Editörler : E.Kayı Han
07 Mart 2021 15:32

Torpilsiz atanan yok mu?

önümüzdeki günlerde içişlerinin mülakatları var malum. kime söylesem var mı adamın torpilin alınacaklar bellidir şimdiden diyerek moralimi bozuyorlar. gerçekten hakkıyla mülakata giripte kazanan bize umut olacak arkadaşlarımız yok mu ya????

Ersinmelek
Aday Memur
08 Mart 2021 00:03

Herhangi bi torpilim felan yoktu ve atandım çok şükür.

kermejin
Şef
08 Mart 2021 00:19

kimseye minnet etmedim çok şükür edene de saygı duymam. ama kazanınca bir şey olmuyor mecburiyetten çalışıyoruz işte.

kasapbey
Daire Başkanı
08 Mart 2021 02:34

https://i.hizliresim.com/WGLzZb.jpg

Bu arkadaşın samimiyetine inanıyorum kendisini tanımam etmem :))

Bu arada ben de KYK içişleri mülakatlarına katılacağım dümdüz bi şekilde...

glyarsln21
Aday Memur
08 Mart 2021 08:51

Selamlar. Ben torpilsiz Orman Genel Müdürlüğüne 2020de atandım. Hayal gibi gerçekten. Ancak sözleşmeli olduğum için çekmediğim kalmadı.Eşim de kamu memuru ben de sözleşmeli memurum tayin gidemedim. Sözleşmeli çalışmanın her şeyi sorunmuş :(

masmavi denizzz
Aday Memur
08 Mart 2021 21:55

ben de 2 kere ilk ptt sonrası da içişlerine çok şükür

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
10 Mart 2021 01:28

4291 lira maaş için de torpil gerekiyorsa işimiz var bu memleket ile. kazanacak olanların büyük çoğunluğu torpilsizdir. hele içişleri bakanlığı büro personeli için puanlar zaten tavan yapmış durumda. puanı yüksek adamın da torpil bulmasını sağlayacak sosyal sermayeyi geliştirecek vakti genelde yoktur.

çevrendeki umutsuz vasıfsızlar ise elbette ki "alınacaklar önceden bellidir" diyeceklerdir. yoksa başarısız olduklarını ve yenilgiye uğradıklarını kabul edip benliklerine olan saygılarını nasıl devam ettirebilecekler?

bir kişi de çıkıp desin ki "lan zaten benden başka burayı isteyen 4 kişi daha vardı. demek ki bu dördünden en az birisi de benden daha iyiymiş" bu gerçekten doğal bir durum. ne yadırganacak ne olumsuz karşılanacak bir yanı yok. ama hemen "ben mükemmelim, kusursuzum buna rağmen onun torpili vardı o nedenle beni geçti" diye niye düşünülüyor nasıl düşünülüyor anlayamıyorum. "her şey, her yerde, her zaman benim hakkım" düşüncesi mi bu?

FooAhmet
Aday Memur
10 Mart 2021 01:31

Hiçbir şekilde torpilim olmadı,ne aklımdan geçirdim ne de yeltendim.Zaten böyle bir durumum olsaydı niye 30 yaşımdan olsa devlet memuru olayım ? Çok daha erken hallederim. Allah o işlere bulaşmayı nasip etmesin bana.

kasapbey
Daire Başkanı
10 Mart 2021 17:21

Aöf diplomasııyla mı PTT kazandınız ? Olumsuz bakış yok sanırım

masmavi denizzz, 3 yıl önce

ben de 2 kere ilk ptt sonrası da içişlerine çok şükür

MardindeBir4Bli
Aday Memur
10 Mart 2021 20:01

Elbette herkes her yere torpille atanmıyor.

Bu hastalıklı kanı toplumdaki herkese sirayet etmiş olsa da aslı çok yoktur.

Ben atandım.Zerre miktar da tanıdık/torpil vs. yoktu.

Hem de tüm olumsuzluklara rağmen atandım.

Mesela adaylar arasında yaş sınırına en yakın olanlardan biriydim.

Başvuru esnasında verdiğim fotoğrafımda göbeğime kadar da sakalım vardı :)

Ama olacak ya bir kere.

Teknik Sınava ve Mülakata Çağrılan 100 kişiden sadece 30-35 kadarı sınavlara katıldı.

Hal böyle olunca tüm dezavantajlarım avantaja dönüştü zannımca.

Filan filan...

Nasipse olur.Değilse de en kolay bahane torpil olur.

İçinizi ferah tutun.Gidin sınav mülakat vb. her neyse üzerinize düşeni en iyi şekilde yapın ve gerisini Şansa,kadere,kısmete bırakın.

Yıldız gök
Aday Memur
11 Mart 2021 00:23

soruları doğru bilme oranınız nasıldı peki

smyrna83
Aday Memur
13 Mart 2021 20:44

Önce adalet sonra içişlerini kazandım. Tamamen torpilsiz. İçişlerinin lülakatında hiç bir soruyu bilemedim. Çünkü kpssnin üzerinden neredeyse 2 yıl geçmişti. Adalette de zaten çok kolay sorular sormuşlardı. Ama çok şaşırtmalı sormuşlardı.

Yıldız gök
Aday Memur
13 Mart 2021 21:49

içişlerinde soru bilmemenize rağmen neye dikkat ettiler sizce ,önerebileceğiniz bir şey var mı acaba?

smyrna83, 3 yıl önce

Önce adalet sonra içişlerini kazandım. Tamamen torpilsiz. İçişlerinin lülakatında hiç bir soruyu bilemedim. Çünkü kpssnin üzerinden neredeyse 2 yıl geçmişti. Adalette de zaten çok kolay sorular sormuşlardı. Ama çok şaşırtmalı sormuşlardı.

smyrna83
Aday Memur
13 Mart 2021 22:17

Bence kendinize güvenin. Bence en önemlisi. Adalette zaten kazanan bellidir diye çok rahattım. Aynı şekilde içişlerinden de beni seçmezler diye çok rahattım. Cevaplar net ve anlaşılır olduktan sonra sorun yok. Mesela bana sordukları soruyu bilmediğimden. Şimdi kpssye hazırlanayım bilirdim ama artık hatırlamıyorum dedim. Komisyondakiler haklısınız dediler

Yıldız gök
Aday Memur
13 Mart 2021 22:31

anladım çok teşekkür ederim

smyrna83, 3 yıl önce

Bence kendinize güvenin. Bence en önemlisi. Adalette zaten kazanan bellidir diye çok rahattım. Aynı şekilde içişlerinden de beni seçmezler diye çok rahattım. Cevaplar net ve anlaşılır olduktan sonra sorun yok. Mesela bana sordukları soruyu bilmediğimden. Şimdi kpssye hazırlanayım bilirdim ama artık hatırlamıyorum dedim. Komisyondakiler haklısınız dediler

gurbaaprenses
Aday Memur
14 Mart 2021 11:30

tabi ki var umudunuzu kaybetmeyin

masmavi denizzz
Aday Memur
14 Mart 2021 17:02

2 yıl örgün işletme sonrası anadoluda evet aöf de 4 yılı tamamladım yıl kaybetmeden ptt mülakata girdiğimde de aöf de sosyoloji okuyordum bence sosyoloji okuyor olmam mülakatı geçmemde etkili olan sebeplerden bir tanesiydi 1 yıl sonra içişleri mülakatına girdim orda da sosyoloji okuyordum yine etkili oldu bunun dışında 10 yakın kişisel gelişim ve bilgi açısından kurslardan alınmış belgelerim var onun dışında iş ve meslek danışmanıydım bunların hepsi etkili oldu belgeleri okurken komisyondan oo sesleri geliyordu ayrıyetten içilerinde millet 10 15 dakika mülkatta kalırken benim 3 dakika anca sürmüştür mülakatım bi dip notta iki mülakattan çıkarkende seçilceğimi de bilerek çıktım

ayrıca içişlerinde yanımda 4 yıllık örgün okuyan biri sadece 4 yıllık okuduğu örgün okulunu ve staj yerini kağıda yazabilmişti...

kasapbey, 3 yıl önce

Aöf diplomasııyla mı PTT kazandınız ? Olumsuz bakış yok sanırım

mtnalpgcn
Aday Memur
14 Mart 2021 23:08

2017 yılında girdiğim içişleri mülakatında 175 kişi alınıyordu. Sıralamada 570. Sıralardaydım. Yani benim önümde birçok yüksek puanlı kişi vardı. Bu yüzden kendimi ispat etmem gerektiğini bilerek girdim mülakata. Çok şükür 141. Sıradan atandım. Kimseye minnet etmedim boyun bükmedim. Size sorulan soruların bilmek zorunda değilsiniz. Kpss den 80 90 almış adama tarihten soru sormak sadece doğru cevap almak için değil soruya dair yorumunu görmektir. Yoksa herkes biliyor İstanbul'un işgalini yada Anadolu un işgalini.

denizyolcusu
Aday Memur
15 Mart 2021 09:39

Öncelikle şimdiden hakkında hayırlısı olsun. Sanırım bu cümleler mülakata girecek herkes için kuruluyor belki de insanların hevesini kırmak için bilemiyorum. Geçmiş yıllarda bende içişlerinin mülakatına katılmıştım ve en yakın arkadaşım bile umutlanma adamın yoksa zaten olmayacağı belli demişti çok üzülmüştüm. bir başka arkadaşımla birlikte başvuru yaptım yine de. Normalde şehir tercihim tamamen başka olacakken yoğunluktan istediğim şehre son güne kadar başvuru yapamadım sistem bir türlü izin vermedi son gün arkadaşımla konuştuk ve hiç aklımda olmayan ve üzerine hiç düşünmediğim bir başka ile arkadaşımla birlikte tercih yaptım aslında beni ikna eden o oldu. Benim ilk mülakatım arkadaşımında yanılmıyorsam 7.ciydi. tabi herkes o kadar çok umudumu kırdı ki mülakata bir buçuk ay abartısız çalıştım ama yine de kafamda hep en azından denemiş olurum belki de yedeklere girerim gibi bir düşünce vardı. Tabi bir taraftan da korkuyor insan çünkü kendi memleketime saatlerce mesafede başka bir yerde sınava giricem yol parası konaklama yeme içme kıyafete verdiğin para derken bir dünya masraf işin birde o boyutu var ya kazanamazsam aileme mahcup olurum diye de gerçekten son ana kadar da çalıştım içimde hep bir korkuyla. Nitekim sınava girdim aslında çok da güzel geçti ama hala ben belki yedeklerde olurum umudu taşıyorum o kadar ümitsizim çünkü. arkadaşım da ben sabah girdim mülakata o öğleden sonra girdi. Konuştuğumuzda onunda çok iyi geçtiğini öğrendim baya da soru sorulmuş hepsini bilmiş bende bilmiştim ama dedim herhalde sen kesin atandın çıkarken de hayırlı olsun demişler bana dememişlerdi. Sonuç olarak sınavlarımız açıklandı biraz da uzun sürmüştü dört ay kadar sanırım. Ben sınavı asli olarak kazandım arkadaşım yedeklere bile giremedi kendime sevindim elbette ama ona da çok üzüldüm. Bir kaç mülakat sonrasında arkadaşımda nihayet atandı bu arada hemde gerçekten çok iyi bir yere. Sana sadece şunu söylemek istiyorum daha mülakata bile girmeden diğer insanları dinleyerek komisyon karşısına geçip kendini elenmiş olarak düşünme. Henüz hiç birşey kaybedilmiş değil yüzde elli şansın var kendine inan. Elenirsen elbette çok üzücü ancak kaybettiğin birşey olmayacak zaten henüz birşeye sahip değiliz rahat ol kendini iyi ifade et ve çıktığında kendine şunu diyebil ister olsun ister olmasın ben elimden gelenin en iyisini yaptım. Mülakat sistemi yanlış mı evet yanlış torpil vardır yoktur ama bizim gücümüz sistemi değiştirmeye yetmez elimizden gelen tek şey çalışmak mücadele etmek Allah nasip etmişse sana kimse buna engel olmaz. Ben kendimi böyle motive ettim çok şükür Allah nasip etti atandım şu an bambaşka bi şehirde bambaşka bir pozisyondayım o zamankinden. Yapmamız gereken karaları bağlayıp oturmak değil elimizden gelenin en iyisini yapmak çok çalışmak zorundayız. Allah herkese emeklerinin karşılığını versin. Umudunu yitirme söyleyebileceklerim bu kadar, sonuca değil sınava odaklan henüz mülakata girmedin bile hakkında tekrar hayırlısı olsun.

roodvan19
Aday Memur
15 Mart 2021 10:35

Hayırlı olsun hocam. Ben bir şeyi merak etmiştim cevap verirseniz sevinirim. Sözleşmeli personel olarak mi atandiniz. Eğer öyleyse 2017 sonrası atananlar için 3+1 yıl sonra kadroya geçiş var diye biliyorum bu konuda bilginiz var mıydı?
denizyolcusu, 3 yıl önce
Öncelikle şimdiden hakkında hayırlısı olsun. Sanırım bu cümleler mülakata girecek herkes için kuruluyor belki de insanların hevesini kırmak için bilemiyorum. Geçmiş yıllarda bende içişlerinin mülakatına katılmıştım ve en yakın arkadaşım bile umutlanma adamın yoksa zaten olmayacağı belli demişti çok üzülmüştüm. bir başka arkadaşımla birlikte başvuru yaptım yine de. Normalde şehir tercihim tamamen başka olacakken yoğunluktan istediğim şehre son güne kadar başvuru yapamadım sistem bir türlü izin vermedi son gün arkadaşımla konuştuk ve hiç aklımda olmayan ve üzerine hiç düşünmediğim bir başka ile arkadaşımla birlikte tercih yaptım aslında beni ikna eden o oldu. Benim ilk mülakatım arkadaşımında yanılmıyorsam 7.ciydi. tabi herkes o kadar çok umudumu kırdı ki mülakata bir buçuk ay abartısız çalıştım ama yine de kafamda hep en azından denemiş olurum belki de yedeklere girerim gibi bir düşünce vardı. Tabi bir taraftan da korkuyor insan çünkü kendi memleketime saatlerce mesafede başka bir yerde sınava giricem yol parası konaklama yeme içme kıyafete verdiğin para derken bir dünya masraf işin birde o boyutu var ya kazanamazsam aileme mahcup olurum diye de gerçekten son ana kadar da çalıştım içimde hep bir korkuyla. Nitekim sınava girdim aslında çok da güzel geçti ama hala ben belki yedeklerde olurum umudu taşıyorum o kadar ümitsizim çünkü. arkadaşım da ben sabah girdim mülakata o öğleden sonra girdi. Konuştuğumuzda onunda çok iyi geçtiğini öğrendim baya da soru sorulmuş hepsini bilmiş bende bilmiştim ama dedim herhalde sen kesin atandın çıkarken de hayırlı olsun demişler bana dememişlerdi. Sonuç olarak sınavlarımız açıklandı biraz da uzun sürmüştü dört ay kadar sanırım. Ben sınavı asli olarak kazandım arkadaşım yedeklere bile giremedi kendime sevindim elbette ama ona da çok üzüldüm. Bir kaç mülakat sonrasında arkadaşımda nihayet atandı bu arada hemde gerçekten çok iyi bir yere. Sana sadece şunu söylemek istiyorum daha mülakata bile girmeden diğer insanları dinleyerek komisyon karşısına geçip kendini elenmiş olarak düşünme. Henüz hiç birşey kaybedilmiş değil yüzde elli şansın var kendine inan. Elenirsen elbette çok üzücü ancak kaybettiğin birşey olmayacak zaten henüz birşeye sahip değiliz rahat ol kendini iyi ifade et ve çıktığında kendine şunu diyebil ister olsun ister olmasın ben elimden gelenin en iyisini yaptım. Mülakat sistemi yanlış mı evet yanlış torpil vardır yoktur ama bizim gücümüz sistemi değiştirmeye yetmez elimizden gelen tek şey çalışmak mücadele etmek Allah nasip etmişse sana kimse buna engel olmaz. Ben kendimi böyle motive ettim çok şükür Allah nasip etti atandım şu an bambaşka bi şehirde bambaşka bir pozisyondayım o zamankinden. Yapmamız gereken karaları bağlayıp oturmak değil elimizden gelenin en iyisini yapmak çok çalışmak zorundayız. Allah herkese emeklerinin karşılığını versin. Umudunu yitirme söyleyebileceklerim bu kadar, sonuca değil sınava odaklan henüz mülakata girmedin bile hakkında tekrar hayırlısı olsun.

Zirve023
Aday Memur
15 Mart 2021 11:55

Çok şükür bende torpilsiz atandım.
Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi