Editörler : oto-danisman-expert
22 Mayıs 2022 23:49

Ülkede araba işi bitmiştir

hali̇hazirda hemen herkes 2004-2014 arasindaki̇ i̇yi̇ ekonomi̇ni̇n i̇yi̇ alim gücünün ekmeği̇ni̇ yemekte. ancak artik i̇nsanlar araba alamaz duruma gelmi̇ş durumda. 2021 mart ayindan bu yana sürekli̇ yükselen pi̇yasa ve vergi̇ler sonucu artik arabasi olmayan ki̇mse araba alamaz. cari̇ açiği kapatmak i̇çi̇n i̇thal edi̇len araclari önlemek i̇steyen hükümeti̇n bu poli̇ti̇kasi sonucu ötv de düşmeyecekti̇r. dolar da sürekli̇ yukari gi̇tti̇ği̇ düşünülürse, hali̇ hazirda talep de gi̇derek aratacaği açiktir çünkü her geçen gün araba alinamaz hale gelmekte. sonuç olarak ne asgari̇ ücret alan i̇nsan 100bi̇n tl ye 25 yaşinda bi̇r araba alir ne de 15 bi̇n tl kazanan bi̇r avukat savci vs maaşindan 6-7bi̇n tl vererek 2010 model bi̇r li̇nea vs alir. araba i̇şi̇ bi̇tmi̇şti̇i̇r. alim gücünün %100 arttiği zaman bi̇r nebze tekrar geri̇ gelebi̇li̇r. ayrica ötv i̇ndi̇ri̇mi̇ şart !

Hurdaci111
Aday Memur
22 Mayıs 2022 23:51

koca ülkeni̇n avrupanin di̇bi̇nde olan ülkeni̇n geldi̇ği̇ duruma bakin. i̇mdaat !

88my
Genel Müdür
26 Mayıs 2022 13:42

Arabası olmayan veya el arabasına motor takılmış haldeki arabalara binen milyonlar, evlerinde son model araçları, altlarında makam araçları olan kişileri destekleyip saygı gösterdikce, bence hiçbir sorun yok, zaten öyle olmasak böyle olmazdık

fener66
Müsteşar Yardımcısı
30 Mayıs 2022 09:31

Katılıyorum

mrtcaan
Aday Memur
30 Mayıs 2022 15:11

sonuna kadar haklısın birde buna itibardan tasarruf olmaz diyerekde arabasızlara yediriyorlar.. afiyet olsun
88my, 2 yıl önce

Arabası olmayan veya el arabasına motor takılmış haldeki arabalara binen milyonlar, evlerinde son model araçları, altlarında makam araçları olan kişileri destekleyip saygı gösterdikce, bence hiçbir sorun yok, zaten öyle olmasak böyle olmazdık

avukat04
Memur
03 Haziran 2022 10:54

Uzun yolda yüz kmde 90kurus yaktım çok değilmi

E.Kayı Han
Editor
03 Haziran 2022 10:56

çok az yakmış araba ne?

2021 polo uzun yolda 1,33 lira yaktı km de.

avukat04, 2 yıl önce

Uzun yolda yüz kmde 90kurus yaktım çok değilmi

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi