Editörler : F16 Gökçen
«53545556575859606162636465

Hissya
Kapalı
23 Şubat 2020 12:45

Kırdığınız, kaybettiğiniz insanları geri kazanmanın çaresine bakın biraz. Çocukken kaçan uçurtmanızın peşinden üç mahalle koşmayı biliyordunuz, biraz insanlar için de gayretiniz olsun. Gayret derken, iyi insan olmak için çaba gösteriyorsanız belki de kötü bir insansınızdır. Çaba gerektiren bir şey değil bu çünkü. İnsanın içinde oluyor genellikle...

Hissya
Kapalı
23 Şubat 2020 13:11

Ah zamansız sorguları

Yazamadım yazamadım..

https://youtu.be/90cPnf2TsaE

turkca
Müsteşar Yardımcısı
23 Şubat 2020 15:27

kırıldığımda, üzüntülü durumda olduğumda sıklıkla düşünürüm; yüce gönüllü insanlara uygun durumlarda teşekkür etmek, farkında olamadığımız kırıcı davranışlardan/sözlerden dolayı karşımızdakinden özür dilemek, "yanlışımın/ hatamın bağışlanması için ne yapabilirim acaba?" diye sormak, ya da yardıma gereksinimi olduğunu gördüğümüz birisine "size yardımcı olabilir miyim?" şeklinde teklifte bulunmak gibi vb. bir terbiyeye ne yazık ki pek az kimsede rastlayabiliyoruz.Öğretmenlerimiz ilk sınıflarımızda böylesi insani/vicdani terbiyenin pek de üzerinde durmuyorlar sanıyorum.Ancak, derin eğitimli öğretmenler zaman zaman okullarda öğrenilmesi gereken böylesi durumlara hassasiyet gösterseler de, aile çevresinde ve devamında da arkadaşlık ilişkilerinde pekiştirilemiyor ne yazıkki Hissya...senin yazındaki son cümlenin en kısa yorumu; bu terbiyenin *ilk yaşlarda alınması gerektiğidir.

(*:Tabula rasa veya tabula rosa John Locke'un ortaya attığı "boş levha" önermesidir.Daha önceden bilmeyenler için bilgi. google'de fazlaca açıklamaları mevcut.)

Hissya, 4 yıl önce

Kırdığınız, kaybettiğiniz insanları geri kazanmanın çaresine bakın biraz. Çocukken kaçan uçurtmanızın peşinden üç mahalle koşmayı biliyordunuz, biraz insanlar için de gayretiniz olsun. Gayret derken, iyi insan olmak için çaba gösteriyorsanız belki de kötü bir insansınızdır. Çaba gerektiren bir şey değil bu çünkü. İnsanın içinde oluyor genellikle...

**sude**
Başbakan Müsteşarı
24 Şubat 2020 09:58

Günaydın çay severler.

Bugün çayımı aldım, soğuttum. Gidip değiştirdim sonra yine soğuttum. Sanırım ben çalışırken çay içemiyorum :/

Hissya
Kapalı
24 Şubat 2020 10:18

Çokdoğru bir tespit. paylaşım için teşekkürler..

Günaydın :)

turkca, 4 yıl önce

kırıldığımda, üzüntülü durumda olduğumda sıklıkla düşünürüm; yüce gönüllü insanlara uygun durumlarda teşekkür etmek, farkında olamadığımız kırıcı davranışlardan/sözlerden dolayı karşımızdakinden özür dilemek, "yanlışımın/ hatamın bağışlanması için ne yapabilirim acaba?" diye sormak, ya da yardıma gereksinimi olduğunu gördüğümüz birisine "size yardımcı olabilir miyim?" şeklinde teklifte bulunmak gibi vb. bir terbiyeye ne yazık ki pek az kimsede rastlayabiliyoruz.Öğretmenlerimiz ilk sınıflarımızda böylesi insani/vicdani terbiyenin pek de üzerinde durmuyorlar sanıyorum.Ancak, derin eğitimli öğretmenler zaman zaman okullarda öğrenilmesi gereken böylesi durumlara hassasiyet gösterseler de, aile çevresinde ve devamında da arkadaşlık ilişkilerinde pekiştirilemiyor ne yazıkki Hissya...senin yazındaki son cümlenin en kısa yorumu; bu terbiyenin *ilk yaşlarda alınması gerektiğidir.

(*:Tabula rasa veya tabula rosa John Locke'un ortaya attığı "boş levha" önermesidir.Daha önceden bilmeyenler için bilgi. google'de fazlaca açıklamaları mevcut.)

turkca
Müsteşar Yardımcısı
24 Şubat 2020 12:48

sevgilerimle Hissya :)

Hissya
Kapalı
24 Şubat 2020 13:42

Öğleden sonra içeriz çayımızı bizde:)

Ben de soğuk içemem çayı o yüzden iş yaparken içmiyorum .

**sude**, 4 yıl önce

Günaydın çay severler.

Bugün çayımı aldım, soğuttum. Gidip değiştirdim sonra yine soğuttum. Sanırım ben çalışırken çay içemiyorum :/

maskov87
Başbakan Müsteşarı
24 Şubat 2020 14:23

ben özellikle iş yaparken içiyorum

Hissya
Kapalı
24 Şubat 2020 22:49

TASI TARAĞI TOPLAMAK...

Osmanlı da duvar diplerinde ve cami avlularında hizmet veren seyyar berberler için her an tıraşın yarım kalma tehlikesi vardı.

Uzaktan zabıta çavuşunun geldiğini gören berber, eşyasını topladığı gibi kaçardı.

Tası tarağı toplamak, deyimi de buradan geliyormuş...

Hissya
Kapalı
24 Şubat 2020 23:07

Karşımızdaki insanlar, hatta en sevgililerimiz bile hayallerine yancı arıyorlardı sadece..

#

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 14:02

yalnız çay severlerde olmazsa olmazdır yancılık.

en çok çayı yancı içer. bu da çok bilinen bir gerçektir. yancılığın kuralları vardır, ele karışmak, insanları germek ve en sonunda da küfür yiyip oturmak.

oralet de içebilirler tabi bu yancılar ama yine de çay daha makbuldür.

yancılık iyidir, cebe de dokunmaz

Hissya, 4 yıl önce

Karşımızdaki insanlar, hatta en sevgililerimiz bile hayallerine yancı arıyorlardı sadece..

#

Hissya
Kapalı
26 Şubat 2020 14:31

benim onu kastetmediğimi anladınız sayın maskov:)

Bu yancılar başka yancı bunlar duygu sömüren gillerden.

maskov87, 4 yıl önce

yalnız çay severlerde olmazsa olmazdır yancılık.

en çok çayı yancı içer. bu da çok bilinen bir gerçektir. yancılığın kuralları vardır, ele karışmak, insanları germek ve en sonunda da küfür yiyip oturmak.

oralet de içebilirler tabi bu yancılar ama yine de çay daha makbuldür.

yancılık iyidir, cebe de dokunmaz

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 14:32

herkesin yancısı kendine hissya.

ben bu yancıları anlamak istedim, ben de yancıyım :/

Hissya, 4 yıl önce

benim onu kastetmediğimi anladınız sayın maskov:)

Bu yancılar başka yancı bunlar duygu sömüren gillerden.

Hissya
Kapalı
26 Şubat 2020 14:34

Sen çay yancısısın, sıcak hava içilmiyo :/

Hissya
Kapalı
27 Şubat 2020 11:35

Kimse uğramamış çay içmeye, kendimle başbaşa içeyim ben de :)

Hissya
Kapalı
27 Şubat 2020 21:16

İnsanlar bir gün ölmek için yaşarlar ve her şey bitmek için başlar, böyledir..

Hissya
Kapalı
03 Mart 2020 00:08

İki şekilde yanılgıya düşeriz !

ya gerçek olmayan bir şeye inanırız, ya da

gerçeğe inanmayı

reddederiz ..

#

maskov87
Başbakan Müsteşarı
04 Mart 2020 08:37

günaydın gerçeği kabullenebilen çay sever arkadaşlar.

bugün çayınız benden. cömertlik çizgim arşa çıktı

Hissya
Kapalı
04 Mart 2020 09:59

Günaydın, bu gün gerçekle resmen çarpıştık. Bana pazartesi gibi gelen mükemmel bir çarşamba :)

Çayımı alırım şimdi, şekersiz ve biraz demli olsun lütfen.

maskov87, 4 yıl önce

günaydın gerçeği kabullenebilen çay sever arkadaşlar.

bugün çayınız benden. cömertlik çizgim arşa çıktı

maskov87
Başbakan Müsteşarı
04 Mart 2020 10:03

demliler geliyor, zarifler geliyor

bu sefer dökülmeden geliyor

Hissya, 4 yıl önce

Günaydın, bu gün gerçekle resmen çarpıştık. Bana pazartesi gibi gelen mükemmel bir çarşamba :)

Çayımı alırım şimdi, şekersiz ve biraz demli olsun lütfen.

Toplam 1287 mesaj
«53545556575859606162636465

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi