Editörler : Pangaea
09 Temmuz 2013 21:12

İngilizce öabt günlüğü 9 temmuz 2013

arkadaşlar, son 4 gün kala haydi ara ara neler yaptıgımızı yazalım.

ben başlıyorum; bugün uzman kariyerin dilbilimi kısmındaki soruları çözmeye çalıştım...dilbilimden kavramları not halinde çıkardım...bir süre de facebooktaki grupta bugün yazılan sorulara baktım.

haci el hoca
Yasaklı
09 Temmuz 2013 21:13

onları geççç...bugün allah için naptın..bunu konuşalım....

fisunn
Genel Müdür
09 Temmuz 2013 21:18

hadi konuşalım hoca, önce sen başla :D

haci el hoca
Yasaklı
09 Temmuz 2013 21:20

bizim komşular imana geldi..

gel parkta çay içelim diyolar..

aç karnına çay...enteresan..neyse ben kaçıyom..beni soran olursa ..camiye gitti dönecek de....

fisunn
Genel Müdür
09 Temmuz 2013 21:24

tamam haydi git güle güle :)

Belki.Bir.Gün
Yasaklı
09 Temmuz 2013 21:24

dilbilimi tekrar yapıom hocam

selenn 06
Şube Müdürü
09 Temmuz 2013 21:30

canım benım cok takılma nete;)

Yok Hukmunde
Müsteşar Yardımcısı
09 Temmuz 2013 21:35

Alan olacak sayısal loto, ya tutacak, ya kupon yanacak.

Konular geniş neye bakacağımı şaşırdım :S

selenn 06
Şube Müdürü
09 Temmuz 2013 21:36

alemsın hocam:))

ing.ing
Şef
09 Temmuz 2013 21:44

ben de bugun dılbılım tkrarı yaptım bı kac bakmadıım konu var onlarada calısırsam dılbılım bıter yarın edebıyat bakcam. face kullanmıyorum ordakı sorular nasıl zor olanları cok duyulmamıs olanları burda paylasırsanız cok ıyı olur arkadaslar

behzatilki
Yasaklı
09 Temmuz 2013 22:36

Ben de dun ve bugun george yule dilbilim bastan sona okudum, ama baska bi arkadasta demisti biraz yuzeysel diye.sonucta bu intro kitabi.ama icim rahat degil.sanki baska kaynaklara da bakmam gerekli. Bi de sey sorcam arkadaslar siz bu fonetik alfabesini ve hangi ses nerde articule ediliyo stop, fricative fln.bunlari biliyomusunuz.ya ben onlari uni 1 de de ogrenemedim hala da ogrenemiyorum.umarim bi sorudan fazla cikmaz onlardan.sizin durumunuz nedir bu phoneticsten?

Baslik super olmus.birazdan edebiyattan cikacak soru tahminlerimi yayinlicam burda musade varsa:)

Belki.Bir.Gün
Yasaklı
09 Temmuz 2013 22:39

yüzeysel falan değil arkadaşım yaa 2ayda tutupda bizden dilbilimi tarihini sormucaklar sorular bildiğimiz yerden olur ama şıklar ayırt edici olur bana öyle geliyor

behzatilki, 11 yıl önce

Ben de dun ve bugun george yule dilbilim bastan sona okudum, ama baska bi arkadasta demisti biraz yuzeysel diye.sonucta bu intro kitabi.ama icim rahat degil.sanki baska kaynaklara da bakmam gerekli. Bi de sey sorcam arkadaslar siz bu fonetik alfabesini ve hangi ses nerde articule ediliyo stop, fricative fln.bunlari biliyomusunuz.ya ben onlari uni 1 de de ogrenemedim hala da ogrenemiyorum.umarim bi sorudan fazla cikmaz onlardan.sizin durumunuz nedir bu phoneticsten?

Baslik super olmus.birazdan edebiyattan cikacak soru tahminlerimi yayinlicam burda musade varsa:)

b.molly
Şube Müdürü
09 Temmuz 2013 22:41

onları ne olur ne olmaz diye ezberledim ben :D hatta gerek var mıydı diye de düşünmedim değil :D hatta kodları falan var. alveolars mesela "dertli sezen" :D yani d,r,t,l,s,z,n :D sonra stops da "gidip baktı" yani "g,d,p,b,k,t" :D diğerlerini de öyle ezberledim işte. :D

behzatilki, 11 yıl önce

Yok Hukmunde
Müsteşar Yardımcısı
09 Temmuz 2013 22:43

Ordan soru çıkmaz, burdan soru çıkmaz, şurdan soru çıkmaz diyorum.

Sonra kendi kendime soruyorum, ya nereden soru gelir diye.

Cevap veremiyorum, kalıyorum öylece.

purple-purple-pen
Genel Müdür
09 Temmuz 2013 22:43

moral bozmak yok haydi hep beraber devam Allahın izniyle

Belki.Bir.Gün
Yasaklı
09 Temmuz 2013 22:44

soruları görene kadar böyle hocam malesef git geller yaşıcaz ilk defa gireceğimiz bir sınav sonuçta :(

Yok Hukmunde, 11 yıl önce

Ordan soru çıkmaz, burdan soru çıkmaz, şurdan soru çıkmaz diyorum.

Sonra kendi kendime soruyorum, ya nereden soru gelir diye.

Cevap veremiyorum, kalıyorum öylece.

fisunn
Genel Müdür
09 Temmuz 2013 22:49

tabii ki de müsaade var hocam, ne demek burası bizim alanımız :)

behzatilki, 11 yıl önce

purple-purple-pen
Genel Müdür
09 Temmuz 2013 22:51

başlık sahibi değilim ana sanırım kendisi de benle aynı fikirdedir, yıkıcı değil yapıcı her türlü yazıya açığız hocam, allah razı olsun.

behzatilki, 11 yıl önce

fisunn
Genel Müdür
09 Temmuz 2013 22:51

bu arada stop fricative falan ezberleyemiyorum ben de, ama çıkabilir diye düşünüyorum

fisunn
Genel Müdür
09 Temmuz 2013 22:53

evet purple hocam kesinlikle :)

fnd-ing
Aday Memur
09 Temmuz 2013 23:00

facedeki grupr

Toplam 1435 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük