Editörler : supporters.
18 Ocak 2022 22:42

Dolar yükselince her şey yükseliyor dolar düşünce fiyatlar sabit kalıyor

Dolar yükselince her şey yükseliyor dolar düşünce fiyatlar sabir kalıyor ne zaman bu işe bir dur diyeceğiz?

19 Ocak 2022 08:41

Doların yaz mevsimine kadar,hatta 2-3 ay içinde tekrar 18 liralara çıkması yüksek ihtimal.Çünkü Abd Merkez Bankası Fed de bu sene faiz arttırımlarına başlayacak ve bu da bizimki gibi Gelişmekte olan ülkeleri olumsuz etkileyecek.

Yani yaz mevsiminde çok fazla turist gelip çok döviz bıraksalar da doların düşmesi için başka bir sebep olmayacak ve dolar düşmez.

2022 yılının sonuda veya 2023 yılında da ya hileli bir seçim yapılacak ya da savaşa giriyoruz falan denilerek seçimler ertelenecek.İşte asıl ekonomik çöküş ve toplumsal olaylar o zaman başlayacak.

Yani daha hiçbir şey yaşamadık,daha.her şeyin başındayız.Suriye gibi olana kadar durmak yok yola devam!

liebestraum
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 11:33

Ekonomik parametrelere bakınca 10 sene önce bu noktaya geleceğimiz belliydi, o zaman dur demek gerekiyordu. Hiç olmadı 2017'de tek adam sistemine geçilmesine dur demek gerekiyordu ama o da olmadı. İş işten geçtikten sonra aklı başına geldi bazılarının. Artık geçmiş olsun, orta direk ve asgari ücretli 2-3 sene daha cehennem ıstırabı çekecek. Zamanında söylemekten dilimizde tüy bitti ama fayda etmedi.

KuvvetMir
Aday Memur
19 Ocak 2022 17:32

İflah oolmaz bir topluluk haline geldik gibi. Adamlar karda mahsur kalıyor. Cafeye sığınıyorlar. 2 TL olan çay bir anda 4 tl oluveriyormuş. Yemeklerde keza öyle.. Bu habere yanlışlık vardır bile diyemedim. Allah belamızı verecek lakin ne zman bilinmez!

sadrainman
Müsteşar
20 Ocak 2022 11:03

Dolar Kuru 20tl üzerine atarsa bu süreç 6ay içersinde düşüşle başlayacak erken seçim kararı alınmasıyla ve sonra Türkiye'de artık oturacaktır ekonomik dengeler seçimden sonra.kim gelirse gelsin iktidar değişirse kesin düşer diyebilirim kalırsa bir miktar düşer rayına oturur belirsizlik biter bı nebze ...eğer erken seçim olmazsa 2023 hazirana kadar işler böyle devam eder .ekonominin gittikçe daha kötüye gitmesi seçimi öne aldiracktir kaçınılmaz son yani hükümette isteyecektir sonunda çünkü seçim sonunda baskıları rahatlayacak

21 Ocak 2022 09:23

Sana söyleyeyim,Suriye gibi olana kadar aynen böyle devam edecek.Suriye gibi olunca da herkes kendi paçasını kurtarma derdine düşecek.Kimisi Balkanlar'a kimisi Avrupaya kaçmaya çalışacak.Ancak sınır kapıları da önceden çok sıkı şekilde kapatılacağı için erken davrananlar ve yabancı dili olup donanımı sağlam olanlar gidebilecekler.

KuvvetMir, 2 yıl önce

İflah oolmaz bir topluluk haline geldik gibi. Adamlar karda mahsur kalıyor. Cafeye sığınıyorlar. 2 TL olan çay bir anda 4 tl oluveriyormuş. Yemeklerde keza öyle.. Bu habere yanlışlık vardır bile diyemedim. Allah belamızı verecek lakin ne zman bilinmez!

keremali1
Memur
21 Ocak 2022 19:37

Hayat pahalılığı oldu doğrudur ama siz olayin hala ekonomik etkilerden kaynaklanmadığını anlayamıyorsunuz. Bir kere Türk hiç bir zaman kaçmaz ve yurdunu terk etmez.Ya İstiklal Ya ölüm anlayisiyla.Tüm dünyada kendisine köle tutmayan ve asla köle olmayan ilk ve tek millettir. Siz Türk olmadığınız için kacabilirsiniz. Öyle olmasaydı ordunun giyecek camaşırı dahi yokken Gazi M.Kemal Atatürk önderliginde her evden 2 ser 3 er çift çorap ve camaşır verilerek yokluk içinde dahi başlatilan ve kazanılan Kurtuluş Savası olmazdı Biz olmazdık.Hadi paranızı pılınızı pırtınızı toplayında defolup gidebilirsiniz. Biz En Son Ocak sönene kadar değil malımizı bu ülke için gerekirse canımızı da vereceğiz.

yürüyüş 2012
Aday Memur
22 Ocak 2022 21:59

dünya bizi o yüzden kıskanıyor. bütün dünya devletlerinin ekonomistleri toplansa fiyatları indiremez.

fcnkl
Memur
23 Ocak 2022 08:51

İthal inşaat malzemelerinde dolar kurunu 21 TL'den çevirdiklerini duydum.

İşte bu vatan hainliği değil de ne?

Gkysydm
Aday Memur
23 Ocak 2022 20:07

Torbacinin numarasını versene
ekonomik.çöküüş, 2 yıl önce

Doların yaz mevsimine kadar,hatta 2-3 ay içinde tekrar 18 liralara çıkması yüksek ihtimal.Çünkü Abd Merkez Bankası Fed de bu sene faiz arttırımlarına başlayacak ve bu da bizimki gibi Gelişmekte olan ülkeleri olumsuz etkileyecek.

Yani yaz mevsiminde çok fazla turist gelip çok döviz bıraksalar da doların düşmesi için başka bir sebep olmayacak ve dolar düşmez.

2022 yılının sonuda veya 2023 yılında da ya hileli bir seçim yapılacak ya da savaşa giriyoruz falan denilerek seçimler ertelenecek.İşte asıl ekonomik çöküş ve toplumsal olaylar o zaman başlayacak.

Yani daha hiçbir şey yaşamadık,daha.her şeyin başındayız.Suriye gibi olana kadar durmak yok yola devam!

Ryox
Şef
23 Ocak 2022 20:27

Kendim ettim kendim buldum

Gül gibi sararıp soldum

Eyvah eyvah eyy :)

23 Ocak 2022 23:53

Sen de ananın ve varsa bacının numaralarını versene !

Gkysydm, 2 yıl önce

WinterSoldier
Kapalı
24 Ocak 2022 01:14

Yalnız adam haklı dolar konusunda uzun vadede 15-16 bandına oturur daha 2021 başında 7,5 du şuan 13,5 da tutmak için büyük çaba harcanıyor.

Gkysydm, 2 yıl önce

r.diyojen
Genel Müdür
02 Şubat 2022 05:42

Anasayfada iki haber.

Dolar 13,37'ye geriledi.

Benzin ve motorine zam yapıldı.

Ülkenin özeti budur.

Drjacob
Aday Memur
05 Şubat 2022 11:00

zaten halkın şikayet ettiği nokta bu dolar 18 olduğun da benzin 10 lira bandındaydı şimdi 13 lira dolar ile benzin 15 lira'yı geçti

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi