Editörler : crops35

tasonusavas
Yasaklı
05 Aralık 2019 15:33

hayır kardeşim girmedim bu senede girmedim

oozmennn, 4 yıl önce

evet öyle görünüyor 2018 lisansa girdin mi

tasonusavas
Yasaklı
05 Aralık 2019 15:36

girmedim kardeşim lisans sınsvlarına

oozmennn, 4 yıl önce

evet öyle görünüyor 2018 lisansa girdin mi

oozmennn
Kapalı
05 Aralık 2019 15:39

O zaman başvurabilirsin

tasonusavas
Yasaklı
05 Aralık 2019 15:41

eyvallah cansın kardeşm

oozmennn, 4 yıl önce

O zaman başvurabilirsin

random1
Şef
05 Aralık 2019 16:05

kardeşim puanın geçerli ama başvuramazsın. Yargıtay hizmetli kadrosu ORTAÖĞRETİM MEZUNU diyorsa sen lisans mezunu olduğun için başvuramazsın.

hayır ilanda ''en az'' orta öğretim mezunu diyorsa başvurabilirsin.

burada senin puandan yana bir sorunun yok, mezuniyetinle alakalı. Hizmetli kadrosuna lise mezunlarını alıyorlar, ön lisans veya lisans değil. bu sebepten başvuru yapamazsınız.

yine de teyit için yargıtay ik bir arayın.

tasonusavas
Yasaklı
05 Aralık 2019 16:06

tamam kardeşim arayacağım sağolasınn

random1, 4 yıl önce

kardeşim puanın geçerli ama başvuramazsın. Yargıtay hizmetli kadrosu ORTAÖĞRETİM MEZUNU diyorsa sen lisans mezunu olduğun için başvuramazsın.

hayır ilanda ''en az'' orta öğretim mezunu diyorsa başvurabilirsin.

burada senin puandan yana bir sorunun yok, mezuniyetinle alakalı. Hizmetli kadrosuna lise mezunlarını alıyorlar, ön lisans veya lisans değil. bu sebepten başvuru yapamazsınız.

yine de teyit için yargıtay ik bir arayın.

kopcik123
Memur
05 Aralık 2019 16:08

sorumun cevabı maalesef burada yok. ama sonralarda yazmışsınız galiba. benim şu anda geçerli kpss puanım var önlisanstan yeni mezun oldum ama henüz sınav zamanı gelmedi 2020 kasımda sınavı. ben lise kpss puanımı o zamana kadar kullanabilecekmiyim. devlet arşivlerini aradım oradaki adam giremezsin dedi.

oozmennn, 4 yıl önce

Sorunuzun cevabı burada

https://www.google.com/amp/s/www.memurlar.net/haber/748086/universite-mezunu-olanlar-kpss-ye-lise-veya-onlisans-duzeyinden-girebilir-mi.html%3famp=1

tasonusavas
Yasaklı
05 Aralık 2019 16:09

yargıtay ı arasana birde kardeşim benim telefonum kapalı oldugu için arayamıyorum hizmetliye başvurabiliyor mıuyuz acaba

kopcik123, 4 yıl önce

sorumun cevabı maalesef burada yok. ama sonralarda yazmışsınız galiba. benim şu anda geçerli kpss puanım var önlisanstan yeni mezun oldum ama henüz sınav zamanı gelmedi 2020 kasımda sınavı. ben lise kpss puanımı o zamana kadar kullanabilecekmiyim. devlet arşivlerini aradım oradaki adam giremezsin dedi.

oozmennn
Kapalı
05 Aralık 2019 16:15

Sorunun cevabı burada sondaki 2. maddede

kopcik123, 4 yıl önce

oozmennn
Kapalı
05 Aralık 2019 16:17

yargıtay ilanını paylaşabilir misin

kopcik123
Memur
05 Aralık 2019 16:38

işte sorunda orada bende başvurabilirim diye biliyorum ama aradığımda adam acelesi olduğunu diyip kestirip atarak hızlı hızlı konuştu. doğru düzgün sorumu sordutturmadı. ben yine de başvuru belgesini yolladım. sorun olurmu diye aklımda sorular oldu sadece.

tasonusavas
Yasaklı
05 Aralık 2019 17:45

kardesim PDF olarak var Yargıtay sozlesmeli alım deyince çıkıyor eğer bir fikrin varsa bana ilet lütfen ben Yargıtay i arayamadim
oozmennn, 4 yıl önce

yargıtay ilanını paylaşabilir misin

Madsizzle
Genel Müdür
05 Aralık 2019 18:04

dostum smdi soyle bi mevzuat var artik.maalesef mezuniyet sonrasi ortaogretim puanin gecerli olmuyor.yargitay aliminda ortaogretim mezunu olman gerekmiyor en az ortaogretim mezunu olman gerekiyor.lisans mezunu alinmicak anlami yok yani orda.ama sen smdi lisans mezunu olup da ortaogretimi beyan edersen.gozden kacarsa bu durum ki kacmaz mutlaka yaptirimi olur yanlis beyan sayilir.e devlete annda dusuyor artik diplomayi henuz almamis olsan da.sen yine arastr istersen ben uzmek istemem seni ama maalesef durum boyle.
tasonusavas, 4 yıl önce
kardesim PDF olarak var Yargıtay sozlesmeli alım deyince çıkıyor eğer bir fikrin varsa bana ilet lütfen ben Yargıtay i arayamadim

Madsizzle
Genel Müdür
05 Aralık 2019 18:12

savas smdi senin bu maduriyet durumun hakkindaki eski kararlar 2012/2 de atanan bi teknisyenle beraber duzenlemeye giren 11. maddede tam olarak belirtildi.karar puanin 2 yil gecerliligi ve bu surecin bitimindeki lisans kpss ye girildikten sonra sonuc aciklanana kadar kullanilabilecegi idi.ancak 2018 de bi sorun cikti.ortaogrrtim kpss le atanan bi arkadas onlisans mezunu cikti.madda mevzuattan kalkti ve kurumlar kati davranmaya basladi.bu bnm bldgm ben de ilgiliyim konuyla mecburen.dpb de bu seklde onayliyor konuyu.istersen sen de ara degisik bi bilgiye ulasirsan bize de haber ver.

oozmennn
Kapalı
05 Aralık 2019 18:16

Baktım karar vermesi zor en az ortaöğretim mezunu dese başvurursun ama buna başvuramazsın sanki

tasonusavas
Yasaklı
05 Aralık 2019 19:47

arkadaşlar ben YSK ve adalet bakanlığı ilanina kpss ortaöğretim puanimla başvurdum ve aradım bizzat komisyonu ve 2yil geçerlilik süresi var dedi fakat başvururken ortaöğretim diplomanı gotur dedi

tasonusavas
Yasaklı
05 Aralık 2019 19:50

yani dediğiniz gibi basvuru puanım geçerli fakat ortaöğretim yazmışlar ya sadece o kafamı bulandirdi ve yarın yargitayi arayıp bilgilendirecem sizide

by_nct
Şef
06 Aralık 2019 01:20

Ben olsam başvururum Yargıtay'ın ilanı ile YSK ve Adalet Bakanlığı'nın ilanları arasında pek birfark yok ya da en azından aksine bir koşul yok. Ortaöğretim puanın 2020 yılına kadar geçerli olduğuna göre bu alımlara başvuruda bulunmanda sakınca olmamalı öbür türlüsü mantıksız olur zaten puanını kullanamayacaksan 2 yıl geçerlilik gibi bir hak tanımanın mantığı olmaz tabi bu benim yorurum kesinliği yok en doğruya yakın bilgi ilanı veren kurum ya da DPB'nin vereceği bilgi olacaktır diye düşünüyorum.

tasonusavas, 4 yıl önce
arkadaşlar ben YSK ve adalet bakanlığı ilanina kpss ortaöğretim puanimla başvurdum ve aradım bizzat komisyonu ve 2yil geçerlilik süresi var dedi fakat başvururken ortaöğretim diplomanı gotur dedi

Madsizzle
Genel Müdür
06 Aralık 2019 07:51

ben puan gecerliligini daha farkli teyit etmistm dpb den.umarm senin dedign gbi cikar da bi supriz de bz yasamis oluruz.ama ilani soruyorsa eger zaten metnin tamamini okursan basvuru sartlarnda en az ortaogretm die gecio.senin bahsettgn gbi bi olay bugune kadar hic olmadi.
tasonusavas, 4 yıl önce
yani dediğiniz gibi basvuru puanım geçerli fakat ortaöğretim yazmışlar ya sadece o kafamı bulandirdi ve yarın yargitayi arayıp bilgilendirecem sizide

tasonusavas
Yasaklı
06 Aralık 2019 13:56

yargitayi aradım basvurabilirsin dedi eğer herhangi problem olursa zaten sistemde gözükmez dedi . başvurun arkadaşlar 2018kpss 94puaniniz var eğer şartları kabul etmezse sistem zaten sıralamaya almaz dedi
Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi