Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Kasım 2019 13:46

Ek ders-bilgi edinme hakkı
5 yıldır çalıştığım okulda, ilk günden beri Yüksek lisans mezunu olduğum halde geçmişte ek dersimin yüksek lisanslı yatırılmadığını düşünüyorum. Bilgi edinmek için dilekçe verdim ve yüksek lisans katsayısıyla hesaplanmıştır cevabı geldi ancak ben bunu savsaklayarak incelemeden cevapladıklarını düşünüyorum. Bu konuda gerekli belgeleri talep edebilir miyim? Belge talep edersem verme zorunlulukları var mı?

xxedaxx
Aday Memur
30 Kasım 2019 17:20

Arkadaş bedava çalışıyormuş Dileyen varsa çalıştırsın

ivan.snath
Kapalı
30 Kasım 2019 17:40

Bu arkadaş tam şükürcü, muhtemelen beleşten bir yerlere gelmiş.

Soruya geleyim. Kbs ye nasıl işleniyor pazartesi bakayım. Ama püf nokta şu, sadece fiilen girilen dersler artırımlı. DYK zaten artırımlı olduğu için ona yüzde 5 yok. 30 saat derse girerseniz 15 saati artırımlı olur sadece. DDH, kulüp falan artırımlı olmuyor yani.

xxedaxx
Aday Memur
30 Kasım 2019 17:42

Teşekkürler bakaraanız sevinirim. Yüksek lisans katsayısıyla hesaplandığına dair bir belge isteyebilir miyim sizce?
ivan.snath, 4 yıl önce

Bu arkadaş tam şükürcü, muhtemelen beleşten bir yerlere gelmiş.

Soruya geleyim. Kbs ye nasıl işleniyor pazartesi bakayım. Ama püf nokta şu, sadece fiilen girilen dersler artırımlı. DYK zaten artırımlı olduğu için ona yüzde 5 yok. 30 saat derse girerseniz 15 saati artırımlı olur sadece. DDH, kulüp falan artırımlı olmuyor yani.

majesteleri7
Şube Müdürü
01 Aralık 2019 11:35

Hocam kbsye yüksek lisansın işlendiyse otomatik artırımlı öder zaten fiilen girdiklerine gerisi normal ücretten ödenir 5 yıldır da işlenmiştir heralde kbsye yüksek lisansın

xxedaxx
Aday Memur
01 Aralık 2019 11:38

Hocam şöyle bi durum oldu; başka bi okulda görevlendirmeyim bu yıl. Dolayısıyla puantajı gönderiyorum kadrosunda olduğum okul ek dersi hesaplıyor. Bu yüzden bu sefer dikkat ettim puantaj elimde olunca farkkettim ki yüksek lisanssız hesaplanmış, memura söyledim sisteme işlememişsin ki dedi. 2012 de mebbise işlettiğimi söyledim. O da; ek ders ödeme sistemine işlenmemiş dedi. Öyle olunca işgillendim. Sadece bu ay mı işlenmedi öncesi de var mı. Öğrenmek isteyince bana tavır yaptı. Ben de dilekçe verdim resmiyete döktüm. Verdiği cevaba da tavrından dolayı güvenmiyorum. Döküman isteme hakkım yok mu?
majesteleri7, 4 yıl önce

Hocam kbsye yüksek lisansın işlendiyse otomatik artırımlı öder zaten fiilen girdiklerine gerisi normal ücretten ödenir 5 yıldır da işlenmiştir heralde kbsye yüksek lisansın

ulubahtlıı
Kapalı
01 Aralık 2019 18:59

Hocam aynı durum benim de basıma geldi. Geçen ayki ek ders puantajını kontrol ederken yuzde 5 artırımla hesaplanmadıgını gördüm. Müdür yardımcısına durumu anlattım önce ayak diredi lakin sonra ikna oldu "sisteme yanlıs girilmiş dedi" bende dilekçe yazdım su an hala eksik kısmın yatırılmasını bekliyorum. Lakin benim de içime bir kurt düştü bir kere zira 2017 martta yüksek lisansım bitti.. Geçmiş yıllara dair ek ders puantajlarını alabilir miyiz.. Dilekçeyle okula mı müracaat etmeli yoksa şifahen gidip milli eğitimle görüşmeli miyiz?
xxedaxx, 4 yıl önce
Hocam şöyle bi durum oldu; başka bi okulda görevlendirmeyim bu yıl. Dolayısıyla puantajı gönderiyorum kadrosunda olduğum okul ek dersi hesaplıyor. Bu yüzden bu sefer dikkat ettim puantaj elimde olunca farkkettim ki yüksek lisanssız hesaplanmış, memura söyledim sisteme işlememişsin ki dedi. 2012 de mebbise işlettiğimi söyledim. O da; ek ders ödeme sistemine işlenmemiş dedi. Öyle olunca işgillendim. Sadece bu ay mı işlenmedi öncesi de var mı. Öğrenmek isteyince bana tavır yaptı. Ben de dilekçe verdim resmiyete döktüm. Verdiği cevaba da tavrından dolayı güvenmiyorum. Döküman isteme hakkım yok mu?

ulubahtlıı
Kapalı
01 Aralık 2019 19:10

Hocam kbs ye işlendiyse sistem otomatik öder diyorsunuz da müdür yardımcısı bana "sistemsel bir hatadan ötürü bu ay yanlıs hesaplanmıs diyor" ne bileyim geçmişe dönük 2.5 yılında sistemsel bir hatadan ötürü yanlış hesaplanmadığını.. Ben geçmişe dönük puantajları talep ettim bana bir yanlışlık olmadığını söyledi ama okulumdaki idarecilere zerre itimatım yok.. Adamlar bir hatamız ortaya cıkarda gecmişe dönük ödeme yapılır milli eğitimde bizi haşlar diye korkuyorlar. Size de sorayım yönetmeliğin kanunun hangi maddesine göre geçmişe dönük ayrıntılı ek ders puantajlarını alabilirim
majesteleri7, 4 yıl önce

xxedaxx
Aday Memur
01 Aralık 2019 19:12

Ben de merak ediyorum bu bilgiyi. Sizinle aynı durumdayım, idarecilere güvenmiyorum ve net belgeli bilgi edinmek istiyorum.
ulubahtlıı, 4 yıl önce
Hocam kbs ye işlendiyse sistem otomatik öder diyorsunuz da müdür yardımcısı bana "sistemsel bir hatadan ötürü bu ay yanlıs hesaplanmıs diyor" ne bileyim geçmişe dönük 2.5 yılında sistemsel bir hatadan ötürü yanlış hesaplanmadığını.. Ben geçmişe dönük puantajları talep ettim bana bir yanlışlık olmadığını söyledi ama okulumdaki idarecilere zerre itimatım yok.. Adamlar bir hatamız ortaya cıkarda gecmişe dönük ödeme yapılır milli eğitimde bizi haşlar diye korkuyorlar. Size de sorayım yönetmeliğin kanunun hangi maddesine göre geçmişe dönük ayrıntılı ek ders puantajlarını alabilirim

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
01 Aralık 2019 19:50

İdareciyim.

Daha birkaç ay önce yüksek lisans tamamlayan bir öğretmenimizin durumunu kbs ye ben işledim. Ek ders modülünden personel bilgisinden girip öğrenim durumunuzun ?yüksek lisans? olarak değiştirilmesi gerekiyor, bu işlemi yapınca ek dersleri girerken Kbs otomatikmen yüzde 5 arttırımlı hesaplıyor başka ekstra bir işleme gerek yok. Yalnız bu işlemin çıktısı filan yok, sadece idareci sistemi açar size gösterir o zaman emin olabilirsiniz ancak. Ben şahsen öyle yaptım çağırdım öğretmeni kendisine gösterdim bilgisayarımda, ondan sonra emin oldu. Ama her idareci böyle yapar mı o da ayrı bir konu.

RaSKaH
Daire Başkanı
01 Aralık 2019 20:32

Yüksek Lisans mezuniyet belgenizi dilekçenize ek tutarak kurumunuza başvurursunuz. Kurumunuz üst yazı ile ilçe mem insan kaynakları bürosuna yazar, bu kademe ilerlemesi içindir. %5 arttırımlı olması için de dilekçenin verildiği tarihten itibaren ilk maaş değişikliğinde, kurumunuz maaş değişikliği formuna dilekçenizi ve ys mezuniyet belgenizi ek tutar ve ilçe meme götürür. ilk maaş değişikliğinden itibaren ek derslerinizi %5 arttırımlı alırsınız. kurumunuzdan kbs ye girin ek ders maaş işlemleri menüsünden personel listesine tıklayın kendi adınıza tıklayın orada eğitim durumu yazan yerin karşısında y.lisans yazıyor ise kbs ye işlenmiş demektir.

xxedaxx
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:22

Siz usulü anlatmışsınız da hocam benim sorumun çözümü değil.
RaSKaH, 4 yıl önce

Yüksek Lisans mezuniyet belgenizi dilekçenize ek tutarak kurumunuza başvurursunuz. Kurumunuz üst yazı ile ilçe mem insan kaynakları bürosuna yazar, bu kademe ilerlemesi içindir. %5 arttırımlı olması için de dilekçenin verildiği tarihten itibaren ilk maaş değişikliğinde, kurumunuz maaş değişikliği formuna dilekçenizi ve ys mezuniyet belgenizi ek tutar ve ilçe meme götürür. ilk maaş değişikliğinden itibaren ek derslerinizi %5 arttırımlı alırsınız. kurumunuzdan kbs ye girin ek ders maaş işlemleri menüsünden personel listesine tıklayın kendi adınıza tıklayın orada eğitim durumu yazan yerin karşısında y.lisans yazıyor ise kbs ye işlenmiş demektir.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi