Editörler : "eskiyara"Pangaea

M Y T H
Daire Başkanı
06 Şubat 2023 03:43

Sağ kurtulduysan, aşı olanların sayesinde aradan sıyrıldın.

güvercin12, 1 yıl önce

Bayram 48 ve senin gibiler.Almanyada tazminat davaları açılmış kazananlar bile varmış bilginiz olsun :)

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
06 Şubat 2023 05:17

Aynen sığ düşünmemek gerekir. Bir zamanlar tüm dünya dünya yuvarlak diyenlere karşı çıkıyordu herkes şapkasını önüne koymalı

maviyedair, 1 yıl önce
Gardaş fenci olup sığ düşünmek ters değil mi! Bilimden yana olmak gerekir

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
06 Şubat 2023 06:07

Yahu biontek firmasının yetkilisi bile canli yayinda cikip asi denen bu zikkim deney sıvılarıni araştırmadan millete zerk ettik dedi.

Bu ogretmen tayfasının cahilliginden biktim artik.

Dilimde tüy bitmisti cevreme vurmayin demekten.

Simdi milyonlarca kalp hastasi insan var ölen sakat kalanlar var .

Bu geri zekali embesil takim hala savunuyor .

Ulan essek pancari seni sokak kopegi gibi kobay yapip kullandi hala akillanmadin.

Tazminat davalari havada uçuşuyor

O iki turk sirf para icin insanlarin hayatlarini bitirdi.

anelka0101
Memur
06 Şubat 2023 06:53

Ulan yoğurt gerekmeyen cacık. Nasıl bitti sanıyorsun bu pandemi. Senin ettiğin dualarla mı. Acilen çıkardı her ülke kendi aşılarını. Aralarında en etkili olanı da Biontech. Size laf anlatan bizlerde hata. Yabancılar sizler kadar kötü değil. İnsanlık için iyi şeyler yapmaya çalışan adamlarla dolu. Ama malesef Türkiyemiz senin gibi haset insanlarla dolu. Hastalandığında doktora da gidip ilaç falan yazdırma. Onları da o güvenmediğin yabancı bilimadamları buldu çünkü.
drogba-70, 1 yıl önce

Yahu biontek firmasının yetkilisi bile canli yayinda cikip asi denen bu zikkim deney sıvılarıni araştırmadan millete zerk ettik dedi.

Ulan essek pancari seni sokak kopegi gibi kobay yapip kullandi hala akillanmadin.

Kagiş
Müsteşar
06 Şubat 2023 07:50

Haa anladımm! Millet bir yerlerini açınca olmuyorsa sen de kapatınca olursun belki! Rusya dünyaya meydan okuyormuşş pehh! Gördük Ukrayna karşısında nasıl meydan okuduğunu? Üç haftada biter denilen savaş bir yıldır sürüyor bee! Meydan okumak böyle oluyorsa sabah kahvaltısını Atina'da yapmak istiyorum. Hadi lütfen bir zahmett!))

biyokim06, 1 yıl önce

Sene 2023 ama senin gibiler sorgulamayı, düşünmeyi, araştırmayı hala öğrenememiş.

Daha acısı, senin gibiler öğretmen olarak görev yapıyor!..

mRNA genetik aşısını savununca bilimsel, ilerici, çağdaş, modern bir havaya gireceğini sanıyorsan, senden düşüncesizi ve ilkeli yoktur!... Şekilciliği bırakın artık... Kıçını açınca bilimde ilerleyeceğini , çağdaş ve modern olacağını sananlardan, Türk Gençliğine 100 yıldır bir hayır gelmedi...

Rusya ile aynı noktadaydık 100 yıl önce...

Rusya şimdi dünyaya meydan okuyor... Sen ise hala kıçını açınca bilimsel olduğunzu zannediyorsun...

spock
Daire Başkanı
06 Şubat 2023 07:55

Kim tazminat davası açmış da kazanmış? Bu davalar hangi mahkemede görülmüş?

Ona da "ara kendin bul" mu diyeceksiniz?

İyi, ben de diyorum ki dünya ile güneş arasında, dünyanın etrafında dönen dev bir seramik çaydanlık var. İnanmıyorsan araştırmıyorsun demektir. Bu dediğinizle aynı mantığı güttüğümüzde böyle saçmalıklara kadar ulaşıyoruz.

Üç doz aşımı vuruldum. Hala eskisi kadar sağlıklıyım. Üç ya da dört doz aşı vurulup herhangi bir sağlık sorunu ya da performans kaybı yaşayan ne duydum ne gördüm.

Ne de bununla ilgili pubmed gibi tüm dünyanın takip ettiği tıp makalelerinin yayınlandığı sitelerde bir araştırma gördüm.

Ancak sizler gibi Orta Çağ'daki cadı avcılarının torunları bunları söylüyor. Ne ilginçtir ki hepiniz birbirinizi referans gösteriyorsunuz. Şimdiye dek bir kişinin bile ispatlanmış bir araştırma gösterdiğini görmedim. Varsa gösterin.

Şair ne demiş?

GEÇ BUNLARI ANAM BABAM, GEÇ BUNLARI.

ancelo, 1 yıl önce

Yıl olmuş 2023, Almanya bizi kısaknmak yerine takriben 3 BİN (üçbin) kişi adına aşı denilen uydurukça sıvılardan dolayı, ANİ ÖLÜMLER - BEYİN PIHTISI - EMBOLİ ve ssair şekilde aklınıza gelemedik olumsuz safahat nedeniyle TAZMİNAT DAVASI KAZANDILAR

Bizdeki sözde eğitimci ve zır cahillerimiz de çıkmış AŞuuuu aşuuu:) papanlığı ediyırlar

Allah iman aklı versin

Vallahi diyorum memur ve bekci dahi olmayı haketmiyorlar.

Helal sana konu sahibi, bulaşıkcı ve özellikle Biyoki hocam. Ellemen müptelalar sürünsünle

anelka0101
Memur
06 Şubat 2023 08:05

2 sinovac 5 biontech. 7 aşı oldum kronik rahatsızlığımdan dolayı. Hiç de bişeyim yok. Bilimin gözünü seveyim. Ağlamayı kesin. En başta cumhurbaşkanı ve sağlık bakanı gelen ilk aşıları oldular. Halkı da teşvik ettiler. Madem bu kadar iddaalısınız onlara dava açabiliyorsanız açın delikanlıysanız. Neyse fazla boş yapmayın. Deprem oldu. Ülkemize geçmiş olsun.

anelka0101
Memur
06 Şubat 2023 08:16

Kardeş bizim bi sıkıntımız yok ya bu konuyla. Varsa senin elinde bilimsel bir çalışman, aşın gel seninkini de deneriz. Niye büyüttün bunu bu kadar ki :) Ayrıca bunları şimdi böyle yazabiliyorsun. Bir iki yıl önce heryerine poşetler maskeler bağlayıp çıkıyordun sokağa. Korkudan asansöre binemiyordun. Noldu da şimdi böyle atıp tutmaya başladın :) hep bilim ve bilimadamlarının sayesinde

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
06 Şubat 2023 08:31

Hic umursamiyordum bile.

Maske taktigim pek yoktu korkudan degil havasizliktan takamiyordum

O zaman bile kobay olarak kullaniyorlar veriler şeffaf degil durun vurmayın diyordum çevreme.

Biontek vuran arkadasim tasi siksa suyu cikardi simdi carpinti yaşıyor bazen. Daha yasi 40. Kalp hasari cidden cok tehlikeli. Bu yuzden bazi futbolcularin kariyeri bitti.

Bana pişmanlık ve hasedle bakip keske sen de olsaydin diyor simdi.

Covid oldugum ilk gun bas agrim fazlaydi sonra rahat gecti. Onun ise simdi korkulu bir kalp carpintisi var.

anelka0101
Memur
06 Şubat 2023 08:40

Senin mantığında olan ve aşıya ikna edilemeyen çoğu kişi de toprak altında yatıyor ama şuan covid'den. Onu da düşün. Benim derdim aşı değil bu arada. Bilim karşıtı adamı sevmiyorum. Elinde buraya yazı yazdığın telefonlar da bin yıllar içinde gelişen bilim ve bilimadamları sayesinde. O yüzden biraz emeğe saygı lütfen.
drogba-70, 1 yıl önce

Hic umursamiyordum bile.

Maske taktigim pek yoktu korkudan degil havasizliktan takamiyordum

O zaman bile kobay olarak kullaniyorlar veriler şeffaf degil durun vurmayın diyordum çevreme.

Biontek vuran arkadasim tasi siksa suyu cikardi simdi carpinti yaşıyor bazen. Daha yasi 40. Kalp hasari cidden cok tehlikeli. Bu yuzden bazi futbolcularin kariyeri bitti.

Bana pişmanlık ve hasedle bakip keske sen de olsaydin diyor simdi.

Covid oldugum ilk gun bas agrim fazlaydi sonra rahat gecti. Onun ise simdi korkulu bir kalp carpintisi var.

06 Şubat 2023 09:04

zerk mi ettik dedi :)

zıkkım ve zerk büyük resmi gördüm, sinemalarda. :))

drogba-70, 1 yıl önce

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
06 Şubat 2023 12:33

Aşı karşıtlığı 2 ye ayrılıyor, bir kısmı bilimsel olmaya çalışırken bir kısmı fantastik film senaryolarını andıran sezgisel iddialar oluyor. Bunları sosyal medyadan fazlasıyla okuduk gördük.

Fantastik olanlar çip mi dersin yoksa aslında mikrob yok bu aşı ile dünyayı kontrol altına alıyorlar diyenleri mi dersin her şey var ama futursuz olmayım diye düşünme, mantık süzgecinden geçirme, özeleştiri gibi şeyler yok. Bu güruh iflah olmaz. Bunlara aşının olumlu etkisini milyon kere ispat et bir kulağından girer diğerinden çıkar. Onlar için ispat denilen şey gereksiz önemsiz bir detaydır. İspatın manasını kavramaktan uzaktırlar.

Bilimsel olmaya çalışarak aşı karşıtlığı yapanlar ise bazen öyle iddialarda bulunuyorlar ki lehte yada aleyhte ispat edilmesi imkansıza yakın olabiliyor.

Mesela adam diyor ki aşı oldum 1 ay sonra kalp krizi geçirdim. Tamam da bu zaten geçireceğin bir şeyse ya? Sen düzenli spor yapabiliyor muydun? Düzenli sağlıklı besleniyor muydun? Stres durumun nasıldı o aralar? Aşıdan önce kardiyalogdan kalp damar sağlığını kontrol ettirip tam not almış mıydın? Atalarında kalp rahatsızlığı var mı? Bunların hepsi muamma. O kadar çok değişken içerisinde her şeyi net bir şekilde aşıya bağlamak cahil cesareti ister!

İnsanın ürettiği hangi ilaçda yan etki yok. Hatta bazı ilaçların uzun dönemde çok kötü etkileri olduğu ortaya çıkabiliyor ve piyasadan toplatılıp yasaklanıyor.

Ama aşı hakkında ortaya atılan iddalardan hangileri ne derece aşıya bağlanabilir henüz bilinemez.

Sanki bir şeyler ispat edilmiş edasıyla yazan konuşanlar çok acele ediyorlar. Tıpta ilacın aşıların etkileri öyle ha demeyle bulunamaz bunu bilmiyorsunuz. Ama siz ispat edildi havasında geziniyorsunuz!

Bu aşılar yeterince test edilemediler uzun yıllara yayılması gerekirdi ama insanlığın böyle bir zamanı yoktu. Bu yüzden de gizil kalmış bazı yan etkileri mevcuttur bunu her doktor her uzman söyler zaten. Lakin siz bu lafları tersinden anlayıp film senaryosu yazıyorsunuz! Evet film senaryosu! Bayılıyorsunuz entrikalara! Gerçekleri entrikalara kurban ediyorsunuz!

Bana demişler ki sen ne biçim fen öğretmenisin! Bu nasıl bir sığ düşünce demişler! Şimdi okuyun bakıyım bu yazımı hani nerede sığlık? Aksine aklınaza gelmeyenleri ben cümlelere döküyorum kim sığ?

Fen öğretmenleri entrikalara cahil laflarına ispat edilemez iddiaların arkasına takılır sananlar, fen öğretmenliğinden hiç anlamadan oylama yapmışlar demektir. Bir aklı başında konuya genel olarak hakim fen öğretmeni elbette aşıdan yana uzmanlardan yana doktorlardan yana olacaktır ne sandıydınız? Cahil cühela entrikadan yana ispatlanamaz bilinmezlikten yana mı olacaktık ne yani!

Bana sığ diyenlere ders niteliğinde bu yazımı buraya bırakıyorum. 40 delil getirsende mağlup edilemeyecek tayfaya değil kulağını gözünü aklını açmış insanlaradır sözlerim.

Braweheart01
Daire Başkanı
06 Şubat 2023 13:00

aşıyı her mecrada savundum gayet sağlıklıyım metobolizmamda hiçbir değişiklik yok tam aksine çok da iyiyim şu ana kadar 4 aşı vuruldum 5. çıksa seve seve olurum şu an koronanın bitmesinin nedeni kesinlikle aşıdır

metaverse
Memur
07 Şubat 2023 09:03

Biontech olanlar seri üzgün
Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi