Editörler : Pangaea
07 Ekim 2019 20:25

Yeni atama maaş
Öncelikle herkese merhaba. Atandım, ama gs bitmediği için 9 eylülde ücretli öğretmen olarak atandığım okulda göreve başladım. 18 Eylülde tam 420 ücretli parası yattı. 25 eylülde gs bitti ve başlangıcım yapıldı. Ayın 15inde tahminen ne kadar para yatar? Haftada 6 saat destek odası açtım. Haftada 1 gün nöbetim var. Maaşı ve alacağım ek dersi hesaplayabilecek bir arkadaş var mı?

Ccbbnn
Şef
07 Ekim 2019 20:26

Ve kırtasiye parası ne zaman yatar? Kasım 15de mi daha sonra mı yatacak?

free3
Şef
07 Ekim 2019 21:10

Hocam hayırlı olsun. Bende ekimin 4 ünde başladım . Öğrendiğim kadarıyla bize ilk maaşımız ek derssiz yatacakmis sizin ilk maasiniz 30+19 günlük ek derssiz benim de 30+10 günlük net maaş 15 inden 15 ine hesaplaniyorsa . Geçen atamada atanan arkadaşlar daha net bı bilgi verirler. Kırtasiye parasını zaten çalışmakta olan öğretmenler aldilar bize ne zaman yatar bende bilmiyorum. Bekleyen herkes bı an önce göreve baslar insallah

Ccbbnn
Şef
07 Ekim 2019 23:26

Hocam cevap için teşekkürler. Ama yanlışınız var gibi ek derssiz neden yatsın?
free3, 5 yıl önce

Hocam hayırlı olsun. Bende ekimin 4 ünde başladım . Öğrendiğim kadarıyla bize ilk maaşımız ek derssiz yatacakmis sizin ilk maasiniz 30+19 günlük ek derssiz benim de 30+10 günlük net maaş 15 inden 15 ine hesaplaniyorsa . Geçen atamada atanan arkadaşlar daha net bı bilgi verirler. Kırtasiye parasını zaten çalışmakta olan öğretmenler aldilar bize ne zaman yatar bende bilmiyorum. Bekleyen herkes bı an önce göreve baslar insallah

free3
Şef
08 Ekim 2019 01:52

Hocam çalışan birinden duydum ek dersler her ayın 3 u ve 7 si arası yatar ayın 15 inde ek derssiz maaş yatar,siz ilk maaşınızı net maaş olarak alacaksınız demişti. Yinede ayın 15 i gelmeden kimse net bı se söyleyemez

2018okulönceci
Aday Memur
08 Ekim 2019 08:34

Arkadaşlar ben de 9 Ağustos'ta atandım. 9 Eylül'de ücretli olarak başladım 17 Eylül'de soruşturmam bitti 18 inde göreve başladım. 26 Eylül'de 3400 tl ilk maaşım yattı, 6 ekimde 580 tl ücretli çalıştığım para yattı.7 ekimde 480 tl normal ek ders param yattı.15 ekimde de tam maaşım yatacak

Muallm66
Şef
09 Ekim 2019 20:14

Hcm siz 4 ünde başladıysanız 15 inde ek dersli maaşınız bir de Ekim 7-11 arası ek dersli yarım maaş yatmayacak mı? Bir de kırtasiye ödeneği var.

free3, 5 yıl önce

fenveteknol.
Aday Memur
09 Ekim 2019 20:36

hakıkaten kac tl alcaz ya ben anlamadm

free3
Şef
09 Ekim 2019 21:10

Sanırım hiç birimizin net bi cevabı yok. Neyse ayın 15 inde anlarız. Çalışan bi tanıdığım söylemişti ek derssiz net maaş alicaksinizz diye. Geçen şubatta atanan arkadaşlarda hiç foruma uğramiyorlar net bi cevabımız yok maalesef

h.erarslan
Aday Memur
11 Ekim 2019 11:48

Memur işe başladığında maaşı peşin aldığı için; ilk aldığınız maaş içinde haliyle ek ders olmaz. Çünkü o maaşı işe giriş itibariyle hak kazandınız (hizmet vermeden) içinde ek ders olmaz.

Diyelim ki ayın 5 inde başladınız peşin olan 1 maaş bedelini takip eden günlere 15'inde alırısınız ayrı olarak da 5 ile 15 arasındaki 10 günlük hizmetiniz karşılığı olan maaşınızı artı 10 günlük ek ders ücretinizi alırsınız.

toparlarsak ayn 5 inde başlayan bir memur ayın 15i olduğunda 40 günlük maaş ve 10 günlük ek des ücreti alır.

free3
Şef
15 Ekim 2019 00:31

Arkadaşlar internetten baktım az önce maaş yatmis.soylenildigi gibi ek derssiz olarak yatırılmış maaş ayrıca kırtasiye ödeneği yatmamış

Ccbbnn
Şef
15 Ekim 2019 01:04

Çok ilginc. Ben kırtasiye paramı aldım hocam
free3, 5 yıl önce

Arkadaşlar internetten baktım az önce maaş yatmis.soylenildigi gibi ek derssiz olarak yatırılmış maaş ayrıca kırtasiye ödeneği yatmamış

free3
Şef
15 Ekim 2019 01:05

Sanırım yeni atananlar banka promosyonu da alamayacak. Şimdilik yok. Bu konuda net bı bilgisi olan var mı?

free3
Şef
15 Ekim 2019 01:07

Ccbbnn hocam o zaman şehirden şehire farklılık var demek ki bana ekstra bı ücret yatmamış sadece ek derssiz net maaş var

h.erarslan
Aday Memur
15 Ekim 2019 09:38

Maaş, ek ders, promosyon, kırtasiye bunlar ilgili kişi tarafından farklı zamanlar da hesaplanıp bankaya bildirim yapıldığı için farklı günlerde yatabilir. Örneğin maaş yatar 3-4 gün sonra ek dersler ayrı olarak yatar. Aynı gün farklı saate varsa kırtasiye parası yatar. Promosyon vermek zorundalar ama bankayla yapılan anlaşmaya göre de değişir. Banka yeni gelen kişiye vermem diyebilir ya da peşin değil 6 aylık taksitlere bölmüşlerse bir sonraki taksit zamanı ödeyebilirler. Bunu okulunuzdaki ilgili kişiye sorun.

Ben MEB çalışanı değilim örneğin bizim kurumda promosyon tek seferde peşin yatsın diye anlaştık. Sonradan gelen personel için de sözleşme bitmesine kalan süreye göre oranlayıp öyle verilsin diye konuştuk kabul ettiler. Bazı bankalar 3 yıl için 6 taksit yapalım gelen de taksit günü gelince kalan taksitler alır diyorlar. Kimisi sonradan gelene vermem diyor. Yani promosyon işi biraz karışık.

Sciencet
Aday Memur
15 Ekim 2019 10:06

Benim maaşım yatmamış arkadaşlar ne yapmam gerekiyor

h.erarslan
Aday Memur
15 Ekim 2019 10:20

İşe girişiniz ne zaman?

Eğer ayın 10'undan 11'inden sonra falan başlamışsanız maaşınız yetişmemiş olabilir. Genelde maaş hesapları ilk hafta yapılır 11-12si gibi listeler bankaya bildirilir. Kasımda 2 maaş olarak alırsınız. Yok daha önce başladım almam lazımdı diyorsanız okulunuzdaki maaş işleri ile ilgilenen kişiyle görüşün.

Sciencet, 5 yıl önce

Benim maaşım yatmamış arkadaşlar ne yapmam gerekiyor

Sciencet
Aday Memur
15 Ekim 2019 10:53

Yok hocam 30 eylülde başladım teşekkürler

Yaşpasta
Aday Memur
16 Ekim 2019 12:59

İlk maaşımız hepimize hayırlı uğurlu olsun. İsteyerek severek seçtiğimiz üniversiteden mezun olup ilk ekmeğimizi yemek nasip oldu.Arkadaşlar kirtasiye ücreti en geç ne zaman yatar bi bilgisi olan var mı bana yatmamış sadece net maaş yatmış. Para önemli değil ama o kadar çok harcamamiz oldu ki ister istemez düşünüyoruz. Herkese meslek hayatında basarilar

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi