Editörler : swat3410E.Kayı Han
17 Ocak 2020 15:25

Bekcilik Güvenlikten elenme
arkadaslar 2019 /1 bekcilik sinavlarina girdim sozlu mulakatim dahil hersey cok iyi gecmisti ancak başarısız sayıldim. öğrendim ki güvenlik soruşturmasında takilmisim. kardeşim 2 sene once kamuya memur olarak atandı, annem ise hala kamuda çalışmakta. benim kesinlikle guvenlikle ilgili bi problemim olmadı bu zamana kadar. aklima sadece uzaktan arabalardan birinin bağlantısı varsa o yuzden elendiğimi düşünüyorum. şayet boyle bi durum soz konusuysa idare mahkemesine dava acsam nasil bir sonuc alirim? bilgisi olan arkadaşlarin cevaplarını bekliyorum. tesekur ederim

Nrmndr
Aday Memur
17 Ocak 2020 15:29

nasıl öğrendin güvenlikten elendiğini kardeşim ?

AxarayLi09
Aday Memur
17 Ocak 2020 15:42

tanidik aracılığıyla ogrendim kardeşim
Nrmndr, 4 yıl önce
nasıl öğrendin güvenlikten elendiğini kardeşim ?

Nicktenban
Şube Müdürü
17 Ocak 2020 16:25

Güvenlik soruşturması mülakattan önce veya sonra olmuyor ki. Okula girdiğin evrede oluyor.

yakınının konumu ne , kim aracılığı ile ögrenmiş?

mihrali11
Aday Memur
17 Ocak 2020 16:52

valiliklerde gri liste diye bişey var. akrabası vs fetö cü olan ihtiyaç olan herkes buraya kaydoluyo. muhtemelen sizde bu sebepten dolayı takıldınız. dava açamazsın çünkü elinde resmi belge yok. dava açılmasın diye de zaten soruşturma sonucunuz söylenmez

imkanın varsa valiliğe dilekçe ver sana yazılı olarak dönüş yapmalarını talep et. düşük bir ihtimal ama belki dönüş yaparlar o evrağa göre hareket edersin

AxarayLi09
Aday Memur
17 Ocak 2020 17:00

mahkeme neden elendigimi emniyetten isteyince belge sunmayacak mı?
mihrali11, 4 yıl önce

valiliklerde gri liste diye bişey var. akrabası vs fetö cü olan ihtiyaç olan herkes buraya kaydoluyo. muhtemelen sizde bu sebepten dolayı takıldınız. dava açamazsın çünkü elinde resmi belge yok. dava açılmasın diye de zaten soruşturma sonucunuz söylenmez

imkanın varsa valiliğe dilekçe ver sana yazılı olarak dönüş yapmalarını talep et. düşük bir ihtimal ama belki dönüş yaparlar o evrağa göre hareket edersin

Nicktenban
Şube Müdürü
17 Ocak 2020 19:23

Ellerinde buna dair resmi bir belge yok, olmayan belgeyi sunamazlar.

Dolayısıyla mahkemenin sana vereceği cevap cimer'e yazdığında aldığın cevapla aynı olacaktır.

Yani 50 puan aldın başarısız oldun veyahut 55 puan aldın başarısız oldu bunu gibi...

Tanıdığınızın sorduğu kişi, bu bilgiye nasıl haiz olabilir.

Tanıdığın o bilgiyi resmi bir şekilde mi aldı? Yani evrak veya not...

Soyleyen kişi sadece guvenlik soruşturması mi dedi?

Onu ögrendiyse sebebini de ögrenmesi lazım.

Ayrica güvenlik soruşturması dediğim gibi Kazandıktan sonra olur. Hern mülakata girenlerin hepsini araştırmak zaten teknik olarak nasıl mümkün olabilir mi?

AxarayLi09, 4 yıl önce
mahkeme neden elendigimi emniyetten isteyince belge sunmayacak mı?

Ekohir
Aday Memur
17 Ocak 2020 20:09

Birinci derece yakında bile suçun şahsiliği ilkesi geçerliyken böyle bişey nasıl olabilir ki??

AxarayLi09
Aday Memur
17 Ocak 2020 23:00

mulakata giren herkeze guvenlik soruşturması yapılmadi. sonuclar aciklanmadan önce asil ve yedek adaylar zaten onlarin elinde aciklanmadigi için biz bilmiyoruz. listeye giren adaylara güvenlik sorusturmasi yapıldı. zaten o yuzden mülakatlarin bitiş tarihinden sonuç aciklanma tarihi arasında 3 ay var. hatta baska bi arkadasim sozlu mulakattan 90 aldigini öğrenmiş oda basarisiz ve güvenlikten elendigi bilgisini almış. şimdi bu durumda sinav sonucu başarısız olmasina karşın bir dava açılmış olsa nasıl bi karar verilir. sonuc olara hukukta suçun şahsiliği diye bi durum var 1.ve 2. derece yakınlarım kamuda çalışabilirken bana olumsuz gelmesi normal bi durum değil. o yüzden hakkimi aramak istiyorum
Nicktenban, 4 yıl önce

Ellerinde buna dair resmi bir belge yok, olmayan belgeyi sunamazlar.

Dolayısıyla mahkemenin sana vereceği cevap cimer'e yazdığında aldığın cevapla aynı olacaktır.

Yani 50 puan aldın başarısız oldun veyahut 55 puan aldın başarısız oldu bunu gibi...

Tanıdığınızın sorduğu kişi, bu bilgiye nasıl haiz olabilir.

Tanıdığın o bilgiyi resmi bir şekilde mi aldı? Yani evrak veya not...

Soyleyen kişi sadece guvenlik soruşturması mi dedi?

Onu ögrendiyse sebebini de ögrenmesi lazım.

Ayrica güvenlik soruşturması dediğim gibi Kazandıktan sonra olur. Hern mülakata girenlerin hepsini araştırmak zaten teknik olarak nasıl mümkün olabilir mi?

AxarayLi09
Aday Memur
17 Ocak 2020 23:04

aynen kardesim sucun şahsiliği durumu emniyet teşkilatında gecersiz sanirim 1.ve2.derece yakınlarım kamuda calisabiliyorken bana olumsuz demeleri çok manidar. dava açsam idare mahkemesine sonuç alabilirmiyim?
Ekohir, 4 yıl önce

Birinci derece yakında bile suçun şahsiliği ilkesi geçerliyken böyle bişey nasıl olabilir ki??

Ekohir
Aday Memur
18 Ocak 2020 00:59

Bence guvenlikten elendıgıne ıhtımal vermıyorum mulakatta elenmışşındir guveblikten anca akrabada terorle baglantısı olan varsa elenır dıye bılıyorum

Ekohir
Aday Memur
18 Ocak 2020 02:18

Tabıkı hakkını ara yanı guvenlıkten elendiğine eminsen tabiki emsal kaarlar var

Nicktenban
Şube Müdürü
18 Ocak 2020 11:32

Kardeşim daha sonra düşünüp sıkıntı etmemek için arayabilirsin doğrudur.

Ama bunun yolu idare mahkemesinden mi geçiyor? Hangi aşamalardan geçmen gerektiğini iyi bence. Avukat tutmak gerekir mi?

İdare mahkemesi için seni kim yönlendidi.

AxarayLi09, 4 yıl önce
aynen kardesim sucun şahsiliği durumu emniyet teşkilatında gecersiz sanirim 1.ve2.derece yakınlarım kamuda calisabiliyorken bana olumsuz demeleri çok manidar. dava açsam idare mahkemesine sonuç alabilirmiyim?

erdem1212
Aday Memur
18 Ocak 2020 11:48

güvenlik soruşturmasından kaldığı öğrenemezsin dava açmadan

piranhags
Şef
18 Ocak 2020 12:11

Böyle önemli bir konuyu tanıdık aracılıgıyla öğrenemezsin. dava açmadan kimse sana bilgi vermez. cimere yaz hangi sebepten elendigini güvenlik derse dava açarsın sağdan soldan duyduklarınla iş yapma

AxarayLi09, 4 yıl önce
tanidik aracılığıyla ogrendim kardeşim

AxarayLi09
Aday Memur
18 Ocak 2020 12:45

cimer e sözlü mulakattan kac puan aldigimi sordum hafta oldu cevap gelmedi henüz.
piranhags, 4 yıl önce

Böyle önemli bir konuyu tanıdık aracılıgıyla öğrenemezsin. dava açmadan kimse sana bilgi vermez. cimere yaz hangi sebepten elendigini güvenlik derse dava açarsın sağdan soldan duyduklarınla iş yapma

AxarayLi09
Aday Memur
18 Ocak 2020 12:48

avukatim var suan araştırma yapıyor. Idare mahkemesine dava açilabilir dedi. daha önce pomem eğitimindeyken güvenlik sebebiyle atilan birini okula döndürmüş.
Nicktenban, 4 yıl önce

Kardeşim daha sonra düşünüp sıkıntı etmemek için arayabilirsin doğrudur.

Ama bunun yolu idare mahkemesinden mi geçiyor? Hangi aşamalardan geçmen gerektiğini iyi bence. Avukat tutmak gerekir mi?

İdare mahkemesi için seni kim yönlendidi.

piranhags
Şef
18 Ocak 2020 13:04

cimerden sözlüden 60 der sana sen güvenlik soruşturmasından kalıp kalmadıgını soracaksın güvenlik derse dava açarsın. devlet sana güvenlikten kaldı derse aç davanı başkasının sözüne itimat etme

AxarayLi09, 4 yıl önce
cimer e sözlü mulakattan kac puan aldigimi sordum hafta oldu cevap gelmedi henüz.

Renanlodi1453
Kapalı
18 Ocak 2020 13:16

Bence hiçbir şey çıkmaz boşuna uğraşmayın. Sadece vakit ve para kaybı olur sizin için. Pomemden atılıp geri dönen kişi kazanmış da dönmüş. Siz yüksek ihtimalle başarısız oldunuz ondan elendiniz.

AxarayLi09
Aday Memur
18 Ocak 2020 13:38

kardesim sozlu puanim yüksek olup elendigimi düşünüyorum. guvenlikten takildiysam bunu mahkemeye taşımak istiyorum
Renanlodi1453, 4 yıl önce

Bence hiçbir şey çıkmaz boşuna uğraşmayın. Sadece vakit ve para kaybı olur sizin için. Pomemden atılıp geri dönen kişi kazanmış da dönmüş. Siz yüksek ihtimalle başarısız oldunuz ondan elendiniz.

piranhags
Şef
18 Ocak 2020 13:40

cimerden sözlü puanını değil .güvenlikten kalıp kalmadıgını sor

AxarayLi09, 4 yıl önce
kardesim sozlu puanim yüksek olup elendigimi düşünüyorum. guvenlikten takildiysam bunu mahkemeye taşımak istiyorum
Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi