Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Kasım 2020 09:25

Dil tazminatı süresi hakkında

İyi günler arkadaşlar. 2010 yılında B düzeyinde dil tazminatı almaya başladım. 2016 yılından itibaren C düzeyinden almaya devam ettim. 2021 yılında da C düzeyinden almaya devam edecek miyim? Yoksa kesilecek mi? Kesilecekse otomatik mi kesilir, yoksa benim kesilmesine ilişkin dilekçe yazmam mı gerekir?

rodiva
Genel Müdür
24 Kasım 2020 13:15

hocam e devlette hangi dilden dil tazminatı aldığınız ve ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini görmeniz mümkün.

hidalgo54
Şef
24 Kasım 2020 18:11

Hocam her 5 senede bir alt kademeye düşerek devam eder. Dil tazminatı almada C seviyesinden daha düşük bir seviye olmadığı için 2021'de sona erer.

korfezgunesi
Daire Başkanı
24 Kasım 2020 22:42

Otomatik mi sona erecek, yoksa ben bittiğine ilişkin dilekçe yazmalı mıyım?

hidalgo54, 3 yıl önce
Hocam her 5 senede bir alt kademeye düşerek devam eder. Dil tazminatı almada C seviyesinden daha düşük bir seviye olmadığı için 2021'de sona erer.

korfezgunesi
Daire Başkanı
24 Kasım 2020 22:45

Yani sistemde otomatik olarak kesiliyor. Benim dilekçe yazmama gerek yok.

rodiva, 3 yıl önce

hocam e devlette hangi dilden dil tazminatı aldığınız ve ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini görmeniz mümkün.

hidalgo54
Şef
25 Kasım 2020 00:36

Otomatik olarak sona eriyor hocam daha önce benzer bir durumla karşılaşmıştım çünkü. Dilekçe vermenize gerek yok. Maaş kısmında çalışanlar düzenli olarak her ay takip ediyorlar zaten.

korfezgunesi, 3 yıl önce

Otomatik mi sona erecek, yoksa ben bittiğine ilişkin dilekçe yazmalı mıyım?

korfezgunesi
Daire Başkanı
25 Kasım 2020 08:56

Bilgi için teşekkür ederim hocam.

hidalgo54, 3 yıl önce

Otomatik olarak sona eriyor hocam daha önce benzer bir durumla karşılaşmıştım çünkü. Dilekçe vermenize gerek yok. Maaş kısmında çalışanlar düzenli olarak her ay takip ediyorlar zaten.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi