Editörler : ayşegül bgm
12345678910111213»

kartal3832
Şef
24 Mart 2020 10:05

Bazı arkadaş lar 1500 2000 tl yazmışlar hatta bazıları kendilerine hakim olamamış özellikli birim 4000 tl ye çıkmış ben 2 basamak sağlık kurulusundayim aylardır performans 0 eşim ilçede performans 0 sen performans i gelire göre dağıtırsın ameliyat yok polikinik doğru düzgün yok nasıl olacak .umarım yanılırım ama denilen rakamlar imkansız doktor değilseniz .yapılması gereken sabit ek ödemeye zam di yada özel hizmet tazminatına polis de asker de bunlar yapıldı.diger ülkelerin yapmış olduklarından örnekler alına bilir bu yapilan iyileştirme yüzde 80 doktorlara fayda sağlıyor.

Erkan Ozkan
Aday Memur
24 Mart 2020 10:14

Peki üniversitedeki sağlık çalışanları bundan faydalanacak mı?

saglık46, 4 yıl önce

Tavandan almak yerine ikramiye verilmesini tercih ederdim. Çünkü sağlık bakanlığı içerisinde sadece sağlık personeli yok burda yararlanamayacak genel idare hizmetleri sınıfı personelinin hakkı yeniyor. Sağlık personelinin dışında avukat, mühendis, sosyal çalışmacı vs yüksek performans ücreti alacakken genel idare hizmetleri personelleri (vhki, memur, şef, hizmetli, şoför vs) bundan yararlanamayacak. Hiç adil değil...

rapira
Kapalı
24 Mart 2020 11:34

Herkes neden bu kadar aptalca yorum yapmis gercekten anlayamiyorum. Performans devre disi birakilarak tavandan doner verilacek dedi bakan. Yani o ay en yuksek puani yapmis gibi para alacaksiniz. Alacaginiz doner de hastaneden hastaneye degismez, derece kideme gore falan degisecek. Herkesin alacagi tavan bellidir. Ornegin bir pratisyen hekim 8-9 bin arasi doner sermaye alacak 3 ay, bir dishekimi en az 6 bin alacak. Yani daha once doner sermaye alamayan pratisyen ve distabibine 7 bin kadar para yatacak, bunun neresini begenmiyorsunuz. 500 tl gibi komik komik rakamlar konusulmus..

rapira
Kapalı
24 Mart 2020 11:42

Salgindan once doner alan arkadaslar artik doner alamayacakti, cunki performans yapilamayacak artik, ameliyatlar yapilmiyor, puan getiren isler yapilmiyor, acil disinda tedavi yok, hastane giderleri inanilmaz sekilde artti, normalde bu ortamda doner dagitabilecek hastane yoktur. Bu magduriyeti tamamen gidermis oldu bakanimiz. Ayrica onceden doner alamayanlar da doner alacaj bu sekilde, hastaneyle alakasi yok bunun. Kisacasi doktor, dishekimi en az 7 civari fazladan para almis olacak, hemsireler de mesela 4 se tavani o kadar alacak, bransa gore degisecek bu.

lifefuck
Aday Memur
24 Mart 2020 12:53

hemşirenin maaşı ne kadar olur peki?

rapira, 4 yıl önce
Salgindan once doner alan arkadaslar artik doner alamayacakti, cunki performans yapilamayacak artik, ameliyatlar yapilmiyor, puan getiren isler yapilmiyor, acil disinda tedavi yok, hastane giderleri inanilmaz sekilde artti, normalde bu ortamda doner dagitabilecek hastane yoktur. Bu magduriyeti tamamen gidermis oldu bakanimiz. Ayrica onceden doner alamayanlar da doner alacaj bu sekilde, hastaneyle alakasi yok bunun. Kisacasi doktor, dishekimi en az 7 civari fazladan para almis olacak, hemsireler de mesela 4 se tavani o kadar alacak, bransa gore degisecek bu.

ESKİSEHR222
Aday Memur
24 Mart 2020 12:54

Rahat ol dostum darbe teşebbüsünde hendekte ölen polis ti hiç haber bile olmadık şimdi hastaneye gidiyoruz ilgilenen bile yok siz yine alkış malkis bu iş bitsin sizi ödüllendirir Lee biz full çalışıyoruz. Neymiş vatandaşa gazete ve ekmek almak için gunde500 kişiyle temas ediyorum. Çoğu yaşlı. Maske bile yasak .. neymiş vatandaş tedirgin olmasinmis. Daha ne sayayım inşallah her aileden bir polis çıkar Dap zaman anlarlar bedduam budur.

yasminym
Kapalı
24 Mart 2020 13:40

Koyun can derdinde kasap et derdınde..

saglık46
Memur
24 Mart 2020 13:51

Önlisans mezunu iseniz = 3121,80 sabit + peerformans brütünüz

Lise mezunu iseniz= 2594,57 sabit + performans brütünüz çıkar

ortope, 4 yıl önce
10/2 3. basamak acil servis geçen ay yüzde 46 dan 830 almıştım sabitin üstüne şimdi tahminin kaç olur ?

saglık46
Memur
24 Mart 2020 13:53

Derece-kademeniz ve kaçıncı bölgede istihdam ettiğiniz iletirseniz tavan hesabınızı söyleyeyim

Emish, 4 yıl önce
Bartın'da sağlık evindeyim, lisans mezunu 5 aylık ebeyim. Bana ne kadar etki eder?

orthemşiremin
Aday Memur
24 Mart 2020 14:15

Merhabalar 3. Basamak acil serviste 1 yıllık ortaöğretim hemşireyim bölgemi bilmiyorum ama İzmir de çalışıyorum ne kadar alabilirim geçen ay döner 630 aldım internette 750 lira tavan yazıyor bir referans hastane olarak ve acil çalışanı olarak 150 tl fark bence komik maalesef
saglık46, 4 yıl önce

Derece-kademeniz ve kaçıncı bölgede istihdam ettiğiniz iletirseniz tavan hesabınızı söyleyeyim

saglık46
Memur
24 Mart 2020 14:27

Derecenizi lise mezunu olduğunuz için 10/1 olarak bölge olarakta 3. bölgeden aldım. 3. basamaka acil servislerin bazıları özellikli birim olarak alırken bazıları almıyor.

Eğer özellikli birim değilseniz sabit+performans brütünüz = 2175,30

Özellikli birimdeyseniz= 2559,18 sabit+performans brütünüz çıkar

orthemşiremin, 4 yıl önce
Merhabalar 3. Basamak acil serviste 1 yıllık ortaöğretim hemşireyim bölgemi bilmiyorum ama İzmir de çalışıyorum ne kadar alabilirim geçen ay döner 630 aldım internette 750 lira tavan yazıyor bir referans hastane olarak ve acil çalışanı olarak 150 tl fark bence komik maalesef

saglık46
Memur
24 Mart 2020 14:28

Genelge yayınlanmadığı için net birşey söyleyemem ama bakanın açıklamsına göre bütün sağlık çalışanları faydalanacak

Erkan Ozkan, 4 yıl önce

Peki üniversitedeki sağlık çalışanları bundan faydalanacak mı?

orthemşiremin
Aday Memur
24 Mart 2020 14:32

Elime geçen net kaç olur acaba
saglık46, 4 yıl önce

Derecenizi lise mezunu olduğunuz için 10/1 olarak bölge olarakta 3. bölgeden aldım. 3. basamaka acil servislerin bazıları özellikli birim olarak alırken bazıları almıyor.

Eğer özellikli birim değilseniz sabit+performans brütünüz = 2175,30

Özellikli birimdeyseniz= 2559,18 sabit+performans brütünüz çıkar

saglık46
Memur
24 Mart 2020 14:40

Mart ayında olduğumuzdan henüz 1. vergi diliminde olursunuz %15 gelir vergisi kesilir. Buda;

Özellikli birimde değilseniz net 1830 tl civarı

Özellikli birimdeyseniz net 21150 tl civarı alırsınız

orthemşiremin, 4 yıl önce
Elime geçen net kaç olur acaba

saglık46
Memur
24 Mart 2020 14:42

pardon 2150 tl :)

saglık46, 4 yıl önce

Mart ayında olduğumuzdan henüz 1. vergi diliminde olursunuz %15 gelir vergisi kesilir. Buda;

Özellikli birimde değilseniz net 1830 tl civarı

Özellikli birimdeyseniz net 21150 tl civarı alırsınız

orthemşiremin
Aday Memur
24 Mart 2020 14:57

900 lira yani çok teşekkür ederim sağolun
saglık46, 4 yıl önce

ebelinka
Şef
24 Mart 2020 16:07

Merhaba özelliksiz birimde 5/3 lisans mezunu ebe üçüncü bölge ne kadar alır net olarak. Hesaplayabilir misiniz? Teşekkürler.

saglık46, 4 yıl önce

saglık46
Memur
24 Mart 2020 16:50

sabit + performans toplamı 3213,44 tl brütünüz oluyor

ebelinka, 4 yıl önce

Merhaba özelliksiz birimde 5/3 lisans mezunu ebe üçüncü bölge ne kadar alır net olarak. Hesaplayabilir misiniz? Teşekkürler.

saglık46
Memur
24 Mart 2020 16:52

Net ise 2790 civarı oluyor (%15 vergi dilimine göre)

saglık46, 4 yıl önce

sabit + performans toplamı 3213,44 tl brütünüz oluyor

rapira
Kapalı
24 Mart 2020 17:05

Arkadasim son derece haklisin, sonuna kadar katiliyorum ama bu forumda neden bundan bahsediyorsun anlamadim. Konuyla ne ilgisi var. Doktorlar mi maasini vermiyor polisin askerin, bizden yuksek maas aliyorsunuz, uzman cocuk doktoru 4700 aliyor doner olmayinca. Dishekimi maasi 3800 tl. Sormasi ayip bekci ve polis ne kadar maas aliyor. 2 ay egitim, 6 ay egitim alan arkadaslar.
ESKİSEHR222, 4 yıl önce

Rahat ol dostum darbe teşebbüsünde hendekte ölen polis ti hiç haber bile olmadık şimdi hastaneye gidiyoruz ilgilenen bile yok siz yine alkış malkis bu iş bitsin sizi ödüllendirir Lee biz full çalışıyoruz. Neymiş vatandaşa gazete ve ekmek almak için gunde500 kişiyle temas ediyorum. Çoğu yaşlı. Maske bile yasak .. neymiş vatandaş tedirgin olmasinmis. Daha ne sayayım inşallah her aileden bir polis çıkar Dap zaman anlarlar bedduam budur.

Toplam 322 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi