Editörler : Pangaea

Yasaklı
22 Mayıs 2011 20:29

atanamayan egitim fak mezunu ingilizce ogretmenleri mutlaka okuyun!!atanırsınız yakında!

arkadaslar siz neden bu kadar pasifsiniz?kardeşim de ingilizce ögretmeni ve 4 yıldır kpss calışır..size yapılan haksızlık hickimseye yapılmadı!anadolu univ acık ogretm 3 yıllıgına acılıp 11 yıldır her sene 3 bin mezun verir,20 bin uzerinde ingilizce ogretmeni boşta iken talim terbiye kurulu hala mutercim tercumanlık ve ona benzer bolumleri ingilizce ögretmenligi kaynagı icersinde gösterir ve buna hickimse ses cıkarmaz!pdr ogrencileri sosyoloji ve felsefeciler icin onca kıyamet kopardılar ustelik mezun sayıları cok az olmasına ragmen sizin bunca mezununuz var ve mutercim-tercumanlıgın alanı cok farklı ve yelpazesi geniştir yuzlerce kurum bunları alır sizin egitim fak mezunları bu kurumlara alınmaz biraz hakkınızı sorun!ttk mailler atın telefon acın!hakkınızı sormazsanız emin olun her kesime peşkeş cekilir cunku daha önce cok yaptılar bunu!

brunette_aslan
Yasaklı
22 Mayıs 2011 20:37

cok haklısınız gercekten bu büyük haksızlık şikayet adres ve telefonu adres:[email protected] telefon:0312 213 39 62 her yıl 3 puan yukselir gecen yıl 73 tü bu yıl 76 ya dayandı

brunette_aslan
Yasaklı
22 Mayıs 2011 20:48

nerde egitim fakultesi mezunları?50 kez okunan bu haber hep kaynak gösterilen kişilerin branşları tarafından mı okundu?nerde destek?

icten_samimi
Yasaklı
22 Mayıs 2011 21:01

ben de 3 yıldır kpss calışıyorum bunların yuzunden seneye 80 e dayanır bu bölümün puanı maalesef cok pasif ve duyarsızlar halbuki birkac kişi telefon acıp mail atsa bunlar cok farklı bölumler muterci-tercumanlık mezunları cok iyi kurumlara alınıyor hem de binlercesi ama egitim fakultesi mezunları alınmıyor bu büyük bir haksızlık madem öyle bunlar ingilizce ögretmenligine kaynak bölumler icerisinde gösterilmesin ben mail attım yarın telefon da acacagım

icten_samimi
Yasaklı
22 Mayıs 2011 21:04

sadece mütercim-tercümanlık degil kaynak gösterilen ooo bu da birşeymi daha düne kadar matematik ögretmenleri ingilizce ögretmeni olabiliyordu neyseki o konu kapandı ama hala haksızlık var bu kaynak gösterilen branşlarn kendi alanları var ve bu alanlardan alım cok iyi begenmezler gelip ögretmenlige başvururlar

brunette_aslan
Yasaklı
22 Mayıs 2011 21:21

bu haberi 131 ilgisiz kişi mi okudu?nerde destek?

MiSkiN20
Aday Memur
22 Mayıs 2011 21:49

yıllarca ingilizce braşına herkesi aldılar. Ingilizceyi bilmekle öğretmek arasındaki farkı bilmiyor kimse sonrada özel derse geliyorlar okulda öğretmen birşey öğretmiyor diye. Mutercim lerden önce ithal danaları ingilizce öğretmeni diye almalarına karşı çıkmamız lazım.

brunette_aslan
Yasaklı
22 Mayıs 2011 22:20

ben bunca branşlar icersinde bu kadar inek ve man kafa yıgını görmedim ithal danaymış.. ithale karşı bile cıkmadınız en cok farklı branşlardan bunu dile getirdiler ve karşı cıktılar..ayrıca ithal ingilizce ögretmeni bir secim balonuydu arkadaş burda sadce mutercim tercumanlıgı kasdetmiyor..dil bilimi,amerikan kulturu ,ingiliz kulturu ve ttk nin kaynak branş olarak gösterdigi 7 branş var neyse herkes ineklensin bu sene secim ve kopya magduriyeti sebebiyle alımlar fena degildi seneye puan 80 e dayanır siz şimdidn calışın cunku zaten bu sene gecti

brunette_aslan
Yasaklı
22 Mayıs 2011 22:41

hocam 60 alan beyinsizlerden destek beklemek cok anlamsız 227 kişi okumuş ama zahmet edip tek yorum yazan 3-5 kişi bunların hepsi farklı branş mı yoo anmıyorum herifler yazmaktan bile acizler

dreambatman
Yasaklı
22 Mayıs 2011 22:55

valla haklısın herkes memnun görunuyor..ben kardeşim icin özel matematik hocası tutacagım ki bunları gecsin:)250 kişi okumuş bunu ve 3-5 kişi yazmış demekki herkes memnun halinden

ing.anadolum
Kapalı
22 Mayıs 2011 23:06

pdrciler karşı çıkıyo felsefecilerin rehber öğretmen olarak atanmasına , daha önce bunun hukuk mücadelesini verdiler.zamanında da almanca öğrertmenlerini atadılar ingilizceci diye , hiç bi fark yoktu ama 1. öncelikli olarak atandılar sanırım.sonra da neymiş ingilizce öğretmenleri öğretemiyomuş ,benim dersime ortaokulda giren ingilizce hocamız almanca mezunuydu.biz pdrciler kadar bile olamıyoruz.kimse ses çıkarmıyo.

master22
Şube Müdürü
22 Mayıs 2011 23:44

güzel yerlere değinmişsin arkadaş,doğru...

brunette_aslan
Yasaklı
23 Mayıs 2011 00:56

insanlar nasıl bu kadar duyarsız olabilir ve haklarını gasp ettirebiliyorlar bende ve pdr cilerde mi sorun var yoksa bu egitim fak mezunu 20 bin boşta ingilizce ögretmenlerinde mi sorun var?

anit
Şube Müdürü
23 Mayıs 2011 01:07

gerçekten sizlerin tepki göstermemesi çok şaşırtıcı üstelik okadar mezun varken sizlerden hiç bir tepki göremedik ,ben de pdr mezunuyum alan dışı atamalar konusunda elimden geleni de yapıyorum hangi branşta olursa olsun bu konuda bizlerin birbirimize destek olması gerektiğini düşünüyorum pazartesi günü Ankara'da eylemimiz var hepinizi bekliyoruz!!!!

dreambatman
Yasaklı
23 Mayıs 2011 01:14

yuh ve yazıklar olsun yaa pdr cilerin tırnagı bile olamazsınız herkes hakettigi yerdedir demekki!bu insanlar kadar boş beleş insan görmedim ithal ögretmen olayında bile en cok öbur branşlardan tepki geldi sanırım bunlar ne turkce konuşmasını biliyorlar ne ingilizce:)

ing.anadolum
Kapalı
23 Mayıs 2011 12:15

ücretli derslere giren iibf mezunlarından hiç bahsetmedim daha ve öğrencilerin ingilizce yetersizliğini ingilizce öğretmenlerinde aramamak gerek, care de kesinlikloe ithal öğretmen değil!!!!

sen koy bütün okullara dil laboratuvarını her türlü materyalini, bu işin uzmanını yani ingilizce öğretmenini o zaman gör bakalım.

dreambatman
Yasaklı
23 Mayıs 2011 14:39

in-anadolum senin demek istedigin ayrı bir konus bizim burda anlatmaya calıştıgımız bambaşka bir konu biz alandışı bir konuyu gundeme getirdik ki bunun cok haksız bir uygulama oldugunu anlatmaya calışıyoruz senin ise şartların iyileştirilmesi..öncelikle şunu kabullenmelisin ki şuana kadar her ingilizce bileni ingilizce ögretmeni yaptılar gercek ingilizce mezunları artınca alımı azaltıp hala yanlış uygulamalar yapılıyor halbuki mutercim-tercumanlgın alanı cok farklı ve geniş bir yelpazesi var

dreambatman
Yasaklı
23 Mayıs 2011 14:48

sanıyorum şuan bu memurlar nettekiler korkunc bencil kişilikler nasılsa ben 73 aldım atanacagım banane benden sonrakiler ne oluyorsa olsun zihniyeti ama inşallh bunlar atanmaz ve seneye gelip bu başlıkları acarlar:)

23 Mayıs 2011 14:57

yazdıklarınız çok doğru.Artık elimizi sallasak ingilizce öğretmenine çarpar oldu açık öğretim sayesinde. ama ortak hareket etmek şart. Öncelikle açık öğretim ingilizce öğretmenliklerinin kapatılmasını talep etmeliyiz.Umarım daha çok kişi duyarlılık gösterir bu konuya

ing.anadolum
Kapalı
23 Mayıs 2011 15:03

hocam söylediklerinize katılıyorum ben alan dışı bizim bölüme atananlardan başlayıp ithal öğretmene kadar varan süreçteki konuya değinmek istedim.

felsefeciler bu atamada 2. öncelikli olmasına rağmen rehber öğretmenlik için ,dava açmayı düşünüyor pdr derneği yine, miting de yapıldı sanırım.

ama biz hiç bi şey yapmıyoruz.ingilizce bilmekle , ingilizce öğretebilmek farklı şeyler.mütercim tercümanlar kendi işlerini yapsın.

aresramses
Şef
31 Temmuz 2011 09:14

Branş bazında sıralama!!!

http://www.puanuzmani.com/

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi