Editörler : Lanet
«14151617181920212223242526

Bhtr.tt
Kapalı
23 Aralık 2019 19:46

Her şeyin gelip geçiciliği katlanılabilirliği düşünülünce ilerde evlenince illaki yaşayacağım hadise
05 Ocak 2020 23:54

Dunyanin sonu degil

Tezekkür
Aday Memur
26 Ocak 2020 22:34

Boşanmak erdemdir...

evlenmek yahut bekar kalmak gibi...

sorun galiba boşanamamakta yahut evlenememekte yada bekar kalamamakta...bence kağıt üzerinde hayat olmaz.doğru boşanmalar doğru evlilikler kadar mühim. Ne yazık ki cinayetler ve aldatmalar diz boyu çünkü boşanamıyoruz ....insanları evliliklerine zorunlu devamlılıkları ile baskılamak aksi halde dünyevi veya uhrevi felaket senaryosu ile korkutmak büyük günah.Son zamanlarda muhafazakar kesimin bilhassa hanımların ekonomik Özgürlük elde etmesi ;erkeklerin (karaktersiz olanlar)egemenliğine dini kılıf yapmalarını engellemiştir.Son olarak yanlış evlenmenin telafisi doğru boşanmaktır.

volkan38
Şef
18 Mart 2020 23:26

konu açılalaı baya olmuş boşanan arkadaşlar hayat nasıl gidiyo

enngineer87
Memur
23 Mayıs 2020 15:38

boşanıyorsun ve sıfırdan başlıyorsun hayata.erkek de olsa kadın da olsan toplum farklı gözle bakıyor sana artık. Yalnızlık Allah a mahsus elbet yine yüreğine birini açmak isteyecek insan.Boşanmak bir dert boşanmamak ayrı.Onca emek bir anda tuz buz oluvermiş.

Sonra herşeyin hayırlısı, diyorsun.beterin beteri var bu da geçer diyorsun.sonra düşünüyorsun 2 günlük dünya bu da benim nasibimmiş deyip durgunlaşıyorsunı bazısı daha da güzelleştiriyor hayatını.Umarım herkes için hayırlısı olmuştur...

pixieofpoe
Kapalı
04 Haziran 2020 23:48

Kesinlikle katılıyorum çok güzel tespit etmişsiniz.
Tezekkür, 4 yıl önce

Boşanmak erdemdir...

evlenmek yahut bekar kalmak gibi...

sorun galiba boşanamamakta yahut evlenememekte yada bekar kalamamakta...bence kağıt üzerinde hayat olmaz.doğru boşanmalar doğru evlilikler kadar mühim. Ne yazık ki cinayetler ve aldatmalar diz boyu çünkü boşanamıyoruz ....insanları evliliklerine zorunlu devamlılıkları ile baskılamak aksi halde dünyevi veya uhrevi felaket senaryosu ile korkutmak büyük günah.Son zamanlarda muhafazakar kesimin bilhassa hanımların ekonomik Özgürlük elde etmesi ;erkeklerin (karaktersiz olanlar)egemenliğine dini kılıf yapmalarını engellemiştir.Son olarak yanlış evlenmenin telafisi doğru boşanmaktır.

SenaErdan
Aday Memur
16 Temmuz 2020 18:20

Allah herkese kolaylıklar ve hayırlısını nasip etsin

gÜsSeElL
Yasaklı
17 Temmuz 2020 11:16

İnsanlar neden anlaşamaz neyi paylaşamazlar algılamaktan gerçekten zorluk çekiyorum

03 Ağustos 2020 20:13

valla ben 10 sene evli kaldim anlasamadik ayr8ldik anlasmali sekilde ama neyi bolusemedik halen de bilmiyorum..biraz erken yasta evlenmenin sonucu sanirim..21 de evlenmistim 22 de baba idim..kader demek daha kolayima geliyor her zman..
gÜsSeElL, 4 yıl önce

İnsanlar neden anlaşamaz neyi paylaşamazlar algılamaktan gerçekten zorluk çekiyorum

07 Ağustos 2020 22:31

Evlenenler ayrılmasın, çocuklar ne anneye ne babaya hasret büyümesin. Benim gibi evlenemeyenlerde bir an önce evlenip sonsuz mutluluklar dolu yuvalara kavuşsun. Amin

Yolcu33.
Aday Memur
08 Eylül 2020 18:02

Çok doğru tesbit. 10 yılın sonunda ben de bugün boşanma dilekçesini verdim. Sırf kurtulmak ve bir an önce bitsin diye her şeyi ona bıraktım. Ya canıma kıyacaktım ya da boşanacaktım. Ben zoru seçtim. Dediğiniz gibi her şeyin hayırlısı.
enngineer87, 4 yıl önce

boşanıyorsun ve sıfırdan başlıyorsun hayata.erkek de olsa kadın da olsan toplum farklı gözle bakıyor sana artık. Yalnızlık Allah a mahsus elbet yine yüreğine birini açmak isteyecek insan.Boşanmak bir dert boşanmamak ayrı.Onca emek bir anda tuz buz oluvermiş.

Sonra herşeyin hayırlısı, diyorsun.beterin beteri var bu da geçer diyorsun.sonra düşünüyorsun 2 günlük dünya bu da benim nasibimmiş deyip durgunlaşıyorsunı bazısı daha da güzelleştiriyor hayatını.Umarım herkes için hayırlısı olmuştur...

takla-atma
Şube Müdürü
26 Eylül 2020 23:50

Boşanmak nedir,bir dönüm noktasıdır. Bir erkek için alinabilecek en zor karardır,çocuk varsa bir daha o çocuğa baba olduğunu unutmaktir. Boşanmak tüm dertleri unutturacak diye hevesle mahkeme kapisina gitmek iken daha önce kaldığınız evin yanindan gecememektir. Daha önce aşkım, karım,hayatım dediğiniz kadını başka herifle sizin evinize girmesi demektir. Çocuklarınızın yavaş yavaş sizden soğuması, sizi ben ne yaptım duygusunun sarması demektir. Daha iyi bir yuva kurabilirim dusuncesinin hayal kırıklığı ile son bulması demektir. Tum bunları nereden mi biliyorum, tam 2 kez yaşadım. Gencler siz siz olun ufak tefek sorunları dert edinipte boşanmayın

memurumben.34
Kapalı
19 Ekim 2020 01:20

Ne zaman boşanmaya karar verilmeli hangi evrede?

Nasmete
Kapalı
20 Ekim 2020 23:48

Boşanma Fikri aklınıza düştüğü an harekete geçilmeli. Yoksa sonrası hep teferruat. Çürük diş gibi düşünün ağrımaya başladıysa tüm ilaçlar geçicidir. Boşanmakta öyle zihne bir kere girdiyse sonra ne yapsanız da dikiş tutmuyor
memurumben.34, 3 yıl önce

Ne zaman boşanmaya karar verilmeli hangi evrede?

Nasmete
Kapalı
20 Ekim 2020 23:56

Tırt
SUSKUN007, 12 yıl önce

uzun ama lütfen okuyun, özellikle erkekler:

Bu akşam eve geldiğimde Eşim Akşam yemeğini servis ediyordu. Elini tuttum ve ona söyliyeceğim şeyler olduğunu söyledim. Masaya oturdu ve sessizce yemeği yemeye başladı. Ve yine Gözlerinde o korkuyu gördüm. Bir an da kasıldım ağzımı acamıyordum ama düşüncelerimi söylemem lazımdı. Ben boşanmak istiyorum. Sinirlenmedi Sözlerime karşılık vermedi, sadece sebebini sordu. Bir cevap veremedim ve buna çok sinirlendi elinde ki Çatal Bıcakları fırlattı. Bana bağırdı ve Adam olmadığımı söyledi. Bu akşam tek kelime konuşmadık. Eşim bütün Gece ağladı. Farkındaydım Evliliğimiz ne olacağını merak ediyordu, ama onu tatmin edecek birşey söyliyemiyecektim. Ben jane'e aşık oldum, eşimi sevmiyorum artık. Bu vicdan azabıyla bir Evlilik sözleşmesi hazırladım, Evi, Arabayı ve Şirkettin 30% ona vercektim. Sözleşmeye kısa bir süre baktı ve yırttı. 10 yıl hayatımı paylaştığım bu Kadın bana yabancı olmuştu. Onun harcadığı zamana ve enerjiye üzülüyordum, ama geri dönemezdim, Jane'e çok aşık olmuştum. Sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı, bu benim beklediğim bir tepkiydi. onun ağlaması benim hafiflememe sebep olmuştu. Bir süredir aklımdan geçiriyordum boşanmayı, bu fikir bende saplantı haline gelmişti ve şimdi bu duyguyu daha da güclü hissediyordum ve doğru karardı. Bir sonra ki akşam eve geç gelmiştim ve Eşimi Masada yazı yazarken gördüm. Çok uykum vardı ve Akşam yemeğini yemeden uyumaya gittim. Jane ile geçirdiğim o kadar saat beni yormuştu. Bir ara uyandım ve onu hala yazı yazarken gördüm Masa da. Ama bu benim Umrumda değildi ve başımı cevirip uyumaya devam ettim. Ertesi sabah bana Şartlarını yazı halinde sundu. Benden hiç birşey istemiyordu, sadece boşanmamızı ilan etmek için 1 ay müsade istedi ve bu zamanda normal bir Aile gibi davranmamızı istedi. Bunun sebebi Oğlumuzun 1 ay sonra Sınavların olması ve bu dönemde ona bu yükü bindirmemekti. Bu kabul edilebilinir. Birşey daha vardı, benden onu Evlilik Gecesinde onu kapıdan içeriye nasıl taşıdığımı hatırlamaktı, ve 1 ay boyunca her sabah onu Yatak odasında Kapıya kadar taşımamı istedi. Kafayı yediğini düşündüm, ama son günlerimizin iyi gecmesi acısından, kabul ettim. Sonra bu şartlardan Jane bahsettim, yüksek ses ile gülüp bunun çok sacma olduğunu ve eninde sonunda Boşanmayı kabul etmek zorunda kalacağını söyledi. Eşimle boşanma konusunu açtığımdan beri Fiziksel temasda bulunmadık. Bu sebepten ilk gün onu kucağıma alıp kapıya götürdüğümde tuaf bir duygu yaşadım. Oğlumuz arkamızda duruyordu ve alkış yapmaya başladı 'Babam Annemi kucağında taşıyor' bu onu çok sevindirmişti, Sözleri canımı acıtmıştı. Yatak odasından Evin Kapısına kadar 10 metre taşıdım. Eşim gözlerini kapatı ve kulağıma'Oğlumuza boşanmamızdan bahsettme' diye fisildadı. Bende başımı öne eğerek tamam dedim, ve içime bir üzüntü çöktü. kapı önünde onu bıraktım Eşim Otobüs durağına gitti ve onu İşe götürecek olan Otobüsü bekledi. Bende tek başıma Ofise gittim. 2. gün bu oyunu oynamak bize daha kolay gelmişti. eşim başını Göğüsüme yasladı, ve onun kokusunu duydum. Birden Eşime uzun süredir bakmadığımı anladım. Ve onun Evlendiğim zama ki kadar Genc olmadığını farkettim. Yüzünde hafif cizgiler oluşmuş saclarına ak düşmüştü. Gecen yıllar öylesine yanından geçmemişt, O an kendime ona bununla neler yaptığımı sordum. 4. Gün onu kucağıma aldığımda bir güven duygusu yaşadım. Bu bana Hayatının 10 yılını Hediye eden Kadın. 5. gün bu güven duygusu daha da büyümüştü. bundan Jane bahsettmedim. Günler geçtikce onu taşımak daha da kolaylaşmıştı, belki de bu sayede yaptığım antreman dan dolayı dı bu. Bir Sabah onu ne giyeceğini düşünürken izledim. İsyan ederk her gün kıyafetlerin biraz daha bol geliğini söyledi. Birden onun ne kadar süzüldüğünü ve kilo verdiğini farkettim. Demek ki onu her sabah daha kolay taşıyabilmemin sebebi buydu. Birden yüzüme yumruk gibi vurdu. Bu kadar Acıyı ve Üzüntüyü Kalbinde taşıyordu. farkında olmadan başını okşadım. O an Oğlumuz da geldi ve ' Baba Annemi taşıman lazım ' dedi. Bu hayatımzın bir parcası olmuştu, Babasının Annesini odadan Kapıya taşıması. Eşim Oğlumuzu yanına çağırdı ve ona sıkı sıkı sarıldı. Ben başımı cevirdim, son anda kararımdan vazgecmek istemiyordum. Onu kucağıma aldım ve Yatak odasından Kapıya kadar taşıdım. Elini enseme koymuştu ve ben onu sıkı sıkı tutmuştum. Tıpkı Evlendiğimiz gün gibi. Artık Huzursuzlanmıştım bu kadar kilo vermesinden. Son Gün onu kuçağım da taşıdığımda hareket etmedim. Oğlumuz okuldaydı ve Eşime Hayatımızda ki yakınlığın ne kadar eksildiğini söyledim. Ofise gittim arabadan fırladım kapıyı kilitlemeden bunun için zaman yoktu. Her anın kararımı değiştirmesinden korkuyordum ve Merdiven den yukarı koştum, yukarı varınca Jane kapıyı actı. Ona Karımdan boşanmayacağimi söyledim. Şaşkın bir ifadeyle elini anlıma koydu ve ' Senin ateşin mi var' diye sordu. Üzgünüm Jane ama ben artık boşanmak istemiyorum dedim. Evliliğimizin renksiz kalması sevgi eksikliğinden değil, birbirimizin değerini unuttuğumuzdan dı. Şimdi aklıma geldi ki, ona Evlendiğimiz Gün kapıdan içeri taşıyınca ömrümün sonuna kadar Sadakat yemini verdiğimi... Jane olayı anlayınca yüzüme bir tokat attı ve kapıyı kapatarak ağlamaya başladı. Hemen aşağa koşup ilk Çicekciye gidip Eşime bir Buket çicek aldım, üzerinde ki Karta da 'Seni her Sabah hayatımın sonuna kadar taşıyacağim' yazdım. Eve vardığımda yüzümü bir gülümseme kapladı, elimde Çiceklerle yatak odasına gittim ve Eşimi yatağın üstünde Ölü buldum. Eşim aylardır Kanser ile savaşıyordu ve ben Jane ile ilgilenmekten bunu farketmemiştim. Fazla yaşamayacağını bildiği için, beni Oğlumun bana negativ tutumundan korumaya çalışmıştı . En azından Oğlumun gözünde iyi bir Eş olarak kalmamı istemişti. İlişkide ki küçük şeylerdir önemli olan. Villalar, arabalar çok paralar değil. bunlar hayatı kolaylaştırır ama asla Mutluluğun temeli olamazlar. İlişkine zaman ayır ve ilişkinin güven ve huzur anlamına gelecek şeylere meşgul ol. Mutlu bir beraberlik yaşa.

lutt
Şube Müdürü
24 Kasım 2020 17:50

Hayırlı akşamlar.

Nihat Alkış
Aday Memur
24 Kasım 2020 19:28

Aralarının açılmasından korkarsanız erkeğin ehlinden bir hakem, kadının ehlinden de bir hakem yollayın. Şayet düzeltmek isterlerse Allah aralarında (onları bir araya getiren) başarı sağlar. Şüphesiz ki Allah, (her şeyi bilen) Alim, (her şeyden haberdar olan) Habir'dir. (4/Nisa Suresi, 35) Allah cc helal kıldığı fakat razı olmadığı bir durumdur.

rafetkirmizi
Aday Memur
11 Mayıs 2021 17:05

Hiçbir şey dünyanın sonu değil. En az evlenmek kadar normal bir durum.

Gelgelgümlegel
Aday Memur
12 Mayıs 2021 00:40

Saygı bir defa bittiyse o evlilikden bir cacık olmaz yenilemek lazim o yuzden hemen cocuk yapmayin 1 yil bakin anlasabiliyormusunuz beraber ayni seylere gülebiliyormusunuz hic ortak noktaniz yoksa bitirin insan sevgiliyken anlamiyor cunku her basbasa kaldiginda baska seyler yaptigimiz icin anladiniz siz gerceklerle evlenince yuzlesiyoruz

turkca
Müsteşar Yardımcısı
12 Mayıs 2021 15:01

geçen gün arkadaşımı gördüm;yıllarca arkasından söylemediğini bırakmadığı hanımla evlen miş. konuşma, eşiyle ilgili daha önceki sitemlerine,mutsuz anılarına geldi."ikimiz de zor insanlarız.birbirimize tahammül ediyoruz" diyor.söyleyecek kelime bulamadım.evlilik tahammül müdür yoksa güzellikleri ve hayatın yaşanılası hoş süreçlerini paylaşmak mıdır; anlam veremedim.

bir de çocukları varmış.umarım bahtsız olmazlar.

Toplam 508 mesaj
«14151617181920212223242526

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi