Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Kasım 2009 00:34

Öğretmen evi ile halk eğitim merkezi idarecileri ek dersi

Öğretmen evi ile halk eğitim merkezi müdür ve müdür yardımcılarının haftalık kaç saat ek ders aldıklarını bilen var mı?

ilkeraltın
Şube Müdürü
13 Kasım 2009 12:47

Bilen yok mu?

mujikgundi
Şef
13 Kasım 2009 19:34

ö.evi 20 saat haftalık ve fazla çalışma mesai öcreti yaklaşık aylık 150-300 tl arası selamlar

ilkeraltın
Şube Müdürü
13 Kasım 2009 20:34

Teşekkürler Mujikgundi hocam. Ayrıca öğretmenevinde müdürlük var, müdür yardımcılığı da var mı? Varsa müdür yardımcılar da mı 20 saat ek ders alıyor.Maaş durumu öğretmenlerden farklı mı? Selamlar, saygılar...

ilkeraltın
Şube Müdürü
15 Kasım 2009 16:13

Arkadaşlar aydınlatıcı cevaplar, açıklamalar bekliyorum.

Deze
Memur
15 Kasım 2009 16:23

Halk eğitim müdür yardımcısı haftada 25 saat ,öğretmenevi müdür yardımcısı da haftada 18 saat ek ders alıyor hocam.Kesin bilgi.Ben de ALLAH I izniyle 85 doğruyla Halk eğitimi istiyorum.

ayhi
Kapalı
15 Kasım 2009 16:26

http://personel.meb.gov.tr/daireler/mevzuat/mevzuatlar/meb_yonetici_ve_ogretmenlerinin_ders_ve_ek_ders_saatlerine_iliskin_cizelge.pdf

kısa linki: http://tinyurl.com/cizelge

HİZMETİÇİ EĞİTİM ENS. VE AKŞAM SANAT OKULU

1- Müdür, müdür başyardımcısı 20, 6 saat maaş karşılığı dışında 6 saat daha derse girese 26

2- Müdür yardımcısı 18, 6 saat maaş karşılığı dışında 6 saat daha derse girese 24

ayhi
Kapalı
15 Kasım 2009 16:28

pardon üstteki yanlış olmuş

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU

1- Müdür, müdür başyardımcısı (Tam Gün-Tam Yıl) 30, 6 saat maaş karşılığı dışında 6 saat daha derse girese 36

2- Müdür, müdür başyardımcısı 20, 6 saat maaş karşılığı dışında 6 saat daha derse girese 26

3- Müdür yardımcısı 18, 6 saat maaş karşılığı dışında 6 saat daha derse girese 24

arifim
Memur
15 Kasım 2009 17:05

Halk Eğitimi Merkezi Müdür ve Müdür baş Yardımcısı (tam gün tam yıl uygulaması olan merkezler):30, diğrerleri 20

halk eğitimi merkezleri müdür yardımcıları da :18 saat ek ders alır. (Tam gün tam yıl uygulaması olan merkezler dahil)

ilkeraltın
Şube Müdürü
15 Kasım 2009 22:42

Öğretmen evinde müdür yardımcısı kaç saat ek ders alıyor ve mesai işi nasıl oluyor? Mesai durumu sabit mi? İhtiyaca göre mi?

ilkeraltın
Şube Müdürü
16 Kasım 2009 00:17

Öğretmen evi ve halk eğitim merkezine tüm alan öğretmenleri başvurabiliyor. Yani tüm idareci adaylarını ilgilendiriyor. Öğretmen eviyle ilgili tecrübesi olanlardan bilgi paylaşımı bekliyoruz.

16 Kasım 2009 11:27

ben şu an öğretmenevinde asil müdür yard. olarak görev yapıyorum...öncelikle ek dersi 18 değil 20 saattir.bunun haricinde fazla mesaiye kalmak istiyorsan ayda 90 saate kadarda fazla mesai alabilirsin...ücreti gayet iyidir anlayacağınız...mesai olarak klasik 8-5 geçerlidir...onun haricinde bulunursanız fazla mesaiye girer zaten...sosyal açıdan ele alırsak bütün daire amirleri (vali/kaymakam,emniyet müdürü,komutan,başhekim vs.)sizinle iyi geçinmek zorundadır çünkü sürekli size işleri düşer...çalışma hayatı olarak ele alırsak da;günlük işiniz 20 dk.yı hayatta geçmez...ancak şunu sölemeliyim öğretmenevi yöneticisi aktif olmalı her yere girip çıkmalı ve olabildiğince fazla insan tanımalıdır...bu işinin gereğidir..inşallah yardımcı olabilmişimdir..

ALİYAS
Daire Başkanı
16 Kasım 2009 11:58

öğretmenevi müdürlüğünü ben yazacağım.

inşallah çıkar.

ayrıcan 76 dan atamalar iptal olursa haleğitimi bile yazabilirim...

ilkeraltın
Şube Müdürü
16 Kasım 2009 16:14

Aliyas hocam, hangi ildesiniz. Bu arada müdür yardımcılığı 83 puan...

ilkeraltın
Şube Müdürü
16 Kasım 2009 20:25

Değerli meslektaşlarım, sınav sonucuu öğrenme aşamasını geçtik. Sırada idareci olmak isteyeceğimiz kurumları tercih etmek var. Bilgi veren idareci ve meslektalarımıza teşekkür ediyorum. Hekesin fıtratı, düşüncesi bir değil.Farklı kişiler bilgi versinler de halk eğitim merkezi ve öğretmen evlerini değişik açılardan, farklı gözlerden görme imkanımız olsun...

ALİYAS
Daire Başkanı
16 Kasım 2009 21:14

adıyaman 87

ilkeraltın
Şube Müdürü
16 Kasım 2009 21:30

Aliyas hocam, rakip olmadığımıza sevindim.

ilkeraltın
Şube Müdürü
18 Kasım 2009 00:48

gncel

xunavi
Aday Memur
18 Kasım 2009 22:12

arkadaşlar ben de öğretmenevi müdür yardımcılığını düşünüyorum.. zorlukları nelerdir? ek dersi ne kadardır,mesai dedikleri sanırım ekders ücreti anlamına gelmiyor..

bu konularda daha net bilgi verebilecek arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim... teşekkürler...

polemik
Aday Memur
19 Kasım 2009 00:46

öğretmen eviyazacaklara çok fedakar olcaksın.mesai dinlemeyeceksin 90 saat mesai hakkın var aama 190 saat çalışsan mesai ücreti almadığın olcak (malum gelir gider durumu)hafta sonu en az bir gün orda olmalısın

çocuğun sana-baba senin hiç boş zamanın yokmu diyecek- beleşçilerle(üst takımlardan) mücadele edeceksin.personeli süreklı takıp edeceksin etmezsen süpürdüğünü çöpe döker ama süpürgeyi kaldırmaz.

eh avantajları; ful ekders(20saat)derse gimezsin.fazla mesai 90 saate kadar(4.08tl)norm fazlası olmazsın.çevren genişler.

çok ve değisik kiişilerle tanışırsın

ÇAYDAN
Şef
19 Kasım 2009 09:55

Hem Öğretmenevleri hem halk eğitimler adam yiyen kurumlardır.Her an siyasilerle ve üst düzeyle karşı karşıyasın.Personel ayrı bir dert.

Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi