Editörler : ayşegül bgm
07 Aralık 2012 23:33

yaşlı bakımı.

arkadaslar üniversite de boyle bi bölüm okumak ıstıyorum ne iş yapar iş imkanı fazla mı erkek ıcın sıkıntı olur mu bu ısle ugrasan yada bılgı sahıbı olan arkadaslardan yardım beklıyorum

recepdrms
Aday Memur
08 Aralık 2012 00:57

Arkadaşım yaşlı bakımı avrupada çok popüler bir meslektir türkiyedede yavaş yavaş önem kazanmaktadır.Meslek yaşlıları ele aldığı için mesleğin bitmesi söz konusu olamaz.Fakat TÜRKİYE de lisans olarak eğitim sadece 1 üniversitede yapılmaktadır oda AKDENİZ ÜNİ ANTALYA dır.İsmide GERONTOLOJİ diye geçmektedir araştırırsan görürsün.Bu bölümden mezun olanların iş garantisi olduğunu ve dolgun ücretlerle çalışacağını duymuştum.Bunun dışında başka yerde yok her sene yeni üniler yeni bölümler açıyor belki önümüzdeki sene için başka yerdede GERANTOLOJİ açılabilir.Zaten Akdeniz üni puanı çok yüksek değil ben okuyamadım ama istediğim bir bölümdü şuan Radyoterapi okuyorum.Yardımcı olduysam ne mutlu bana...

recepdrms
Aday Memur
08 Aralık 2012 01:00

Ayrıca erkek için sıkıntı olmaz ama yaşlılarla uğraşmakda çok kolay değildir sabır gerektirir.Gerontolog olursan hastanede,rehabilitasyon merkezlerinde veya kliniğinde ayrı bir odan olur,altında sağlıkçılar çalışır.

general05
Aday Memur
08 Aralık 2012 23:57

yaslı bolumu olarak suan bır cok unıversıtede on lısans olarak egıtım verılmekte. mezun olundugu takdırde saglık teknıkerı unvanı alabılıyormuşuz. ayrıca ben suan ınsaat teknıkerlıgı okuyorum sankı yaslı bakımı devlette daha ıyı ıs ımkanı bulabılır dye dusunuorum.. 2 yıllık bolumler mevcut yanı

aslı ince
Aday Memur
23 Aralık 2012 18:38

general05 sizin dediğiniz önlisans bölümü sağlık bakanlığı onaylı diploma almaktadır, yaklaşık 22 üniversitede mevcuttur ve 2006 yılından beri mezun vermektedir. Gerontolog lar ise daha çok idari kısımla ilgili görev alırlar ve fen-edebiyat fakültesi bölümünde yetişirler.
Söylediğiniz bölümün yaşlı bakım teknikerleri derneği adında meslek deneği var web den araştırırsanız iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi