Editörler : Pangaea

atilayz
Aday Memur
06 Mart 2021 21:54

Standart bı prosedürün olmadığı bilinen konu ... Nitekim bireyseldir ders çalışmak kendi hızında en iyi anlayacağını düşündüğün şekilde çalışılan süreçtir..en büyük hata nasıl çalışacağını bilmemek kendini tanımamaktir...kpss çalışma zamanı gelip bu bilinmiyorsa vay halimize...
07 Mart 2021 11:24

Tarihle yatıp tarihle kalmak. Stresi yönetememek.

muhendisimki
Aday Memur
07 Mart 2021 13:28

Merhaba +90 aldım, ben ettim sen etme diyeceğim bir şey yok ama bazı tavsiyelerde bulunmak isterim. bilgi ve tecrübe paylaştıkça güzelleşir :)

öncelikle türkçe için kitap okuyan ve okumayan insan arasında dağlar kadar fark var. daha kolay anlama ve doğru idrak etmek için eğer 2022 kpss hazırlanıyorsan kitap okumayı asla ihmal etme ( her gün 30 dk bile çok fayda edecektir)

matematik için kendi seviyeni tespit ettikten sonra ona göre soru bankaları temin edip ilerlemelisin.

matematik ve türkçeyi çok göz ardı ediyoruz tarihi ise çok önemsiyoruz. tam tersi olmalı. tarih çok daha yüzeysel gelirken sınavdan her çıkan mat ve türkçe için yakınıyor. coğrafya ve vatandaşlık ise düzenli bir sistemle çok rahat full çekilecek dersler.

Kimsenin gözünü korkutmasına, zaten mülakat var sana sıra gelmez demesine, bunca konu yetişir mi demesine kulak verme. en önemlisi kendini motive edip kendi kendine yetmek.

Sınava hazırlanma sürecimde defalarca plan program yaptım ve hepsine uydum. ben programlı ilerlemenin çok etki ettiğini düşünüyorum(aylık,haftalık,günlük). denemekte fayda var :)

şimdiden başarılar diliyorum

HKübraaa
Aday Memur
07 Mart 2021 22:56

Bol bol soru ve deneme çözmek. Düzenli paragraf çözmek çok önemli.

eseseseseseses
Kapalı
08 Mart 2021 20:19

en büyük hatamız türkçe dersini ihmal etmek

uengineer
Aday Memur
08 Mart 2021 21:32

2020 den 95 alan biri olarak söylüyorum ki, en büyük hata türkçe mat yapabildiğini sanmaktır. bi halt yapamadığınızı ancak sınava girince anlıyorsunuz. sonra iki yıl bekle ki bi dahaki sınav gelsin. ben yaptım bu hatayı. siz yapmayın

iklimlendirme1
Aday Memur
09 Mart 2021 06:31

Ben 2016 yılında hazırlandım tek seferde kazandım fakat son derece disiplinli bir çalışma sonucu oldu.Öncelikle başkasının değil de kendinizin hazırladığı bir program yapmanızı öneririm bu programda sevdiğiniz ve sevemediğiniz dersleri aynı güne bırakmak sizi sıkılmaktan korur.Çalışacağınız ortamın sessiz saaat olarakta sabah olması tercihen kütüphane ortamı sizleri başarıya ulaştırır.Öncelikle sözel derslerde neye çalışıp çalışmayacağını bilmen gerekiyor yoksa içinde kaybolup gidiyoruz çünkü çok şey var ve akılda kalması imkansız bunlar için daha önce girenlerden destek almanızı öneririm ve eğer imkanınız varsa odanızın bir duvarını kendinize ayırın o duvara tarih coğrafya ve anayasa notlarınızı küçük küçük yapıştırın emin olabilirsiniz çok etkili olacak atanınca annenizin duvarını boyarsınız artık:) bir diğeri her pazar günü genel tekrar mutlaka yapılmalı sonrasında çalıştığınız konu hakkında özellikle sözel de hemenn her bir ders için 7 8 kaynak çözüp pekiştirmeniz gerekiyor yaptığınız yanlış soruları koparıp bir dosyaya bırakın ve her genel tekrarda anlayana kadar okuyun matematik için zorlananlar problemlerin ilk kolay olanları vardı onlardan başlayın yavaş yavaş seviyeyi arttırın umarım herşey gönlünüzce olur saygı, sevgi ve esenlik dilerim.

gul0000
Aday Memur
09 Mart 2021 09:57

Sizce 2022 için bu yıldan çalışılmak istense Türkçe ve Matematik mi çalışılmalı?

muhendisimki, 3 yıl önce

Merhaba +90 aldım, ben ettim sen etme diyeceğim bir şey yok ama bazı tavsiyelerde bulunmak isterim. bilgi ve tecrübe paylaştıkça güzelleşir :)

öncelikle türkçe için kitap okuyan ve okumayan insan arasında dağlar kadar fark var. daha kolay anlama ve doğru idrak etmek için eğer 2022 kpss hazırlanıyorsan kitap okumayı asla ihmal etme ( her gün 30 dk bile çok fayda edecektir)

matematik için kendi seviyeni tespit ettikten sonra ona göre soru bankaları temin edip ilerlemelisin.

matematik ve türkçeyi çok göz ardı ediyoruz tarihi ise çok önemsiyoruz. tam tersi olmalı. tarih çok daha yüzeysel gelirken sınavdan her çıkan mat ve türkçe için yakınıyor. coğrafya ve vatandaşlık ise düzenli bir sistemle çok rahat full çekilecek dersler.

Kimsenin gözünü korkutmasına, zaten mülakat var sana sıra gelmez demesine, bunca konu yetişir mi demesine kulak verme. en önemlisi kendini motive edip kendi kendine yetmek.

Sınava hazırlanma sürecimde defalarca plan program yaptım ve hepsine uydum. ben programlı ilerlemenin çok etki ettiğini düşünüyorum(aylık,haftalık,günlük). denemekte fayda var :)

şimdiden başarılar diliyorum

muhendisimki
Aday Memur
09 Mart 2021 18:03

genel kültür unutuluyor maalesef. türkçe ve matematikte bir seviyeye gelmek mantıklı. ben olsam kitap okumayı ihmal etmezdim. bu yıl tamamen genel yetenek üzerinden ilerlerdim. genel kültür için ise illa bir şeyler yapmak istersen tarihten bir hocanın videolarını yavaş yavaş sindire sindire izleyebilirsin. mesela anlatılan konu batinilik mi ben aklımda kalması için varsa kısa belgeselini veya resimler bakarak o konuyla ilgili bilgiler toplayarak dinlediğimi kalıcı hale getirmiştim.

gul0000, 3 yıl önce

Sizce 2022 için bu yıldan çalışılmak istense Türkçe ve Matematik mi çalışılmalı?

milletAcAc
Memur
11 Mart 2021 18:15

çıkmış soruları çözmemek ve fazlaca kastırmak...gevşeyin ve ösym tarzı sorularla haşır neşir olun...piyasadaki soru bankaları bildiğin çöp.

astek223
Aday Memur
11 Mart 2021 21:58

Dgs ve ales soruları çöz. Haftanın hergünü mutlaka dersinin başında ol. Anayasayı sona bırakma ben anayasa ve günceli fulledim şimdi atandım.

Memur.olacak
Şube Müdürü
12 Mart 2021 08:58

Kpss çalışırken yapılan hata 1 yılını verip kpss çalışmaktır zira sonrası aldığın yüksek puanla atanamama durumu ve içine oturması :)

Aeron.x
Aday Memur
13 Mart 2021 15:24

Herhangi bir derse fazla odaklanıp diğerlerine gereken önemi vermemek. Bu dersler kişiye göre değişiyor. Bazıları Türkçeyi boşlar bazıları tarihi. Önemli olan müfredatta olan hiçbirşeyi kaçırmamak . Kime sorarsan sor herkes farklı dersten kaybettiğini ya da kazandığını söylüyor. Çalışmaya kendince unutulması en zor dersle erken başlamak önemli . Hafızası güçlü olan çalıştığı tarih dersini değil bir yıl 5 yıl geçse unutmaz . Yok ben unuturum diyorsan başka dersle başla . Ama ne olursa olsun konu eksiğin olmasın. Hepsini sindirerek iyice anlayarak öğren .ÖSYM tarzı olmayan çöp kaynaklarla vakit kaybetme ve mutlaka deneme çöz. Süre yönetimi en önemlisi.

omer5838
Kapalı
21 Mart 2021 18:07

her sabah 30 paragraf bu işi halleder mi?

HKübraaa
Aday Memur
21 Mart 2021 18:56

Paragrafı halleder ama dil bilgisini de çalışın mutlaka. Ben dil bilgisini yaparım dedim paragrafta korktum hep 5 yanlışın 3ü diş bilgisinden çıktı
omer5838, 3 yıl önce

her sabah 30 paragraf bu işi halleder mi?

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi