Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Eylül 2020 01:44

Kurumum, ceza için mahkeme sonucunu bekler mi?

Disiplin cezası olarak yer değişikliği kararı çıktı cezayı bölge idare mahkemesine taşıdım

Kurumum cezayı hemen uygularmı mahkeme sonucunu beklermi

Bende yıllık izin veya rapor kullanarak mahkeme sonucunu bekleyebilirmiyim

Teşekkürler cevaplayanlar için

nekeb
Aday Memur
12 Eylül 2020 21:04

Merhaba hocam, geçmiş olsun.

Mahkeme kararının sonuçlanması, bölgesine göre 3-6 ay arasında sonuçlanıyor. Siz veya avukatınız başvurusu sırasında ''Çok Acil'' ibaresi yazdıysanız ve acil olduğunu kanıtladıysanız 2 ay içinde bile sonuçlanabilir.

Mahkeme kararına göre yeni görev yerinizde başlamaktan başka şansınız yok. Tamamen haklı olduğunuz durumda dahi tek seçenek gidip başlamak.

Mahkeme kararı sonucunu bu şekilde bekleyeceksiniz.

Göreve başladıktan sonra rapor vb diğer seçenekleri düşünebilirsiniz.

nekeb
Aday Memur
12 Eylül 2020 21:06

Ayrıca, mahkemede elinizi güçlendirecek en önemli şey, bu kararda aile birliğinizin bozulacağını bildirmeniz. Aile birliğinin bozulması, sağlık vb sebepleri öne sürerek hızlandırabilirsiniz.

Displin cezanız ne olursa olsun, ve kesinlikle hakkettiyseniz bile yer değiştirme iptal oluyor. Çok sayıda emsal karar var. Araştırın ya da bir avukata danışın.

fth5757
Aday Memur
12 Eylül 2020 22:36

CezA yı almamdaki neden tamamen liyakatsız kişilerin soruşturma yapması uyarı cezası ve

Yer değişikliği önerilir yazılmış soruşturmaya il disiplin cezayı onayladı uyarı cezası önemli

Değil ama yer değişikliği okursa sıkıntı çıkabilir ceza daha tebliğ edilmedi ama ben yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtım 20 gün oldu şimdi yer değişikliği gelene kadar mahkeme kararımı beklemek istiyorum izin veya rapor kullanarak süreci uzatmayı düşünüyorum ben imza atmadan yerim değiştirilemez sonuçta

14 Eylül 2020 15:45

alabildiğin kadar rapor

14 Eylül 2020 15:46

alabildiğin kadar kullanabildiğin kadar izin kullan

ama git başla

asd674
Şef
14 Eylül 2020 19:48

657 de yer değişikliği diye bir ceza yoktur

Eboci
Aday Memur
15 Eylül 2020 12:43

Böyle bir disiplin cezası yok siz neye yorum yapıyorsunuz cahil arkadaşlar

GugukGuguk
Kapalı
15 Eylül 2020 13:17

Yer değişikliği diye bir disiplin cezası yok memuriyette. He diyelim memur yer değiştirilmesinin sebebini, yaptığı disiplinsizlik ile ilişkilendirir ve bunu ispatlarsa belki bir ihtimal iptal olabilir işlem.

atacan_t
Aday Memur
15 Eylül 2020 17:00

Yer değişikliğinden kasıt hizmet gereği naklen atama olsa gerek ki böyle bir uygulama var maalesef.
GugukGuguk, 4 yıl önce
Yer değişikliği diye bir disiplin cezası yok memuriyette. He diyelim memur yer değiştirilmesinin sebebini, yaptığı disiplinsizlik ile ilişkilendirir ve bunu ispatlarsa belki bir ihtimal iptal olabilir işlem.

anamurlu333
Kapalı
18 Eylül 2020 16:36

Beklemez

1881.1938
Kapalı
19 Eylül 2020 11:39

657 de yer degistirme dediginiz ceza surgundur. Neyden dolayi hakkinizda sorusturma acildi onu aciklayiniz. Kurumlarin keyfi kararlari malesef liyakatsiz kuklalar vasitasiyla veriliyor. Sizin tabirinizle size uygulanacak yaptirimin mahkeme sonucunu bekleyene kadar tayin edildiginiz yere gidin ve ise baslayin. Tayin edildiginiz yerde ise basladiktan sonra aile birliginizin bozulmasindan dolayi yaptiginiz butun harcamalarin basta konaklama ve diger giderler hepsinin faturalarini toplayin. Sayet mahkeme sizi hakli gorur ve sirasiyla bolge idare,istinaf temyiz surecleri bitince yaptiginiz butun harcamalari sizin hakkinizda usulsuz rapor hazirlayanlara rucu edilmesi icin maddi ve manevi tazminat davasi acin

fth5757
Aday Memur
22 Eylül 2020 01:01

Uyarı cezası aldım ancak soruşturma dosyasına yer değişikliği uygundur diye yazmış soruşturmayı yapan şerefsiz bende bu durumu bölge idare mahkemesine taşıdım kurumum. Bu yer değişikliğini yapar mı mahkeme sonucunu beklermi

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi