Editörler : Pangaea

Yasaklı
14 Mart 2012 18:21

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

İlgilenen ve başvurmak isteyen arkadaşlarım

http://www.tekok.edu.tr/

Kılavuz için

http://ikdm.tekok.edu.tr/sozsb/Dokumanlar/S%c3%b6z_Sb_Ba%c5%9fvuru_K%c4%b1lavuzu.pdf

mehnasa
Aday Memur
26 Mayıs 2012 01:32

Arkadaşlar bilgisi olan var mı bilmiyorum ama benim kafama takılan bir durum var. Ben başvurdum ve kabul edildi başvurum. Kafama takılan şey şu ki; benim askerliğim ağustos ayına kadar tecilli ve ben askere gidip aradan çıkarmak istiyorum artık. Başvuru koşullarında askerliği tecilli olanlar başvurabilir yazmış. Mülakat tarihi ise Eylül görünüyor. Şimdi ben Haziran'da sınavı kazanırsam ve de Ağustos döneminde askerliğe başlarsam ne olur? Bir fikir verin gözünüzü seveyim...

ozknfndk
Aday Memur
26 Mayıs 2012 12:14

sınav konularını içeren yazıyı nerde bulabilirim acil link atabilirmisiniz arkadaşlar...

1marmara
Şef
26 Mayıs 2012 14:17

Bildiğim kadarıyla Hava Kuvvetleri mühendis sınıfı subay alıyor. Eğitim fak. ya da besyo mezunu almıyor.Benden eğitimi öğretmeni olarak askeri okullara alacaksa onu da 1-2 tane alıyor.

Besyolular, eğitim fakülteliler Kara Kuvvetlerinin piyade sınıfına başvurabilirler oraya her yıl 100-150 kişi alınıyor hemen hemen.

Mehnasa

Askerliğine normal başlarsın. Askerliğin sırasında bu sınavın tüm aşamalarını geçer kesin olarak da eğitim göreceğin okula kayıt olursan o günden itibaren zorunlu askerliğin bitmiş sayılır terhis olursun, okula/kursa devam edersin. Kazanamazsan zorunlu askerlik süreni normal olarak tamamlayana kadar askerliğe devam edersin.

serhat166
Aday Memur
30 Mayıs 2012 06:43

yaw peki eğitim süresi ne kadar bilen var mı arkadaşlar

berk soydan
Memur
30 Mayıs 2012 19:47

gencler sıze bır tavsıye bence hıc gıtmeyın bu sınava cunkı alacakları adamlar bellı 5 yıl once gırmıstım sınava hersey formalıte ıkıkere sınava gıttım once yazılı sınav herkes gecmıstı o sınavtan sonrada yetenek sınavı ayrı ayrı bosuna masraf yaptık bence hıc bulasmayın..

besyorap34
Aday Memur
03 Haziran 2012 22:01

arkadaşlar bende sınava gidecegim ama agustosta askere gitmek için tecili bozdurdum sınava gırerken yanımızda bulunması gereken belgelerde askerlik durum belgesı dıo(tecıllı yada yapmakta olan ) die ben ve benım gibiler hangi katagorıde bilgisi olan varsa paylaşırsa sevınırım

50-DÖNMEZBABA
Daire Başkanı
04 Haziran 2012 00:28

alım sayısı belli mi arkadaşlar? bulamadımda...

besyorap34
Aday Memur
05 Haziran 2012 07:57

GÜNCELLLL

ercankb
Aday Memur
13 Haziran 2012 19:10

takip.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler