Editörler : crops35
06 Ekim 2012 20:35

müsteşar yardımcılığı

maliye müsteşar yardımcıların maaşları ne kadardır bilen var mı?

hangi fakülteyi bitirmek gerekli? en az kaç yaşında müsteşar yard olunur ve yardımclıktan müsteşar olma durumu var mı ?

hayat şartları nasıl ? ank ikamet ediyolar biliyorum ancak istanbul olma durumu var mı ?

müsteşar yardımcıları statü olarak devlet memurlarından den oldukları memurluk var mı?

cevaplanayan olursa sevinitrim ...teşkkür ederim...

06 Ekim 2012 20:44

müsteşar ın kim oldugunu biliyor musun?

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
06 Ekim 2012 20:47

abimin iki arkadaşı müsteşar

yan komşumuzun oğluda ancak ben kendileiyle bizzat tanışmadım bilmiyorum kendilerinede soramam sadece devlet memurluğunda gelinebilecek üst sınır olduğunu biliyorum e bende en alt sınır

06 Ekim 2012 20:49

her önüne gelenin müsteşar olamayacagını da ögrenmen lazım. hayat şartları nasıl gibi bir cümle nedir öyle :) müsteşar bakandan sonra gelen kişidir bakanlıkta. alelade bir memurun müsteşar olacagım demesi bana komik gelir..

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
06 Ekim 2012 20:52

benim müsteşar olacagımı nerden çıkardınız ben edeb öğretmeniyim ve müstelşar yardımcılığını sordum sorumda gayet net

06 Ekim 2012 20:54

sen müsteşar olacaksın demedim zaten.. hayat şartları nasıl? istanbul da olma durumu va mı? alt sınırım o da üst sınır. kimler olabilir? dedin ben de müsteşar kim biliyor musun dedim. maliye bakanlıgında müsteşarlar maliye müfettişlerinden olur genelde. maliye müfettişi de alelade bir memur değildir. buraya yazmadan önce arastırsaymıssın daha iyi olurmus...

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
06 Ekim 2012 20:56

hakim olmadığım bir alan bende zaten şu n onu yapıyorum araştırıyorum bir nevi bir şeyi araştırmak yada sormak için de ön bilği yada veri gerekir

06 Ekim 2012 20:58

burası bu tarz soruların sorulup arastırıldıgı bir mecra değil. bunlar arama motoruna yazılıp ögrenilebilecek şeyler. müsteşar kim bilmeden nasıl müsteşar olunur diye sorman yanlıs olmus. önce müsteşar kim onu ögren. cevabını almıssındır umarım...

lamazi gogo
Kapalı
06 Ekim 2012 20:59

müsteşar arapça kökenli bir kelimedir.

kendisine danışılan, kendisinden bilgialınan kimse anlamına gelir.

"Güzel çehreli müsteşar bey, nazır beyin kapıcısından daha alçak gönüllü idi." - Ö. Seyfettin

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
06 Ekim 2012 21:00

bu arada maiye değil gümrük müst yard. sormalıyım

06 Ekim 2012 21:02

maliye, gümrük, içişleri farketmez müsteşarlık görevini alelade memurlara vermezler. gayet net.

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
06 Ekim 2012 21:03

evet müsteşar hakkında tek bildiğim şey devlet memurluğunda gelinebilcek en üst nokta onun dışındada bir şey bilmiyorum ayıp mı herkesin her konuda uzman olması geektiğini kim söyledi ben

m uzmanlığım arama motorunda her bakanlığın müsteşarının uzmanlık alanı farklı görünüyo siz cevap vemeyin lütfen bu kadar yüksünüyosanız soruma centilmence cevap verenlare teşkkür ediyorum

06 Ekim 2012 21:05

peki cevap vermiyorum :) ama sen dedin diye değil. laf anlatmaya değmezsin...

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
06 Ekim 2012 21:35

The Cape, teşekkür ederim link oldukça bilğilendirici...

kelkimyaci
Yasaklı
06 Ekim 2012 22:25

damat adayımı?kendileri

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
09 Ekim 2012 17:55

nerden çıktı?

kelkimyaci
Yasaklı
10 Ekim 2012 00:43

nasıl?

konserwatif
Müsteşar
10 Ekim 2012 13:26

siz müsteşarı, müşavir ile karıştırıyor olmayasınız dicem ama..

müsteşar, memurda olsa ilgili bakanlıgın bakanının istemesi ile bakanlar kurulu tarafından ataması yapılır..

yani herhangi bir vasfa yada sukadar yıl memur olmana gerek yok...

bu arada anlamadıgım abinizin bakanlıklarda 2.adam olan 2 tane arkadaşı var siz ögretmenliğe devam ediyorsunuz bence bu fırsatıiyi degerlendirin derim abinizin arkadaşları hangi bakanlıkta müsteşar ise size o bakanlıklarda iyi bir kadro ayarlayabilirler..

arkadaşım alınma ama siz bence müsteşarlıgı başka bir ünvanla karıştırıyorsunuz..

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
10 Ekim 2012 19:48

kimyacı hocam boş ver

mustafakursadozer
Şube Müdürü
10 Ekim 2012 22:22

müsteşarlık her zaman devlet memurunn en yüksek gelebileceği yer gibi tarif edilse de, öyle herhangibir sınav kural kaidesi yoktur. müst. yardımcılığı ve müşavirlik gibi kadolarda böyledir. siyasiler kendilerine zamanında emeği geçenleri, miletvekili adayı olup seçilemeyenleri, belediye başkanı olup sonra aday olamyan yada kaybedenleri birşekilde devletin bu kademelerinde değerlendirir. ankara da ortalık müşavirden ve müst. yardımcısı gibi kadrolardan geçilmez. sorunuzun nedenini bilmiyorum ama normal kpps devlet memurlarının uykusundan paşam paşam diye zıplayarak uyanması gibi bir olayır bu kadro. şartı şurtu, yıl süresi deneyimi, sınavı yoktur. sağlam bi dayın bakan olsa icabında 2 yıllık memur ol istersen olursun daire başkanı da müsteşar yardımcısıda. haa asaleten falan diye zıplayan olursa yazayım vekaleten diye bir kavram vardır türkiye de saygılar

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi