Editörler : oto-danisman-expert

okanklc21
Kapalı
12 Şubat 2019 20:20

Bizim yönetmeligi at o zaman

Tulpar94
Şef
12 Şubat 2019 20:51

Ne saçmalıyorsunuz siz ya askeri öğrenci adayı ile askeri öğrenci tanımını bilmiyorsunuz gelmişsiniz biz askeri öğrenci adayı değiliz diyorsunuz. Dostum askeri okulda okuyan adama askeri öğrenci adayı denilmez askeri öğrenci denir.Askeri öğrenci olmuş adama aday mı diyorsunuz siz ? Aday kime denir onu bilmiyorsun gelmiş burda insanlara saçma sapan bilgi veriyorsun. İnsanları saçma sapan şekilde yönlendirmeyin.Sağlık yönetmeliğine baktığın zaman bile askeri öğrenci ve askeri öğrenci adayı tanımı vardır ve sağlık yönetmelikleri bile o şekilde belirlenmiştir.Bunu öğren ilk önce sonra gel tartışırız bunu :) Gerçekten inanamıyorum ya bu nasıl bir mantıksızlıktır.Tekrar ediyorum arkadaşlar bizler askeri öğrenci adaylarıyız o sağlık yönetmeliğine tabi oluruz.Sağlık yönetmeliği zaten memur,er ve erbaş,uzman çavuş,astsubay,subay,askeri öğrenci,askeri öğrenci adayı ve görevde olan personel olmak üzere ayrılmıştır.
desparados532, 5 yıl önce

kim diyor sana askeri öğrenci adayı olduğunu kardeşim,sen muvazzaf subay adayısın askeri öğrenci değil,adam doğru söylemiş.

stahl
Kapalı
12 Şubat 2019 20:53

Desperados kardeşim arkadaşın yazdığında problem yok sıkıntı yönetmelikte. Dış kaynaktan muvazzaf subaylığa nasbedilecek adaylar tarzında da bir ibare yok bilirubin konusunda . Yeri geliyor heyet 1-3mg arasını dikkate alıyor yeri geliyor 2mg ı. Hatta 1.5mg dan elenen arkadaşlar var. Yani bir standart yok. O sebep ten bu karışıklık. Yönetmeliğe bizler hakim olduk sorun yaşayınca

desparados532, 5 yıl önce

kim diyor sana askeri öğrenci adayı olduğunu kardeşim,sen muvazzaf subay adayısın askeri öğrenci değil,adam doğru söylemiş.

Tunahankk
Aday Memur
12 Şubat 2019 20:55

Hocam son durum nedir ?
AkMkA, 5 yıl önce

Arkadaşlar benim de bilirubin değer totalde 1,70 çıktı. Heyete evrakları teslim ettim şuan sonucu bekliyorum. Sağlık kurulundaki memur herhangi bir sıkıntı olmaz dedi. Salı günü göreceğim sorun olup olmadığını.

AkMkA
Memur
12 Şubat 2019 21:05

Hocam heyetten daha sonuç çıkmadı. Bugün hastaneden aradılar. Göz doktoru beni muayene etmek istemiş. perşembe günü hastanede olacağım öğleden sonrada heyet, raporu verecektir diye tahmin ediyorum.

okanklc21
Kapalı
12 Şubat 2019 21:11

Hocam heyete çıkınca hemen sonuç açıklanmıyor mu? Benim Perşembe heyet hemen söylemezler mi?

AkMkA, 5 yıl önce

Hocam heyetten daha sonuç çıkmadı. Bugün hastaneden aradılar. Göz doktoru beni muayene etmek istemiş. perşembe günü hastanede olacağım öğleden sonrada heyet, raporu verecektir diye tahmin ediyorum.

dogukan6161
Aday Memur
12 Şubat 2019 21:30

Kardeşim öncelikle yazmış olduğun şeyler baştan aşağı yanlış insanları yanlış yönlendirme tam olarak kesin ve net bizler personel adaylarıyız ilk başvurumuzu personel temin daire başkanlığına yaptığımız gibi şu an ki raporlarda sağlık yönetmeliğinin en altında ki PERSONEL ADAYLARININ HASTALIKLARA GÖRE

DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ adlı tabloya göre incelenir ve muvazzaf subay olur olmaz kararı verilir. Senin dediğin askeri öğrenciler kara harp okulları assubay meslek okulları gibi okullarda okuyan öğrencilerdir.

Tulpar94, 5 yıl önce
Ne saçmalıyorsunuz siz ya askeri öğrenci adayı ile askeri öğrenci tanımını bilmiyorsunuz gelmişsiniz biz askeri öğrenci adayı değiliz diyorsunuz. Dostum askeri okulda okuyan adama askeri öğrenci adayı denilmez askeri öğrenci denir.Askeri öğrenci olmuş adama aday mı diyorsunuz siz ? Aday kime denir onu bilmiyorsun gelmiş burda insanlara saçma sapan bilgi veriyorsun. İnsanları saçma sapan şekilde yönlendirmeyin.Sağlık yönetmeliğine baktığın zaman bile askeri öğrenci ve askeri öğrenci adayı tanımı vardır ve sağlık yönetmelikleri bile o şekilde belirlenmiştir.Bunu öğren ilk önce sonra gel tartışırız bunu :) Gerçekten inanamıyorum ya bu nasıl bir mantıksızlıktır.Tekrar ediyorum arkadaşlar bizler askeri öğrenci adaylarıyız o sağlık yönetmeliğine tabi oluruz.Sağlık yönetmeliği zaten memur,er ve erbaş,uzman çavuş,astsubay,subay,askeri öğrenci,askeri öğrenci adayı ve görevde olan personel olmak üzere ayrılmıştır.

Şişmanramboo
Aday Memur
12 Şubat 2019 22:01

Aynen öyle kardeşim. Eski adıyla Harp Okulu yeni adıyla Milli Savunma Üniversitesinde okuyan öğrencilere askeri öğrenci, oraya girmek isteyen öğrenci adaylarına ise askeri öğrenci adayı denir. Bizim gibi dış kaynaktan muvazzaf subaylığa başvuran adaylar direkt personel olarak başlayacağı için personel adayı olarak geçiyoruz. (Eğitim ve kurs almamıza rağmen bizim statümüz yine personel adayı olarak geçer. Yani eğitim görüyoruz diye askeri öğrenci olmuş olmuyoruz. Karıştırılmasın.)

dogukan6161, 5 yıl önce

Kardeşim öncelikle yazmış olduğun şeyler baştan aşağı yanlış insanları yanlış yönlendirme tam olarak kesin ve net bizler personel adaylarıyız ilk başvurumuzu personel temin daire başkanlığına yaptığımız gibi şu an ki raporlarda sağlık yönetmeliğinin en altında ki PERSONEL ADAYLARININ HASTALIKLARA GÖRE

DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ adlı tabloya göre incelenir ve muvazzaf subay olur olmaz kararı verilir. Senin dediğin askeri öğrenciler kara harp okulları assubay meslek okulları gibi okullarda okuyan öğrencilerdir.

Tulpar94
Şef
12 Şubat 2019 22:13

Sağlık yönetmeliği nerde o zaman ? Ben göremedim bu dediğiniz sınıflandırmaya göre herhangi bir sağlık yönetmeliği ?
dogukan6161, 5 yıl önce

dogukan6161
Aday Memur
12 Şubat 2019 22:29

Tsk sağlık yönetmeliği tektir 2017 de ki hali esas alınır yönetmelik 160 sayfa ve tüm hastalıkların tanısı yazar yani anlayacağın personele ayrı uzman çavuşa ayrı ere ayrı bir yönetmelik yoktur sadece bu hastalık tanımlarının değerlendirileceği tablolar farklıdır yönetmeliğin en altına bakarsan tabloları görürsün biz ise en altta ki personel tablosundan sorumluyuz kardeşim

Tulpar94, 5 yıl önce
Sağlık yönetmeliği nerde o zaman ? Ben göremedim bu dediğiniz sınıflandırmaya göre herhangi bir sağlık yönetmeliği ?

Şişmanramboo
Aday Memur
12 Şubat 2019 22:32

Ayrı bir yönetmelik yok kardeşim. Personel adaylarının muayenelerinde yönetmelikteki maddelerin açıklama kısımlarında yazanları baz alır doktor. Yönetmeliğin 157-160 arasında Ek - D Personel adaylarının hastalıklara göre değerlendirme çizelgesi vardır. Doktor buraya bakarak olur verir veya vermez.

Tulpar94, 5 yıl önce

SaglıkcıAdam
Aday Memur
12 Şubat 2019 23:00

kardeşim sıkıntı oldumu bilgi verirmisin ?

AkMkA, 5 yıl önce

Arkadaşlar benim de bilirubin değer totalde 1,70 çıktı. Heyete evrakları teslim ettim şuan sonucu bekliyorum. Sağlık kurulundaki memur herhangi bir sıkıntı olmaz dedi. Salı günü göreceğim sorun olup olmadığını.

AkMkA
Memur
13 Şubat 2019 00:18

Hastaneye göre değişebilir. Benim heyete girdiğim hastanede salı, perşembe ve cuma günü öğleden önce heyet muayenesi oluyor. Öğleden sonrada heyet toplanıyor. Sağlık kurulundaki memurlar heyete girecek dosyaları doktorlara sunuyorlar ve aynı günün mesai bitimine doğru heyeti sonuçlanan dosyalar sağlık kurulu birimine veriliyor. Oradaki memurlar ile aynı frekansı yakalarsanız günün sonunda sonucu alabilirsiniz.
okanklc21, 5 yıl önce

Hocam heyete çıkınca hemen sonuç açıklanmıyor mu? Benim Perşembe heyet hemen söylemezler mi?

AkMkA
Memur
13 Şubat 2019 00:26

Daha belli değil. Ama sıkıntı olmaması gerek, doktorun verdiği tanı koduna göre ve yönetmeliğin altındaki çizelgeye göre bilirubin sıkıntı değil. 2.0'dan sonrası öğrenci adayları için sıkıntı. Ve 2.0 değer ile öğrenciliğe kabul edilen kişide personel adayıdır. Olumsuz olacak bir durum olsa öğrenciliğe kabul edilmezdi. Biz aday personel ile aday öğrenci arasında muallaktayız. Maalesef yönetmelik statümüze netlik getirmemiş. Doktor sıkıntı olmaz demişti, yönetmeliği takip eden ve doktorlara yardımcı olan memure hanımda o kod olumlu dedi. O yüzden kafam rahat. Bir kan değeri bu kadar sıkıntı olmamalıydı.
SaglıkcıAdam, 5 yıl önce

kardeşim sıkıntı oldumu bilgi verirmisin ?

SaglıkcıAdam
Aday Memur
13 Şubat 2019 00:56

Vardır bundada bir hayır diyelim kardeşim.Bu arada hangi hastanede girdiniz ? Bakırköy Dr sadi konukta girip alan arkadaşlar varmı ?

AkMkA, 5 yıl önce
Daha belli değil. Ama sıkıntı olmaması gerek, doktorun verdiği tanı koduna göre ve yönetmeliğin altındaki çizelgeye göre bilirubin sıkıntı değil. 2.0'dan sonrası öğrenci adayları için sıkıntı. Ve 2.0 değer ile öğrenciliğe kabul edilen kişide personel adayıdır. Olumsuz olacak bir durum olsa öğrenciliğe kabul edilmezdi. Biz aday personel ile aday öğrenci arasında muallaktayız. Maalesef yönetmelik statümüze netlik getirmemiş. Doktor sıkıntı olmaz demişti, yönetmeliği takip eden ve doktorlara yardımcı olan memure hanımda o kod olumlu dedi. O yüzden kafam rahat. Bir kan değeri bu kadar sıkıntı olmamalıydı.

okanklc21
Kapalı
13 Şubat 2019 00:56

Burada yazan yorumlar garip. Harp okulundakiler üniversitedekiler Askeri öğrenci. Biz ise fyt veba mülakatı geçmiş askeri öğrenci adayıyız. Biz aday değilsek bizim yönetmelik nerede? Ayrıca sağlamam şu; kıl dönmesinden genel cerrah elenme maddesi yazarken sizin bizim değil dediğiniz yönetmeligi açıp gösterdim ve sağlam yazdı bu doktor kurul başkanı. Bana hiç bu sizin değil demedi. Biz askeri öğrenci adayıyız personel çizelge dediğimiz zaten yönetmelik ile parelel

AkMkA
Memur
13 Şubat 2019 02:28

Kesinlikle haklısın. Doktorların iş bilmezliği. Maalesef Yönetmeliğe tam hakim değiller. Şuanda subay adayı olanlar eğitime başladıkları an öğrenci/kursiyer olurlar. Öğrenci adayı tanımı genel öngörü olarak harp okulları olduğu için bizim statümüze bazı hastanedeki doktorların kafası buna basmıyor
okanklc21, 5 yıl önce

Burada yazan yorumlar garip. Harp okulundakiler üniversitedekiler Askeri öğrenci. Biz ise fyt veba mülakatı geçmiş askeri öğrenci adayıyız. Biz aday değilsek bizim yönetmelik nerede? Ayrıca sağlamam şu; kıl dönmesinden genel cerrah elenme maddesi yazarken sizin bizim değil dediğiniz yönetmeligi açıp gösterdim ve sağlam yazdı bu doktor kurul başkanı. Bana hiç bu sizin değil demedi. Biz askeri öğrenci adayıyız personel çizelge dediğimiz zaten yönetmelik ile parelel

stahl
Kapalı
13 Şubat 2019 19:09

Arkadaşlar çok şükür d1 ve d2 ye göre m.subay olur raporunu aldım. Total bilirubin : 1.7 mg/dl

Heyetin dikkat ettiği yazılan A45F10 kodu EK-D listesinde var mı yok mu ona baktılar. Bana yazılan kod olmadığı için direkt subay olur verdiler.

Total bilirubin değeri 2 mg/dl nin altında olanlar zaten hiç evham yapmasın. Bizim heyet 1-3mg ı baz aldı. Ancak 2mg ı da baz alan heyetler olabilir o sebepten kritik değeriniz 2mg ve aşağısı olsun.

Ben 2.5mg dan 1 hafta içersinde 1.7mg a düşürdüm. Aşağıdaki diyeti uyguladım.

-Arpa suyu ve maltana bende işe yaramadı.

-Sportiv aktivite- yolculuk yapmayın. Uykusuz kalmayın. Alkol-sigara asla.

-Günlük 2-3 lt limonlu su (Çok etkili C vitamini total bilirubin i çok hızlı düşürüyor.)

-Havuç-Portakal Suyu 2 bardak

-Yoğurt içine zerdeçal (Çok etkili)

-Yağlı,baharatlı proteinli yemek yok.

-Uzun süre aç kalmayınız.

-2 güne bir özel hastanede total bilirubin değerinize mutlaka baktırın. (15 TL) Sürpriz olmasın.

Saçma sapan bir değer yüzünden canınız sıkılmasın. Yine sorun yaşayan olursa özelden yazabilir. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Darısı sizlerin başına.

AkMkA
Memur
13 Şubat 2019 20:30

Kardeş senin adına sevindim. Hakkımızda hayırlısı olsun. Bundan sonra tercihlerimiz arasından herhangi bir sınıfa yerleşebilcek miyiz onu bekleyeceğiz.
stahl, 5 yıl önce

Arkadaşlar çok şükür d1 ve d2 ye göre m.subay olur raporunu aldım. Total bilirubin : 1.7 mg/dl

Heyetin dikkat ettiği yazılan A45F10 kodu EK-D listesinde var mı yok mu ona baktılar. Bana yazılan kod olmadığı için direkt subay olur verdiler.

Total bilirubin değeri 2 mg/dl nin altında olanlar zaten hiç evham yapmasın. Bizim heyet 1-3mg ı baz aldı. Ancak 2mg ı da baz alan heyetler olabilir o sebepten kritik değeriniz 2mg ve aşağısı olsun.

Ben 2.5mg dan 1 hafta içersinde 1.7mg a düşürdüm. Aşağıdaki diyeti uyguladım.

-Arpa suyu ve maltana bende işe yaramadı.

-Sportiv aktivite- yolculuk yapmayın. Uykusuz kalmayın. Alkol-sigara asla.

-Günlük 2-3 lt limonlu su (Çok etkili C vitamini total bilirubin i çok hızlı düşürüyor.)

-Havuç-Portakal Suyu 2 bardak

-Yoğurt içine zerdeçal (Çok etkili)

-Yağlı,baharatlı proteinli yemek yok.

-Uzun süre aç kalmayınız.

-2 güne bir özel hastanede total bilirubin değerinize mutlaka baktırın. (15 TL) Sürpriz olmasın.

Saçma sapan bir değer yüzünden canınız sıkılmasın. Yine sorun yaşayan olursa özelden yazabilir. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Darısı sizlerin başına.

EEM0634
Aday Memur
13 Şubat 2019 21:59

Arkadaşlar merhaba

Bende çok şükür bugün Ek D1 ve D2 göre olumlu rapor aldım.

4 gün boyunca burada bahsedilen diyeti uyguladım ( extra üzüm pekmezi de içtim ) ve değerlerim normal referans aralığına indi.

Askeri öğrenci veya askeri öğrenci adayı muhabbetini burada ilk olarak ben yazmıştım, bana da heyet başkanı sen askeri öğrenci adayı değilsin, personel adayısın demişti. Bence de haklılar ama bu konuya girmeyeceğim, çünkü esas olan bir şey var o da tek bir yönetmelik var ve bizde bu yönetmeliğe personel adayı olarak tabiyiz. Zaten Ek D1 ve D2 çizelgesinin başlığında da Personel Adayı yazıyor.

Yönetmelikte açık bir şekilde hastalıklar listesinin 45 maddesi ve 10 fıkrasında ''Uyarısız total bilirubin düzeyi normalin üst sınırı ile 3 mg/dl (3 mg/dl dahil) kadar olan ve diğer karaciğer fonksiyon testlerinin normal bulunduğu hiperbilirubinemiler'' şeklinde geçiyor yani değeriniz referans aralığının en üst mesela 1,2 mg olsun ve 3 mg arasında ise tanı olarak A45F10 konur.

Ek D1 ve D2 çizelgesine göre bu tanı ( A45F10 ) sorun teşkil etmiyor. Yani total bilirubin değeriniz en fazla 3mg olması gerekiyor.

Öncelikle hepimizin hakkında hayırlısı olsun, ayrıca olumlu rapor alan arkadaşların için de hayırlı olsun, işlemleri devam eden arkadaşlar içinde hayırlısı ile olumlu rapor almak nasip olur inşallah.

Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi