Editörler : swat3410

Myjobs
Şef
23 Mayıs 2020 17:34

Bekçi polistir

Polis komiserdir

Komiser amirdir

Amir müdürdür

Müdür müdür müdür???

xgametr
Yasaklı
23 Mayıs 2020 18:19

bu cahil olanlar torpil yapanlar sadece bekçilerde mi oluyor :),anladığım kadarıyla sende bu arkadaşların yaptıklarını çekemeyenlerdensin ,hiç mi bu adamlarının elle tutulur gözle görülür bir başarıları yok,niye bunlar gündeme gelmiyor ,medya kafasıyla hareket etmeyin hiç bir bekçi kendini polisle kolay kolay kıyaslamaz,kıyaslasa bile yaptıkları benzer iş icabı aynı sınıfta görebilir ,Ha bana sorarsan saygısızlık yapan varsa haddi bildirilir ama kendi meslaktaşını bir insan bu kadar ezmez ,varsın amirlik üstlük sizin gibilerde olsun
Gökkushagı, 4 yıl önce

Kardeş çömez dicem çömezim bile değilsin siz bekçilerle farklı kulvarlardayız arkadaşım bunu anlayın. Aldılar doldurdular car cahil torpilli adamları bekçiliğe bile layık olmayan liyakatsizleri ahanda sonucu sen ve senin gibi saygısız yerini haddini bilmeyen adamlar... Bi de emeklii babasının başkomserlik rütbesiyle caka satmaz mı ulan var ya.. Komedisiniz başka bir şey değil.

nkanka
Şef
23 Mayıs 2020 22:27

Kardeşler benden size naçizane tavsiye:

- Her gün her adama: "bak buraya, gel buraya, kimliğini göster, geç şöyle, ne var.." dersen bir gün karşındaki adam müdür, savcı, hakim, müfettiş, kaymakam, vali çıkarsa mahcup olursun. Sıradan bir vatandaş ise de korkudan sesi çıkmasa da size saygı duymaz, işi bitene kadar ayıya dayı der.

Amma;

- Her gün herkese "beyefendi, hanımefendi lütfen.......... misiniz" dersen de sen kazanırsın. Kendi kalitenizi kendiniz belirlersiniz.

Geçen bir avukat yaşlı alt komşusu için karakola seyahat izin belgesi almaya gelmiş. 23 yaşında komiser eli cebinde "senli benli" hizmetçisiyle konuşulmayacak şekilde konuşuyor. Ama bir gör üslubunu kölelik düzeni geri gelmiş de bu efendi olmuş sanki... Üniforma ağırlığı "0". Adam işi bittikten sonra avukat olduğunu söyledi bir evrakı da varmış tebliğ edilecek, köpek muamelesi çeken komiser bozuldu ama taviz de vermek istemiyor aynı üslubu sürdürmeye çalışıyor. Rezil oldu rezil bir görecen halini.... Ama farkında değil ki tek yıldızlı bebe, çiğ daha yetişmemiş, eksik, olmamış ham...

İcra Memuruuu
Yasaklı
23 Mayıs 2020 23:18

Bekçi nedir kardeşim ? Gecenin Yargıçları, Galaksinin koruyacıları, Ülkemizin kudretli ve kadim muhafızları diyeceksin.

Janis66
Daire Başkanı
23 Mayıs 2020 23:48

Adam ne anlatmak istemiş bizimkiler ne anlamış. Anca birbirimize diş bileriz zaten.

itfaiyeci05
Kapalı
24 Mayıs 2020 00:49

bekçi polisin altı değildir bu benim yorumum değil öyle yazıyor yoruma mahal bırakılmamış bekçiler yakın zamanda yardımcı sınıfından doğrudan doğruya emn. hizmet sınıfına çıkarıldı bekçiler kendi içinde polisler kendi içinde hiyerarşiye sahiptir yalnız hepsi komisere/amire/müdüre tabidir.bir diğer konu aynı görevde görevlendirilen polis ve bekçilerdeki durum yani beraber çalışılan bir ortamda polisin şef olduğu kabul edilir. eğer mevzuat eskisi gibi emn hizm. yardımcı sınıfında kalsa idi burdaki arkadaşların yaptıkları yorum isabetli olacaktı,şuan bu durum ortadan kalktı.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2020 11:04

başlığı açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum doğruyu yazmış söylemiş gerisi boş.

hakan_2006
Daire Başkanı
24 Mayıs 2020 13:21

Nasıl rütbeli personel ile polis memuru aynı değilse polis memuru ile de bekçi aynı değildir yanlış yönlendirmeyin kimseyi.

Gökkushagı
Yasaklı
24 Mayıs 2020 21:16

O değil de kuyuya taşı atıp ortadan kaybolan deli nerde:D

Yarasa07
Memur
24 Mayıs 2020 22:33

Bekçi polis aynıdır bununla ilgili televizyonda açıklama yapan emniyet müdürü vardır samsunda acın izleyin sölediklerini bekçi bizim altımız diyen polislerde neden bekçileri çekemiyorlar onuda anlamadım sokaklardaki iş yüklerini azalttılar yine yaranamadılar meyve veren ağacı taşlarlar misali .

Gökkushagı
Yasaklı
25 Mayıs 2020 05:44

Aynıysa niye eksik maaş alıyor enayi misiniz? Ya da neden armalarınızda bekçi yazıyor saf mısınız? Kıyafetleriniz niye kahve laci değilde:) bir de dayınız var kendi memleketinizden ayarlamışsınız bir diğer farkınız da bu:) get ötede oyna. Polis bekçi aynıymış. Ulan utanıyosunuz çoğunuz bekçiyim demeye bekçi kıyafwtiyle ortada dolanmaya. Sivildeyken karıya kıza polisim diyorsunuz sosyal medyalarda Polis ibarwli çelik yelwği ve normal kumal yeleği giyip profil yapıp artislij yapıosunuz. Bırakın artık şu bekçi polis aynı davasını. İşinize bakın bekçisiniz bekte kalın.

Yarasa07, 4 yıl önce
Bekçi polis aynıdır bununla ilgili televizyonda açıklama yapan emniyet müdürü vardır samsunda acın izleyin sölediklerini bekçi bizim altımız diyen polislerde neden bekçileri çekemiyorlar onuda anlamadım sokaklardaki iş yüklerini azalttılar yine yaranamadılar meyve veren ağacı taşlarlar misali .

Çakır 06
Aday Memur
25 Mayıs 2020 07:56

Gençler muhtemelen sizden büyük bir abiniz olarak yazıyorum.arkadas bı konu açmış niye direk rencide edici konuşuyorsunuz.ayiptir.

Bekçiler konusuna gelecek olursak bekçi arkadaşlarin teşkilata alındıkları doğru oldu ancak adamları icraat peşinde kosturuyorlar.birakin adamlar sahada olsunlar önleyici hizmrt görevi yapsınlar adamlarla şamar olani gibi oynuyorlar.fakat onlarında sıkıntısı su biraz disiplin eksikleri var.bekci kardeşlerim size tavsiyem astinizi ustunuzu bilin işinizi yapın başınıza iş s almadan evinize gidin dünyayı siz veya biz kurtaramayiz unutmayın.daha göreceğiniz çok şey var.teskilatin daha acımasız yönünü görmediniz.size tavsiyem disiplin mevzuatını ara sıra okuyun.emin olun polis komser amir yan baktı diye bile rapor tutsa ceza alırsınız.

Toplumda gittikçe büyüyen bir önyargı oluşuyor bekcilere karşı bu iyi bişey değil.

Bunları neden yazıyorum 20 yılda aldığım cezalarinsayisini unuttum akıllı olun bu işten ekmek yiyorsunuz şükredin ve sabırlı olun.

Polis kardeşlerime gelirsek sorunlarımızı yazmaya gerek yok Allah hepimizin yardımcısı olsun

Herkese selamlar

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
25 Mayıs 2020 11:56

ayrı gayrı yapmayın. bekçiler polise saygılı olacak polis bekçiye. Sevgi saygı iyi niyet çerçevesinde işimizi yapacağız. bekçi polisi yada polis bekçiyi onuru zedeleyecek söz ve davranışlar içine girmeyecek. herkesin bi onuru gruru var şerefi var. polis varken zaten bekçi geri durur.

İSFU42
Aday Memur
25 Mayıs 2020 12:27

Ben sadece sen artık gih memurusun sözüne takıldım, bu teşkilatta sayısını bilmiyorum ama polislikten gih memurluğuna yüzlerce belki de binlerce geçen geçmek zorunda bırakılan arkadaşlar olduğunu biliyorsunuzdur. O yüzden biraz daha hassas olmak lazım diye düşünüyorum. Kaldı ki polis olarak başlayıp polis olarak bitirmek herkese nasip olmuyor maalesef. Ama diğer konuda size katılıyorum polis bekçinin görev tanımı gih leri ilgilendiren bir konu değil...
Gökkushagı, 4 yıl önce

Sen artık gih memurusun polis değilsin kardeşim git gih memurlarına akıl dağıt. Biz işimizi biliyoruz. Antiparantez bekçi değilim. Bekçiler polise yardımcı emniyet hizmetleri sınıfı personelidir. Polis bekçinin üstüdür.

Gökkushagı
Yasaklı
25 Mayıs 2020 12:35

Gih memurlarına hakaret etmedim küçümsemedim de. Takılmayınız lütfen. Arkadaş gihe geçmiş halen meslektaşım diyor falan filan zırvalamış gereksiz yani.

İSFU42, 4 yıl önce
Ben sadece sen artık gih memurusun sözüne takıldım, bu teşkilatta sayısını bilmiyorum ama polislikten gih memurluğuna yüzlerce belki de binlerce geçen geçmek zorunda bırakılan arkadaşlar olduğunu biliyorsunuzdur. O yüzden biraz daha hassas olmak lazım diye düşünüyorum. Kaldı ki polis olarak başlayıp polis olarak bitirmek herkese nasip olmuyor maalesef. Ama diğer konuda size katılıyorum polis bekçinin görev tanımı gih leri ilgilendiren bir konu değil...

Yarasa07
Memur
25 Mayıs 2020 12:49

Bekçilerin sizin gibi tayini yok şuan ek görevleri yok o yüzden eksik maaş alınıyor sende emniyet hizmetleri sınıfındasın bekçilerde emniyet hizmetleri sınıfında görev olarak aynı şeyi yapıyorsunuz şuan coğu il yaya ama yeni kanun geçtinde yaya ibareside kalkıyor isim konusunda eskiden kalma birşey ama oda değişecek yakında görüceksiniz tekrar söylüyorum ikinizde emniyet hizmetleri sınıfındasınız ;)
Gökkushagı, 4 yıl önce

Aynıysa niye eksik maaş alıyor enayi misiniz? Ya da neden armalarınızda bekçi yazıyor saf mısınız? Kıyafetleriniz niye kahve laci değilde:) bir de dayınız var kendi memleketinizden ayarlamışsınız bir diğer farkınız da bu:) get ötede oyna. Polis bekçi aynıymış. Ulan utanıyosunuz çoğunuz bekçiyim demeye bekçi kıyafwtiyle ortada dolanmaya. Sivildeyken karıya kıza polisim diyorsunuz sosyal medyalarda Polis ibarwli çelik yelwği ve normal kumal yeleği giyip profil yapıp artislij yapıosunuz. Bırakın artık şu bekçi polis aynı davasını. İşinize bakın bekçisiniz bekte kalın.

save001
Daire Başkanı
25 Mayıs 2020 13:00

Boş adamın tekisin :)) nerden vuracağını şaşırıp memleketimdeyim evimdeyim diyerek aa bak benim buyum var daha güzel ayaklarına girme. Emin ol keşke bende bekçi olsamda memleketimde çalışsam diyenlerin %1 i dahi fırsat verilse bekçiliğe geçmez!!
kadirbey09, 4 yıl önce

4 ayda polis 45 günde Bekci olmaya bende karşıyım ama sistem böyle yanaşık düzen eğitimi de almayalım bi zahmet pomemlilerin %90i askere gitmemiş bireylerden oluşuyor birakta alsınlar biz aday memur olarak geliyoruz eğitime onlar Ogrenci bu arada 26.donemi de kazandım ama gitmeyi düşünmüyorum memleketimde evimde kafam rahat

kadirbey09
Aday Memur
25 Mayıs 2020 19:58

Bul sende torpilini gel memleketine paşa paşa çalış Ben istirahatime sen ek görevine git aslanım demek geliyor içimden ama neyse

Ben bekçi polis kardeştir diyorum siz hala neyin kafasını yaşıyorsunuz dusmanligi siz yaratıyorsunuz Ozaman toplanın verin dilekçeleri bekçilik bitsin gitsin sizde kurtulun bizde

save001, 4 yıl önce
Boş adamın tekisin :)) nerden vuracağını şaşırıp memleketimdeyim evimdeyim diyerek aa bak benim buyum var daha güzel ayaklarına girme. Emin ol keşke bende bekçi olsamda memleketimde çalışsam diyenlerin %1 i dahi fırsat verilse bekçiliğe geçmez!!

mst01
Memur
25 Mayıs 2020 20:27

Konuyu açan arkadaşa üslubu nedeniyle teşekkür ederim meslekte en önemlisi seviyeli konuşabilecek olgunluğa erişmek en önemlisi . Bu olduğunda zaten geriye kalan tüm problemler çözülür meslektaşına saygısızca konuşan vatandaştan ve devletten saygı görmeyi beklemesin.

polism1975
Şube Müdürü
25 Mayıs 2020 22:26

İnsanları mesleğine göre katagorize etmek ne kadar doğrudur ast gördüğünü aşağılamak kendini üstün görmek hastalıktır zira kendisinden üstün gördüğünün karşısında da eziklik hissettirir. Kamyon şoförü birirnin hakim olup savcı olup babasını küçümsemesi neyse polisin bekçiyi küçümsemesi aynıdır. Herkes kanunun kendisine verdiği yetki çerçevesinde görevini yapıyor karşılığını maaş olarak alıyor. Sonuçta memuruz bu devletinmilletin hizmetindeyiz. İnsanları yaptıkları işe göre mesleğine göre ayırmayın yoksa konumunuz ne olursa olsun üzer üzülürsünüz.

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi