Editörler : ayşegül bgm

Kapalı
07 Eylül 2018 15:50

Bank asyadan kira yatirimi suç teskil eder mi?

Merhaba.. 2013 2014 senesinde uni 1.yılımda arkadaslar ile ev kiralamistik. Ev sahibi kirasini bank asya hesabina yatirilmasini istiyordu. Bizde mecburen oyle yapiyorduk. Ve malum olanlar.. benim ne bagim oldu ne bir seyim malum orgutle. Ama o yıllardaki kira yatirimi aklima geldi ve aklimdan cikmaz oldu ustelik . Olumsuz bir durumla karsilasirsam diye bir yanlis anlasilma olur diye cok korkuyorum. Sınava girdim puanim iyi geldi ama önümu goremiyorum korkum var. Kira yatirmak o bankada suc teskil eder mi ? Boyle bir durum yasayan veya bilgisi olan yazarsa o kadar mutlu olurum ki..

cografya12
Kapalı
07 Eylül 2018 20:41

Gunceeell. Lutfen bilgisi olan ?

karagozfatih
Memur
08 Eylül 2018 00:21

senlik bişiy olmaz hesabı olan düşünsün. hesap orda olduğu içn sen mecbur oraya ödemişsin

cografya12
Kapalı
09 Eylül 2018 11:51

Forumlarda dolaştım. Kira aidat gibi şeylerden sorun yaşadigini yazanlar olmuş. Ben o kadar emek verdim puanimi aldim. Hicbir bagim olmadi. Sirf kirami yatirdim diye memur olamazsam yıkilırım.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
09 Eylül 2018 11:55

Rahat ol bişi olmaz millet biraz abartıyor kimler kimler memur olmuş bundan dolayı bişi olmaz, kanitlarsnz ev kirası odedgnzi olumsuz bişi olursa eğer

Memurr19
Memur
10 Eylül 2018 14:43

Bir sey olmaz

cografya12
Kapalı
12 Eylül 2018 18:23

Bazi forumlarda aidat yatiran bile içeri atıldı yaziyor. Bunlari okuyunca çöküyorum resmen. Kiramiz 900 tl idi. Her ay duzenli kira adi altinda yatiriyorduk. Şu an korkudan önümü goremiyorum

İşletme0442
Aday Memur
12 Eylül 2018 23:25

Birader rahat ol .Korku ile yaşanmaz birşey çıkmaz .olsaydı şimdiye kadar senin hakkında soruşturma açılırdı .

beyce11
Aday Memur
13 Eylül 2018 00:13

Adli soruşturma geçiren birisi olarak yazıyorum.Mahkeme Bank Asya hesaplarını ayrıntılı olarak inceletiyor,ayrıca bilirkişi görevlendiriyor.Benim 2011 yılında açılan kredi kartım vardı.Senin durumunda olan birisi için sıkıntılı bir durum yok.

cografya12
Kapalı
14 Eylül 2018 19:48

Forumlarda ocak subat mart nisan 2014 tarihlerinde para yatiran herkes ihrac edilecek memur olamicak gibi seyler yaziyor. Biz de kira yatiriyorduk adamın hesabina . Icim rahat degil

cografya12
Kapalı
15 Eylül 2018 12:45

.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
15 Eylül 2018 12:57

Kardeşim boşuna evham yapıosun ilk önce bı atanmana bak ozmn stres yaparsn, bizde suçsuz günahsıziz hiçbiseymz yok 5 aydır sorustmamz bitmedi daha nekdr zaman beklicez onu bile bilmioz, olumsuz gelirse gelmicek o kesin de gelirse eğer idari mahkemeye dava açarsanız çoğu kişi açtı ve kazandı, merak etme bişi olmaz her forum konusunda yazana da inanma, onlara bağlı kaç bin kişi atandı iş sahibi oldu, adam okulunda okudu yurdunda kaldı hiçbisi olmadı..

15 Eylül 2018 14:16

Bu sorunun cevabını soruşturma geçiresiye kadar ne yazık ki bilemeyeceksin. Önce atan sonra bu konuları soruşturma esnasında düşünürsün. Sağdan soldan okuduğun konuları da kafana çok takma burası internet ve burada bilgisi olan olmayan herkes bir şey yazabiliyor.

Bak burada zimmet bekleyen binlerce insan var. Gruplarda uyuşturucudan denetimli serbestlik almış kişiler zimmete düştü, 2017/5 de terör sempatizanı olduğunu bildiğim birisi zimmete düştü.Ben Ast. Subaylığı kazandım, Allah'a şükür hiçbir şeyim yok çokta eminim ama halen 2 aydır 2018/5 de zimmeti bekliyorum. Davası olanı HAGB si olanı vs daha da uzuyordur belki, ama hiçbir şeyi olmayanlarında bu şekilde uzadığı oluyor.

Tekrar söylüyorum atanmana bak, içini rahatlatacak cevabı buralardan alamazsın. Kesin cevabı anca soruşturma geçirdiğinde öğrenebilirsin.

cografya12
Kapalı
16 Eylül 2018 16:50

Gorusunuze saygi duyuyorum. Ancak sunu soyleyebilirim. Puanim iyi. O yònden sorunum yok atanacagim gibi. Ama bu durum kafama saplandi gitmiyor. Kiz cocuguyum kendine kapanik biriyim. Tum umitlerimi kamuya bağladim. Sinava hazirlandim iyi puan aldim cok sukur. Simdi bu durum bana engel olursa evet yıkilırım. Bilgisi veya yasayan varsa bu durumu ogrenmek icin konuyu actim

güneşeyakınay, 6 yıl önce

Bu sorunun cevabını soruşturma geçiresiye kadar ne yazık ki bilemeyeceksin. Önce atan sonra bu konuları soruşturma esnasında düşünürsün. Sağdan soldan okuduğun konuları da kafana çok takma burası internet ve burada bilgisi olan olmayan herkes bir şey yazabiliyor.

Bak burada zimmet bekleyen binlerce insan var. Gruplarda uyuşturucudan denetimli serbestlik almış kişiler zimmete düştü, 2017/5 de terör sempatizanı olduğunu bildiğim birisi zimmete düştü.Ben Ast. Subaylığı kazandım, Allah'a şükür hiçbir şeyim yok çokta eminim ama halen 2 aydır 2018/5 de zimmeti bekliyorum. Davası olanı HAGB si olanı vs daha da uzuyordur belki, ama hiçbir şeyi olmayanlarında bu şekilde uzadığı oluyor.

Tekrar söylüyorum atanmana bak, içini rahatlatacak cevabı buralardan alamazsın. Kesin cevabı anca soruşturma geçirdiğinde öğrenebilirsin.

asbengu
Aday Memur
18 Eylül 2018 21:09

bisey olmaz

cografya12
Kapalı
12 Aralık 2018 14:35

sözlü mülakata girdim geçenlerde. mülakatım iyi sayılırdı. mülakattan 2 ay sonra sonuçlar açıklandı. yedeklerde yer almışım 82 puanla. 2 aylık süreçte güvenlik soruşturması yapıldı. şimdi daha çok kendimi yiyip bitiriyorum acaba güvenik soruşturmasına mı takıldım da kazanamadım. bazılarıda sorun olsa seni yedeğe bile almazlardı diyor. ama ben kazanmayı bekliyordum. kafamda deli sorular.

güneşeyakınay, 6 yıl önce

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi