Editörler : supporters.
«9899100101102103104105106107108109»

Nuremi09
Aday Memur
31 Mart 2020 12:41

Merhabalar Arkadaşlar,

Ben de forumu yakından takip ediyorum. Gün içindeki mesajlara istinaden ben de ÜAK'ı aradım ve telefonu çalar çalmaz açtılar (Müh. ve Fen Bilimleri Birim sorumlusu, sonu 8220). Çok kibar bir bey, güncellemelerin genelde Cuma günü yapıldığını ve bu Cuma sistemi kontrol etmemi söyledi. Eğer bu Cuma bir sonuç olmazsa 15 Nisan'dan sonraki süreci beklemem gerektiğini bildirdi. Sizleri de bilgilendirmek istedim.

Hepimize bol şanslar...

toxicologist
Aday Memur
31 Mart 2020 13:03

Merhaba arkadaşlar,

Herkes gibi sonuç beklerken doğal olarak stres yapıp kafasında kuranlardanım.

Asgari şart konusunda, bu şartları sağlamış biri yani jurinin asgari koşullarla ilgili olumsuz bir görüşü olmadığı halde; yayınların kalitesi düşük, atıfları etki faktörü düşük dergilerden vs deyip adayı başarısız sayabilir mi ?

Şayet bu şekilde başarısız olmaktansa asgari şartları sağlamıyor şeklinde elenmek daha mı avantajlı?

Esas anlamadığım nokta, asgari şartı sağlayan bir aday nasıl başarısız sayılabilir (etik hariç)

Sizin düşünceleriniz neler arkadaşlar

wolverine
Şef
31 Mart 2020 13:12

Hocam tabi ki Juri yayınların kalitesini değerlendirerek sizleri başarısız sayabilir. Aksi halde asgari şartları sağlayan herkes memur denetiminden geçerek doçent olur. Juriye gerek kalmaz. Daha önce doçent olan bazı arkadaşların dosyasını gördüm, asgari şartları ziyadesiyle sağlamalarına rağmen bazı jüri üyeleri yayınların içerik veya yayın yapılan dergi itibariyle yeterli kalitede olmadığını söyleyerek red vermişlerdi. İnşallah bizlerde böyle bir durum söz konusu olmaz.

toxicologist, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

Asgari şart konusunda, bu şartları sağlamış biri yani jurinin asgari koşullarla ilgili olumsuz bir görüşü olmadığı halde; yayınların kalitesi düşük, atıfları etki faktörü düşük dergilerden vs deyip adayı başarısız sayabilir mi ?

Şayet bu şekilde başarısız olmaktansa asgari şartları sağlamıyor şeklinde elenmek daha mı avantajlı?

Esas anlamadığım nokta, asgari şartı sağlayan bir aday nasıl başarısız sayılabilir (etik hariç)

herşeygüzel
Aday Memur
31 Mart 2020 14:14

Sıkıntıda da buradan kaynaklanıyor ya zaten.

Her jürinin kendi kuralları olabiliyor. Geçmiş dönemlerden şahit olduğumuz kadarıyla jüri üyeleri doçentlik kriterlerinde asgari şart olmamasına karşın kendi insiyatiflerince istedikleri gibi değerlendirme yapıyorlar. Örneğin yüksek lisans veya doktora öğrencisi mezun etmemiş olmanın kimi jüri üyelerince olumsuz olarak değerlendirmesi örneklerini çok sık görebiliyoruz. Yani bazı üyeler için doçentlik kriterleri değil kendi kriterleri ön plana çıkabiliyor. Ya da bir başka örnekte jüri üyesi lisansüstü ders vermedi diye yine kendine göre adayı başarısız değerlendirebiliyor. Ya da yine SCI kapsamında olan bir çalışmayı beğenmeyerek bana göre bu özellikte bir yayın değildir deyip, bu yayını puanlamayarak adayın asgari şartı sağlayamamasına neden olabiliyor. Buradaki süreçte adayın yapmış olduğu çalışmalarının yanında şansının da rast gitmesi gerekiyor. Yoksa tüm çalışmalarınız nobel alacak düzeyde de olsa jürilerden birisi kendi pencerisinden bakarak istediği gibi eleme yapabilir malesef.

toxicologist, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

tornado2020
Aday Memur
31 Mart 2020 14:32

Uaka ulaştım mühendislik için aradım. Son toplantıdan sonra sonuçlananlar açıklandı dedi.

tornado2020
Aday Memur
31 Mart 2020 14:33

Sizinki açıklanmadı ise 15 nisandan sonra olabilir dedi.

tornado2020
Aday Memur
31 Mart 2020 14:34

Acaba son toplantıda açıklananlar Ekim 2019 önceki dönemlere ait olanlar mı?

herşeygüzel
Aday Memur
31 Mart 2020 14:37

Ekim 2019 da fakültemizdeki bir hocamızla beraber başvurduk. Kendisi fizik alanından başvurdu. Onun sonucu bundan yaklaşık 3-4 hafta önce açıklandı. Önce kendisine sms bilgisi geldi ve daha sonra sistemi kontrol ettiğinde sonucunun olumlu olarak açıklandığını gördü. Daha önceden de paylaşmıştım. Benim hala beklemede malesef.

HRMGY
Aday Memur
31 Mart 2020 14:53

Arkadaşlar fen bilimleri için üaka ulaştım. Adalet bakanlığından bilgi gelince sonucu güncelleyeceğiz dedi.

marymarymary
Aday Memur
31 Mart 2020 15:14

sosyal bilimler asla açmıyor telefonu..

wolverine
Şef
31 Mart 2020 15:14

Ne buyuk bir sacmalik bu. Zaten jurilere gondermeden adalet bakanligina sordular, bir suru insani magdur ettiler. Adalet Bakanligi durusmalari bile erteledi, bununla mi ugrasacak?

HRMGY, 4 yıl önce

Arkadaşlar fen bilimleri için üaka ulaştım. Adalet bakanlığından bilgi gelince sonucu güncelleyeceğiz dedi.

31 Mart 2020 15:15

Yani birisi açıklandı birisi güncellenecek diyor iyice kafamız karıştı anlaşılan benim sonuç diğer toplantıya kaldı.

HRMGY
Aday Memur
31 Mart 2020 15:29

Hatta açan hanımefendi lütfen çok aramayın biz işleri bitiremiyoruz. Bakanlıktan bilgi gelmeden bişey yapmayacağız dedi

wolverine, 4 yıl önce

Ne buyuk bir sacmalik bu. Zaten jurilere gondermeden adalet bakanligina sordular, bir suru insani magdur ettiler. Adalet Bakanligi durusmalari bile erteledi, bununla mi ugrasacak?

gems
Aday Memur
31 Mart 2020 16:33

Değerli Dostlar, az önce ÜAK' dan mesaj geldi DBS sistemini kontrol edin diye şok oldum çünkü yazışmalardan cuma gününü bekliyordum. Ancak sonuçlarım açıklanmış ve beşte beş başarılı olduğum bildirildi. Tüm bekleyenlere Allah güzel sonuçlar nasip etsin. Çok şükür sonunda bu süreci atlattım.

adonis
Aday Memur
31 Mart 2020 16:40

Sayın hocalarım, Sosyal Bilimler Dilbilim 5/5 Başarılı. Herkese çok teşekkürler. Telefonuma mesaj geldi. DBS'den kontrol ettim

BnSvKn
Kapalı
31 Mart 2020 16:41

Sizleri tebrik ederiz. Darısı bizim başımıza...

tornado2020
Aday Memur
31 Mart 2020 16:52

Tebrikler hocam. Alanınız neydi?

gems, 4 yıl önce

Değerli Dostlar, az önce ÜAK' dan mesaj geldi DBS sistemini kontrol edin diye şok oldum çünkü yazışmalardan cuma gününü bekliyordum. Ancak sonuçlarım açıklanmış ve beşte beş başarılı olduğum bildirildi. Tüm bekleyenlere Allah güzel sonuçlar nasip etsin. Çok şükür sonunda bu süreci atlattım.

gems
Aday Memur
31 Mart 2020 16:56

Fen Bilimleri Alanı

tornado2020, 4 yıl önce

Tebrikler hocam. Alanınız neydi?

HRMGY
Aday Memur
31 Mart 2020 17:01

Bakanlıktan bilgisi gelen açıklanıyor demek ki

Molevo
Kapalı
31 Mart 2020 17:05

Arkadaşlar benimde sonuç başarılı olarak açıklandı. Alanım Fen Bilimleri. Darısı bekleyenlerin başına.

Toplam 4957 mesaj
«9899100101102103104105106107108109»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi