Editörler : crops35
15 Ocak 2021 00:53

Tüseb alımı

Arkadaşlar tüsebe başvuru yapan oldumu? Mülakat soruları neler olucak biliyomusunu?

Seydaa.y
Aday Memur
16 Ocak 2021 20:36

Merhaba hocam ön lisans mısınız tüseb ile ilgili bilgi edinmek çok güç hiçbir yerde bir sey bulamadım bende maalesef

Seydaa.y
Aday Memur
17 Ocak 2021 13:36

Hocam ön lisans mısınız özlük hakları ile ilgili bilginiz var mı

Sinemasl
Aday Memur
18 Ocak 2021 17:57

Önlisansım hocam malesef bilgim yok. Tüseb hakkında dediğiniz gibi hiç bir bilgi bulamadım siz hangi bölüm mezunusunuz

Seydaa.y
Aday Memur
19 Ocak 2021 13:31

Hocam grup var oraya gelin telegramda
Sinemasl, 3 yıl önce

Önlisansım hocam malesef bilgim yok. Tüseb hakkında dediğiniz gibi hiç bir bilgi bulamadım siz hangi bölüm mezunusunuz

Seydaa.y
Aday Memur
19 Ocak 2021 13:32

İşletme yönetimi hocam siz
Sinemasl, 3 yıl önce

serenyl
Aday Memur
25 Ocak 2021 22:35

hocam grup linki paylaşır mısınız?

Seydaa.y, 3 yıl önce

Sinemasl
Aday Memur
27 Ocak 2021 12:48

Muhasebe hocam benim. Tüsebe evraklarımı ilettimbugün ama mülakatta ne soruyorlar hiç bir bilgi bulamıyorum

Seydaa.y, 3 yıl önce
İşletme yönetimi hocam siz

İzzet KALDAN
Aday Memur
13 Şubat 2021 23:25

Link paylaşır mısın ?

Seydaa.y, 3 yıl önce
09 Nisan 2021 22:39

Arkadaşlar mülakata giren oldu mu

İzzet KALDAN
Aday Memur
10 Nisan 2021 01:18

Elektronik Teknolojisi alanından girdim. Hababam sınıfı müzesinde oldu.

İzzet KALDAN
Aday Memur
10 Nisan 2021 01:49

++ALERT++BİRAZ UZUN OLABİLİR 20DK SÜRMÜŞTÜR ÇÜNKÜ

Arkadaşlar maaşı merak eden bu uzun yazıyı okumasın bunu bilgi amaçlı yazdım.

4000-4500 arası veriyorlarmış(tekniker maaşı), bence istanbul için çok yetersiz, fakat

ankarada'da çalışma durumu var sanırım, ankara için bir nebze, fakat istanbulda olanaksız.

Elektronik Teknolojisi bölümünden(Önlisans). Mülakat Hababam Sınıfı Müzesinde

oldu. Gayet güzel ve nezih bir yer , İstanbul'u pek bilmiyorum ama tüseb'in olduğu yerde gayet

iyi bir konumda. Mülakatta yaşadıklarımı anlatayım :

Rahat bir şekilde odaya girdim, karşımda 4 kişi sol yanımda sanırım 2 asistan vardı. Standart

kendinizi tanıtır mısınız ? sorusu. Zaten her şey bu sorudan sonra başlıyor çünkü siz bir

şey anlatınca sürekli size soru yöneltiyorlar. Ben DGS ile EEM müh. tamamlıyorum bu yüzden

bunu

sordular direk ''müh bitirince ne yapacaksın, okul şuan online ama açılınca ne olacak'' gibi. Bende normal şekilde cevap verdim ve ekledim fakat tüseb içinde bir geçiş varsa, memnuniyetle

geçerim dedim.

Ben teknik lise çıkışlıyım lisede son sınıfta 7 ay Medical Park hastanesinde Biyomedikal

dalında stajım oldu. Bunu anlattım , onlarda direk biyomedikalle alakalı şeyler sordular orada

biraz sohbet ettik aslında, sonra ailemden konu açıldı, sonra arıza tespiti yapabilir misin dediler vb sorular. Avometre nasıl kullanırsın , osiloskop nedir , ne yapılır , ne ölçülür, periyot nedir,

teknik sorular, mesela periyot nedir derken baya sordu formülüne kadar. Benim yaklaşık 2 yıl

ar-ge tecrübem olduğu için teknik elektronik soruları beni çok zorlamadı hepsine lafı dolaştırmadan neyse o , uygun bir cevap verdim. Birde insanlar sadece elektronik değil de biyomedikale

kaydırmak istiyorlar haklı olarak, sonrasında tüseb ne yapar, sen işe girince burada ne

yapacağını biliyor musun, sen tüseb'e ne katarsın, tüseb sana ne katar, seni neden alalım.

Birde şöyle bir soru geldi "Bir grup var , sen bu grubun müdürü mü olmak istersin , müdür yardımcısı mı , yoksa üyesi mi olmak istersin" evet soru biraz saçma gelebilir ilk olarak bende bir

durakladım, hiç beklemediğim farklı yaklaşımları analiz eden bir soru. Ben verdiğim cevapla yüz ifadelerini gayet olumlu gördüm , zaten sorulara doğru yanıt verdiğinizi anlıyorsunuz bir umut

oluyor . Sonrasında eş durumları vb.

Tavsiyem 1 : Teknik kısımda kendinizi orada gösterirseniz, bir kaç soru sonra rahat bırakırlar

biliyor diye :)

Tavsiyem 2 : Rahat olun , güzel giyinin pazara gider gibi gitmeyin, bu bir devlet dairesi.

Tavsiyem 3 : Ve bu en önemlisi, ben tüseb'i çok araştırdım . Hiç bilgi bulamadım ve düz kafa ile gittim, ama içeride çok rahat ettim. Ama X kurumu hakkında gruplar, forumlar yığınla bilgi

olduğu için gittiğim o X kurumunda o bilgileri düşünmekten adamlarla tüseb'de ki kadar aktif

olamadığımı hissettim, yani kısacası bazen cahillik(bilgisizlik) iyidir.

Şimdi bu kadar buraya yazdım biride çıkıp atandın mı da konuşuyon bu kadar diyebilir.

Daha olan biten bir şey yok, olmazsa canımız sağolsun dünyanın sonu değil, hayırlısı neyse

olsun.

Sinemasl
Aday Memur
10 Nisan 2021 12:17

Merhaba zarftan soru çektirdiler mi acaba

İzzet KALDAN, 3 yıl önce

4000-4500 arası veriyorlarmış(tekniker maaşı), bence istanbul için çok yetersiz, fakat

ankarada'da çalışma durumu var sanırım, ankara için bir nebze, fakat istanbulda olanaksız.

oldu. Gayet güzel ve nezih bir yer , İstanbul'u pek bilmiyorum ama tüseb'in olduğu yerde gayet

Rahat bir şekilde odaya girdim, karşımda 4 kişi sol yanımda sanırım 2 asistan vardı. Standart

kendinizi tanıtır mısınız ? sorusu. Zaten her şey bu sorudan sonra başlıyor çünkü siz bir

şey anlatınca sürekli size soru yöneltiyorlar. Ben DGS ile EEM müh. tamamlıyorum bu yüzden

bunu

sordular direk ''müh bitirince ne yapacaksın, okul şuan online ama açılınca ne olacak'' gibi. Bende normal şekilde cevap verdim ve ekledim fakat tüseb içinde bir geçiş varsa, memnuniyetle

geçerim dedim.

Ben teknik lise çıkışlıyım lisede son sınıfta 7 ay Medical Park hastanesinde Biyomedikal

dalında stajım oldu. Bunu anlattım , onlarda direk biyomedikalle alakalı şeyler sordular orada

biraz sohbet ettik aslında, sonra ailemden konu açıldı, sonra arıza tespiti yapabilir misin dediler vb sorular. Avometre nasıl kullanırsın , osiloskop nedir , ne yapılır , ne ölçülür, periyot nedir,

teknik sorular, mesela periyot nedir derken baya sordu formülüne kadar. Benim yaklaşık 2 yıl

ar-ge tecrübem olduğu için teknik elektronik soruları beni çok zorlamadı hepsine lafı dolaştırmadan neyse o , uygun bir cevap verdim. Birde insanlar sadece elektronik değil de biyomedikale

kaydırmak istiyorlar haklı olarak, sonrasında tüseb ne yapar, sen işe girince burada ne

yapacağını biliyor musun, sen tüseb'e ne katarsın, tüseb sana ne katar, seni neden alalım.

Birde şöyle bir soru geldi "Bir grup var , sen bu grubun müdürü mü olmak istersin , müdür yardımcısı mı , yoksa üyesi mi olmak istersin" evet soru biraz saçma gelebilir ilk olarak bende bir

durakladım, hiç beklemediğim farklı yaklaşımları analiz eden bir soru. Ben verdiğim cevapla yüz ifadelerini gayet olumlu gördüm , zaten sorulara doğru yanıt verdiğinizi anlıyorsunuz bir umut

Tavsiyem 1 : Teknik kısımda kendinizi orada gösterirseniz, bir kaç soru sonra rahat bırakırlar

Tavsiyem 2 : Rahat olun , güzel giyinin pazara gider gibi gitmeyin, bu bir devlet dairesi.

Tavsiyem 3 : Ve bu en önemlisi, ben tüseb'i çok araştırdım . Hiç bilgi bulamadım ve düz kafa ile gittim, ama içeride çok rahat ettim. Ama X kurumu hakkında gruplar, forumlar yığınla bilgi

olduğu için gittiğim o X kurumunda o bilgileri düşünmekten adamlarla tüseb'de ki kadar aktif

Şimdi bu kadar buraya yazdım biride çıkıp atandın mı da konuşuyon bu kadar diyebilir.

Daha olan biten bir şey yok, olmazsa canımız sağolsun dünyanın sonu değil, hayırlısı neyse

olsun.

10 Nisan 2021 14:14

Çektirdler bana 3 tane soru sordular ben de hababam sınıfı müzesinde girdim

İzzet KALDAN
Aday Memur
10 Nisan 2021 16:02

Önünüzde bir kutu var içinde bir sürü zarf var, zarf çekiyorsun ve çektiğin zarfı asistana veriyorsun, sonra o size 3 adet soru yöneltiyor.

1-Türkiyenin ilk egzotik meyvesi nedir ?

2- Barış Pınarı harekatı sırasında Rusya ile yapılan antlaşma ?

3 - Anayasayadaki kanunları denetleyen kurum ?

Sinemasl
Aday Memur
10 Nisan 2021 16:41

Sorular çok zor banada bu şekilde sorular geldi obruk falan sordular

İzzet KALDAN, 3 yıl önce

Önünüzde bir kutu var içinde bir sürü zarf var, zarf çekiyorsun ve çektiğin zarfı asistana veriyorsun, sonra o size 3 adet soru yöneltiyor.

1-Türkiyenin ilk egzotik meyvesi nedir ?

2- Barış Pınarı harekatı sırasında Rusya ile yapılan antlaşma ?

3 - Anayasayadaki kanunları denetleyen kurum ?

ertann-34
Aday Memur
10 Nisan 2021 17:03

Biri basit ikisi Zor sorulardi..banada immum plazma tedavisi yapan ilk yer..ve ilk kadin pilot cikti..bunlardan ziyade ..neden tuseb seni alsin diye soru sordular..gafil avlandim.Allaha kaldi isimiz..hayirlisi

Sinemasl
Aday Memur
10 Nisan 2021 17:51

Katılıyorum biri kolay ikisi zor sormuşlar benimde o şekildeydi. Yapıcak bişey yok inşallah hakeden girer

ertann-34, 3 yıl önce

Biri basit ikisi Zor sorulardi..banada immum plazma tedavisi yapan ilk yer..ve ilk kadin pilot cikti..bunlardan ziyade ..neden tuseb seni alsin diye soru sordular..gafil avlandim.Allaha kaldi isimiz..hayirlisi

pelin18
Aday Memur
19 Aralık 2021 01:45

Arkadaşlar merhaba tüsebe güvenlik için başvuru yaptım güvenlik olarak çalışan varmi acaba mülakat nasil oluyor ve çalışma şartları maaş nasil acaba bilgi verebilirmisiniz

RoamingRuffian
Aday Memur
09 Haziran 2023 23:31

Merhaba hocam iyi akşamlar TÜSEB ile alakalı bilgi alabildiğim tek mesaj sizin mesajınız oldu öncelikle teşekkür ederim.

Hocam TÜSEB yeni bir alım daha yayınladı 12 Haziran da başvurular başlayacak bende başvurmayı düşünüyorum acaba siz atandınız mı kuruma eğer atandıysanız şartlarından avantaj ve dezavantajlarından rica etsem bahseder misiniz?

İzzet KALDAN, 3 yıl önce

bunu

geçerim dedim.

olsun.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi