Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Şubat 2021 20:16

Okullar için nasıl bir uygulama yapılmalı?

Bu ankete 7 günde, 66 kişi oy kullandı ve 27/02/2021 20:16 tarihinde sona erdi.

zellice
Şef
21 Şubat 2021 13:08

uzaktan eğitime devam edilmeli

KDesigner
Aday Memur
21 Şubat 2021 19:39

Eğitime 1 yıl ara veriyoruz, ama bu sürede öğretmenlere para vermeyeceğiz deseler bu oylama sonucu değişir:)

kubii
Daire Başkanı
21 Şubat 2021 19:56

En başından beri merak ediyorum. Okullar neden aylardır kapalı? Gerekçe şu; efendim okula giden çocuklar birbirlerine virüs bulaştiriyorlar. Onlarda dedeleri ve ninelerine bulaştiriyorlar. Bu yüzden okulların kapanması sizce de saçma değil mi? Yani bu çocuklar ninelerine dedelerine gitmesinler olsun bitsin. Anne baba zaten sürekli sokakta. Üstelik genç yaştalar. Mesela okul çağındaki kaç çocuk Corona yüzünden vefat etti bu sayıları bilmiyoruz. Belki okulda veya okul yolunda bile geçen sene bu seneden fazla kaza sonucu onlarca çocuk hayatını kaybetmiştir. Genelde ebeveynler 40 yaşın altında, mesela bu yaş grubunda ölüm oranı ne? Onu da bilmiyoruz. Mesela yan binanın zemin katında bulunan etüt merkezi tıka basa öğrenci dolu ama okullar neden kapalı? Yan hastalığı olan ve 50 yaş üstü öğretmenlere de idari izin verirsin oldu bitti. Yani tüm Türkiye işinde gücünde iken herkes sokaklardayken hakikaten okullar 1 yıldır neden kapalı???

sistemlink
Şef
21 Şubat 2021 20:43

Okula her kademeden bir grup gider bundan sonraa

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
21 Şubat 2021 21:12

okul bir sene ertelenemez dünyanın hüçbir yerinde böyle bir şey yok çünkü seneye ne olacağı belli değil kimsenin 1 yılını çöpe atamazsınız. en saçma görüş 1. olmuş işte memleketin özeti. :)

feridun74
Memur
21 Şubat 2021 21:51

uzaktan eğitime devam edilmeli ancak yazılı sınavlar sene sonunda yapılmalı ve aldığı nota göre geçmeli veya kalmalı.

feridun74
Memur
21 Şubat 2021 21:53

katılıyorum, arkadaş haklı.

KDesigner, 3 yıl önce

Eğitime 1 yıl ara veriyoruz, ama bu sürede öğretmenlere para vermeyeceğiz deseler bu oylama sonucu değişir:)

fatntfs
Aday Memur
21 Şubat 2021 22:10

O seçeneği koyma sebebim yarım yamalak uzaktan eğitim çocuklara ne kadar fayda sağlıyor.

Benim okulumda derslere katılım oranı %15 ile %50 arasında değişiyor o rakamlara programı

arka plana atıp oyun oynayanlar yada dışarda gezerken telefonundan derse bağlı görünenler dahil. yani uzaktan eğitim çoğu okul ve sınıfta göstermelik olarak işleniyor. ders işlendi diyerek bir üst sınıfa geçen öğrenci ne kadar bilgi alıyor tartışılır. yapılabilir yada yapılamaz ama öğrenci için en faydalısı bana göre ilk seçenek. hangisi uygulansa oturmuş sistem dışına çıkıldığı için sorunlar aksaklıklar olacağı kesin.

Kagiş
Müsteşar
21 Şubat 2021 22:17

Bu sadece bizim için değil, herkes için geçerli! Size bir sene maaş vermeseler ne yapardınız acaba!?))

KDesigner, 3 yıl önce

KDesigner
Aday Memur
21 Şubat 2021 23:40

Olması gereken tüm öğretmen ve öğrencilee aşılama yapıldıktan sonra okulların yavaş yavaş açılması. O seçeneği neden koymadınız?

fatntfs, 3 yıl önce

O seçeneği koyma sebebim yarım yamalak uzaktan eğitim çocuklara ne kadar fayda sağlıyor.

Benim okulumda derslere katılım oranı %15 ile %50 arasında değişiyor o rakamlara programı

arka plana atıp oyun oynayanlar yada dışarda gezerken telefonundan derse bağlı görünenler dahil. yani uzaktan eğitim çoğu okul ve sınıfta göstermelik olarak işleniyor. ders işlendi diyerek bir üst sınıfa geçen öğrenci ne kadar bilgi alıyor tartışılır. yapılabilir yada yapılamaz ama öğrenci için en faydalısı bana göre ilk seçenek. hangisi uygulansa oturmuş sistem dışına çıkıldığı için sorunlar aksaklıklar olacağı kesin.

KDesigner
Aday Memur
22 Şubat 2021 00:56

Biz kimiz?

Kagiş, 3 yıl önce

Bu sadece bizim için değil, herkes için geçerli! Size bir sene maaş vermeseler ne yapardınız acaba!?))

fatntfs
Aday Memur
22 Şubat 2021 09:04

Şuan için öğrencilere aşılama yapılmayacak. öğretmenlere de 1 ay içinde aşılama başlayacak. Sorun aşılama olması değil ki toplum bağışıklığı önemli olan. ben hasta olmayacağım ama eşim veya çevreme bulaştırmaya devam edeceğim.

KDesigner, 3 yıl önce

Olması gereken tüm öğretmen ve öğrencilee aşılama yapıldıktan sonra okulların yavaş yavaş açılması. O seçeneği neden koymadınız?

KDesigner
Aday Memur
22 Şubat 2021 09:13

Tamam işte. Öğretmenlerle birlikte öğrencilere de aşılama yapılmali. Halk da aşılandığı zaman toplumsal bağışıklık da oluşur. Risk iyicene azalır

fatntfs, 3 yıl önce

Şuan için öğrencilere aşılama yapılmayacak. öğretmenlere de 1 ay içinde aşılama başlayacak. Sorun aşılama olması değil ki toplum bağışıklığı önemli olan. ben hasta olmayacağım ama eşim veya çevreme bulaştırmaya devam edeceğim.

Kagiş
Müsteşar
22 Şubat 2021 10:13

Öğretmeniz tabi ki!?

KDesigner, 3 yıl önce

Biz kimiz?

drafting_designer
Aday Memur
23 Şubat 2021 00:45

Merakınız umarım gider. 1. Taşımalı eğitim 2. Pansiyonlu okul sayısı (neredeyse tüm Avrupa kadar) 3. Çocukları genellikle bakıcı yerine dede ninelerin bakması. Açık olan ülkelere bakınız çoğunda durum bizdeki gibi değil.
kubii, 3 yıl önce
En başından beri merak ediyorum. Okullar neden aylardır kapalı? Gerekçe şu; efendim okula giden çocuklar birbirlerine virüs bulaştiriyorlar. Onlarda dedeleri ve ninelerine bulaştiriyorlar. Bu yüzden okulların kapanması sizce de saçma değil mi? Yani bu çocuklar ninelerine dedelerine gitmesinler olsun bitsin. Anne baba zaten sürekli sokakta. Üstelik genç yaştalar. Mesela okul çağındaki kaç çocuk Corona yüzünden vefat etti bu sayıları bilmiyoruz. Belki okulda veya okul yolunda bile geçen sene bu seneden fazla kaza sonucu onlarca çocuk hayatını kaybetmiştir. Genelde ebeveynler 40 yaşın altında, mesela bu yaş grubunda ölüm oranı ne? Onu da bilmiyoruz. Mesela yan binanın zemin katında bulunan etüt merkezi tıka basa öğrenci dolu ama okullar neden kapalı? Yan hastalığı olan ve 50 yaş üstü öğretmenlere de idari izin verirsin oldu bitti. Yani tüm Türkiye işinde gücünde iken herkes sokaklardayken hakikaten okullar 1 yıldır neden kapalı???

Drjacob
Aday Memur
26 Şubat 2021 11:12

bence üniler kesinlikle açılmamalı

poet4
Memur
27 Şubat 2021 17:21

1.sınıflar,8.sınıflar ve 12.sınıflar açılmalı.Diğer sınıflar uzaktan eğitime devam etmeli.Bu durum pandemi bitene kadar devam etmeli
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi