Editörler : F16 Gökçen
23 Ağustos 2013 23:36

2014 aöf bütünleme

2014 Sınav takviminde bütünleme sınavınında tarihleri belirtilmiş acaba bütünleme bu dönemde varmı ki ??

http://www.anadolu.edu.tr/tr/2013-2014-ogretim-yili-guz-donemi

ı-ı-ı
Şef
24 Ağustos 2013 00:16

örgün bölümlerin takvimi o

cancazimm
Şube Müdürü
24 Ağustos 2013 14:55

turk42
Daire Başkanı
24 Ağustos 2013 15:36

eski takvim o kardeş

2013-2014 takvimi buyrun link

http://www.anadolu.edu.tr/tr/2013-2014-acikogretim-kayit-takvimi

cancazimm, 11 yıl önce

aöf sınav takvimi bu adreste

http://www.anadolu.edu.tr/tr/2012-2013-acikogretim-kayit-takvimi

badem-fıstık
Kapalı
27 Ağustos 2013 16:44

Ben var ya onların vereceği bütünlemenin de, getirdikleri bütünlemesiz sistemin de...!!!

Neyse...

Canımızdan bezdirdiler! İki ders yüzünden İktisat Fakültesi'nden mezun olamıyorum. Ara sınıflarda değilim, daha fazla para daha çok kıdem almak için de okumuyorum! İşim yok! Mezun olacağım, işe gireceğim, hayatımı kuracağım! Bunun için diplomaya ihtiyacım var. Her ne kadar işe yaramaz bir diploma olsa da!!!

badem-fıstık
Kapalı
27 Ağustos 2013 16:46

Bu sene yalvardık, bütünlemeyi vermiyorlar. Seneye bütünleme verirlerse hakkımı helal etmiyorum! Verdiğim paralar da, çaldıkları zamanım da, uykusuz geçirttikleri geceler de zehir zıkkım olsun!

27 Ağustos 2013 18:53

Çalışmak isteyene iş çok, illaki kamuda çalışmak istersen tabi işsiz kalırsın, rahat iş arıyorsun, işsizim diye şikayet ediyorsun, yirmi yaşını geçmişsin bu yaşına kadar aklın nerdeydi, üniversiteyi açıktan okuyorsun, açıktan okuman çalışmana engel değil, lütfen iş yok deyipte kendimizi kandırmayalım, bende senin yaşındayım, 3. sınıftayım, şimdilik bir serum fabrikasında çalışıyorum, çalışmak zorundayım, ne gecem belli nede gündüzüm, 1000 lira maaş alıyorum ama resmen kanımızı emiyorlar, bende mezun olacağım günü bekliyorum ama böyle iş yok bilmem ne yok diye kendimi kandırmıyorum, çalışmak isteyen gider simit satar yinede kazanır ekmeğini.

badem-fıstık, 11 yıl önce

Ben var ya onların vereceği bütünlemenin de, getirdikleri bütünlemesiz sistemin de...!!!

Neyse...

Canımızdan bezdirdiler! İki ders yüzünden İktisat Fakültesi'nden mezun olamıyorum. Ara sınıflarda değilim, daha fazla para daha çok kıdem almak için de okumuyorum! İşim yok! Mezun olacağım, işe gireceğim, hayatımı kuracağım! Bunun için diplomaya ihtiyacım var. Her ne kadar işe yaramaz bir diploma olsa da!!!

yyildirayy
Şef
27 Ağustos 2013 19:17

Tebrikler

Hep bir şeylerin arkasına sığınarak bahane üretenlere güzel bir mesaj yazmışsınız

Tellmesomething, 11 yıl önce

Çalışmak isteyene iş çok, illaki kamuda çalışmak istersen tabi işsiz kalırsın, rahat iş arıyorsun, işsizim diye şikayet ediyorsun, yirmi yaşını geçmişsin bu yaşına kadar aklın nerdeydi, üniversiteyi açıktan okuyorsun, açıktan okuman çalışmana engel değil, lütfen iş yok deyipte kendimizi kandırmayalım, bende senin yaşındayım, 3. sınıftayım, şimdilik bir serum fabrikasında çalışıyorum, çalışmak zorundayım, ne gecem belli nede gündüzüm, 1000 lira maaş alıyorum ama resmen kanımızı emiyorlar, bende mezun olacağım günü bekliyorum ama böyle iş yok bilmem ne yok diye kendimi kandırmıyorum, çalışmak isteyen gider simit satar yinede kazanır ekmeğini.

badem-fıstık
Kapalı
28 Ağustos 2013 02:12

Ben bahane üretmiyorum. Erkek olduğumu düşünenlere; bayanım. Örgün eğitimde okumayı istedim, olmadı. Kazandığım halde gidemedim.

İşe gelince... Tecrübesizim diye kimse iş vermiyor. Uyduruk bir sekreterliğe bile almıyorlar. Kurumsala başvuruyorum, düzgünce giyinip gidiyorum, konuşmam bozuk değil, davranışımda bir anormallik yok, "olumlu görüyoruz" diyorlar, sonra aramıyorlar. Acaba ne istiyorlar daha? Oramı buramı açıp, kırıtıp, palyaço gibi makyaj mı yapmam gerekiyor? Gazete ilanına gidiyorum, sarkıntılık ediyorlar.

Peki, ben bir işe girip çalışmadan nasıl tecrübe sahibi olacağım?

Tansiyon düşüklüğüm var, fazla kalamam ayakta. Tezgahtarlık yapamam, market reyonunda çalışamam yani.

Bir yandan da paraya çok ihtiyacım var.

Haaa... Şu da var, gazetede öyle ilanlar var ki hemen işe alıyorlarmış. Ayda 3500-4000 TL garanti hem de! Ne ilanı mı? Masaj salonuna tecrübesiz masöz!

Gerçek mi sanıyorsunuz? Hiç de bile. Bir çoğu başka amaçla çalışıyor. içinizdeki bir çok erkek üye biliyordur. Anladınız değil mi? Masaj adı altında fuhuş yuvası.

Ne istiyorsunuz, gidip para için...... Tövbe tövbe! Merak etmeyin orada çalışan bayan, müşteriyle bir şey yapmasa da polis gelir, diğer yapanlarla birlikte götürür vesikayı da eline verip gönderir. Hayırlı olsun!

KPSS mi? 2010'da lise mezunu olarak girdim. Öylesine girmiştim, hiç çalışmadan. 90 puan aldım. Yaptım tercihleri. Hep de kırsal kesim. Biri bile tutmadı. Yooo tutan olmuş, öyle bir tutmuş ki, benim girmem gereken yere daha düşük puanla başkasını almışlar.

2008'de girdim bu fakülteye ve bitmiyor bir türlü. Hayatımda bana engel olan, huzurumu kaçıran, ağlatan, sinir eden herkesi attım hayatımdan. Böylece 3.sınıfı doğrudan geçtim rahatça. Tam son sınıftayım, ilk dönem öğrenmek istemedim notlarımı. Eğer birinden bile kaldıysam çalışamazdım üzüntüden. Fakat öğrendim. Sağ olsun görevli bey söyledi kayıt yenilemeye gittiğimde. Kabuslardan uyuyamaz oldum. Yine de zorladım. Ara sınav o kadar kötü geçmedi. Dönem sonuna doğru tek ders sınavı umudunu da duyup daha çok çalıştım. Kalırım dediğim dersten geçtim, vizesi 50 olandan kaldım.

Kısaca 2 dersim var ve mezun olamıyorum bir türlü.

Uyku hapları ile uyur oldum. Kabuslar görüyorum.

Ama siz anlamazsınız.

yyildirayy, 11 yıl önce

Tebrikler

Hep bir şeylerin arkasına sığınarak bahane üretenlere güzel bir mesaj yazmışsınız

ı-ı-ı
Şef
28 Ağustos 2013 03:15

arkadaşım kusura bakma da çalışarak kalmayı nasıl başarıyosun anlayamadım. millet 1-2 hafta tekrar yaparak yüksek onur belgesi alıyo açıköğretim altı üstü okuduğumuz. seni duyan itü uçak mühendisliğinden bahsediyoruz sanar

hem madem okulu bitiremiyosun önlisans diplomanı al önlisans kpss'ye girsene onların alımı daha fazla. çoğunluk bilerek uzatıyo okulu önlisanstan girmek için. zaten lise kpss'den çalışmadan 90 alan biri önlisans kpss'den biraz çalışarak 90ı rahat alır direkt atanır istediği yere

kuzzuuu
Aday Memur
28 Ağustos 2013 08:51

arkadaşlar mrb açıköğretimi dondurmak için sadece kayıt yaptırmamak yeterli mi acaba ?

bkr1953
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:24

aynen kayıt yaptırman yetiyor.

kuzzuuu
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:26

yaptırmam mı yaptırmamam mı ?

bkr1953
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:33

tam olarak yapmak istediğini ve durumunu belirtirsen:)

kuzzuuu
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:34

bu yıl açıköğretimi dondurmak :)

bkr1953
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:35

Orasını anladım da. sen ne zamandan beri kayıtlısın kaçıncı sınıftasın:)

bkr1953
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:36

yanlış bir şey söylememek için soruyorum

kuzzuuu
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:38

hee pardon yaa geçen yıl bitmesi gerekiyodu aslında bu yıla sarktı

bkr1953
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:39

hmm e kaydını sildirmek mi yoksa dundurmak mı istiyorsun?

kuzzuuu
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:40

dondurcam bu yıl seneyede bitircem planım ama nasıl olcak dondurma işi bilmiyorum

bkr1953
Aday Memur
28 Ağustos 2013 09:42

444 10 26 bu numarayı ararsan kesin bilgi alırsın. Ama bildiğim kadarıyla kayıt yenilemezsen kendiliğinden dondurulur diye biliyorum.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi