Editörler : Pangaea

Inteqral
Aday Memur
26 Nisan 2019 00:28

Ayarlamadım abi bileğimin hakkıyla sınavlarına girdim ve kazandım şu an beni korkutan şey ömür boyu askerlik ama sonuçta rütbeli olacagım bilmiyorum insan ister istemez kaygılanıyor

Sedobaba, 5 yıl önce
bu devirde is ayarladiysan kaçırma bence sonra pisman olursun bide

Sedobaba
Yasaklı
26 Nisan 2019 01:25

yani ayarlamissin derken kazanmissin fırsatın var manasında artniyetli bi söylem değildi. evet işte rutbeli de olsan asker askerdir astin üstün olacak elbet askerliğe yatkın ve yakınsan gitmek mantıklı. ama askerliğe cok uzak soğuk bakan biriysen bikac yıl içinde pisman olursun
Inteqral, 5 yıl önce

Ayarlamadım abi bileğimin hakkıyla sınavlarına girdim ve kazandım şu an beni korkutan şey ömür boyu askerlik ama sonuçta rütbeli olacagım bilmiyorum insan ister istemez kaygılanıyor

Cinema Paradiso
Kapalı
26 Nisan 2019 09:26

Gitme desek gitmeyecek misin iş bulmuşsun koşa koşa gideceksin

Hknady
Kapalı
26 Nisan 2019 10:52

İnşaat mühendisliği bitmez. Adına ne dersek diyelim, ekonomik saldırı veya kriz diyelim. Eninde sonunda bitecek. Ama inşaat sektörü düzeldiğinde, ülke ekonomik sıkıntıları atlattığında inşaat mühendislerine iş bulmak yine zor olacak. Sektörün istihdam edebileceği belli bir limit var. Ama bu limitin çok üstünde mezun var ve her sene artıyor. İnşaat mühendisliği gelişmeye devam edecek ama inşaat mühendislerinin işi zor. Şu anda bile ülkede işler yürüyor. İhracat da yapıyoruz üretim de yapıyoruz. Ama her sektörde bir limit var. Keşke kontenjanları artırırken biraz düşünselerdi.

05 Mayıs 2019 18:25

Valla şuan yapılcak tek şey twtitter facebook ve burdan sesimizi duyurmaya çalışmak. DSİ KGM gibi kurumların merkezi atamadan önce alım yapmasını sağlamaya çalışmalıyız ki 90+ puanlı meslektaşlarımız açıkta kalmasın. Gerekli kişilere de mesaj atılmalı derdimizi anlatmalıyız. Bu kadar yüksek puan alıp da bu kadar az kadro olmamalı.

hlus
Aday Memur
10 Mayıs 2019 13:26

Bence de sektör ciddi bir sıkıntı içinde. Özellikle müteahhitlerin derin bir nakit sıkışıklığı var, nasıl çıkılır işin içinden bilemiyorum. Yapılan araştırmalara göre https://www.gayrimenkulhukuk.com/blog/muteahhit-evi-zamaninda-teslim-etmezse iflas oranı ve inşaatlardaki gecikmeler de ciddi dereceye ulaşmış durumda.

10 Mayıs 2019 21:05

Bu yüzden kamu atamalarina kafa patlatmaliyiz başarabiliriz

srhtcn3
Aday Memur
11 Mayıs 2019 07:16

bu saatten sonra zor toparlanır devlet çok iş yaptı double yollar köprüler vb herkesin emeğine sağlık ama çok plansız yapıldı .yillara yayacaktı.
11 Mayıs 2019 09:14

Inşaat işi biter mi koca ülkede altyapi üstyapi kanal köprü kentsel donusum vs

A.C.D.C
Daire Başkanı
16 Mayıs 2019 13:32

İstihkam subaylığında da gene inşaat mühendisliği yapacaksın ki zaten. Kariyeri geliri imkanları statüsü özelde sittin sene ele edemeyeceğin kadar iyidir. Kaçırma derim.

Inteqral, 5 yıl önce

Değerli meslektaşlarım abilerim ablalarım kardeşlerim

Kara Kuvvetleri İstihkam Subaylığını kazandım sizce gitmeli miyim yoksa İnşaat Mühendisliği görevini bir şekilde icra mı etmeliyim bana yardımcı olur musunuz?

16 Mayıs 2019 20:47

90+ ile atanamayip her yeri düsünmeye basladik

Alexferguson
Aday Memur
20 Mayıs 2019 16:28

Arkadaşlar, Eski Orman ve Su işleri Bakanı, Afyon milletvekili Veysel Eroğlu'nun geçen cuma mememleketinde iftar daveti vardı. Ben de katılma fırsatı buldum. Davet sonunda tüm katılanları uğurladı ve bir ara boşluk oldu etrafında. Ben de fırsat bilip yanına vardım ve kendimin de inşaat mühendisi olduğumu, alımların çok az olduğunu ve mağduriyet oluşmaya başladığını belirttim. Meclis gündemine getirebilirseniz çok memnun oluruz zor durumdayız diye ekledim. Dikkatle dinledikten sonra tamam dedi. Kendisi unutmamasıyla bilinen birisi. Umarım unutmaz. O kısa arada ancak bu kadarı elimden geldi. İnşallah işe yarar

20 Mayıs 2019 16:47

Allah razı olsun twit atmaktan daha etkili olmustur bence, yetkili kisilerle ggoruselim personel baskanlariyla mudurlerle vs

capelloo
Memur
20 Mayıs 2019 17:45

Sağol len sadıç :) sadece tamam mi dedi baska bisey demedi mi acaba

Alexferguson, 5 yıl önce

Arkadaşlar, Eski Orman ve Su işleri Bakanı, Afyon milletvekili Veysel Eroğlu'nun geçen cuma mememleketinde iftar daveti vardı. Ben de katılma fırsatı buldum. Davet sonunda tüm katılanları uğurladı ve bir ara boşluk oldu etrafında. Ben de fırsat bilip yanına vardım ve kendimin de inşaat mühendisi olduğumu, alımların çok az olduğunu ve mağduriyet oluşmaya başladığını belirttim. Meclis gündemine getirebilirseniz çok memnun oluruz zor durumdayız diye ekledim. Dikkatle dinledikten sonra tamam dedi. Kendisi unutmamasıyla bilinen birisi. Umarım unutmaz. O kısa arada ancak bu kadarı elimden geldi. İnşallah işe yarar

20 Mayıs 2019 19:41

+

Memur1401
Aday Memur
21 Mayıs 2019 03:55

Devletimiz faizleri düşürmedikçe bu durum düzelmeyecek faizler bu kadar yüksekken millet parayı gayrimenkule taşınmaza değil de bankaya yatırıyor, ya da müteahhitler yüksek faizle kredi çekip bir işe girişemiyor. Faiz düşsün dolar fırlar belki ama piyasa o zaman tekrar canlanır !
hlus, 5 yıl önce

Bence de sektör ciddi bir sıkıntı içinde. Özellikle müteahhitlerin derin bir nakit sıkışıklığı var, nasıl çıkılır işin içinden bilemiyorum. Yapılan araştırmalara göre https://www.gayrimenkulhukuk.com/blog/muteahhit-evi-zamaninda-teslim-etmezse iflas oranı ve inşaatlardaki gecikmeler de ciddi dereceye ulaşmış durumda.

Alexferguson
Aday Memur
21 Mayıs 2019 09:35

İnşaat Mühendisleri diye Teyit etti önce sonra da tamam dedi. Etraf bayağı kalabalık olduğundan devamını getiremedim. Söylenebilecek çok şey vardı çünkü

capelloo, 5 yıl önce

Sağol len sadıç :) sadece tamam mi dedi baska bisey demedi mi acaba

21 Mayıs 2019 11:55

Hocam allah razı olsun bir kac yetkiliyle daha gorusmeyi bilsek her şey duzelir gibime geliyor

capelloo
Memur
21 Mayıs 2019 22:50

Eyvallah hocam veysel hoca dedigin gibi kesinlikle unutmaz ama bi defa demeyle is yapar mi bilmiyorum insallah ilgilenir

Alexferguson, 5 yıl önce

İnşaat Mühendisleri diye Teyit etti önce sonra da tamam dedi. Etraf bayağı kalabalık olduğundan devamını getiremedim. Söylenebilecek çok şey vardı çünkü

22 Mayıs 2019 00:19

En azından Dsinin ihdasından haber çıksa cok güzel olur

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi