Editörler : E.Kayı Han
06 Temmuz 2022 23:35

Sakal Konusu
Mevcut durum nedir , sakal bırakmak tam anlamıyla serbest oldu mu ? Adliyelerde işleyiş hangi yönde , amirler sıkıntı yaratıyor mu , eğer serbest olduysa sıkıntı yaratabilirler mi ?

Jojomix
Memur
06 Temmuz 2022 23:41

Memur kılık kıyafet yönetmeliğini okuman bütün sorularına cevap olacaktır genç kardeş

GençKatip47
Aday Memur
06 Temmuz 2022 23:47

İlgili yönetmelikte ilgili maddenin kaldırıldığını cümle alem biliyor da , şuan nasıl durumlar onu ogrenmek istedim
Jojomix, 2 yıl önce
Memur kılık kıyafet yönetmeliğini okuman bütün sorularına cevap olacaktır genç kardeş

E.Kayı Han
Editor
06 Temmuz 2022 23:48

Henüz yönetmelik maddesinden kaldırılmadı. Duruyor öylece. Mahkeme kararı yönetmeliğe işlenmedi yani.

GençKatip47, 2 yıl önce
İlgili yönetmelikte ilgili maddenin kaldırıldığını cümle alem biliyor da , şuan nasıl durumlar onu ogrenmek istedim

Jojomix
Memur
06 Temmuz 2022 23:52

Okudun mu?
GençKatip47, 2 yıl önce

GençKatip47
Aday Memur
06 Temmuz 2022 23:54

Her yerde öyle bir bilgi dolaşıyordu da o sebeple kaldırıldığını düşündüm , peki mahkeme kararına istinaden sakallı olarak işe gitmek uygun olur mu bir sıkıntı doğurur mu , yoksa ilgili yönetmeliğin ilgili maddesinin kaldırılmasını beklemek mi gerekiyor ve bu madde kesin olarak kaldırılacak mı ?
E.Kayı Han, 2 yıl önce

Henüz yönetmelik maddesinden kaldırılmadı. Duruyor öylece. Mahkeme kararı yönetmeliğe işlenmedi yani.

07 Temmuz 2022 00:56

Fiyata 200 bin diyoruz gardaşım. Araç muayyerdir

zorsevda
Daire Başkanı
07 Temmuz 2022 09:05

bir kişi sakal bırakıp işe gitsin. sonucunu görelim :))

sabriabi
Aday Memur
07 Temmuz 2022 09:08

Kılık kıyafet yönetmeliği yıllar önce delindi zaten başörtüsü serbestliğiyle. Erkek sakal bırakınca mı aklınıza geliyor bu yönetmelik.

Jojomix, 2 yıl önce

zorsevda
Daire Başkanı
07 Temmuz 2022 09:12

yönetmelik delmek bu kadar kolaysa sendika kur yasa del :)

sabriabi, 2 yıl önce

Kılık kıyafet yönetmeliği yıllar önce delindi zaten başörtüsü serbestliğiyle. Erkek sakal bırakınca mı aklınıza geliyor bu yönetmelik.

umtönge0133
Aday Memur
07 Temmuz 2022 18:10

kıyafet sakal vs tamamen amirine göre değişiyor yahu, ben kot tişört sakal takılıyorum

mehçob
Genel Müdür
10 Ağustos 2022 08:25

İlgili karar Mevzuata işlenmiştir. Sakal bırakamaz, her gün tıraş olur vs. maddesi iptal edilmiştir.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=85105&MevzuatTur=3&MevzuatTertip=5

Ancak ne hikmetse bu haber önemsizmiş gibi gündem olmamaktadır.

10 Ağustos 2022 09:03

amirini kanundan üstün gören bırakmasın sakal :))))) gökten sakal serbest emri gelse bile korkar :))

kemanizt9
Memur
11 Ağustos 2022 01:32

Sakalla ilgili mevzuat değişti ve kesin olarak bütün memurlar kurumlarına sakallı gidebilir. Buna engel olan kanunsuz emir vermiş olur. Doğal olarak sorun çıkaran amir gıcıklık yapıyordur. Amiri, bir üst amire şikayet edebilirsiniz. Bir üst amir de sorun çıkarır ?bırakamazsın kardeşim? tarzında konuşursa, her ikisini de HSK şikayet eder, KDK başvuru yaparsın. KDK başvurun lehe olursa onlar zaten tavsiye yazısı gönderirler. Fakat söylediklerimi korkmadan yapmalısın.

kemanizt9
Memur
11 Ağustos 2022 01:39

Yani şahsen ben amirlerden dolayı değil de çirkin görünmemesi, derli toplu olmak adına haftada bir kez tıraş olmayı düşünüyorum.

11 Ağustos 2022 08:18

sakal kesme işi kanunen iptal edildiği halde ne uzattınız artık bu meseleyi. Arkadaş sen amirini kanundan üstün görüyorsan zaten o ne derse onu yapmak zorundasın, burada sakal mevzusu ne olacak diye yazmana gerek yok. madde iptal edilmeden önce de biz sendikamızın aldığı karar gereği uzatıyorduk kimse bize soruşturma falan açmadı, açılan bazı yerlerde de sendikal faaliyet dediler ceza falan vermediler. ister uzat ister uzatma kanunen önünde engel de kalmadı, halen benim amirim kes diyor ben napacam diye ağlamayın, uzatırsın sakalını disiplin soruşturma açacak cesareti olan amir açar sonucunda da alır ağzının payını, sen korkacağına o korksun

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi