değil mi? Neden bi insanın hak ettiğini talep etmesi bunu dile getirmesi sizleri rahatsız ediyor? Sözleşmeli veya kadrolu hakediyor bencede alsın herkes hak ettiğini. Onlar neden fazla alıyorlar mı diyoruz? Neden böyle tepki gösteriyorsunuz anlamıyorum. Art niyetli düşünüyorsunuz. İnsanların hak ettiklerini dile getirmeleri bilmiyorum ya niye başkalarını rahatsız eder anlamıyorum

SocialSecurity
Aday Memur
21 Ocak 2022 09:49

Lan bırakın burada birbirinizi gazlamayı eskilerden size ne onlar ahlaksız diye siz de mi öyle olacaksınız. Herkes kısa yoldan köşeyi dönme peşinde anasını satayım. Sınav kağıdına adını soyadını yazan mühendis oluyor zaten kadro istiyorsan oturup sınava çalışacaksın yok öyle bedavadan torpille hem işe gireyim hem kadro alayım.

betelgeuse13
Yasaklı
21 Ocak 2022 11:15

15 ocak maaşını her şey dahil söyler misin bakalım asgari ücret mi? :D
milyontane, 2 yıl önce

milyontane
Aday Memur
21 Ocak 2022 13:03

Lan diyerek neden seviyesizleşiyorsunuz. Ne alıp veremediğiniz var sizi neden bu kadar rahatsız ettik? Eski değil gayrette yakın zamandan bahsediyorum. Nasıl sözleşmeli olanlar torpille işe başlıyorlarsa taşeronda da vardır elbet. Ama kendi adıma konuşursam torpilli olmadığımı dile getirdim. Öyle olsaydı bu maaşı almaz hatta direkt sözleşmeli olarak başlardım değil mi?

Bu arada kadro beklentimin olmadığımı sadece iyileştirme olur umarım diye Ümit ettiğimi söylemişim. Siz kimsiniz neden bu durum sizi bu kadar rahatsız etti de burda böyle şeyler yazabiliyorsunuz? Sanırım teknik personel değilsiniz bu yüzden memur mühendis arkadaşların aldığı maaşlar da sizi rahatsız ediyor olabilir.

Belediyelere de 696 sayılı KHK?yla kadro verildiği duyuruldu. Diğer kurumlarla birlikte. Belediyeler kadro almadı belediye şirketlerine aktarıldı. Bakın tekrar diyorum kadro için yazmıyorum. Ama aynı işi yapıp aynı sorumlulukları alıyoruz en azından bir sözleşmeliye bir memura yakın bir iyileştirme olsun diyorum.

Hala anlatamadıysam da burda böyle hadsizce alaycı yazmaya devam edecekseniz bu kadar benim söyleyeceklerim.

Lan bırakın burada birbirinizi gazlamayı eskilerden size ne onlar ahlaksız diye siz de mi öyle olacaksınız. Herkes kısa yoldan köşeyi dönme peşinde anasını satayım. Sınav kağıdına adını soyadını yazan mühendis oluyor zaten kadro istiyorsan oturup sınava çalışacaksın yok öyle bedavadan torpille hem işe gireyim hem kadro alayım.

SocialSecurity
Aday Memur
21 Ocak 2022 13:24

Sen ahlaksızlığa kılıf arıyorsun başka bir şey değil. hangi evrakın altında imzan var ne riski alıyorsun? sen bir meslek sahibi değilsin bir kadro sahibi değilsin sen torpille belediye şirketinde işe girmiş bir tipsin ama gözünüz doymuyor. oturup sınava çalışmak da zor geliyor o yüzden nerede kata kulli var onun peşindesiniz.

milyontane
Aday Memur
21 Ocak 2022 14:02

Kontrol mühendisliği. Milyonluk hakedişler. Yeterli mi? Gayette imza attırıp sorumluluk veriyorlar.Yemin ederim attırmasınlar ben böyle çalışmaya razıyım. Belediyeler diğer bakanlıklar gibi olmadı. Yine şirket personeli. bırakın diğer kurumlar gibi tediye almayı 2 3 ay öncesine kadar yol yemek ücretini bile almıyorduk. Ne diyelim hayırlısı olsun. Ama çalıştığım yerdeki sözleşmeli personelin hepsi sınavla gelmemiş. Onlardan öncekiler de sınavsız sözleşmeli olup devletin verdiği kadroyla da memur olmuşlar. Çok çok öncekilerde nasıl memur olunduğunu biliyoruz.Lise mezunlarına kadar? Bunları biliyoruz. Kadro isteyen kadro uman arkadaşlar da bunlara istinaden umut ediyorlar haklı olarak. Bende bize bunlar yaptırılıp yine emek harcıyorlar tabiki ama düz bir işçi maaşı olmamalı diye dile getiriyorum.

Bu arada genel olarak memurluk olmamalı. Babasının çiftliği gibi davranan çok. Biz -10 derecelerde aşırı sıcaklarda arazideyken imza attıyorken. Memurlar klimanın altında keyif yapıyor. İstediği zaman mesaiye gelip gidiyor. İmza da atmayacaklarını söyleyip o işler de bize kalıyor. Bilmiyorum bu konulardan haberiniz var mı hep imza da attırıldığını yazmışım halbuki. Bunlar normal de bizim böyle çalışıp 2 kuruş istememiz mi doyumsuzluk?

Şimdi genelleme yapmayıp yazdıklarıma göre mantıklı düşünebilirseniz herkesin sizin düşündüğünüz gibi olmadığını algılayabilirsiniz. Ama anlamak istemediğinizi düşünüyorum. Canınız sağolsun. Daha fazlaaçıklama yapıp insanların düşüncelerini değiştiremeyeceğim, bu kadar yazmam yeterli. Bu kadar yazmama açıklamama rağmen torpilden, sorumluluğumuzun olmadığından, ahlaksızlığa kılıf hazırladığımızdan bahsediyorsunuz. Ne diyebilirim ki artık?

Sen ahlaksızlığa kılıf arıyorsun başka bir şey değil. hangi evrakın altında imzan var ne riski alıyorsun? sen bir meslek sahibi değilsin bir kadro sahibi değilsin sen torpille belediye şirketinde işe girmiş bir tipsin ama gözünüz doymuyor. oturup sınava çalışmak da zor geliyor o yüzden nerede kata kulli var onun peşindesiniz.

SocialSecurity
Aday Memur
21 Ocak 2022 15:50

Yav hikaye anlatma hiç bir evrakın altını imzalayamazsın sen

milyontane, 2 yıl önce

Kontrol mühendisliği. Milyonluk hakedişler. Yeterli mi? Gayette imza attırıp sorumluluk veriyorlar.Yemin ederim attırmasınlar ben böyle çalışmaya razıyım. Belediyeler diğer bakanlıklar gibi olmadı. Yine şirket personeli. bırakın diğer kurumlar gibi tediye almayı 2 3 ay öncesine kadar yol yemek ücretini bile almıyorduk. Ne diyelim hayırlısı olsun. Ama çalıştığım yerdeki sözleşmeli personelin hepsi sınavla gelmemiş. Onlardan öncekiler de sınavsız sözleşmeli olup devletin verdiği kadroyla da memur olmuşlar. Çok çok öncekilerde nasıl memur olunduğunu biliyoruz.Lise mezunlarına kadar? Bunları biliyoruz. Kadro isteyen kadro uman arkadaşlar da bunlara istinaden umut ediyorlar haklı olarak. Bende bize bunlar yaptırılıp yine emek harcıyorlar tabiki ama düz bir işçi maaşı olmamalı diye dile getiriyorum.

Bu arada genel olarak memurluk olmamalı. Babasının çiftliği gibi davranan çok. Biz -10 derecelerde aşırı sıcaklarda arazideyken imza attıyorken. Memurlar klimanın altında keyif yapıyor. İstediği zaman mesaiye gelip gidiyor. İmza da atmayacaklarını söyleyip o işler de bize kalıyor. Bilmiyorum bu konulardan haberiniz var mı hep imza da attırıldığını yazmışım halbuki. Bunlar normal de bizim böyle çalışıp 2 kuruş istememiz mi doyumsuzluk?

Şimdi genelleme yapmayıp yazdıklarıma göre mantıklı düşünebilirseniz herkesin sizin düşündüğünüz gibi olmadığını algılayabilirsiniz. Ama anlamak istemediğinizi düşünüyorum. Canınız sağolsun. Daha fazlaaçıklama yapıp insanların düşüncelerini değiştiremeyeceğim, bu kadar yazmam yeterli. Bu kadar yazmama açıklamama rağmen torpilden, sorumluluğumuzun olmadığından, ahlaksızlığa kılıf hazırladığımızdan bahsediyorsunuz. Ne diyebilirim ki artık?

okankaya11
Aday Memur
24 Ocak 2022 11:04

arkadaşım sana aynen katılıyorum. özel sektörde yaklaşık 15 yıldan fazla hazır beton laborantı tecrübemle belediyeye girdim.özel sektörde patronuma her yıl milyarlar kazandırdım.ancak karşılığında aldığım ücret ne yazıkki tatmin edici değildi.şimdi en azından tek tesellim yaptığım şeylerin ve verdiğim emeklerin kamuya faydası olması....

birgün karşılığını alacağımı düşünerek sabır diyorum....

betelgeuse13, 2 yıl önce
15 ocak maaşını her şey dahil söyler misin bakalım asgari ücret mi? :D

burakburakburak
Aday Memur
01 Aralık 2022 14:51

büyükşehir belediye şirketinde 12 yıldır tekniker olarak çalışmaktayım yan masada oturan 657 lli kadrolu abimiz sds dahil 15.500 alırken ben haftada 6 gün çalışmama rağmen 9.500 civarı alıyorum. 2023 te fark bence daha çok açılacak hepimize geçmiş olsun.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi