Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Mart 2011 06:51

Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Sınavı 2012

:)

PRINCESSS
Şef
22 Mart 2011 11:35

bakanlık müfettişliği mi bu ilköğretim mi?

şartları nedir bir de?

bayan chanel
Aday Memur
01 Nisan 2011 20:14

arkadaşlar cevap verin lütfen!eğitim müfettişiğiyle baknlık müfettşliği aynı mı?iksi içinde aynı snava mı girmek gerekiyor.o sınav çi bir kez girme hakkımız varmış öyle mi?kazanamazsak bir daha giremiyormuşuz .sıavda en az ne kadar puan almak gerekyormuş.yardım eder misiniz*

ekdersden15e
Aday Memur
02 Nisan 2011 06:21

değerli bayan channel ,

baknlık müfttş belli branş öğrtmnlr gryor zor bir görev ülkeyi dolaşıyorsn

ilkogrt mfttşliğine herkes girebilir 6 yıl çalışma şartı var sınavada dilediğiniz kadar gireblrsnz

40 yaşına kadar

ayrıntılı bilgi google mfttşlik şartlar da mvcut olbilir.

bize her türlü sorunuunuzu yzın cevaplaylım

02 Nisan 2011 17:20

hocam,öğretmenlerin özlük haklarında düzelme olmayacaksa.sistem değişse ne yazar

mcby
Memur
03 Nisan 2011 17:39

arkadaşlar dün bir hbr görmüştüm burda eğitim müfettişliği kalkacak iks ile artık okullar denetlenecek. bundan sonra da müfettiş alımı olmcak ve şimdiki müfettişler de bakanlıkta eğitim danışmanı olarak görev yapacaklar die...bunun doğruluk derecesi nedir acaba?

ekdersden15e
Aday Memur
03 Nisan 2011 20:54

eğitim müfettişliğine ilköğretim genel müdürlüğü bakıyor.sınav seneye olduğuna göre bayağı alım olacak ileriye dönük olarak denetleme sisteminde değişimler olacak bunun donelerini IKS de görmek mümkün bu benim şahsi yorumum; bakanlıkta eğitim sisteminde revizyona gidildiği hepinizin malumu, kanaatimce eğitim ortamının öğelerinin rahat çalışması amaçlanıyor. ilerideki 5 yıl içerisinde eğitim müfettişliğinin eğitim danışmanları olarak istihdam edileceğini düşünüyorum.

YANİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL SINAV YAPILIRSA BU

SON EĞİTİM MÜFETTİŞLİĞİ SINAVI OLACAK

BELİZE7
Aday Memur
05 Nisan 2011 18:58

Eğitim müfettişlerinin maaşlarının öğretmenlerden düşük olduğu söyleniyor.Bazıları ise müfettişlerin yolluk aldıklarını maaşlarının yüksek olduğunu söylüyor.Tam anlayamadım bu işi.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgilendirme bekliyorum.

ekdersden15e
Aday Memur
06 Nisan 2011 01:31

eğitim mftş liği branş öğrtm. için cazp değl

3000 liraya yakn alyor

ekdersden15e
Aday Memur
06 Nisan 2011 04:49

güncel

ekdersden15e
Aday Memur
06 Nisan 2011 16:22

müfettişlikten önce yapılan zorunlu bölge hizmetinin sayılmaması ve müfettiş olarak 25 yıl rotasyon getirilmesi. Örneğin; öğretmenken bölge hizmetini yapan ve 15 inci yılında müfettişliği kazanan bir eğitimci 25 yıl da müfettiş olarak rotasyona tabi tutulacağından toplamda 40 yıl zorunlu bölge hizmeti yapmış olacak.

zorunlu bölge hizmetinin kaldırılması lazım

ekdersden15e
Aday Memur
06 Nisan 2011 22:37

şu an herkes ösym nin niye sınav ücretini yatırmadığını konuşuyor?

bir taraftan da şöyle birdüşünce hakim demek ki bu forumda yazılanlar okunmuyor, bu yazdıklarımız boş mu? boş mu boş mu?

bu ne hal, şu durum içler acısı

kaç kişi yazıyor ne değişiyor?

ekdersden15e
Aday Memur
07 Nisan 2011 18:43

güncel

tugraozyildiz
Kapalı
07 Nisan 2011 20:08

Ben Eğitim Müfettişi olmayı düşünüyorum,bu sınavın 2011 yılı içinde olma ihtimali sanırım düşük gibi,en azından yapılacağına dair bir gelişme kıpırdama yok sanki...

Öğretmenliği seviyorum(şuan idareciyim) ancak ne öğretmenliğin ne de idareciğiliğin mevcut şartlarda yapılması zorlaşıyor,ne özlük haklarımız iyileştirilmiş ne de okulların hallerinde bir gelişme var.Üstelik ilköğretimler artık her türlü angaryanın yapıldığı yerler oldu çıktı,disiplin yönetmeliği bile yok,hiçbir yaptırım yok,herkes kafasına göre takılıyor.İşimizi gücümüzü bıraktık evraklara gömüldük kaldık,son zamanda verilen açıköğretim iş işlemleri de cabası,yakında nüfus müdürlüğünün,tapu kadastronun vb kurumların işlerinin bir kısmını da okullara verirlerse hiç şaşırmam.

Velhasıl artık ne öğretmenlik ne de idarecilik yapılmaz durumda,o nedenle eğitim müfettişliği şimdilik okullardan uzaklaşmak için alternatif olabilir.

Tecrübeli arkadaşlar bizlere ders çalışma yönetmeleri hakkında fikir verirlerse çok memnun olurum,nasıl çalışalım,nelere dikkat edelim en çok,neleri yapalım neleri yapmayalım vb konularda fikirlerini görüşlerini yöntem tekniklerini bekliyoruz...

Ben bu yola kendimi adadım,sınavla ilgili her türlü fikir öneriye açığım,pek yazmasam da hep takip ediyorum konuyu,tecrübeli arkadaşlardan sınavla ders çalışmayla kısacası Eğitim müfettişliği ile ilgili faydalı olacak her bilgiyi paylaşmalarını istiyorum,şimdiden paylaşımda bulunan tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimi iletirim,saygılarımla...

ekdersden15e
Aday Memur
08 Nisan 2011 16:33

hepimiz mesleğimizi seviyoruz

insan geldiği yerden daha iyi yerlere gelmek istiyor

bu güzel olan aslında

çalışmak güzel gayret etmek güzel başarmak güzel

elbetteki paylaşmak da güzel

eğitim bilimleriyle ilgili akademik kitapları öneriyorum

ekdersden15e
Aday Memur
08 Nisan 2011 19:43

şu an iyi kötü çirkinin müziğini dinliyorum harika

iyi haber
Aday Memur
08 Nisan 2011 22:53

merhaba

eğitim müfettişliği çok cazip görmüyorum

çalıştığı yerden uzaklaşmak isteyenler,meslekten sıkılma,kariyer yapma vbb.. sebeplerden dolayı tercih ediliyor diye düşünüyorum

zaten sınava girenlerin çoğu 30 unu devirmiş kişiler, düzn kurmak zor iş şimdi yeniden hiç bilmediğin bir yere tayinin çıkarsa aman ev bul, çocukların okulu derken 2 yıldan sonra öğretmenlik daha iyi denecekse

neden seçelim ki bence merkezde çalışan yaşam standartlarını oturtmuş bir öğretmen için en güzeli öğretmenlik.

iyi haber
Aday Memur
08 Nisan 2011 23:02

hocam,

evin araban çocuklarının okulu da güzelse,hayatından memnunsan niye yeniden düzen kurma çalışmalarına giresin ki diyelim ki tayinin a şehrine çıktı oraya gideceksin kiraya mı çıkayım evi mi satayım diye baştan problem.taşınma derdi iyi mi ettik kötü mü ettik diye 1 yıl boyunca düşüneceksin hayatının geri kalan yarısının 5 te 1 ini de böyle mi geçireceksin iyice kararsızlığa sokmadım umarım sizleri ama bunlar gerçek hocam ne yapılıyorsa gençlikte yapılıyor bence artık olduğun yerde emekli olmak en iyisi yine de sen bilirsin aklını çelmiyeyim belki bilgilerini deneyimlerini paylaşman faydalı olur meslektaşlarımıza o da olabilir hocam sen yine de gir gir bana bakma

iyi haber
Aday Memur
09 Nisan 2011 07:51

biri bana şöyle bir mesaj ATMIŞ

İsim ne

şimdi hocam hiç tanımadığınız birine böyle bir soru sorar mısınız

ekdersden15e
Aday Memur
09 Nisan 2011 10:02

herkes yavaş yavaş diyeceğim ama ısınan havalarla beraber bir seçim havasına girildi.şu an bakanlıkla ilgili revizyona girilecek gibi sağlık ve eğitim bir ülkenin en önemli temelleri ulaşım da öyle

bakanların büyük bir kısmı değişecek deniliyor baka değişikliği yapılsa bile sanki müsteşarlar da da bir değişim yapılacağı havası var ki öylede olacak

iyi haber
Aday Memur
09 Nisan 2011 10:21

yukarıdakilere katılıyorum eğer ciddi bir yenilenme yapılması lazım

eğitim sisteminde köklü bir değişime gidildi asıl değişmesi gereken maaşlardı ama o konuda beklentiler karşılanmadı AB ye uyum süreci içerisine maaşların 1500 EURO yada 2500 dolar olması lazımdı, bunu yapabilmelilerdi ama anladığım kadarıyla tarihsel süreç içerinde eğitim sektöründe çalışanların maaşlarında iyileştirme pek yapılmamış ama bu konuda hep bir beklenti var

Toplam 207 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi