Editörler : F16 Gökçen

mselmandinc
Kapalı
01 Temmuz 2019 20:49

1. İngilizce sınavında havacılık terimlerinin geçtiği/sorulduğu kısımlar var mıydı?

braince
Aday Memur
01 Temmuz 2019 21:27

Siz genel mühendis ilanına mı başvurdunuz?

mselmandinc, 5 yıl önce

1. İngilizce sınavında havacılık terimlerinin geçtiği/sorulduğu kısımlar var mıydı?

mselmandinc
Kapalı
02 Temmuz 2019 07:53

Evet yeni ilana başvuru yaptım. Sınavlar hakkında bilgi alsak çok iyi olurdu. Siz girdiniz mi 20?sinde yapılan sınava? Ya da bir duyum aldınız mı?

braince, 5 yıl önce

Siz genel mühendis ilanına mı başvurdunuz?

ekremsalih
Aday Memur
02 Temmuz 2019 10:39

Sınav sonrası mail alan oldu mu? Hiç haber yok 12 gün geçti.

braince
Aday Memur
02 Temmuz 2019 12:17

Ben sınava girmedim ancak, girenlerin söylemine göre genel yetenek 60 soru 20 dakika, ingilizce de 60 soru 45 dakika idi yanlış hatırlamıyorsam.

Genel yetenek baya basitmiş ama süreden dolayı hıza bağlı, ingilizce ise zor diyen de oldu yds ye göre kolay diyen de oldu. Ancak bu ilan üzerinden aynı şekilde mi sınavlar olur belli değil. Cv'niz görüntülendi mi peki?

mselmandinc, 5 yıl önce

Evet yeni ilana başvuru yaptım. Sınavlar hakkında bilgi alsak çok iyi olurdu. Siz girdiniz mi 20?sinde yapılan sınava? Ya da bir duyum aldınız mı?

mselmandinc
Kapalı
02 Temmuz 2019 15:45

Ayrıntılar için teşekkürler. Belki bizzat sınava girmiş olan arkadaşlar da yazarlar. Genel yetenek sınavı için, hız kazanılarak süre yetirilebilir belki ama ingilizce için bunu hatasız yapmak çok kokay olmaz sanırım. Benim cv?m 2 kez görüntülendi fakat henüz herhangi bir mail almadım. Mail alan sınava çağırılan oldu mu acaba?

braince, 5 yıl önce

Ben sınava girmedim ancak, girenlerin söylemine göre genel yetenek 60 soru 20 dakika, ingilizce de 60 soru 45 dakika idi yanlış hatırlamıyorsam.

Genel yetenek baya basitmiş ama süreden dolayı hıza bağlı, ingilizce ise zor diyen de oldu yds ye göre kolay diyen de oldu. Ancak bu ilan üzerinden aynı şekilde mi sınavlar olur belli değil. Cv'niz görüntülendi mi peki?

mselmandinc
Kapalı
02 Temmuz 2019 15:50

Siz sanırım sınava girdiniz. Eğer sakıncası yoksa sonav hakkında biraz ayrıntı verebilir misiniz?Özellikle ingilizce kısmında ne tarz sorular geldi? Havacılık ile ilgili terimler var mıydı? Ve sınav bilgisayar üzerinde mi yapıldı yoksa klasik kağıt kalem ile mi? Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

ekremsalih, 5 yıl önce

Sınav sonrası mail alan oldu mu? Hiç haber yok 12 gün geçti.

ekremsalih
Aday Memur
02 Temmuz 2019 17:34

Matematik 60 soru 20 dk sorular kolay geneli çok kolay bir kaç tanesi süre alıcı. Sınav bilgisayarlı salondaydı önümüzde karalama amaçlı kağıt kalem vardı fakat sınav pc üzerinden yaptık. İngilizce sınavı yds gibi çeşitli bölümlerden oluşuyordu ama havacılık terimleri yoktu. Bir kısmı paragraf okuyup sonraki 5 soruyu paragrafa göre çözmek bir kısmı paragrafta anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulmak bir kısmı bir diyalogda boş bırakılan yere en uygun hangi cümleyi söylediğini bulmak veya düz gramer kelime vs soruları gibi bölümlerdi. Bazı paragraflar zordu kelime kısmından 3 4 soru vardı onlar da baya zordu 4 şıktaki 4 kelimeyi de bilmiyordum ben mesela (benim yds 76). Diğer bölümler kolaydı

mselmandinc, 5 yıl önce

Siz sanırım sınava girdiniz. Eğer sakıncası yoksa sonav hakkında biraz ayrıntı verebilir misiniz?Özellikle ingilizce kısmında ne tarz sorular geldi? Havacılık ile ilgili terimler var mıydı? Ve sınav bilgisayar üzerinde mi yapıldı yoksa klasik kağıt kalem ile mi? Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

mselmandinc
Kapalı
02 Temmuz 2019 19:19

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için güzel bir fikir oluşturdu. Umarım süreciniz istediğiniz gibi geçer.

ekremsalih, 5 yıl önce

Matematik 60 soru 20 dk sorular kolay geneli çok kolay bir kaç tanesi süre alıcı. Sınav bilgisayarlı salondaydı önümüzde karalama amaçlı kağıt kalem vardı fakat sınav pc üzerinden yaptık. İngilizce sınavı yds gibi çeşitli bölümlerden oluşuyordu ama havacılık terimleri yoktu. Bir kısmı paragraf okuyup sonraki 5 soruyu paragrafa göre çözmek bir kısmı paragrafta anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulmak bir kısmı bir diyalogda boş bırakılan yere en uygun hangi cümleyi söylediğini bulmak veya düz gramer kelime vs soruları gibi bölümlerdi. Bazı paragraflar zordu kelime kısmından 3 4 soru vardı onlar da baya zordu 4 şıktaki 4 kelimeyi de bilmiyordum ben mesela (benim yds 76). Diğer bölümler kolaydı

braince
Aday Memur
02 Temmuz 2019 22:18

Daha önceki ar-ge ilanlarına başvurup da olumlu olumsuz yanıt alan oldu mu acaba?

pilogic
Aday Memur
05 Temmuz 2019 19:27

Az önce mail aldım arkadaşlar THY Teknikten

Merhaba,

Mühendis ilanımıza yapmış olduğunuz başvurunuz değerlendirilmiş ve 13.07.2019 tarihinde yapılacak olan sınava katılımınız uygun görülmüştür.

Sınavla ilgili detaylı bilgiler e-mail olarak gelecek hafta tarafınıza iletilecektir.

Saygılarımızla

Hangi pozisyon için olduğu yazmıyor.

Dogax21
Aday Memur
06 Temmuz 2019 00:20

Aynı mail banada geldi. Acaba sınav yeri neresi olur bir bilginiz var mı? Avrupa yakası veya anadolu yakasında olmasına göre bilet alacağım.

pilogic, 5 yıl önce

Merhaba,

Mühendis ilanımıza yapmış olduğunuz başvurunuz değerlendirilmiş ve 13.07.2019 tarihinde yapılacak olan sınava katılımınız uygun görülmüştür.

Sınavla ilgili detaylı bilgiler e-mail olarak gelecek hafta tarafınıza iletilecektir.

Saygılarımızla

06 Temmuz 2019 02:26

Aynı mesaj bana da geldi bugün. Sınav için nasıl bir çalışma yapılmalı sizce arkadaşlar?

pilogic, 5 yıl önce

Merhaba,

Saygılarımızla

Emremech
Aday Memur
06 Temmuz 2019 10:39

Maaş skalası nedir acaba ayrıca eğer başarılı olmamız durumunda ne zaman iş başı yaparız?

ssrl
Aday Memur
06 Temmuz 2019 11:00

sadece mat ve ing soruları mı bulunuyor

mselmandinc
Kapalı
06 Temmuz 2019 17:54

sınavlar genellikle dyned üzerinden yapılıyor. sorular kolay oluyor fakat süre az oluyor diyolar

Labesma
Aday Memur
06 Temmuz 2019 21:53

Slm arkadşlar

Ben 2017 mühendis ilanına başvurmuştum .

Süreç baya uzun.. önce sınava çağırdılar yıldız teknkte girdik . Sözel mantık sayısal mantık ve dil. Sorular kolay ama süre az. Dil bölümündede havacılık terimleri vardı. Sınavdan sonra ortalama 2 hafta içinde geri dönüş yapıyolar . Mülakat çok rahat geçmişti pek detaya inmiyolr ama kimi tanıyosun burda demişlerdi. Ve öyle bi yerki torpilin bile derecesi var :) sonuç malesefolmadı . Yaklaşık 2 ay sonra dönüş yaptılar olumsuz olarak . Bu sene yine şansımı deniyrum . En azından tecrübem var :)

mselmandinc
Kapalı
06 Temmuz 2019 22:39

havacılıkla ilgili nasıl terimler çıktığını hatırlıyor musunuz? verebileceğiniz örnekler ya da internette ulaşılabilir örnek kelimeler var mıdır acaba?

Labesma, 5 yıl önce

Slm arkadşlar

Süreç baya uzun.. önce sınava çağırdılar yıldız teknkte girdik . Sözel mantık sayısal mantık ve dil. Sorular kolay ama süre az. Dil bölümündede havacılık terimleri vardı. Sınavdan sonra ortalama 2 hafta içinde geri dönüş yapıyolar . Mülakat çok rahat geçmişti pek detaya inmiyolr ama kimi tanıyosun burda demişlerdi. Ve öyle bi yerki torpilin bile derecesi var :) sonuç malesefolmadı . Yaklaşık 2 ay sonra dönüş yaptılar olumsuz olarak . Bu sene yine şansımı deniyrum . En azından tecrübem var :)

alpinterest
Memur
06 Temmuz 2019 23:33

"kimi tanıyorsun" sorusuna ne cevap verdiniz? : D

Labesma, 5 yıl önce

Slm arkadşlar

Emremech
Aday Memur
06 Temmuz 2019 23:53

Arkadaşlar işe alım sürecine girdiğimiz takdirde sözleşmeli olarak mı çalışacağız? Nette bir tarama yaptım bununla ilgili thy teknik çalışanlarının maaş ve zam oranı ile ilgili çeşitli sıkıntılarını okudum. Bilgisi olan veyabilgi sahibi olan yakını olan var mı? Kafam biraz karıştı ben memur statüsünde mühendis gibi çalışmaya başlarız diye düşünmüştüm. Teşk

Toplam 120 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi