Editörler : Pangaea
07 Ağustos 2017 14:52

Bimer'e 10.000 mesaj

Arkadaşlar Öğretmenlik atamalarındaki belirsizlikler , mülakatlar ile ilgili endişelerimiz , başvuru takviminin açıklanması , başvuru takviminin uzun tutulması , atama sayısının yetersizliği ve branş bazlı sıralamaların açıklanması gibi sorunlarımızı Başbakanlık iletişim merkezine yazarak dikkat çekmeye çalışalım. 412.000 öğretmen adayının olduğu ülkemizde 10.000 mesaj zor değil. Tüm soru,sorun ve isteklerimizi iletelim. Bimer'den gelen cevaplar hiç kimseyi tatmin etmeyecektir fakat biz her şeyin farkındayız mesajı verilecektir.

Yazdığımız mesajları ve gelen cevapları buradan paylaşalım.

Cat Freak
Aday Memur
07 Ağustos 2017 14:59

Kesinlikle yapılması gereken bu.ben mesajımı attım daha önceden elbette tatmin edici bi cevap gelmedi ama koyun gibi oturup sıramızı beklememeliyiz.hakkımız olanı istemeli çaba vermeliyiz.+5 ten yüksek mülakat puanı olup kpss de bizden düşük alan ama atananları örnek göstermeli sessiz kalmamalıyız.olsun bu sene de böyle diyip kabullenmekle hayatımızdan yaşımızdan gidiyor.ne olur biraz çaba..

h.yildirim
Aday Memur
07 Ağustos 2017 15:14

Şubat ayında Cumhurbaşkanlığına haziran ayında başbakanlığa mülakatlar hakkındaki genel endişelerimizin yer aldığı dilekçeler gönderdim.

Daha sonra Öğretmen atama sayılarının yetersiz olduğunu ve sayının artması gerektiğiyle ilgili bir dilekçe...

Kendi branşım olan beden eğitimi öğretmeni atamalarının yetersizliğini ilettim.

Gelen cevapların hepsi geçiştirme amacı taşıyan cevaplardı fakat tekrar yazıyorum bizim amacımız sorularımıza cevap almak değil sorunlarımıza çare bulmak,yapılan uygulamaların yanlış olduğu ve bu yanlışların farkında olduğumuzu kurallar çerçevesinde anlatmak.

son olarak bugün branş bazlı sıralamaların ve atama takviminin açıklanmasıyla ilgili bir dilekçe yazdım. en azından birileri beklediğimizi bilsin ;)

BenBirNickim
Kapalı
07 Ağustos 2017 15:23

Sayın ilgili;

Söz konusu mülakat sınavları 03 Ağustos 2016 tarihli ve 29790 sayılı Resmi gazete de yayımlanan "Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır.

Bilgilerinize rica olunur.

Bimerden gelen cevap bu tabiki tatmin edici cvp degil zaten tatmin edici cevap beklemiyordum

Sayin ismet yilmaz cikip kimse itiraz etmiyor, itirazlar düştü diye aciklama yapiyor ve hersey güllük gülistanlık havasi veriyorsa kesinlikle yapilmasi gereken bu

BenBirNickim
Kapalı
07 Ağustos 2017 15:25

Msjlara dev

BenBirNickim
Kapalı
07 Ağustos 2017 15:26

Yinede msjlara devam, bimer biraz gec cevapliyor vimerede yazin cimer ayni gün cevap veriyor bide sonucta cumhurbaskanligi meb cekinir yazmak lazim

h.yildirim
Aday Memur
07 Ağustos 2017 15:27

Cevap: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞI (07.08.2017 14:43)

Başvurunuz incelenmiştir.Konuya ilişkin olarak Bakanlığımız internet sayfasını takip etmeniz gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Buda bana az önce gelen cevap :) bazen bizimle dalga geçtiklerini düşünüyorum ama elimizden başka bir şey gelmiyor.

BenBirNickim
Kapalı
07 Ağustos 2017 15:34

Cumhurbaşkanlığına yapmış olduğunuz 1425677 no'lu başvuru, değerlendirilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı Gönderilmiştir.

Buda cimerden gelen msj

h.yildirim
Aday Memur
07 Ağustos 2017 16:09

Cevap: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞI (04.07.2017 10:33)

Başvurunuz incelenmiştir. Öğretmen alımları Bütçe Kanunu çerçevesinde Maliye Bakanlığının O sene için Bakanlığımıza verdiği sayı doğrultusunda branşların ihtiyacı dikkate alınarak yapılmaktadır

gkhncnr2
Memur
07 Ağustos 2017 17:07

branş bazli siralamalari zaten aciklamayacaklarmi 1-2 hafta icerisinde onun icindemi yazmamiz gerekiyor :((((

h.yildirim, 7 yıl önce

Şubat ayında Cumhurbaşkanlığına haziran ayında başbakanlığa mülakatlar hakkındaki genel endişelerimizin yer aldığı dilekçeler gönderdim.

Daha sonra Öğretmen atama sayılarının yetersiz olduğunu ve sayının artması gerektiğiyle ilgili bir dilekçe...

Kendi branşım olan beden eğitimi öğretmeni atamalarının yetersizliğini ilettim.

Gelen cevapların hepsi geçiştirme amacı taşıyan cevaplardı fakat tekrar yazıyorum bizim amacımız sorularımıza cevap almak değil sorunlarımıza çare bulmak,yapılan uygulamaların yanlış olduğu ve bu yanlışların farkında olduğumuzu kurallar çerçevesinde anlatmak.

son olarak bugün branş bazlı sıralamaların ve atama takviminin açıklanmasıyla ilgili bir dilekçe yazdım. en azından birileri beklediğimizi bilsin ;)

h.yildirim
Aday Memur
07 Ağustos 2017 17:10

sadece farkındalık yaratmak için yazdım ben. söylediğim gibi çok fazla talep olursa daha fazla öteleyemezler diye düşünüyorum.

Atamalarla ilgili aklımıza takılan her şeyi yazalım ki süreci daha kısa tutsunlar.

gkhncnr2, 7 yıl önce

branş bazli siralamalari zaten aciklamayacaklarmi 1-2 hafta icerisinde onun icindemi yazmamiz gerekiyor :((((

07 Ağustos 2017 17:11

Bir gün mutlaka Bimer'e ve ilgili kurumlara gönderdiğimiz mesajların etkili olacağına inanıyorum arkadaşlar.Bir ses getirecektir Allahın izniyle.

h.yildirim
Aday Memur
07 Ağustos 2017 17:15

çok doğru söyledin hocam. zaten bu süreçte elimizden gelen başka bir şey yok. tüm istek , öneri ve sorularımızı saygı çerçevesinde iletelim.

sosyalci-günışığı, 7 yıl önce

Bir gün mutlaka Bimer'e ve ilgili kurumlara gönderdiğimiz mesajların etkili olacağına inanıyorum arkadaşlar.Bir ses getirecektir Allahın izniyle.

gkhncnr2
Memur
07 Ağustos 2017 17:15

haklısınız hocam, teşekkür ederim.

h.yildirim, 7 yıl önce

sadece farkındalık yaratmak için yazdım ben. söylediğim gibi çok fazla talep olursa daha fazla öteleyemezler diye düşünüyorum.

Atamalarla ilgili aklımıza takılan her şeyi yazalım ki süreci daha kısa tutsunlar.

07 Ağustos 2017 17:16

Biz, elimizden geleni yapalm arkadaşlar yeterki. İkinci bir atama olacaktır elbet.

tomrescart
Aday Memur
07 Ağustos 2017 17:40

bende gönderdim daha öncede yazmıştım! 100 bin mesaj gitsin bakalım ne olacak?

tomrescart
Aday Memur
07 Ağustos 2017 17:43

2019 mart ta yerel seçim kasımda da genel seçim var! tam zamanı herkes bimer cimer vekiller ne varsa yazsın şubatta 40 bin ağustosta da 40 bin atama diye !!

h.yildirim
Aday Memur
07 Ağustos 2017 17:48

Öğlen Bimere bir msj atmıştım atama takvimi için. az önce de ücretli öğretmenlerin yerine kadrolu öğretmen ataması yapılması için bir dilekçe yazmak istedim ama günde bir tane dilekçe yazabiliyormuşuz :) Bende cimer'e yolladım ;)

tomrescart, 7 yıl önce

2019 mart ta yerel seçim kasımda da genel seçim var! tam zamanı herkes bimer cimer vekiller ne varsa yazsın şubatta 40 bin ağustosta da 40 bin atama diye !!

h.yildirim
Aday Memur
07 Ağustos 2017 17:50

Ülkemizde çoğu branş öğretmeni yüksek puanlar almasına rağmen verilen az kontenjanlar sebebiyle atanamamaktadır ve boş kalan kadrolar bu alanda branşta eğitim almamış, işin ehli olmayan, ücretli öğretmenler ile doldurulmaktadır.81 ilde yaklaşık 60 bin ücretli öğretmen görev almaktadır. Bu da eğitimin kalitesini ciddi derecede düşürmektedir. Kendi branşı olmayan derslere görevlendirilen ücretli öğretmenler alan bilgisi yönünden zayıf olduklarından öğrencilere yeterli derecede bilgiyi aktaramamaktadır.

Bu ve bunun gibi sorunlar doğrultusunda bir an önce olarak ücretli öğretmenlik uygulamasından vazgeçilmesini talep ederim.

Geleceğimiz olan çocuklara en kaliteli eğitimi alabilmesi için gelecek kaygısı yaşamayan Öğretmenlere ihtiyacımız vardır.

ilginiz için çok teşekkür ederim.

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığına göndermiş olduğunuz başvurunuz alınmıştır. Başvuru Numaranız 1474628

tomrescart
Aday Memur
07 Ağustos 2017 17:57

cumhurbaşkanlığına da yazın atanamayan 500 bin öğretmen adayı var diye! 2019 kritk bir yıl, olacak,mülakat , bütün atamaların sözleşmeli olması,işsizliğin yüzde 13 gençlerde yüzde 30 olması,atanan da mutsuz atanmayanda inşallah 70-80 bin gibi bir rakam alırız..

h.yildirim
Aday Memur
07 Ağustos 2017 18:14

inş hocam. Ben çevremdeki insanlarada söylüyorum. onlarda msj yazıyor.

tomrescart, 7 yıl önce

cumhurbaşkanlığına da yazın atanamayan 500 bin öğretmen adayı var diye! 2019 kritk bir yıl, olacak,mülakat , bütün atamaların sözleşmeli olması,işsizliğin yüzde 13 gençlerde yüzde 30 olması,atanan da mutsuz atanmayanda inşallah 70-80 bin gibi bir rakam alırız..

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi