Editörler : Pangaea

Yasaklı
28 Şubat 2021 14:01

eğitim fakültesi okumak sizce şuan için doğru karar mı ?

bi üni bitirdim ama 2. için eğitim fakültesi düşünyorum düşünceniz ne olur

Gobel1900
Şube Müdürü
28 Şubat 2021 14:18

Önemli olan okuma amacınız? Bunu bilmeden cevap vermek zor.

Köydenbirses
Aday Memur
28 Şubat 2021 14:32

Eğer öğretmen olma aşkı ile yanıp tutuşmuyorsanız. Eğitim fakültesinin önünden bile geçilmez. Öğretmenlik mezunu olmama rağmen bu meslekteki bir çok kişi midemi bulandırıyor. Maaştan başka bir şey konuşmuyorlar. Çoğu ders planı bile yapmaktan aciz her şeyi internetten indiriyorlar. Bilgisayarda ofis programlarını kullanmaktan aciz bir çoğu. İYİ BİR GELECEK DÜŞÜNÜYORSANIZ BİLGİSAYAR ÜZERİNE BİR BÖLÜM OKUYABİLİRSİNİZ.

Pskghakan
Şef
28 Şubat 2021 14:35

Hayır asla okumak büyük hata olur. Yani sadece okumak için okuyacaksanız okuyun tabii ama iş için okuyacaksanız okumayın.

sistemlink
Şef
28 Şubat 2021 14:39

Ama yetenek branslarini dusunebilirsiniz

ilkmat2018
Aday Memur
28 Şubat 2021 15:13

Öğretmenliği çok istiyorsanız yani hayalinizin mesleği ise okuyun ama diğer türlü okumayın.Kamuda alımlar azalacak ve en rahat iş imkanı kamuda bunu herkes biliyor.2 yıllık sağlık bölümü okuyup atanmak bile artık daha kolay.

AAASUDE
Yasaklı
28 Şubat 2021 15:37

tabiki tutuşmuyorum tutuşanda pek görmedim parasi iyi tatili cok

Köydenbirses, 3 yıl önce

Eğer öğretmen olma aşkı ile yanıp tutuşmuyorsanız. Eğitim fakültesinin önünden bile geçilmez. Öğretmenlik mezunu olmama rağmen bu meslekteki bir çok kişi midemi bulandırıyor. Maaştan başka bir şey konuşmuyorlar. Çoğu ders planı bile yapmaktan aciz her şeyi internetten indiriyorlar. Bilgisayarda ofis programlarını kullanmaktan aciz bir çoğu. İYİ BİR GELECEK DÜŞÜNÜYORSANIZ BİLGİSAYAR ÜZERİNE BİR BÖLÜM OKUYABİLİRSİNİZ.

28 Şubat 2021 15:38

Siz girmeyin hocam o işe.

AAASUDE, 3 yıl önce

AAASUDE
Yasaklı
28 Şubat 2021 15:40

öğretmenlerde bu düşüncede ek ders yatmışmı tatil daha cok olmaz mı gec gideyim erken cıkatım cok arkadasım var keyifler yerinde

eğitim öğretim aşkı ile yanan haberlerde cıkan o öğretmenler bence hikaye ama neyse bakalm

Alper Akova, 3 yıl önce

Siz girmeyin hocam o işe.

28 Şubat 2021 15:51

E işte siz de beni doğrulamış oldunuz. Bu menyaliteye sahip yeterince meslektaşım var zaten, çocuklara yazık. Kendinize seveceğiniz bir iş bulup onu yapmanız hem sizin için hem de öğrenciler için daha hayırlı olur. İşinizi hakkını vererek yaptığınızda kazandığınız para da tatil de hikaye zaten. Yeri geliyor öğrenciniz bir konuyu daha rahat anlasın diye cebinizden harcayıp materyal geliştiriyorsunuz. Tatil dediğiniz de, işinizi hakkıyla yaparsanız, haftalık ders planı hazırlamakla geçiyor. Yeterince ATM hocası var zaten halihazırda, onlar yüzünden işin saygınlığı kalmadı, milletin gözünde yatarak maaş alan insanlar olarak kaldık. Siz yapmayıverin bari.

AAASUDE, 3 yıl önce

öğretmenlerde bu düşüncede ek ders yatmışmı tatil daha cok olmaz mı gec gideyim erken cıkatım cok arkadasım var keyifler yerinde

eğitim öğretim aşkı ile yanan haberlerde cıkan o öğretmenler bence hikaye ama neyse bakalm

AAASUDE
Yasaklı
28 Şubat 2021 15:52

aynen atm hocası güzel tabir coook ondan cook.

turkceciogrenci
Kapalı
28 Şubat 2021 16:30

Bu sözlerle zaten baştan gitti :)))) Parası iyi öyle mi ? Tatili çok :))) Öğretmenin tatili yoktur aslında ama neyse :)) Kulaktan dolma bilgilerle olmaz. Zaten 4 yıl sonra bitecek. Şu anda bile atanalar sıkıntıyken 4 yıl sonra nasıl olacağını düşünüyorsunuz ki

AAASUDE, 3 yıl önce

Köydenbirses
Aday Memur
28 Şubat 2021 17:08

Anladığım kadarıyla kapağı bir yerlere atmaya çalışıyorsunuz. Yanlış straji uyguluyorsunuz tıp kazanın daha rahat atarsınız bence.

AAASUDE, 3 yıl önce

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
28 Şubat 2021 22:53

çok hoşuma gitti bu cevabı. dürüst insanları severim. aramızdan erken ayrılmış ne yazık ki. yeni üyelik alırsan mutlaka ulaş bana AAASUDE :D

AAASUDE, 3 yıl önce

deutschleh.
Kapalı
01 Mart 2021 00:28

Sizin için öğretmenlik lisans diploması aldıktan sonra bitecekse okumayın. O öğretmenler hikaye değil. Ne yazık ki sizin gibi düşünenler çoğunlukta o iyi grup azınlıkta. Biz öğretmenlerin hedefi o azınlığı artırmak. Öğretmen dediğiniz kişi lisans diploması aldıktan sonra da öğrenmeye devam eden, öğretimin parçası olabilmiş, gelişimin bir halkası olan, o halka ile öğrencilerini tutan ve halkayı genişleten kişidir. Okul bitti kpss geçti hadi yatış başlasın işi asla değil inanın. Öğrenci profiliniz meslek hayatınız boyunca değişecek. Hitap ettiğiniz kitle aktif olacak hep. O yüzden bir öğretmenin sürekli birikiminin üzerine yeni bilgiler eklemesi gerekiyor. Okumak imkan varsa gezmek gözlemlemek, literatürü takip etmek araştırmak hatta yeni fikirler ortaya atmak ve gelişimin bir parçası olmak çok çok önemli. Bence siz parası çok vicdanı iş yükü az bir meslek seçin.

Ali Kemal5
Kapalı
01 Mart 2021 00:44

4yıl sonra bitecek derken ne bitecek hocam?

En azından her yıl emekli olan kadar yani tek atama 10.000alım yapılır.

turkceciogrenci, 3 yıl önce

Bu sözlerle zaten baştan gitti :)))) Parası iyi öyle mi ? Tatili çok :))) Öğretmenin tatili yoktur aslında ama neyse :)) Kulaktan dolma bilgilerle olmaz. Zaten 4 yıl sonra bitecek. Şu anda bile atanalar sıkıntıyken 4 yıl sonra nasıl olacağını düşünüyorsunuz ki

atamanekleyenkişi
Aday Memur
01 Mart 2021 02:05

Yok yok sizin gibilerden çok fazla başka meslekleri ziyan edin siz.
AAASUDE, 3 yıl önce

turkceciogrenci
Kapalı
01 Mart 2021 04:11

4 yıl sonra okul bitecek. Kadroların çoğu genç nereye 10 bin emekli vereceksin ? Kaldı ki her bölüm yüksek emekli mi veriyor? İlla ki alım olacak ama yüksek değil

Ali Kemal5, 3 yıl önce

4yıl sonra bitecek derken ne bitecek hocam?

En azından her yıl emekli olan kadar yani tek atama 10.000alım yapılır.

Ali Kemal5
Kapalı
01 Mart 2021 15:49

Sizin dediginize göre 10.000den bile az alım yapılirsa tüm öğretmenlik branşları için tek boş kadrolar Hakkari-Şırnak olur oralarda 90la kapatır koss ögretmenlik atama tarihinde böyle dehşet verici sonuçlar görülmüs müdür hatirlamiyorum

turkceciogrenci, 3 yıl önce

4 yıl sonra okul bitecek. Kadroların çoğu genç nereye 10 bin emekli vereceksin ? Kaldı ki her bölüm yüksek emekli mi veriyor? İlla ki alım olacak ama yüksek değil

I2021
Aday Memur
01 Mart 2021 22:55

Hocam ben edebiyat mezunuyum, bu sene yeniden üniversite sınavına gireceğim. Hedefim kendi branşımda öğretmenlik yaparken beraberinde psikoloji ya da pdr okumak. Üniversite bittikten sonra da psikoloji alanında devlet veya özel sektörde çalışmak istiyorum. Dört sene sonra sizin branşınız adına bir gelecek görebiliyor musunuz? Yurt dışındaki fırsatlar da Türkiye?deki kadar daralıyor mu? Yorumunuz ne olur?

Pskghakan, 3 yıl önce

Hayır asla okumak büyük hata olur. Yani sadece okumak için okuyacaksanız okuyun tabii ama iş için okuyacaksanız okumayın.

Nahaliels
Memur
02 Mart 2021 13:07

Okuyacağınız bölümün maaş, tatil gibi şartlarını göz önünde bulundurmak neden sizin garibinize gidiyor ki? Hepiniz müthiş idealist, müthiş güzel öğretmenlersiniz arkadaşlar imreniyorum size fdkgjhdkjgd Ama itiraf etmeliyim ki ben mesleğimin maddi karşılığını da umursuyorum ve tatili çok, süper.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi