Editörler : E.Kayı Han
17 Haziran 2007 14:38

Kurum Değişikliği - Muvafakat

arkadşlar bu konu hakkında bilgisi olan hiç kimse yok mu,,,

en azından duyduklarımızı paylaşırsak belki katkısı olur.,,

şartları ne,, hiç komisyonundan olur alan yok mu,, bu sadece komisyonun takdir yetkisi ile mi ilgili,,

hiç kurum değişikliği yapan biliyormusunuz

cevalarınızı bekler saygılar sunarım

azelya
Kapalı
19 Haziran 2007 00:17

BENDE BU KONUYU MERAK EDİYORUM. ARAŞTIRDIM ADLİYE PERSONELİNİN GEÇİŞ YAPMASI İMKANSIZ GİBİYMİŞ. VE KOMİSYONUN YETKİLİ OLDUĞU SÖYLENDİ. TABİ BU BİLGİLER KESİN VE NET DEĞİL. UMARIM BU KADAR ZOR DEĞİLDİR

a-r-t-08
Aday Memur
19 Haziran 2007 16:35

Keinlikle doğru muvafakat almak imkansız, kurum değişikliği için başvuracaksınız size ret verilecek 100/100 o zaman idari mahkemeye başvuracaksızın bu dava da 6 ay ile 2 yıl civarı sürüyor ondan sonra ne çıkarsa bahtınıza birkere bataklığı battık çıkmak çok zor çok ben iki yildır tayin istiyorum sürekli ret geliyor en son gönderdiğim tayin dilekçesine 6 aydır cevap alamıyorum diyeceksiniz ki şikayet et şikayet etsen ne olur personel bir kınama yer daha sonrasını siz düşünün ne kadar adi bir durum değilmi

SALYAZILI
Şef
19 Haziran 2007 16:39

Allah cümlemisi Adliyelerden kurtarsın, özelliklede biz katipleri,

nihalaytaç
Kapalı
19 Haziran 2007 16:50

arkadaşlar adliye personeli olarak bizim burdan iki katip öğretmenliği bitirip geçiş yaptı ben ceza evindeyim ama ben yapamıyorum.başsavcı olur derse oluyor yoksa yok tabiki tepede adamı olanda oradan alıyor muafakatını tamamen başsavcının elinde.

ADI:MEMUR
Aday Memur
20 Haziran 2007 02:17

durum açmazımızdır arkadaşlarım.

komisyon memurlarının muvafakat taleplerinde muvafakat verilip verilmemesinin nihai sahibi bakanlıktır.

bakanlığın doğrudan muvafakatı sözkonusu olabildiği gibi komisyonkar olumlu olumsuz bir karar verip durumu bakanlığa bildirirler.

bu işi başarmak çok zordur.ara ara kulağıma sesler geliyor.

geçebilenler duyuyorum büyük bir kısmı idare mahkemelerinin nihai yada yüretmeyi durdurma kararları ile.

dünyalar benim oluyor.

Allah bizlere de nasip etsin.

chief604
Memur
21 Haziran 2007 20:57

elinde bu konu ile örnek idare mahkemesi kararaı olan var mı,,

ben sadece merak ediyorum eğer geçilebiliyorsa birilerinin farkı ne ,,,

Zalim_Poyraz
Aday Memur
22 Haziran 2007 20:43

Arkadaşlar bizim bakanlıkta kurum değişikliği nasıl oluyor bilgisi olanlar varsa söyleyebilir mi

chief604
Memur
26 Haziran 2007 20:40

görünen o ki kurum değişikliği nasıl oluyor değil, oluyor mu olması mümkün mü demek daha doğru

sence de öyle değil mi,,,

galiba olmuyor olmayacak ta ,,

ama ara sıra geçen olduğunu elbete duyuyoruz ama sanki sır kimse birşey demiyor,,

elif23
Aday Memur
26 Haziran 2007 22:17

oluyor arkadaşlar bal gibi de oluyor nasıl oluyor bilmiyorum ama oluyor vala öyle idare mahkemesine de gerek kalmıyor geçen geçiyor yani adliyede de olmaz olmaz değil oluyor oldu da ,

eeeeeeeeeeeeeee artık yorum sizin

ilsa
Aday Memur
27 Haziran 2007 16:21

arkadaşlar belki aranızda bilenler vardır. ben ankara adliyesi sınavına girdim ve yedeklerdeyim. daha sonra askeri bi kurumun sınavına girdim orda da yedeklerde kaldım. eğer adliye olur da başlarsam. daha sonra askeri kurum çağırırsa

-ki orda da yedekteyim çağrılır mıyım bilmiyorum- askeri kuruma başlama şansım olur mu. başvuru şartlarında şöyle bişey yazıyodu -Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde daha önce çalışmış veya halen çalışıyor olmamak,. ben askeriyede çalışmak istiyorum. ama ya ordan çağırmazlar da buraya da başvurmazsam ikisi de boşa giderse. bana akıl verecek birileri var mı :((( napıcam ben.

chief604
Memur
27 Haziran 2007 19:29

güncel

dewrano
Aday Memur
27 Haziran 2007 22:40

selam Nihalaytaç arkadaşım iki katip arkadaşın okulu bitirip öğretmenliğe geçiş yaptığını söylemişsin , ben de öğretmenlik bitirdim hem de 2 yıldır ama bir türlü geçemedim sana zahmet o arkadaşlara ulaşma imkanımız var mı onlardan alacağım işime yarayacak baya faydalı bilgiler olacaktır mümkünse iletişme geçebilirimiyiz onlarla şimdiden tşkrlr

chief604
Memur
28 Haziran 2007 18:48

güncel

ilsa
Aday Memur
29 Haziran 2007 16:38

benim sorumun cevabını bilen kimse yok muu :((((

chief604
Memur
01 Temmuz 2007 09:38

ilsa öncelikleri yedeklerin alınacağı kesin mi,,,

askeri kurumda 657 ye tabi alıyor devlet memuru olarak demi ,,çünkü 657 de istihdam şekilleri birden fazla buna göre değişir, memur ,sözleşmeli personel(4/b). geçici personel (4/c) işşçi,,

bunu bilmek lazım,,

eğerki adliyeye önce girersen orada sonra çağırısa memur adayı olduğun için bırakıp gidemessin,,,,

askeri kurumun hangi şekilde istihdam yaptığını bilmen lazım,

sirincimcime
Memur
01 Temmuz 2007 12:44

En zor kurumlar arası geçiş Adalet Personelinde oluyormuş :((

chief604
Memur
01 Temmuz 2007 19:19

evet malesef öyle,,

ama böyle olmamalı

sağlık bakanlığı yılda 2 kez galiba kurumlar arası geçiş lanı yaynlıyor,,

şimdi yalnız bizm işte süreklilik ve işi bilmek önemli olduğu için personel bırakılmıyor,,

bunun yanında önemli olan personelin neden kurum değiştimek istediği yönünde bir çalışma yok,,,

maaş ve sosyal haklar iyi olsa kim kurum değiştirmek ister

ilsa
Aday Memur
03 Temmuz 2007 16:02

chief604 verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. askeri kurum 657'ye tabi olarak alıcak. zaten orda da şöyle bi şart vardı. daha önce çalışmamış olmak diyodu. gerçi ikisi de yedek olduğu için bilemiyorum artık bende napıcamı :(( belki ikisi de çağırmayacak. ya da ikisi de çağıracak kafam çok karışık.

chief604
Memur
03 Temmuz 2007 20:14

sayın ilsa,

elbette öncelikle senin için çağrılmak önemli, birinden biri,,,

her iki kurumda bence çok farklı olmamakla birlikte disiplin ve sosyal haklar açısından ,,

maaş durumun pek bilmiyoru ama dediğin gibi hyırlı olsun

chief604
Memur
03 Temmuz 2007 20:17

arkadaşlar bu konu sır olamktan bence çıkmalı,,,

bu forumda hiç mi kimsenin kuum değiştiren tanıdığı veya duyduğu yok,,,

bakın ben diyorum ki,,,

kurum değişikliğini düşünmeye iten nedenler düzeltilmeli değil mi, bunlar neler

Toplam 178 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler