Editörler : supporters.

seniorconsultant
Aday Memur
14 Ekim 2019 08:09

2018 ekim başvurusuyum. Şu an özel bir kurumda yurtdışında çalışıyorum. Kalıcı doçentlik belgesi alabiliyorlar muyum, bir Başvuru yapmam gerekiyor mu, geçici belge alırken yaptığım başvuru yeterli mi

Naova
Aday Memur
29 Ekim 2019 12:07

Sayın hocalarım iyi günler.

2017 Nisan başvurusuyum Haziran 2018 de sonucum açıklandı. Aynı kurumda çalıştığım benden önce ve sonra başvuran ve sonucu açıklanan birçok hocamızın kalıcı doçentlik belgeleriElerine ulaştı. DBS ya bakınca halen eser inceleme sonucu başarılı yazıyor. Aynı durumda olan hocalarımız varmı? Yazabilirseler sevinirim. Kalıcı doçentlik belgesini yollarken herhangi bir koyar var mı bilgisi olan varsa paylaşabilir mi. Şimdiden teşekkür ederim.

ecem87
Aday Memur
30 Ekim 2019 10:28

Doçentlik Belgem Pazartesi ulaştı elime. Ne işe yarayacaksa ders bile verdirmiyorlar

docent2018
Genel Müdür
30 Ekim 2019 17:55

Neden ders veremiyorsunuz? Kadronuz nedir?

ecem87, 4 yıl önce

Doçentlik Belgem Pazartesi ulaştı elime. Ne işe yarayacaksa ders bile verdirmiyorlar

Naova
Aday Memur
30 Ekim 2019 21:50

Sayın hocam doçentlik belgenizin düenleme tarihi ne acaba sorun olmazsa yazabilirmisiniz. 1.5 yıl önce ünvan aldık daha bizimki gelmedi....

ecem87, 4 yıl önce

ecem87
Aday Memur
31 Ekim 2019 12:12

Uzman kadrosundaydım şimdiki adı da öğretim görevlisi

docent2018, 4 yıl önce

Neden ders veremiyorsunuz? Kadronuz nedir?

ecem87
Aday Memur
31 Ekim 2019 12:15

06,03,2018 tarihli düzenlenmiş. Sözlüye giremedim kanun değişti. aslında üst yazı da temmuz da hazırlanmış ekim sonu ulaştı. Bence herkesin belgeleri hazır ama peyder pey yolluyorlar anlaşılan

Naova, 4 yıl önce

Sayın hocam doçentlik belgenizin düenleme tarihi ne acaba sorun olmazsa yazabilirmisiniz. 1.5 yıl önce ünvan aldık daha bizimki gelmedi....

docent2018
Genel Müdür
31 Ekim 2019 12:46

Ders vermenizde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Konuyu Rektörlük, YÖK gibi kurumlara ilettiniz mi? Sizde tavsiyem aktif ve akademi ile ilgilenen sendika başkanları ile iletişime geçmeniz. Eğitim komisyonuna da ulaşmak yararlı olabilir. YÖK Denetleme kuruluna yazın, sorunu dile getirin derim, beklerseniz sorun çözülmez.

ecem87, 4 yıl önce

Uzman kadrosundaydım şimdiki adı da öğretim görevlisi

ecem87
Aday Memur
31 Ekim 2019 13:21

Dekanın inisiyatifiyle bu durumdayız. Resmi bir yazıyla da bildirmiyorlar ki mahkemeye gideyim.

benim durumumda olup ders verebilen bir arkadaşa ulaşabilsem emsal göstereceğim ama ulaşamadım böyle birine.

Öğretim üyesi olduğumuzu kabul etmeyip kadron öğretim görevlisi öyleyse ders veremezsin deniyor

docent2018, 4 yıl önce

Ders vermenizde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Konuyu Rektörlük, YÖK gibi kurumlara ilettiniz mi? Sizde tavsiyem aktif ve akademi ile ilgilenen sendika başkanları ile iletişime geçmeniz. Eğitim komisyonuna da ulaşmak yararlı olabilir. YÖK Denetleme kuruluna yazın, sorunu dile getirin derim, beklerseniz sorun çözülmez.

Naova
Aday Memur
07 Kasım 2019 20:13

Sayın hocaları, kalıcı doçentlik belgesi hazırlanırken herhangi bir ön inceleme veya başka birşey okuyor mı? Yoksa tamamen memurların keyfine göre mi gerçekleşiyor bileğisin olan var mı. Arkadaşının doçentlik belgesi gelmedi ama ondan sonra doçent olan arkadaşımızı geldi. ÜAK atasın çıkan memur bazı kişilerin daha hazırlanmadı herhangi bir sorun yok bekleyin demiş. Acaba geöiştirmek için mi öyle diyorlar. Bu durumda olan hacamız var mı. Şimdiden teşekkürler..

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
08 Kasım 2019 10:05

Doçentlik akademik bir unvandır. Öğretim üyeliği ise kadro unvanı. Sizin kadronuz Öğretim Görevlisi (derse girmeyen) olduğuna göre, öğretim üyesi kadrosuna atanana kadar derse giremezsiniz mevzuat açısından.

ecem87, 4 yıl önce

Dekanın inisiyatifiyle bu durumdayız. Resmi bir yazıyla da bildirmiyorlar ki mahkemeye gideyim.

benim durumumda olup ders verebilen bir arkadaşa ulaşabilsem emsal göstereceğim ama ulaşamadım böyle birine.

Öğretim üyesi olduğumuzu kabul etmeyip kadron öğretim görevlisi öyleyse ders veremezsin deniyor

alp_yiğit
Memur
11 Kasım 2019 14:00

Herkese merhabalar,

bugün Doçentlik Belgem elime ulaştı..

2018 Ekim başvurusu Alan sosyal bilimler, sonuç açıklanma ise Mayıs 2019 idi..

"..doçent ünvanı almaya hak kazanmıştır" yazmaktadır..

Allah herkesin emeklerinin karşılığını versin inşallah..

iyi çalışmalar dilerim..

musavir2
Aday Memur
12 Kasım 2019 21:09

DUYURU

(12.11.2019)

Eser İnceleme Sonucunda Başarılı Olan Adaylara

Doçentlik Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Duyuru

Eser İnceleme Sonucunda Başarılı olan adayların Doçentlik Belgesinin

düzenlenebilmesi için, eser inceleme sonuçları Doçentlik Bilgi Sistemi (DBS)

üzerinden duyurulduktan sonra, adayların Üniversitelerarası Kurul Başkanlığına

Doçentlik belgesi talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Doçentlik belgesi talebinde düzenlenecek dilekçe örnekleri aşağıda yer

almaktadır. Dilekçe ve varsa eklerinin, doçentlik belgesi almaya hak kazanılan

tarih itibarıyla düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Doçentlik belgesi talep dilekçesi ve varsa ekleri Üniversitelerarası Kurul

Başkanlığına ulaşıp gerekli kontrol ve onaylama işlemleri yapıldıktan sonra,

adaylar https://www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik No ve e-Devlet Şifresi

ile giriş yaparak e-imzalı olarak düzenlenen Doçentlik Belgesini Yükseköğretim

Kurulu Başkanlığı Doçentlik Belgesi Sorgulama hizmeti ile e-devlet üzerinden

kendileri edinebileceklerdir. E-devlet hizmeti üzerinden oluşturulan e-imzalı

Doçentlik belgesi dışında, ÜAK tarafından ayrıca fiziki Doçentlik belgesi

düzenlenmeyecek ve adaylara gönderilmeyecektir.

Doçent Adaylarına duyurulur.

ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BAŞKANLIĞ

mahmutdgrc
Aday Memur
13 Kasım 2019 11:48

Sayın Hocalarım,

Ben de Ekim 2018'de başvurumu yaptım ve sonucum Temmuz 2019'da açıklandı. 12 Kasım'da ilan belirtilen bir dilekçe ile başvurumu yaptım ve geçici doçentlik belgemi aldım. Ancak bugün e-devlet üzerinden sorgulama yaptığımda herhangi bir belgeye ulaşamadım.

Benzer durumda olan var mıdır? Bir sorun mu var? Varsa ne yapmamı önerirsiniz?

vetpoison
Aday Memur
13 Kasım 2019 11:57

Sayın hocalarım. Bugün itibari ile kesin doçentlik belgelerinizi e-devlet üzerinden alabilirsiniz. Benim asıl belgemi basmayı unuttularını söylediler. Daha doğrusu gözden kaçırmışlar. Ne yapmam gerekiyor diye sorduğumda yeni basılacaklarla beraber basarız dediler. Bende e-devlet üzerinden aldım.

Fthdoçent99
Memur
13 Kasım 2019 16:44

e Devlete girince üstteki lacivert resim üzerinde yatay çubuğa doçentlik yazınca açılan sayfanın an altından devam ikonuna tıklaya tıklaya 3. aşamada belgeye ulaşabilirsiniz. Hayırlı olsun.

mahmutdgrc, 4 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Ben de Ekim 2018'de başvurumu yaptım ve sonucum Temmuz 2019'da açıklandı. 12 Kasım'da ilan belirtilen bir dilekçe ile başvurumu yaptım ve geçici doçentlik belgemi aldım. Ancak bugün e-devlet üzerinden sorgulama yaptığımda herhangi bir belgeye ulaşamadım.

mhmde
Aday Memur
13 Kasım 2019 19:29

Ben de 5 Kasım'da geçici doçentlik belgemi aldım. E devlet kanalıyla sorguladığımda "Kayıt bulunmadı." yazıyor. Herhalde henüz sisteme girmediler diye tahmin ediyorum.

mahmutdgrc, 4 yıl önce

Sayın Hocalarım,

DrPro
Aday Memur
14 Kasım 2019 11:47

Selamlar, mart 2019 başvurusu ile kasımda doçentlik eser incelemesi başarılı sonucunu aldım, forumda takip ettiğim kadarı ile doçentlik belgesinin basılı bir şekilde ele geçmesi 1 ay ile 1 yıl arasında değişen süreleri bulmuş ancak turkiye.gov.tr den doçentlik belgesi yazdırmak konusunda bir paylaşım olmamış.

Aramızda ekim veya kasım ayında dosyası başarılı sonuçlanmış olup turkiye.gov.tr den belge yazdırabilen var mı acaba?

Documtrak
Memur
14 Kasım 2019 15:23

Değerli hocalarım,

Kasımın ilk haftası dilekçemi yolladım. O tarihte sistemde bulunan dilekçe örneğine göre doldurup yolladım. Salı günü (12.11.2019) ufak tefek değişiklikler içeren yeni bir dilekçe yayınladılar ama içerik aynı. Ancak ÜAK'a bir türlü ulaşamıyorum. E-devlette de kayıt bulunamadı yazıyor. Kaç günde sisteme düşer? Sizde durum nedir?

akademisyen2019mart
Aday Memur
14 Kasım 2019 15:36

ben de aynı durumdayım hocam sabah akşam arıyorum telefonu açan yok, belgeler ulaştı mı bir fikrim yok..

Documtrak, 4 yıl önce

Değerli hocalarım,

Kasımın ilk haftası dilekçemi yolladım. O tarihte sistemde bulunan dilekçe örneğine göre doldurup yolladım. Salı günü (12.11.2019) ufak tefek değişiklikler içeren yeni bir dilekçe yayınladılar ama içerik aynı. Ancak ÜAK'a bir türlü ulaşamıyorum. E-devlette de kayıt bulunamadı yazıyor. Kaç günde sisteme düşer? Sizde durum nedir?

Toplam 167 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi