Editörler : Lanet

Dextrian
Şube Müdürü
27 Mayıs 2019 12:35

Üç buçuk atan aşklar - Funda Mentaloğlu yazarın gerçek adı Zehra Serap Azba

Üniversite son sınıfta aldığım kpss kitaplarımın yanında hediye olarak gelmişti. İlk kez bir kitabı çöpe atmıştım.

Eki n
Kapalı
09 Haziran 2019 19:27

Sevgili Arsız Ölüm/ Latife Tekin.

1 aydan fazla olmuştur kitap evin, işyerimin her köşesinde gezinip okunmak için bekleyeli.

Üslubuna alışacağım, konusu; dokunaklı ve zamanında, hatta hâlâ, bir çok kadın tarafından yaşanan gerçekler diye kendimi heveslendirerek elime aldım her seferinde. Her seferinde de bırakma kararı aldım:) Alışamadım, bırakamadım da. En çok da ardarda sıralı kısacık cümleler rahatsız etti beni. Hala kararsızım denemeye devam ederim muhtemelen. Okumakta biraz ısrarcı oldum çünkü; romanın kahramanlarından biri olan Dirmit'i merak ediyorum. Hurafelerin, batıl inançların kendini, hayatını mahvettiği Dirmit'i.

Neden bu yazı bu başlıkta; doğrudur okumaya çalıştığım (belki yarım bıraktığım), okumak zorunda hissettiğim (benim için)en kötü kitap :)

'Sevgili Arsız Ölüm- Dirmit' adında tek kişilik bir tiyatro oyunu varmış. Şehrime gelirse, gidip izleme tasarrufumun önünde irademe bağlı olan hiç bir engeli tanımayacağım:)

Akbar2
Memur
11 Haziran 2019 09:38

Kötü kitaptan ziyade seçilmiş kötü anlar vardır.

zafer73c
Yasaklı
24 Temmuz 2019 18:26

"Fikret Selim Yazıcı" diye yazmaktan bihaber adamın biri bozuk cümlelerle dolu, saçma kurgulanmış, attığın çöpe yazık "Sırtlan" diye belli ki parayı bastırıp yayınlattığı zırvalık benim çöp listemin"1" numarasına oturdu...

Alkaid
Yasaklı
25 Temmuz 2019 14:49

Şarkiyatçılık

maskov87
Başbakan Müsteşarı
25 Temmuz 2019 15:15

fransız ihtilal tarihi diye bir kitap almıştım. yazarı aklıma gelmedi ama çok kötüydü çeviri. sıkıcı yapabilmek için uğraşmış da uğraşmış çevirmen. ya da orijinali de böyle, bilemedim.

29 Temmuz 2019 09:32

o kadar çok ki. yazamıyorum ki buraya uluorta.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
02 Ağustos 2019 09:44

Kötü kitaptan ziyade;

O anki ruh halimize uymayan, uzun kelimeler arasında kaybolmaktan hoşlanmayan (bazı yazarlar virgülden başka bir şey kullanmıyorlar ve nokta kolay kolay konmuyor.), sevdiğin roman tarzıyla tamamen uyumsuz olan, tahlil ve kelime oyunları arasında kaybolmak istemeyen (kısacası ağdalı kelimeleri sevmeyen, sadelikten yana olan) vs..

Bu liste uzadıkça uzar. Bir insan siyasi kitaplardan hoşlanmıyorsa, kesinlikle en kötü kitap o kitaptır.

metin_alkan
Yasaklı
02 Ağustos 2019 09:45

ben şahsen kötü kitap olunca hemen bırakırım ne merak ederim ne ne olacak derdine düşerim

senden sonra ben kitabı idi en son bıraktığım

kitap da çok kötü bir çeviri olmuştu 15 20. sayfada bıraktım

02 Ağustos 2019 09:56

kötü kitap yoktur kötü çeviri vardır.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
02 Ağustos 2019 10:24

Başladığım kitabı sonuna kadar okurum ama bu okumadan bir verim aldığım da söylenemez. Benim ki de böyle bir alışkanlık.

metin_alkan, 5 yıl önce

ben şahsen kötü kitap olunca hemen bırakırım ne merak ederim ne ne olacak derdine düşerim

senden sonra ben kitabı idi en son bıraktığım

kitap da çok kötü bir çeviri olmuştu 15 20. sayfada bıraktım

metin_alkan
Yasaklı
02 Ağustos 2019 10:47

zaman kaybı onun yerine iki entry girerim daha iyi olur editörüm :)

**sude**, 5 yıl önce

Başladığım kitabı sonuna kadar okurum ama bu okumadan bir verim aldığım da söylenemez. Benim ki de böyle bir alışkanlık.

ütopyadan
Müsteşar
30 Mart 2020 09:15

Ayşe Kulin/Handan; beğenmedim, okumayınız.

Burdaaa
Aday Memur
28 Nisan 2020 06:17

Kötü olduğu için değil ama dili bana göre ağırdı. Yoksulluk Içimizde ve Vahşet

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi