Editörler : swat3410
01 Aralık 2022 00:08

Polis hak ettiği maaşı Alamaz

Maalesef arkadaşlar polis hakkı olan maaşı alamaz vermezler. Neden mi? Bir düşünün hayattan zevk alan mı yoksa nefret eden mi ölüme koşar. Ekonomik bağımsızlığını kazanan, kişisel gelişimine önem veren, hobiler edinen, beyni geçim derdi ile meşgul olmayan topluluğu yönetmek, ezmek, mobbing uygulamak mümkün değildir. Bu saikler ışığında değerlendirin derim. Beklentinizi yüksek tutmayın ki sonra üzülmeyin. Tüm meslektaşlarımın işi gücü rast gelsin. Saygılar

bereli21
Aday Memur
01 Aralık 2022 00:15

Aynen katılıyorum .Maddi özgürlüğü olan birini kimse ezemez .Bu yüzden bize rahat vermezler.

Muammerarici
Memur
01 Aralık 2022 01:10

Ekonomik olarak özgürleşen birey, sinemaya, tiyatroya, tatile gider. Kültürü artar, geçim derdi azaldığı için kitap okur, fikri gelişimini tamamlar, düşünen, yorumlayan bir birey olur, sağlıklı beslendiği içinde bedenen zinde olur, psikolojisi moral motivasyonu yerinde olduğu içinde yönlendirilmesi ve manipülasyonu zor olur. Bu şartlar altında yönetici olanların düşünen, yorum yapan, sorgulayan asttan ziyade bıkkın, hayata küsmüş kendini gelistirememiş astları tercih etmesi elzemdir.

bereli21, 1 yıl önce
Aynen katılıyorum .Maddi özgürlüğü olan birini kimse ezemez .Bu yüzden bize rahat vermezler.

aspnetcore
Kapalı
01 Aralık 2022 12:13

polisi annesinden başka kimse sevmez.

arnoldsivastagezer
Aday Memur
01 Aralık 2022 13:50

Sebebi sahipsizlik....! nedeni biz bizi sevmiyoruz...!.. düşman aramaya gerek yok.

Muammerarici
Memur
01 Aralık 2022 14:01

Olay sadece sevilip sevilmemek ile alakalı değil. Emniyet teşkilatı 300 bine yakın mevcudu ile ordumuzdan sonra en donanımlı ve Silahlı büyük bir güç bu güç dizginlenmesi gereken bir güç. Ekonomik olarak rahatlayan Silahlı bir teşkilat çok kolay elde tutulup yönetilemez. Bilmem anlatabiliyormuyum

arnoldsivastagezer, 1 yıl önce
Sebebi sahipsizlik....! nedeni biz bizi sevmiyoruz...!.. düşman aramaya gerek yok.

YorgunAdam1
Memur
01 Aralık 2022 14:10

Eskiden Romalılar, askerlerine sadece buğday verirmiş erzak olarak... çünkü buğday tüketiminin zihni zamanla korelttigi bilinirmis..Hatta gunumuzd ekmek kafalı lafı da aslında buradan gelir... devamlı ekmek yiyip yanında pek birşey tuketmez isen IQ hasar gorurmus... İstanbul'da çalışırken kanada'dan gelmiş bir bayan polis memuru ile Sultanahmet'te konuşmuştum.. kendisi ekiplerde (patrol) çalışıyor imiş... Kullandıkları alet edevat kullandıkları araba ve hayat şartlarını anlatınca mukayese yaptığımda Türkiye'deki bir doktor gibi bir standartları olduğunu fark ettim... Uzun lafın kısası, maddi geçimsizlik ile hiyerarşinin sağlamlığı arasında hiçbir bağlantı yoktur düşünen saf geri zekalıdır.... Hayatın olağan şartlarını uygun kanunlar ve hakkını hukukunu koruyan bir sendika, iyi eğitim almış yöneticiler ile bu hiyerarşik bağ çok daha sağlam hale gelir... Adam akademiyi bitiriyor 20 sene kitap yüzü akmıyor müdür oluyor Bir ilçede... O ülkenin kapısında nöbet tutan adam doktora tezini bitirmiş... İşte artık çağ böyle bir çağ... Herkes her şeyin farkında şimdi o yönetici o memura ne kadar tatmin edici görev bilinci asilayacak??? Adamlar 12-24 çalışıyor gece saat 4'te zarf müdürü geliyor uyuyor musun diyor??.. 12 24'ün sağlığa zararları bilimsel olarak ortada, noktada adam tek başına ihtiyacı bile ayrılamıyor, gece saat 4'te ve o sıralarda uyku en üst seviyede Bu çok doğal bir şey iki kişi olsa noktada birbirlerini idame etme ihtimalleri yüksek... Yani sistemin neresinden tutarsan elinde kalıyor... Bu sistemin neyine biat edecek bu memurlar?... Devlet memuru olup da KPSS ile başak kurmak geçmek isteyen en çok personel bizde... Neden acaba???...

Muammerarici, 1 yıl önce

Olay sadece sevilip sevilmemek ile alakalı değil. Emniyet teşkilatı 300 bine yakın mevcudu ile ordumuzdan sonra en donanımlı ve Silahlı büyük bir güç bu güç dizginlenmesi gereken bir güç. Ekonomik olarak rahatlayan Silahlı bir teşkilat çok kolay elde tutulup yönetilemez. Bilmem anlatabiliyormuyum

YorgunAdam1
Memur
01 Aralık 2022 14:13

Ayrıca öyle vatan millet edebiyatı da baydı artık.. koskoca Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir kere sağlıkçılara Bu ülkenin işi düştü ( covid) günlerce Kahraman ilan edildiler birçok ödeme yapıldı ve zam üstüne zam aldılar.. yeri geliyor öğretmenler ek ders ücretini protesto ediyor... Hakkı ile yapılan her iş vatana hizmettir illa elinde silah tutmana gerek yok... Onlara vatan millet edebiyatı yapılıyor mu peki??...

Muammerarici
Memur
01 Aralık 2022 14:14

Kanada ile Türkiye şartlarını(ekonomik, demokratik, konjonktüre, eğitim, kültür staretejik tehdit)bir tutan ne dünyadan ne jeopolitikten anlamayan sadece ay sonunu getiren biridir.

YorgunAdam1, 1 yıl önce

Eskiden Romalılar, askerlerine sadece buğday verirmiş erzak olarak... çünkü buğday tüketiminin zihni zamanla korelttigi bilinirmis..Hatta gunumuzd ekmek kafalı lafı da aslında buradan gelir... devamlı ekmek yiyip yanında pek birşey tuketmez isen IQ hasar gorurmus... İstanbul'da çalışırken kanada'dan gelmiş bir bayan polis memuru ile Sultanahmet'te konuşmuştum.. kendisi ekiplerde (patrol) çalışıyor imiş... Kullandıkları alet edevat kullandıkları araba ve hayat şartlarını anlatınca mukayese yaptığımda Türkiye'deki bir doktor gibi bir standartları olduğunu fark ettim... Uzun lafın kısası, maddi geçimsizlik ile hiyerarşinin sağlamlığı arasında hiçbir bağlantı yoktur düşünen saf geri zekalıdır.... Hayatın olağan şartlarını uygun kanunlar ve hakkını hukukunu koruyan bir sendika, iyi eğitim almış yöneticiler ile bu hiyerarşik bağ çok daha sağlam hale gelir... Adam akademiyi bitiriyor 20 sene kitap yüzü akmıyor müdür oluyor Bir ilçede... O ülkenin kapısında nöbet tutan adam doktora tezini bitirmiş... İşte artık çağ böyle bir çağ... Herkes her şeyin farkında şimdi o yönetici o memura ne kadar tatmin edici görev bilinci asilayacak??? Adamlar 12-24 çalışıyor gece saat 4'te zarf müdürü geliyor uyuyor musun diyor??.. 12 24'ün sağlığa zararları bilimsel olarak ortada, noktada adam tek başına ihtiyacı bile ayrılamıyor, gece saat 4'te ve o sıralarda uyku en üst seviyede Bu çok doğal bir şey iki kişi olsa noktada birbirlerini idame etme ihtimalleri yüksek... Yani sistemin neresinden tutarsan elinde kalıyor... Bu sistemin neyine biat edecek bu memurlar?... Devlet memuru olup da KPSS ile başak kurmak geçmek isteyen en çok personel bizde... Neden acaba???...

Muammerarici
Memur
01 Aralık 2022 14:20

Çok şükür vatan sevdalısıyız hiçte gocunmadan göğsümü gere gere de söylerim. Lakin bizi herhalde bir yerlere biat eden fikrini, vicdanını irfanini hipotek altında bırakanlardan sanarak cevap vermişsiniz. Lakin bej durum tespiti yapıyorum nedenleri anlamanızı salık veriyorum. Bu tespitler gerçeğin kendisidir. Emin ol senden daha çok paraya ihtiyacım var ve keşke maaşımız 30 bin lira olsa Lakin hayal dünyasında yaşayıp kahrolmak çözüm değil

YorgunAdam1, 1 yıl önce

Ayrıca öyle vatan millet edebiyatı da baydı artık.. koskoca Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir kere sağlıkçılara Bu ülkenin işi düştü ( covid) günlerce Kahraman ilan edildiler birçok ödeme yapıldı ve zam üstüne zam aldılar.. yeri geliyor öğretmenler ek ders ücretini protesto ediyor... Hakkı ile yapılan her iş vatana hizmettir illa elinde silah tutmana gerek yok... Onlara vatan millet edebiyatı yapılıyor mu peki??...

TeamCoco
Aday Memur
01 Aralık 2022 16:27

Jandarmanın aldığı maaştan bir haber yazar beyanı.

01 Aralık 2022 16:41

Jandarmaya neden yüksek maaş veriliyor ? O Türkiye nin Kolluk kuvveti değil mi diye neden düşünemiyorum bunlar ?

TeamCoco, 1 yıl önce

Jandarmanın aldığı maaştan bir haber yazar beyanı.

01 Aralık 2022 16:43

Durum tespitini jandarma için de yap o niye yüksek maaş alıyor ? Polise geldi mi bahane çok oh ne ala memleket !

Muammerarici, 1 yıl önce

Çok şükür vatan sevdalısıyız hiçte gocunmadan göğsümü gere gere de söylerim. Lakin bizi herhalde bir yerlere biat eden fikrini, vicdanını irfanini hipotek altında bırakanlardan sanarak cevap vermişsiniz. Lakin bej durum tespiti yapıyorum nedenleri anlamanızı salık veriyorum. Bu tespitler gerçeğin kendisidir. Emin ol senden daha çok paraya ihtiyacım var ve keşke maaşımız 30 bin lira olsa Lakin hayal dünyasında yaşayıp kahrolmak çözüm değil

Muammerarici
Memur
01 Aralık 2022 17:55

Biraz edep.

Muhatap almam için saygıyı elden bırakmayın

Bittabi ben haşa tanrı değil bir beşerim. Ve beşerin en önemli noksanlığı yanlış yapmasıdır. Ben her dediğim doğrudur nasıl derim. Lakin yanlışımı aklıma gösterecek fikir sahibi akıllar isterim.

Bakınız siz sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek içer atasözünü duydunuz mu?

Bakınız jandarma bu hakları içislerine bagli memur iken almadi jandarma TSK bünyesinde iken TSK ile birlikte elde ettiği kazanımlar neticesinde böyle.

Ve TSKnın bu ülkede yaptığı darbeleri hatırlamayan yoktur. Demem o ki devlette süreklilik esastır. Devlet( sivil kanat) kendisini devamlı ısıran dış gösteren ikinci bir yılana izin vermez.

Uruk Berserker 15, 1 yıl önce

Durum tespitini jandarma için de yap o niye yüksek maaş alıyor ? Polise geldi mi bahane çok oh ne ala memleket !

Persnelci
Kapalı
01 Aralık 2022 18:50

Şimdi 3600 ü verdiler şubat maaşlarında yansıyacak, bu konu çıktığında komiser yardımcısı dediki biz memurla eşitmi alacağız bu teşkilatın en ast rütbelisi bile bunu diyorsa daha ne denmeli rütbeye göre 4200 le başlayan komiser yardımcısı 4800 emniyet amiri (2.sınıfa kadar) kadrosuzluktan terfi alan 1.sınıf ve diğer 1. Sınıflar 5400 ek göstergeyi son dakika değişikliği ile mecliste onaylattılar seni düşünen kimki bu konularda yoruma gerek dahi yok burda dert yanmayada gerek yok sen ne yaparsan yap memursun ve devlet hep 18 yaşında sen gidersen memlekette binlercesi var o işi yapacak bizler sadece sayıyız onların gözünde, polis memuru olmasa hiçbir işini yapamayacaklarını hepsi biliyor bildikleri için yıldızlarını konuşturuyorlar tüm mesele bu.

YorgunAdam1
Memur
01 Aralık 2022 19:16

Sorun maddiyat değil, tanınmış olan hukuki haklardir..sen kendine bunları layık gormeyebilirsin,...ama teskilttaki çoğu meslektaş bunu talep ediyor ve haklılar da...ay sonunu getiren memur diye laf yazmış bir de.... çok şey yazardım da boşver...poliscilik oyna ötede

Muammerarici, 1 yıl önce

Kanada ile Türkiye şartlarını(ekonomik, demokratik, konjonktüre, eğitim, kültür staretejik tehdit)bir tutan ne dünyadan ne jeopolitikten anlamayan sadece ay sonunu getiren biridir.

YorgunAdam1
Memur
01 Aralık 2022 19:22

Paradan ziyade hukukî destek...1930 lu yıllardan kalma bir kanun ve 1990 li yıllarda Nahit MENTEŞ'in yaptığı mesaiden ibaret koca teşkilat....55 yaşında emeklilik... yıllarca 12/24...liste uzun... bunlar paradan kıymetli...ha şu da var ülke bize değer verseydi, her türlü maaş iyileştirmesi yapılırdı..10 Nisan'da jandarmaya, öğretim görevlisine iyileştirme yapan bir devlet, bizim için bir reform yapmıyor ise düşünmek lazım... Aslında bizi kalifiye eleman olarak görmüyorlar...noktada ilkokul mezunu bir adamı oturtsak sabaha kadar on numara elinde tüfek nöbet tutar demişti bir müdür...

Muammerarici, 1 yıl önce

Azız34
Yasaklı
01 Aralık 2022 19:31

Burda ne güzel yazıyorsunz keşke biraz da gelip twet atsanız burda sizi kimse gormezde duymazda

YorgunAdam1
Memur
01 Aralık 2022 21:41

Kendi adıma konuşayım ben katılıyorum eşim ile birlikte

Azız34, 1 yıl önce

Burda ne güzel yazıyorsunz keşke biraz da gelip twet atsanız burda sizi kimse gormezde duymazda

Beyaz-YaRaSa
Aday Memur
01 Aralık 2022 21:47

Yetkililer gerekeni yapar umut car olmak lazım
01 Aralık 2022 22:54

Jandarma sonuna kadar hak ediyor o maaşı.

Uruk Berserker 15, 1 yıl önce

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi