Editörler : Pangaea
17 Ocak 2022 10:25

Paragraf değinilmemiştir, çıkarılamaz, ulaşılamaz soruları

bu soruları çözerken nasıl bir yol izlemeliyiz önce şıkları mı okumaliyız

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
17 Ocak 2022 11:51

değinilmemiştir,çıkarılamaz,ulaşılamaz kısımlarona dikkat ederek çözülebilir bu tür sorular

mehmuz
Aday Memur
17 Ocak 2022 12:32

sen bu sınavı boşver knk

yesnow
Memur
17 Ocak 2022 12:36

Önce paragrafı okuyarak önemli vurguların altını çiz sonra şıklardan onları eleyerek git. Bunu dene eğer hızlı yapabiliyorsan böyle devam edersin.

17 Ocak 2022 15:37

Bunlarda önce şıkları oku ve örnek vereyim kesin yargı bildiren cümlelerden korkacaksın örnek Bursa Türkiye'mizin turistik bakımdan potansiyeli yüksek şehirler arasındadır bu paragraf olsun şık desin ki Bursa Türkiye'nin turisttik açıdan en iyi şehiridir buna ulaşamazsın

WinterSoldier
Kapalı
17 Ocak 2022 16:01

Ben bugüne kadar tek kitap okumadım,kitap yüzü görmedim,hiç Türkçe çalışmadım ama DGS,kpss vs paragraf hep fulldü herkeste mi böyle diyordum değil sanırım ilk defa bi yeteneğimi keşfettim sanırım :D

tacimmüdür
Şube Müdürü
17 Ocak 2022 17:43

bnde onu soruyom işte

hanzel, 2 yıl önce

değinilmemiştir,çıkarılamaz,ulaşılamaz kısımlarona dikkat ederek çözülebilir bu tür sorular

tacimmüdür
Şube Müdürü
17 Ocak 2022 21:17

ösym felsefi paragraflar mı soruyor

fizyoxxx
Kapalı
17 Ocak 2022 23:08

Şıklardan git 4 olumlu vardır 1 olumsuz ya da tam tersi durum

tacimmüdür
Şube Müdürü
18 Ocak 2022 10:16

tecrübe taktiklerle paragraf diye bir kitap çözüyorum birsürü yanliş çıkıyor çözümsüz old.için hatamida göremiyorum tavsiye edeceğiniz kitap var mi

18 Ocak 2022 11:24

Öncelikle paragraf sorularını çözmenin genel olarak pratik bir yolu,püf noktası yoktur.Bol kaliteli paragraf sorusu çözeceksiniz,bunun başka yolu yok.Olabildiğince sessiz bir ortamda ve bir süre sonra saat tutarak soru çözmek faydanıza olacaktır.

Pegem yayınlarının paragraf soruları genel olarak kalitelidir.

"Paragfta hangisine değinilmemiştir" tarzında sorularda tek tek şıklarda yazılanları hızlıca gözle tarayarak paragfta aramak en doğrusu sanırım.

dhmihayalmi
Aday Memur
18 Ocak 2022 12:12

Hocam bunda yol yok.Bu soru zaman alıyor.Ben ilk başta anlayarak okuyor sonra seçeneklerden 2 seçeneği kesin siliyorum.Diğerleri de hızlıca göz atıyorum.En önemli şey anlayarak hızlı okumak...

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2022 12:19

Bunlarla vakit kaybetmeyin torpil bulun torpil

tacimmüdür
Şube Müdürü
18 Ocak 2022 17:36

15 bin maaş aliyon madem gez toz burda ne işin var

hanzel, 2 yıl önce

Bunlarla vakit kaybetmeyin torpil bulun torpil

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular