Editörler : Pangaea

Oozaaan
Aday Memur
10 Ekim 2018 21:52

Hocam merhabalar, ben de gümrüğe büro personeli olarak girdim, siz çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olabildiniz mi? Ben gittikten sonra KPSS alan grubuna ve kurum sınavlarına hazırlanacağım da sizce zor olur mu? Bilakis vardiya ve haftasonu durumu hakkında bilgi sahibi olabildiniz mi
Hththt, 6 yıl önce

Yukarıda sözleşmeli personeli gömmüş bi arkadş ama sanırım istisnai bi duruma denk gelmiş kadrolu çalışsanız da işinizi kötü yaparsanız ya da müdürünüz cinsse her türlü saçma muamele görürsünüz ve de kadroya alınabilirsiniz gümrükte sözleşmeli çalışan arkadaşlarm var gayette iyiler allah nasip ederse bende kazandım sözleşmeli olarak başlıcam ve bi kaygım yok artık öğretmenler bile sözleşmeli başlıyor bi kaygınız olmasın

asedem
Aday Memur
11 Ekim 2018 09:17

kesin bilmiyorsan konuşma kardeş. özel idarede sözleşmeli mühendis taban net ücreti 3100tldir. buna 1456,56 tl ek ödeme alır. sosyal denge tazminatı %100 ise kurumda 950 civarı (vergiler kesildikten sonra) alır. yani toplamda 5508 civarı bir para eline geçer net olarak. ancak 8/1 bir mühendis 5350 civarı eline geçer bekar veya eş çalışıyosa. ha birde bizdeki sözleşmeliler vergi dilimine de girmiyor.

memur olsam yeter, 6 yıl önce

Kesin bilgi olmamakla birlikte duyduklarıma göre İl özel idaresinde çalışan kadrolu bir mühendis 5binden fazla alırken sözleşmeli mühendis 4bin bile almıyormuş.

memur olsam yeter
Daire Başkanı
11 Ekim 2018 13:06

İşte bak sen de kesin bilmiyorsun. O yazdığın ek ödemelerin birçoğunu almıyor.

Benim sorduğum kişi yaklaşık 15 aydır kurumda çalıştığı için kesin bilmiyorum dedim belki ileride maaşı artar diye. Ama 4bin bile etmiyormuş aldığı para.

Senin dediğin o ek ödemeleri cartı curtu kadrolular alıyor.

En azından bu konuda eminim "kardeş" sözleşmeliler almıyor o ek ödemeleri. En azından benim şehrimdeki özel idarede öyle.

asedem, 6 yıl önce

kesin bilmiyorsan konuşma kardeş. özel idarede sözleşmeli mühendis taban net ücreti 3100tldir. buna 1456,56 tl ek ödeme alır. sosyal denge tazminatı %100 ise kurumda 950 civarı (vergiler kesildikten sonra) alır. yani toplamda 5508 civarı bir para eline geçer net olarak. ancak 8/1 bir mühendis 5350 civarı eline geçer bekar veya eş çalışıyosa. ha birde bizdeki sözleşmeliler vergi dilimine de girmiyor.

asedem
Aday Memur
11 Ekim 2018 13:32

yanlış yapıyolar 1456,56 tl yi mecbur vermek zorundalar bin 700 küsür özel hizmet ve 3 aylık arazi tazminatlarını alamıyorlar. bu dediklerim mühendis için geçerli

memur olsam yeter, 6 yıl önce

İşte bak sen de kesin bilmiyorsun. O yazdığın ek ödemelerin birçoğunu almıyor.

Benim sorduğum kişi yaklaşık 15 aydır kurumda çalıştığı için kesin bilmiyorum dedim belki ileride maaşı artar diye. Ama 4bin bile etmiyormuş aldığı para.

Senin dediğin o ek ödemeleri cartı curtu kadrolular alıyor.

En azından bu konuda eminim "kardeş" sözleşmeliler almıyor o ek ödemeleri. En azından benim şehrimdeki özel idarede öyle.

memur olsam yeter
Daire Başkanı
11 Ekim 2018 14:11

Valla bilmiyorum ama inşallah dediğin gibidir.

Gerçi az alsalar da umrumda olmaz. Tek şart 60 puan almış olmaktı. Partililer yedek liste için bile sıraya girmiştir. Bir iki kişiyi zaten bütün şehir biliyordu kesin alınacağını.

Allah bu torpil yapanlara da yaptıranlara da işinde memnuniyet vermesin.

asedem, 6 yıl önce

yanlış yapıyolar 1456,56 tl yi mecbur vermek zorundalar bin 700 küsür özel hizmet ve 3 aylık arazi tazminatlarını alamıyorlar. bu dediklerim mühendis için geçerli

Eray10101
Aday Memur
12 Ekim 2018 17:30

Kadroludan vazgeçtik de sözleşmeli alım yapılsa da atanabilsek

adsiz1
Şube Müdürü
12 Şubat 2019 11:58

böyle sağlam bilgiler lazım işte bize de. Teşekkürler

eyeoftiger, 6 yıl önce

yakın tarihte 2011 ve 2013 de sözleşmeli personele kadro geldi. çok uzun süredir sözleşmeli personel alım uygulaması var. ek ödemeleri de alırsın belediyedekiler sds alıyorlar sağlık personelleri tüm ek ödemelerini alıyor teknik personel arazi tazminatı verilmiyor ama yolluk veriliyor hemen hemen kadrolu ile aynıya çıkıyor.

kadrolular sözleşmeliye ayakçılık çekiyormuş insan yerine koymuyormuş nereden duyuyorsunuz bunları? 3 kurumda çalıştım böyle bir şey görmedim o dediğin geçici personel olmasın ayrıca işini düzgün yapana kimse bir şey demez. heralde sen kendine sözleşmeli alımlar için ortam hazırlıyorsun bu karalamanın başka bir ifadesi yok.

sözleşmeli personel yükselemez, unvan değiştiremez ve kademe/derecesi olmaz. güncel yeni düzenlemeyle izin hakları düzeltildi. 65 yaşında normal memurunda işi biter üst düzey asker,öğretim üyesi vs. değilsen. 2 yıl sözleşmeli çalışan tazminat alır. her şeyi yanlış biliyormuşsun birader.

ayrıca kadro geldiği zaman kendi isteğiyle kadro almayanlarda oldu sözleşmeli personelin bazı unvanlarda eline geçen para kadroluya göre daha yüksek ve kurumdan ayrılmak isteyenlerde muvafakat sıkıntısı yaşamıyorlar.

MachinePrince
Aday Memur
12 Şubat 2019 12:35

Kadrolu olmak her zaman iyidir. Hele sözleşmelide pozisyonun işçi olarak geçiyorsa aman aman. Bugün bişey olmaz yaşar gidersin ama yarın seni sıkıntıya sokmayacakları ne malum ? Bu ülkede ihtimalden bile uzak durucaksın. Işçi emeklisi de bariz sıkıntı çeker ayrıca. Kadrolu imkanın varsa yasla sırtını hayatına bak..

elektrikyok
Memur
12 Şubat 2019 13:03

399'a bağlı KİT kurumunda sözleşmeliysen kadroludan daha çok geniş imkanların var diye biliyorum.

mesela 657 kadrolu mühendis maaşı 5000 liraya yakın. 399 sözleşmeli mühendis maaşı 6200 liraya yakın. ayrıca 399 sözleşmeli mühendis arazi tazminatı gibi ek ödenekte alıyor. bunun yanında giyim yardımıda var. ekonomik ve mali yönden 399 sözleşmeli mühendisi daha iyi yani. sözleşmeli olduğuna bakma iş akdini feshedemiyorlar 657 kadrolu hakları gibi iş garantin var. şartları hemen hemen benzer. diğer sözleşmeli pozisyonlar hakkında bilgim yok.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi