Editörler : cihan27E.Kayı Han

muhendos
Aday Memur
25 Ekim 2021 14:56

alt ve üst dereceler 3 basamakla sınırlı. 1,2,3,4 derece kadrolar için ayrıca belirlenen şartlar var, yani 7 derecede birisi 4 tercih etmesi için başkaca şartları da karşılıyor olması (çalışma süresi, tahsil durumu vs.) gerekir.

Bütün bunlar sizin kendi aylık derece ve kademenize göre olsa gerek. Eğer kendi aylık dereceniz 3 ise dolayısıyla 5 tercih edebilirsiniz ki muhtemelen modül üzerinde zaten ne tercih edebilecekseniz sadece onlar açık olacaktır.

Yalnız 1 derece biri bütün bunları zaten biliyordur :)

aringosa26, 2 yıl önce

Peki 1. Dereceden 5. Dereceye atama olabilir mi? 3 alt ve üst dereceye mi atama yapiliyor?

samedali
Aday Memur
25 Ekim 2021 16:09

Alt ve üst dereceler 3 basamakla sınırlı olduğuna göre emin olmak için soruyorum. Peki Kadro derecem 5 olduğuna göre en üst 2.dereceye kadar mı tercih yapabilirim yoksa 3.dereceye kadar mı? Hizmet yılım toplam 11 yıl 6 ay kadardır. (Meslek yüksekokul mezunuyum).

aringosa26
Aday Memur
25 Ekim 2021 23:54

Yönetmelik değişip değişmediğinden emin olmak için sordum bulunduğum ilde sanırım benim tercih hakkım yok, 5. ve 7. Derece kadro boş olduğunu söylediler, ilde en yüksek puanı almama rağmen tercih yapamiyorum

muhendos, 2 yıl önce

alt ve üst dereceler 3 basamakla sınırlı. 1,2,3,4 derece kadrolar için ayrıca belirlenen şartlar var, yani 7 derecede birisi 4 tercih etmesi için başkaca şartları da karşılıyor olması (çalışma süresi, tahsil durumu vs.) gerekir.

Bütün bunlar sizin kendi aylık derece ve kademenize göre olsa gerek. Eğer kendi aylık dereceniz 3 ise dolayısıyla 5 tercih edebilirsiniz ki muhtemelen modül üzerinde zaten ne tercih edebilecekseniz sadece onlar açık olacaktır.

Yalnız 1 derece biri bütün bunları zaten biliyordur :)

muhendos
Aday Memur
27 Ekim 2021 09:08

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Burada mevzuata değinerek açıklama yapılmış. Bazen biliyoruz ama mevzuatta yerini unutuyoruz ya en azından mevzuattaki yeri de burda konu içinde dursun.

Hayırlısı olsun, her derece grubu kendi arasında yarışıyor. 1 derece olana kadar bu tarz unvan değişikliği işlerini ertelememek iyi olabilir. Üzerinize alınmayın yarın bir gün biri bu konuyu öğrenmek için gelir ve okursa diye genel bir yorum. Herkesin özel şartı kendine hastır mutlaka.

Bu arada değiştirmek istediğiniz unvan nedir?

aringosa26, 2 yıl önce

Yönetmelik değişip değişmediğinden emin olmak için sordum bulunduğum ilde sanırım benim tercih hakkım yok, 5. ve 7. Derece kadro boş olduğunu söylediler, ilde en yüksek puanı almama rağmen tercih yapamiyorum

aringosa26
Aday Memur
27 Ekim 2021 17:42

Teknik öğretmenim, 2. Mühendislik tamamlama sınavına girdim ve bir yılda mezun oldum. MEB'in açtığı şu an ilk sınava giriyorum. Erteleme hiç yapmadım, yıllar önceki mağduriyetimi gidermek bu kadar zaman aldı. Diplomayı aldık ama nasip, herşeyin hayırlısı yapacak birşey yok, il dışı tercih yaparmiyim bilmiyorum.

muhendos, 2 yıl önce

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Burada mevzuata değinerek açıklama yapılmış. Bazen biliyoruz ama mevzuatta yerini unutuyoruz ya en azından mevzuattaki yeri de burda konu içinde dursun.

Hayırlısı olsun, her derece grubu kendi arasında yarışıyor. 1 derece olana kadar bu tarz unvan değişikliği işlerini ertelememek iyi olabilir. Üzerinize alınmayın yarın bir gün biri bu konuyu öğrenmek için gelir ve okursa diye genel bir yorum. Herkesin özel şartı kendine hastır mutlaka.

Bu arada değiştirmek istediğiniz unvan nedir?

tyler78
Memur
01 Kasım 2021 10:13

Tercihler hala açılmadı sanırım?

03 Kasım 2021 16:20

ÜDS branş bazında hangi mevzuata göre yapılıyor bilen var mı kılavuzda da branş bazlı cümlesi yok

03 Kasım 2021 19:56

Elektrik elektronik muhendisligi 1. Derece kac kadro gözüküyor arkadaşlar? Acaba görebilen birisi var mı aramızda?

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi