Editörler : oto-danisman-expert
25 Nisan 2010 18:35

wolkswagen bora 1.6 comfortline görüş ve önerileriniz..

2009 civic aracımı sattım bora almayı düşünüyorum. Öncelikle güvenlik açısından daha yüksek kalitede ama arabayı pek tanımıyorum civic'e göre artı ve eksilerini yazarsanız memnun kalırım.

ahmethaşim
Yasaklı
25 Nisan 2010 18:51

Civic'in Vokswagendeki karşılığı Jetta'dır.Bora bir alt segmenttir.

Şunu söyleyeyim:

Volkswagen'in her ürünü Honda'nın her ürününe beş çeker.Honda'nın koltukları,amortisörleri kazık gibi ancak Volswagen softtur.Honda'da hiç bir özellik yok iken Volkswagen'de çoğu özelliği öğrenemye vaktiniz olmaz...

Cıvıc'i satmakta geç bile kalmışsınız...

uye1330781
Genel Müdür
25 Nisan 2010 18:56

WW Bora civicten biraz fazla yakıt tüketecektir..2004 modelden itibaren pacifik donanım adı altında sunulmuştur..Zaten daha sonrada üretilmemiştir..Ama bence bora nın en güzel modeli dijital klimalı 2001-2002 comfortline modelleridir..Hem dijital klima hemde sanruuf bulunan, mümkünse otomatik; tercihen lpg li bi bora olursa tadından yenmez.. Genelde piyasadaki boraların km.leri yüksektir..Ben düşük km bulamıştım kendime ararken..

uglykidjoe
Müsteşar
25 Nisan 2010 19:25

Güvenlik olarak Bora Civic'den üstün değildir. Çünkü eski nesil bir araç.Kapısı daha tok kapanıyor diye bazılarına öyle gelse de....:)

Bora zamanında Golf'ün sedanı olarak çıkmış ve beğenilmiş bir araç. Ama Civic'den sonra size kötü gelecek.

ayhi
Kapalı
25 Nisan 2010 19:47

bora ile jetta aslında aynı araçlardır, VW farlı ülkelerde farklı isimlerle satmaktadır

ülkemizde (ve avrupada) A4 kasası bora adıyla satılmıştır:

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Jetta

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Bora

örneğin meksika da halen son kasası hala bora adıyla satılıyor:

http://mx.volkswagen.com/vwcms/master_public/virtualmaster/es_mx/models.html

ahmethaşim
Yasaklı
25 Nisan 2010 19:49

Cıvıc abartıldığı kadar iyi olmayan bir araç....

Volswagen'in her ürünü Honda'ya beş basar........

Denedikten sonra siz de görürsünüz,benim söylememe gerek yok.

Ancak görüdkten sonra da buraya yazın ki anlamayanlar anlasın...

uglykidjoe
Müsteşar
26 Nisan 2010 10:58

Haklısın hocam.Hatta 1303 Big ler bile (Tosbaların en güzeli)Civic'den iyidir...

Evet Jetta ve Bora aynı aracın farklı piyasalardaki adıdır.Türkiye'de bilinen Bora'lardan önce Almanya'dan gelen Jetta'lar vardı tek tük.Sonra Bora piyasaya çıktı. Oturaklı bir duruşu vardı ve galiba fiyatı da tuzluydu ki zamanında herkes alamıyordu.Şimdi ise ortalık Jetta ve dengi araba kaynıyor.

Bora'nın bir de VR5 diye garip motor versiyonu vardı.

reXow
Aday Memur
28 Nisan 2010 16:00

peki 2003 1.6 opel vectra nasıl tavsiye eder misiniz?

&sarsılmaz&
Kapalı
28 Nisan 2010 16:46

piyasdan kalkmış bora alman yerine octavia almanı öneririm

chemistbjk
Yasaklı
28 Nisan 2010 16:59

2.eli olmayan octavia yerine serçe tafsiye ederim

&sarsılmaz&
Kapalı
28 Nisan 2010 17:04

iyi sen tafsiye ! et serçeyi :D

chemistbjk
Yasaklı
28 Nisan 2010 17:08

mantıklı olmak lazım şimdi octavıaya verılebılecek bı parayla opel vectra veya ford focus coralla alınabılır. nıye octavıa alarak kendımı riske atayım kı. octavıanın şu 3 modelden bı fazlalıgı yok ama bu uc modelın octavıdan fazlası var. en basıtınden bı vectra ıle octavıayı satışa cıkarsan once vectra alınır octavıa ise zararına alıcı bulur. az piyasa dolaşmıyoruz bu arabalar. ama tabı zevk meselesi

atakom
Şube Müdürü
28 Nisan 2010 21:41

2000 model bora comf. ov ile 12 saat hiç durmadan(akaryakıt alımı hariç) yol gittim sanki hiç o kadar yol gitmemiş gibiydim. yani az da olsa bi yorgunluk hissetmedim. o kadar rahattır uzun yolda

katsayı magduru
Daire Başkanı
28 Nisan 2010 21:51

reXow arkadaşım, Bora hoş araç ancak ben aracın iç tasarımını pek beğenmiyorum, daha estetik olabilirdi, ancak 2003 Vectra demissin de Vectra'nın 2004 ve üzeri Elegance modelini alırsan memnun kalırsın, Comfort modelini tavsiye etmiyorum...

Bu modeller haricinde Bora ile aynı piyasada alabileceğin Volvo S40 modelidir, "güvenlik, performans ve konfor" açısından muhteşem bir araçtır. Volvo'dan kesinlikle memnun kalırsın, güzel bir tercih olur bence ...

YaRaMaZ BeBe
Aday Memur
29 Nisan 2010 07:51

Arkadaşlar günaydın, benim sorum şu olacak, Bora'da yedek parça sıkıntısı var mıdır, ikinci olarak Bora bir ağır araba gibi ve bildiğim kadarı ile benzinlileri 1.6 motor, bu araca gaz takıldığı takdirde gaz uyumu nasıldır ve gaz kaldırır mı bu aracı, bilgisi olanlardan cevap bekliyorum, teşekkürler

katsayı magduru
Daire Başkanı
29 Nisan 2010 19:01

yaramaz bebe arkadaşım, kendi aracıma lpg montajı yaptırırken, montaj yapılan işyerine Bora marka aracı olan bir vatandaş geldi. lpg yi taktırıp 2000 km yaptıktan sonra araçlar lpg montajı yapan işyerine kontrole götürülüyor. Bu şahısta 2000 km yi doldurmuş ve gelmiş, usta ile konuşmalarına katıldım, gayet memnun olduğunu hiç bir sorun yaşamadığını belirtip ustaya teşekkür etti, ustada aracın kontrolünü yapıp bir sorun olmadığını söyledi. Başkaca bizzat kullanan bir yakınım olmadığı icin fazlaca bilgim yok...

uye1330781
Genel Müdür
30 Nisan 2010 00:59

mekanik konusunda yedek parça sıkıntısı olmaz hiç bi zaman..Benzinde biraz fazla yaktığı için lpg de de fazla yakacaktır ama sonuçta kaliteli araç..

Ben şunu bilirim kaliteli araçta parça pahalı bile olsa daha uzun ömürlüdür..

porscheergokhan
Kapalı
30 Nisan 2010 01:57

boranın şehiriçinde benzini içtiği dillere pelesenk olmuştur...bir kaç kez kullandım çok sağlam ve kalın araba..

cosar
Müsteşar Yardımcısı
07 Haziran 2010 00:14

2004 bora(pasifik) 2005 astra (enjoy mu?)ne dersiniz. km. fiyat aynı .

foguzhan5403
Daire Başkanı
08 Haziran 2010 13:28

hocam bence astra çünkü boranın üretimi durdu!

murro
Memur
08 Haziran 2010 18:51

Astra araba değil. Borayla Astra bir kefeye bile konmaz. Astra binecek yerde Toros al kullan daha iyi.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi