Editörler : Pangaea

Güven00
Daire Başkanı
14 Mart 2018 17:10

Bilselerdi, yapsalardı ile olmuyor bu işler. Çok isteyenler özelde niye çalışmıyor acaba?

adox, 6 yıl önce

güzel kardeşim ben yüksekokul mezunu olarak 87 puanla türkiye 312. si olarak atandım. kendi adıma konuşayım; bilgisayar programlama web sayfası bilirim ayrıca zihinsel engelliler sertifikam var ayrıca mühendislik mezunuyum. Hele ki bu devirde en güvenebileceğin insan sorular çalınmadan önce sınavlara girip başarılı olan insan tipidir.

BANA DESELERDİ Kİ; 7 yıl dershane öğretmenliği yap memurluğu bırak seni sınavsız alacağız bende ona göre işimi bıraksaydım dimi. ayrıca ben kpss ile atandım sınıf öğretmenliğine o zaman ki aile sorunlarım nedeniyle gidemedim.

burada genel bir durumdan bahsediyoruz. buradaki memur arkadaşlar bilseler hepsi dershane öğretmeni olurdu emin ol.

MATEMATİK YAŞAMDIR
Şube Müdürü
14 Mart 2018 17:46

MEB'e bağlı özel ve dershanelerde çalışmayanlarımızın olduğunu düşünüyorsanız fena halde yanılıyorsunuz. Zira önceki yorumlarda da belirttiğim gibi yılların emeğini öğrencilerine, çalıştıkları kurumlara veren asil öğretmenler var! Bu kişilerin kariyerlerini belirleme,seçme iradeleri Anayasal haklar,kanunlar,genelgeler,yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilmesi gerçeği açıktır.Mesleklerine nerede devam etmek istediklerinin kararına konuyla ilgisiz kişiler müdahil olamaz.

Bir dünya cevap almanıza rağmen hala bu forum başlığında anlamsız yorumlarda bulunmaya devam ediyorsunuz.

Muhtemelen sizle aynı kulvarda-statüde değiliz.

Bizler "asil öğretmen olmuş" ve "aday öğretmen olacak" durumdaki KPSSli kamu personeliyiz.

Yer yer saygısız ifadelerle asılsız-mantıksız-bilgisiz (cahilce demek istemiyorum) ithamlarla biz öğretmen memurları, memur öğretmenleri (MEB ve TTK'nın öğretmenlik şartlarına sahip memurları) üzüyorsunuz.

Evveliyatı bilmeyenlerin zihinlerini bulandırmak adına nedense yoğun bir çaba sergiler gibi görüntü veriyorsunuz.

Size ve sizin gibi eksik bilgiyle düşünce beyan edenlere rica ediyorum.

** Forumdaki paylaşımları en başından itibaren dikkatle sayfa sayfa satır satır okuyunuz,inceleyiniz ve mevzuatta olup bitenleri, mağduriyetin nereden kaynaklandığını anlamaya çalışınız.

** 31.08.2012 değişikliği öncesindeki ve sonrasındaki MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin tüm hallerini karşılaştırmalı olarak inceleyiniz.

Güven00, 6 yıl önce

Bilselerdi, yapsalardı ile olmuyor bu işler. Çok isteyenler özelde niye çalışmıyor acaba?

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
14 Mart 2018 18:42

Amma da kafa şişirdiniz . Yok zekiyiz yok şöyleyiz yok böyleyiz. Kpss ye gir atan bu kadar basit. Burda kafa şişirme . Mesai saatinde ne kadar memurluk yaptığında belli

MATEMATİK YAŞAMDIR, 6 yıl önce

MEB'e bağlı özel ve dershanelerde çalışmayanlarımızın olduğunu düşünüyorsanız fena halde yanılıyorsunuz. Zira önceki yorumlarda da belirttiğim gibi yılların emeğini öğrencilerine, çalıştıkları kurumlara veren asil öğretmenler var! Bu kişilerin kariyerlerini belirleme,seçme iradeleri Anayasal haklar,kanunlar,genelgeler,yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilmesi gerçeği açıktır.Mesleklerine nerede devam etmek istediklerinin kararına konuyla ilgisiz kişiler müdahil olamaz.

Bir dünya cevap almanıza rağmen hala bu forum başlığında anlamsız yorumlarda bulunmaya devam ediyorsunuz.

Bizler "asil öğretmen olmuş" ve "aday öğretmen olacak" durumdaki KPSSli kamu personeliyiz.

Yer yer saygısız ifadelerle asılsız-mantıksız-bilgisiz (cahilce demek istemiyorum) ithamlarla biz öğretmen memurları, memur öğretmenleri (MEB ve TTK'nın öğretmenlik şartlarına sahip memurları) üzüyorsunuz.

Evveliyatı bilmeyenlerin zihinlerini bulandırmak adına nedense yoğun bir çaba sergiler gibi görüntü veriyorsunuz.

** Forumdaki paylaşımları en başından itibaren dikkatle sayfa sayfa satır satır okuyunuz,inceleyiniz ve mevzuatta olup bitenleri, mağduriyetin nereden kaynaklandığını anlamaya çalışınız.

** 31.08.2012 değişikliği öncesindeki ve sonrasındaki MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin tüm hallerini karşılaştırmalı olarak inceleyiniz.

Güven00
Daire Başkanı
14 Mart 2018 22:17

Çok becerikliyseniz işte sınav. Sizde sınavı geçmeye yetecek şey yok. ÖABT olmasın, mülakat olmasın, 657 korunsun... Ayıptır be! Devlet artık öğretmenliği uzmanlık alanı sayıyor. Bunu kanıtlamak için de bu sınav sistemini koydular. Bana göre bu bile fazla ama siz bildiğiniz beleşçisiniz. Günümüz şartlarında özelde çalışacak ....nüz yok, sonra burada meslek aşığı kesiliyorsunuz.

adox
Aday Memur
15 Mart 2018 11:16

çok zekice bir cevap olmuş gerçekten.

Güven00, 6 yıl önce

15 Mart 2018 18:47

Baştan söyleyeyim üzerinize alınmamanız için "lafım size değil" ama soruların 2010 dan önce de çalındığı aşikar, neden 2010 da çıktı meydana çünkü anlaşmazlıklar o zamanlar başladı beraber yürünen yollar o zamanlar ayrılmaya başladı, gerçi en son söylenen 2016 yılının sonuna kadar da soruların çalındığı ara yüz programı ile çıkan haberlerden gördüğümüz kadarı ile, bir kaç yıl sonra da çalınmaya devam edilmiş denilirse çok da şaşırmam, ayrıca önceki sınavların çoğunun belgelerini yok ettiğini söyledi ösym nin o zamanki yönetimi ve bu yüzden 2010 öncesi dönemlerin kopya olaylarının da ispat edilmesi zor gözüküyor bu nedenle

Mühendislik mezunu olup bilgisayar programı bilen birinin neden öğretmenlik yapmak istediği de ilginç geldi (çok idealistseniz orası ayrı tabii de) kat be kat fazlasını kazanma imkanı var öğretmenliğe göre yetenekli biri iseniz dediğiniz gibi

adox, 6 yıl önce

güzel kardeşim ben yüksekokul mezunu olarak 87 puanla türkiye 312. si olarak atandım. kendi adıma konuşayım; bilgisayar programlama web sayfası bilirim ayrıca zihinsel engelliler sertifikam var ayrıca mühendislik mezunuyum. Hele ki bu devirde en güvenebileceğin insan sorular çalınmadan önce sınavlara girip başarılı olan insan tipidir.

BANA DESELERDİ Kİ; 7 yıl dershane öğretmenliği yap memurluğu bırak seni sınavsız alacağız bende ona göre işimi bıraksaydım dimi. ayrıca ben kpss ile atandım sınıf öğretmenliğine o zaman ki aile sorunlarım nedeniyle gidemedim.

burada genel bir durumdan bahsediyoruz. buradaki memur arkadaşlar bilseler hepsi dershane öğretmeni olurdu emin ol.

adox
Aday Memur
16 Mart 2018 13:32

sıkıldım yaptığım işlerden. bana mutluluk vermiyor. sizde öğretmenlik mezunuysanız beni anlarsınız.

Güven00
Daire Başkanı
16 Mart 2018 13:40

Özel okulda başlayın.

adox, 6 yıl önce

sıkıldım yaptığım işlerden. bana mutluluk vermiyor. sizde öğretmenlik mezunuysanız beni anlarsınız.

adox
Aday Memur
16 Mart 2018 13:59

gerçekten çokk zekisin kendini şeflikte harcama

eRTUGRUL1905
Aday Memur
16 Mart 2018 15:49

Bu amaçsız insanlara cevap vermek için uğraşmayın işinize bakın.Keşke onların da bi amacı olsada boş boş burada gezinmeseler.

Güven00
Daire Başkanı
16 Mart 2018 16:00

Kim sorarsa meslek aşığısınız. Yalancı paragözler sizi.

adox, 6 yıl önce

gerçekten çokk zekisin kendini şeflikte harcama

Asil000
Memur
16 Mart 2018 16:02

Yav memurlar KPSS'ye girip atanamıyor mu? Burda amaç ne anlamadım. Bir memurluğu bırakınca diğerine dönemiyor musunuz? Gir KPSS'ye al puanını , istifa et, atan. BİTTİ !

Güven00
Daire Başkanı
16 Mart 2018 16:04

Avantacı kesim bunlar. İyi ki bu kafayla öğretmen olamıyorlar. Beter olsunlar!

Asil000, 6 yıl önce
Yav memurlar KPSS'ye girip atanamıyor mu? Burda amaç ne anlamadım. Bir memurluğu bırakınca diğerine dönemiyor musunuz? Gir KPSS'ye al puanını , istifa et, atan. BİTTİ !

44nergiz
Aday Memur
16 Mart 2018 22:41

Bakıyorum da birilerinin şakşakçıları nasılda çoğalmış burada. İnşaallah buradaki bütün memur öğretmenler hakkını alacakta o zaman siz ne yapacaksınız? Ne yapacağınızı söyleyeyim. Diyeceksiniz ki bu zaten hakkınızdı. Çünkü rüzgar nereden esiyorsa oraya dönüyorsunuz siz. O yüzden memur öğretmenlere sesleniyorum. Olumsuz yorum yapanları TAKMAYIN. Cevap bile vermeyin. Değmez. Ben daha yorumda yapmayacağım bunlara. Hayırlı geceler memur öğretmenlerim. Allah yardımcınız olsun. Bir daha ki seferde MEB de görüşmek dileğiyle

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
17 Mart 2018 10:06

Saksakci siz oluyorsunuz burda :)) hicbir eğitim bilgisi olmadan öğretmen olmaya calisanlar
44nergiz, 6 yıl önce

Bakıyorum da birilerinin şakşakçıları nasılda çoğalmış burada. İnşaallah buradaki bütün memur öğretmenler hakkını alacakta o zaman siz ne yapacaksınız? Ne yapacağınızı söyleyeyim. Diyeceksiniz ki bu zaten hakkınızdı. Çünkü rüzgar nereden esiyorsa oraya dönüyorsunuz siz. O yüzden memur öğretmenlere sesleniyorum. Olumsuz yorum yapanları TAKMAYIN. Cevap bile vermeyin. Değmez. Ben daha yorumda yapmayacağım bunlara. Hayırlı geceler memur öğretmenlerim. Allah yardımcınız olsun. Bir daha ki seferde MEB de görüşmek dileğiyle

20 Mart 2018 12:13

inşallah sıra memur öğretmenlerede gelir

nicksosyal
Şef
22 Mart 2018 10:52

tebrik ediyorum (!) ücretli öğretmenler de kadrosuna kavuşacak biz kendi aramızda kpss ile atanalım deyince işiniz var diyorsunuz hadi bakalım sayın atama bekleyen arkadaşlarımız tepkinizi görelim nerdesiniz

MATEMATİK YAŞAMDIR
Şube Müdürü
27 Mart 2018 11:54

Yüz binlerce aday arasından KPSS ile kazandıkları "öğretmenlik dışı unvanlarda" kamu personeli görevlerini sürdürürken "MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 31.08.2012 değişikliği"ile mağduriyet yaşayan"TTK ve MEB ölçütlerine göre asil öğretmen olmuş & aday öğretmen olacak" asil memurlardan isteyenlerin kadrolarının "ilk atamaya ayrılan kontenjan dışında ayrıca belirlenip memur olarak çalışılan il-ilçelerde" MEB'e öğretmen unvanıyla kaydırılması hususunu Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ilgili-yetkili tüm makamlarına arz ederiz.

Saygılarımızla.

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 31.08.2012 Değişikliği Mağduru, "Asil Öğretmen Olmuş & Aday Öğretmen Olacak" Asil Memurlar

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
27 Mart 2018 13:58

Memurlardan daha fazla hakettikleri kesin :)

Rezalet!

https://www.memurlar.net/haber/736214/5-bin-ucretli-ogretmene-sozlesmeli-ogretmen-olmanin-yolu-acildi.html?utm_source=headlines

Toplam 234 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi