Editörler : Lanet
26 Nisan 2013 16:27

LED mi, LCD mi, Plazma TV mi ? Hangisi Daha İyi .

Işık çıktısı ve parlaklık : LED LCD
Siyah Seviyesi : Plazma
Kontrast oranı : Plazma
Enerji Tüketimi: LED LCD
Fiyat: LCD

Arkadaşlar yukarı da hangi konu da hangi Tv daha iyi onlardan birkaçını yazmış bulunmaktayım.

Peki sizce, görüşlerinize ve bilginize göre hangisi daha iyi ve hangisi alınmalı ?

De.de
Aday Memur
26 Nisan 2013 16:38

Hocam ben olsam plazma alırdım. Gözü çok yormuyor, cebede uygun .

hk_ank06
Aday Memur
29 Nisan 2013 15:40

LED bence. Ben LG 32' var memnunum. Görüntü güzel, enerji az harcıyor

Müjdat Kurtman
Aday Memur
29 Nisan 2013 18:23

Bende de Lg 37 var led. Monitör olarak kullanıyorum. Taşınacağım için satmayı düşünüyorum şu aralar.

*yunus_34
Aday Memur
29 Nisan 2013 19:04

Plazme gaz ile çalışır, ekran da özel bir gaz varıdr, bir düşme vb. bişeyde gaz gderse tv gider...

ismailcbkk
Aday Memur
02 Mayıs 2013 10:12

led tv çok net oluyor o yüzden smart tv nin led olanlarını al derim

hendrix789
Kapalı
04 Temmuz 2013 15:09

gözünüzü 5 kuponla gazeteden aldıysanız direk led alın..

ayrıca internette tonla video vardır o gazlı plazmaların darbe testlerine... plazma panalleri ledlerden kat be kat dayanıklıdır

amerika uzak doğu plazma kullanıyor bir biz Türkler samsung lcd diye koşuyoruz....

koşun arkadaşlar ne diyeyim...

plazmanın avantaj/dezavantajlarını size sayayım:

artıları:

-hiçbir led panellerin yakalayamadığı gerçeklik tonlamalara sahiptir. oysa birçok led panele bakınca insan tenini hiçbirinin düzgün yakalayamadığını görürsünüz hiçkimse inkar etmeye kalkışmasın aynı yayını alan(paralel değil) bir led birde plazma koyun misal benim notebook panelim çok üst düzey bir panel notebook klasmanının üstünde(tabikide bir led tv ile asla kıyas edilemez-bu örnedğimdeki amaç tonlama) alıyorum hdmi ile plazmama takıyorum altta full hd led panel..inanın led de herkes beyaz tenli herkese nur yağmış maşallah herkes parlak çocuk... oysa plazmada herşey ortaya çıkıyor..tai bu örnek ve kıyaslama amatörce ve basitçe oldu mağazalara gidin görün

ben hep diyorum led lerde zenciler bile beyaz tenli...

-plazmalarda görüntü akıcılığını kontrast değer yakalama oranını hiçbir led panel şu anda şu teknoloji ile yakalayamaz... gidin bakın görün :)))

-bir oyun konsolu bağlayın özellikle futbol maçı takın topun gidişine dikkatli bakın.. sanki oyun kasıyor hissi alırsınız ledlerde...

-plazmalarda çok yüksek hz değerleri vardır dedim gibi görüntünün kasması takılır gibi olma sıkıntıları nerdeyse olmaz

eksileri:

-ledlere nazaran yüksek enerji sarfiyatı.. eskiden çok yüksekti tüketim değerleri son yıllarda hatrı sayılır şekilde geriledi. yılda max 50 lira farkeder.. bilmiyorum 50 liraya göz doktoruna gidince kurtulabilecekmisiniz gözlerinizin düzelmesi için...

-eskiden görüntülerin sabit durması buzzing denilen görüntünün gölgesinin o bölgeyi yakması izi kalması oluyordu. son yıllarda bu sorunlar aşıldı ancak bu kötü namı hala peşinde plazmaların bu sorun aşılalı çok olsada...sanırsam ledlerde de var az da olsa bu sorun... bilmiyorum ne oldu

-sıcaklık sorunu... plazmalar helede 60-60" modellerde oda sıcaklığını arttırabilecek kadar yüksektebiliyorlar.. kışın güzel olsada yazın bu yazın sorun oluyor tabi yeterli havalandırma ile hissedilecek bir sorun kalmıyor.. radyasyon led tv lere göre azdır fazla diyen yalancıdır radyasyon diye bağırıyorsanız evde cep telefonu telsiz telefon florasan kullanmayın...

-plazmalarda artık ışıkta parlama yoktur eskiden vardı 179 derece izleme açısı vardır..

----------------------------------------------------

tabi plazma alıcaksanır neoplazma alıcaksınız ki bu özellikler olsun ayrıca plazmalar ledlerden birçok modelde ince...ki 8mm rekor bir plazmada idi en son

tavsiye ettiğim tek markada panasonic neoplazma..

---------------------

peki niye ülkemizde böyle çok satılmıyor:

-çok dandik bir disbiritörü ve satış stratejileri var ben istediğim modeli bulmak için taklalar aştım...çok aradım...

-mağazlara gidince artık mağazlar genelde tv bölümlerinde kendi adamlarını çalıştırmıyor markalar adam yolluyor. mesela teknosaya gidin bakın tv bölümünde turuncu giyisili(teknosanın kendi adamı turuncu giyer) adam bulamazsınız kolay kolay. beyaz giyisili filan bulursunuz.

sizi kesinlikle plazma almamanızı söyler beyninizi yıkarlar.4 tane elemanı gelir saldırır size bu devirde plazmamı alınır diye.. ben şahsen çok defa bozdum tüketici haklarına gideceğimi söyledim hemen surat yapıp tırsıp kaçarlar... panasonic eleman yollamuyor mağazalara şahsen ben hiç görmedim dediğim gibi böyle dandik disbiritör malını piyasa düzgünce tanıtıp yaymayı beceremiyen bir firma eleman yolluyor mu???

hatta mağazada zaten 3-4 plazma olur 100 e yakın led olur ŞEREFSİZ diğer marka elemanları plazma görüntü ayarı ile oynayıp ledlerin yanında zayıf göstermeye çalışıyor(inanmayana mağza adına kadar veririm özelden) kendim düzelttim ayarlarını kıyas ettim o ara bile kafamı üteledi marka elemanları aşşağılayarak plazma almamı engellemeye çalıştılar..

------------------------

size söylüyorum gözünü açın arkadaşlar milletin lafına gelmeyin gözünüzü sokakta bulmadınız gidin 1 plazma alın görüntü nedir görün

ayrıca normal yayınlarda(sd)plazma fark atar ledlere..zaten hd de atarda sd yayında ayrı bir güzel...

------------------

ben bu forumda yıllardır dolaşan inşaat mühendisin biriyim

ne bu forumda gizlice yazan vestel in bekonun arçeliğin adamlarından değilim...

en içtenlikle yardımcı olmak istedim yazım örnek olur inşallah..

daha da tartışabiliriz

haydi eyvallah.

sumeyrademirci
Aday Memur
19 Ağustos 2013 12:20

bence de led tv hem enerji kullanımı bakımından hem de kullanım ömrü olarak daha iyi

etvizletv
Aday Memur
07 Ekim 2013 00:27

Valla hocam vestel smart led tv tavsiye ederim. Full hd ve panel kalitesi iyi olduğundan uydudan hd yayınları çok iyi alıp gösteriyor. Ayrıca internetten canlı tv izlemek içinse tvden http://www.etvizletv.com sitesine bağlanıp geniş ekranda hd tvizleyebilirsiniz..

25 Ekim 2013 09:51

Bende evlenirken aynı sıkıntıyı yaşadım gittim araştırdım sonuç:

Televizyonda önemli olan tepkime süresidir.Tepkime süresi görüntünün geçiş hızıdır.Bu süre ne kadar düşükse görüntü dagılması o kadar az olacak ve göz yorulmayacaktır.Plazma ve lcd lerde bu süre 8 ms nin altına düşürülemediğinden led tvler piyasaya çıkmıştır.Led tvlerde bu süre 3 ms civarındadır.Ayrıca plazma ve lcd tvlerde siyah renk yoktur.Siyah tonu vardır.Çünkü florasan yöntemi siyah rengi RCB denilen renk katmanında 0 0 0 düzeyinde veremez.Ledli aydınlatmada bu renk verilebilir.Teknolojik olarak artısı ledlerin bunlardır.Bana pahalı gelmişti ve led almamıştım.Tepkime süresi düşük bir lcd aldım.3d yide desteklemiyor.Gerek görmedim şimdilik.

25 Ekim 2013 17:43

Philips 47pfl6198 aldım görüntü mükemmel.

tavsiye ederim. dsmart hd harici uydu kullanıyorum

ücretliköle
Kapalı
25 Ekim 2013 18:03

Bence en pahalısı en iyisidir.

ücretliköle
Kapalı
25 Ekim 2013 18:05

ne kadar para o kadar köfte

hendrix789
Kapalı
25 Ekim 2013 19:24

tepkime süresi plazmalarda yüksek mi !!!

eminmisiniz :)))

Sultanüş-Şuara, 10 yıl önce

Bende evlenirken aynı sıkıntıyı yaşadım gittim araştırdım sonuç:

Televizyonda önemli olan tepkime süresidir.Tepkime süresi görüntünün geçiş hızıdır.Bu süre ne kadar düşükse görüntü dagılması o kadar az olacak ve göz yorulmayacaktır.Plazma ve lcd lerde bu süre 8 ms nin altına düşürülemediğinden led tvler piyasaya çıkmıştır.Led tvlerde bu süre 3 ms civarındadır.Ayrıca plazma ve lcd tvlerde siyah renk yoktur.Siyah tonu vardır.Çünkü florasan yöntemi siyah rengi RCB denilen renk katmanında 0 0 0 düzeyinde veremez.Ledli aydınlatmada bu renk verilebilir.Teknolojik olarak artısı ledlerin bunlardır.Bana pahalı gelmişti ve led almamıştım.Tepkime süresi düşük bir lcd aldım.3d yide desteklemiyor.Gerek görmedim şimdilik.

25 Ekim 2013 21:50

hendrix

Ben o "ŞEREFSİZ" diye itham ettiğin çalışanlardan biriyim. Acaba benim ve bütün benim gibi çalışan insanların ne şerefsizliğini gördün söyler misin? İnsanların ekmeğinin peşinde olması mı şerefsizlik. Mağazalara her girenin plazma sorduğunu bizim led tvlere yönlendirdiğimizi mi düşünüyorsun. Plazma soran kaç tane insan kaldı sanıyorsun? Plazma isteyen adama zorla led tv mi sattığımızı sanıyorsun? Ya da markalar plazmaları yığdı da biz mi bunlar kötü diyoruz? Kaldı ki şahsen ilke olarak müşterinin bütçesine göre alabileceği en iyi ürün hangisiyse en ideal ürün hangisiyse onu tavsiye ederim.

Kısacası inşaat mühendisi olmakla adam olunmuyor.

hendrix789
Kapalı
25 Ekim 2013 22:08

"hatta mağazada zaten 3-4 plazma olur 100 e yakın led olur ŞEREFSİZ diğer marka elemanları plazma görüntü ayarı ile oynayıp ledlerin yanında zayıf göstermeye çalışıyor"

şeklinde yazmışım.

sen böyle mi yapıyorsun hocam tv lerin ayarıyla mı oynuyorsun ??? ayarıyla oynayıp yukarda TANIMLADIĞIM şekildemisin YOKSA HERHANGİBİR MAĞZA ÇALIŞANIMISIN???

Kurduğum cümleyi anlamadığını düşünüyorum tekrar kopyalıyorum

sizi kesinlikle plazma almamanızı söyler beyninizi yıkarlar.4 tane elemanı gelir saldırır size bu devirde plazmamı alınır diye.. ben şahsen çok defa bozdum tüketici haklarına gideceğimi söyledim hemen surat yapıp tırsıp kaçarlar... panasonic eleman yollamuyor mağazalara şahsen ben hiç görmedim dediğim gibi böyle dandik disbiritör malını piyasa düzgünce tanıtıp yaymayı beceremiyen bir firma eleman yolluyor mu???

hatta mağazada zaten 3-4 plazma olur 100 e yakın led olur ŞEREFSİZ diğer marka elemanları plazma görüntü ayarı ile oynayıp ledlerin yanında zayıf göstermeye çalışıyor(inanmayana mağza adına kadar veririm özelden) kendim düzelttim ayarlarını kıyas ettim o ara bile kafamı üteledi marka elemanları aşşağılayarak plazma almamı engellemeye çalıştılar.

------------------------

Eğer tanımladığım şekilden kasten tüketicileri yönlendiriyorsan tvlerin ayarlarıyla oynuyorsan yanına 4 tane aynı markadan çalışanı alıp baskı tüketici baskı altına alıp kendi markanı haksız yere sattırıyorsan o zaman daha çok şey derim

yoksa kendi halinde çalışan adama şerefsiz niye diyeyim ben manyak mıyım??? durup dururken elin adamına laf atayım

-----------------------------

işin bir diğer kısmı ise inşaat mühendisi olmamla adamlığı filan bağlamışsın o da çok garip...

Ben mühendisim adamım diyerek adamlık mı taslıyorum.

benim demek istediğim arkadaşlar ben bir firmanın(malüm yazıdımda belirttiğim panasonic in) filan adamı değilim demek istedim ondan mesleğimi belirttim

Çünkü bu forumda az da olsa örneğin donanımhabernoktacom forumunda birçok markanın çalışna kendi markalarının kara propagandasını sabah akşam yapar.

Ben orda tarafsız bir göz ile durumu açıklamay çalışıyorum demek istedim

--------------------

kimin adam kimin şerefsiz olduğu belli olmaz hocam ancak sende ağır bir anlama kıtlığı yaşadığın belli....

yoksa ekmeği peşinde koşan birine durduk yere şerefsiz diyecek ruh hastası manyak olmadım daha.....

PolisOlacakCocuk, 10 yıl önce

hendrix

Ben o "ŞEREFSİZ" diye itham ettiğin çalışanlardan biriyim. Acaba benim ve bütün benim gibi çalışan insanların ne şerefsizliğini gördün söyler misin? İnsanların ekmeğinin peşinde olması mı şerefsizlik. Mağazalara her girenin plazma sorduğunu bizim led tvlere yönlendirdiğimizi mi düşünüyorsun. Plazma soran kaç tane insan kaldı sanıyorsun? Plazma isteyen adama zorla led tv mi sattığımızı sanıyorsun? Ya da markalar plazmaları yığdı da biz mi bunlar kötü diyoruz? Kaldı ki şahsen ilke olarak müşterinin bütçesine göre alabileceği en iyi ürün hangisiyse en ideal ürün hangisiyse onu tavsiye ederim.

Kısacası inşaat mühendisi olmakla adam olunmuyor.

25 Ekim 2013 22:15

Seni muhatap alıp birşeyler yazmam hataymış yuh diyorum başka birşey demiyorum.

hendrix789
Kapalı
27 Ekim 2013 00:05

bırak hocam Allah aşkına yazdığımı eksik anlamışsın olay bundan ibaret...

daha da ben sana bir şey demem

PolisOlacakCocuk, 10 yıl önce

Seni muhatap alıp birşeyler yazmam hataymış yuh diyorum başka birşey demiyorum.

28 Ekim 2013 03:23

bizde de lg plazma var arkadaslar yukarida arkadasin anlattigi gibi her sey dogru bizdeki plazma soba gibi masallah ama goruntu super bilgiler icin tesekkurler kardes

haruka
Şube Müdürü
28 Ekim 2013 09:27

Arkadaşlar kesinlikle plazma tv öneriyorum. Televizyonlar hakkında merak ettiğinizden daha fazlasını öğreneceğiniz yer ise;

http://forum.donanimhaber.com/forumid_284/tt.htm

Bu arada yukarıdaki yorumlardan birinde tepkime süresiyle alakalı yanlış bir bilgi verilmiş. Plazmaların tepkime süresi 0,001 ms kadardır, modeline göre değişmekle beraber ledlerden birkaç bin kat daha hızlılar yani :D

hasemrah
Aday Memur
28 Ekim 2013 11:02

Tabii ki LED TV. Az çok araştırma yaparsanız zaten LED TV lerinavantajlarını öğrenirsiniz. Üstte arkadaşların çoğu zaten bilgi vermiş. Burada önemli olan bence görüntü kalitesi yani çözünürlük ve tepkime süresidir. Bu konu ile ilgili ayrıca kendi blogumda yazı da yazmıştım:

http://www.bulanca.com/teknoloji-dunyasi/gunumuz-televizyonlari-led-tvler.html

Daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Paylaşmak istedim.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi