Editörler : F16 Gökçen
08 Ağustos 2020 12:45

AÖF Bölümleri Kapatılıyor Mu?

Anadolu Üniversitesi işletme fakültesinde yer alan konaklama işletmeciliği ile işletme İngilizce lisans programı kapatılmış. Ayrıca uluslararası ticaret ve lojistik yönetiminin adı uluslararası ticaret ve lojistik olmuş.

harita94
Genel Müdür
08 Ağustos 2020 15:03

Talep yoktur kapatılmıştır.arz talep dengesine bağlı bunlar.

ayrıca bölüm adları çok kolay şekilde değişebilir üniversite yönetim kararıyla.bugün a koydum dersin,yarın a yı değiştiriyorum b olacak dersin.bununla kapatılma arasında nasıl bir ilişki kurdunuz?

mehmet_23
Memur
08 Ağustos 2020 15:38

Anlamadınız galiba iki bölüm kapatılmış. Arz talep dediğiniz konaklama işletmeciliği birçok AÖF bölümünden çok daha fazla öğrenciye sahip. YÖK atlasa girip bakabilirsiniz.

Teknotr
Yasaklı
08 Ağustos 2020 16:20

Kapatılmak bir yana yenileri açılıyor uzemler artıyor aöf bölümleri kontenjanları artıyor

mehmet_23, 4 yıl önce

Anlamadınız galiba iki bölüm kapatılmış. Arz talep dediğiniz konaklama işletmeciliği birçok AÖF bölümünden çok daha fazla öğrenciye sahip. YÖK atlasa girip bakabilirsiniz.

mehmet_23
Memur
08 Ağustos 2020 16:33

Keşke farazi konuşmak yerine bahsettiğim durumu bir araştırsaydınız.

Teknotr
Yasaklı
08 Ağustos 2020 17:24

Psikoloji gibi sosyoloji ve çocuk gelişimcilerde bölümlerinin kapatılmasını talep etmiş açık öğretim komple kapanmıyor bu sene bir sürü uzem açıldı kapatacaklarsa niye açsınlar aöfe de yeni bölümler eklendi bu sene daha fazla öğrenci alacak aofler

mehmet_23, 4 yıl önce

Keşke farazi konuşmak yerine bahsettiğim durumu bir araştırsaydınız.

mehmet_23
Memur
08 Ağustos 2020 21:34

Kapatılan iki bölüm var. Resmî olarak. Talep filan değil kapanmış gitmiş.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi