Editörler : supporters.
«102103104105106107108109110111112113»
07 Mart 2021 15:00

En son 8 ocakta yapildi muhendislik.

Subat ayi icinde yapilmadi.

Gecen hafta yapilmis olabilir en son 1 mart pazartesi konustum uak etik birimi ile.

yapilmadi ise bile 10 martta uak genel kurul olacagi icin oraya yetistirmeleri gerek.

8 martta 8 hafta gecmis oluyor onceki muhendislik etigin, 6-8 haftada bir kuralina gore pazartesi ve sali cok kritik.

Sonrasinda zaten uak etikten cevaplar gelir.

blueDr, 3 yıl önce
Mühendislik etik toplantısı ile ilgili herhangi bir duyumu olan var mı?

blueDr
Aday Memur
07 Mart 2021 15:29

Teşekkürler hocam. Bende geçen hafta ulaştım üak a ama ser verip sır vermiyorlar ne yazık ki. Umarım bu hafta içi haber alabiliriz.
DocentDoktorAday, 3 yıl önce

En son 8 ocakta yapildi muhendislik.

Subat ayi icinde yapilmadi.

Gecen hafta yapilmis olabilir en son 1 mart pazartesi konustum uak etik birimi ile.

yapilmadi ise bile 10 martta uak genel kurul olacagi icin oraya yetistirmeleri gerek.

8 martta 8 hafta gecmis oluyor onceki muhendislik etigin, 6-8 haftada bir kuralina gore pazartesi ve sali cok kritik.

Sonrasinda zaten uak etikten cevaplar gelir.

Arif2323
Aday Memur
07 Mart 2021 19:28

4 martta yapılan etik toplantısında aklanan adayların dosyaları 10 marttaki uak doçentlik toplantısına yetişir mi sayın hocalarım?

07 Mart 2021 19:48

Büyük ihtimalle yetişir hocam.

Hocalarım, 4 martta yapılan etik toplantısında sonra savunma ile ilgili dosya ne zaman adaylara ulaşır?

Arif2323, 3 yıl önce

4 martta yapılan etik toplantısında aklanan adayların dosyaları 10 marttaki uak doçentlik toplantısına yetişir mi sayın hocalarım?

kıravatlı_amele
Daire Başkanı
07 Mart 2021 22:27

?

kıravatlı_amele, 3 yıl önce

Sayın hocalarım merhaba! Aklıma takılan birkaç soruyu sormak istiyorum. Bilgisi ve fikri olan hocalarım paylaşırsa sevinirim.

1. Doçentlik başvurularında yüksek lisans ve doktora tezleri de etik ihlal kapsamında inceleniyor mu?

2. Tezlerden etik ihlal alınırsa yeniden başvuru yapılabiliyor mu?

3. Tez hariç diğer yayınlar için sonraki başvuruda "etik ihlal alınmıştır" ibaresi eklenebiliyor. Aynı ibare tezlerde de var mı?

4. Eğer yok ise her başvuruda etik ihlal alınabilir ve sürecin tamamlanması mümkün olmaz, sanırım.

Bu durum ile ilgili sürecin nasıl işlediği hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz? Teşekkürler...

sad35
Aday Memur
08 Mart 2021 00:00

Sayin hocam, etik komisyon sizi hakli bulmamis ve iddiaya yonelik savunmma istenmesine karar vermis ise ile imza onay surecinin ardindan size ptt ile yazi gelir. Yazida savunmanizi yazmaniz istenir. Benim dosyam 6 ekimde komisyonda gorusuldu ve savunma karari cikti. Karar yazisi 19 ekimde yazilmis ve ptt adreste bulunamadi diye evragi geri goturdugu icin ekimin son haftasi elime ulasmisti.
Fırtına11, 3 yıl önce

Büyük ihtimalle yetişir hocam.

Hocalarım, 4 martta yapılan etik toplantısında sonra savunma ile ilgili dosya ne zaman adaylara ulaşır?

sad35
Aday Memur
08 Mart 2021 00:01

Duzeltiyorum hocam. Sizi hakli bulmamis demek dogru olmaz. Jurinin iddiasini mesnetsiz bulmamis ise savunmanizin istenmesine yonelik karar cikar demek daha dogru.
sad35, 3 yıl önce
Sayin hocam, etik komisyon sizi hakli bulmamis ve iddiaya yonelik savunmma istenmesine karar vermis ise ile imza onay surecinin ardindan size ptt ile yazi gelir. Yazida savunmanizi yazmaniz istenir. Benim dosyam 6 ekimde komisyonda gorusuldu ve savunma karari cikti. Karar yazisi 19 ekimde yazilmis ve ptt adreste bulunamadi diye evragi geri goturdugu icin ekimin son haftasi elime ulasmisti.
08 Mart 2021 00:08

Hocam, teşekkür ederim.siz ekimde savunma yaptınız ve hala sonuçlanmadı değil mi? Yani bilirkişi sonucunu beklemiyorsunuz değil mi?

sad35, 3 yıl önce

sad35
Aday Memur
08 Mart 2021 00:17

Evet hocam. Kasimin 13 unde yapilan etik komisyon toplantisinda bilirkisi karari cikmis. O tarihten beri bekliyorum hocam.
Fırtına11, 3 yıl önce

Hocam, teşekkür ederim.siz ekimde savunma yaptınız ve hala sonuçlanmadı değil mi? Yani bilirkişi sonucunu beklemiyorsunuz değil mi?

08 Mart 2021 00:20

Allah sabır versin hocam. Umarım en kısa zamanda güzel haberler alırız.

sad35, 3 yıl önce
Evet hocam. Kasimin 13 unde yapilan etik komisyon toplantisinda bilirkisi karari cikmis. O tarihten beri bekliyorum hocam.

sad35
Aday Memur
08 Mart 2021 00:22

Hocam mesajinizin son cumlesini atlamamışim kusura bakmayin. 13 kasimdan beri bilirkisi raporlarinin tamamlanmasini, tamamlaninca etik komisyonda raporlarin gorusulmesini ve nihai karari bekliyorum hocam. Once etikten aklanip sonrasinda docentlik sonucumuzu gorecegiz insallah.
sad35, 3 yıl önce

sad35
Aday Memur
08 Mart 2021 00:26

Sagolun hocam. Burda etikten magdur olan, gunlerce aylarca stresle, endişeyle, merakla bekleyen tum hocalarima Allah gani gani sabir ve güç versin. Gerçekten cok zor bir surec.
sad35, 3 yıl önce
Hocam mesajinizin son cumlesini atlamamışim kusura bakmayin. 13 kasimdan beri bilirkisi raporlarinin tamamlanmasini, tamamlaninca etik komisyonda raporlarin gorusulmesini ve nihai karari bekliyorum hocam. Once etikten aklanip sonrasinda docentlik sonucumuzu gorecegiz insallah.
08 Mart 2021 00:29

Hocam, değerli ve saygın jürilerin aldığı bu kararlarından dolayı kronik hasta olan olan birçok hoca duydum. Başvuru anından itibaren zaten stress altındayız. Kafayı dağıtmak lazım

sad35, 3 yıl önce
Sagolun hocam. Burda etikten magdur olan, gunlerce aylarca stresle, endişeyle, merakla bekleyen tum hocalarima Allah gani gani sabir ve güç versin. Gerçekten cok zor bir surec.
08 Mart 2021 03:37

Hocam PTT kargoya dikkat edin. Rasgele kim varsa bırakıyorlar. Bize teslim edildikten itibaren 15 gün süre veriliyor savunma için. Benim PTT den dolayı 5 günüm gitti. Toplantıdan en geç 1 hafta içinde evrak gelir. Benim anladığım kadarı ile rutin bu şekilde. Yani dosyalar görüşülmeden savunma istenip sonra yine görüşülmeden bilir kişilere gidiyor. Ben bu şekilde algıladım forumdaki geçmiş sayfalarda paylaşımlardan. Geçmiş olsun hocam. İnşallah uak bizi şaşırtarak inisiyatif alır ve süreç çok uzamaz.

Fırtına11, 3 yıl önce

08 Mart 2021 10:11

Hocam kargo için mesaj vs bilgisi geliyor mu? Nasıl takip edeceğiz?

Aday-doçent, 3 yıl önce

Hocam PTT kargoya dikkat edin. Rasgele kim varsa bırakıyorlar. Bize teslim edildikten itibaren 15 gün süre veriliyor savunma için. Benim PTT den dolayı 5 günüm gitti. Toplantıdan en geç 1 hafta içinde evrak gelir. Benim anladığım kadarı ile rutin bu şekilde. Yani dosyalar görüşülmeden savunma istenip sonra yine görüşülmeden bilir kişilere gidiyor. Ben bu şekilde algıladım forumdaki geçmiş sayfalarda paylaşımlardan. Geçmiş olsun hocam. İnşallah uak bizi şaşırtarak inisiyatif alır ve süreç çok uzamaz.

08 Mart 2021 10:26

Hocam gelmiyor. Bana gelmedi. Uakı aradım evrak kısmını. Onlar kargo numarası verdi. Meğer gelmiş. O şekilde oldu benimki.

Fırtına11, 3 yıl önce

Hocam kargo için mesaj vs bilgisi geliyor mu? Nasıl takip edeceğiz?

08 Mart 2021 10:54

Teşekkür ederim hocam. Şimdi de kargo takibi başlayacak....

Aday-doçent, 3 yıl önce

Hocam gelmiyor. Bana gelmedi. Uakı aradım evrak kısmını. Onlar kargo numarası verdi. Meğer gelmiş. O şekilde oldu benimki.

08 Mart 2021 13:02

Hocam stres olmayın benim şanssızlığım da olabilir. Toplantı gününden 5 gün sonra falan mail atın uak etiğe. Onlar imza onay aşamasında mı postaya verildi mi bilgi veriyorlar. Postaya verildiyse uak evrak tan numarasını alın. İnternetten PTT kargo sorgulamadan bakın. Kargo teslim edildi mi nerede öğrenirsiniz. Benim durum farklı kargo mesai saati dışında teslim edilmiş. İlgili memur unutmuş. Onun için gecikme oldu. 15 gün süre var yazıyı göndermek için. Eğer gerekçe muğlak ise yazı için zaman gerekiyor. Kolaylıklar dilerim.

Fırtına11, 3 yıl önce

Teşekkür ederim hocam. Şimdi de kargo takibi başlayacak....

ypestis
Aday Memur
08 Mart 2021 13:40

Başvuru: Ekim 2019

Etik kurula cevap: Nisan 2020

Sonuç: Halen belli değil.

Süreç uzayabiliyor maalesef

sad35, 3 yıl önce
Sayin hocalarim bilirkisi degerlendirme sureci en fazla kac ay surer? Bunun icin 6 ay 1 yil gibi bir sinirlama var mi? Yoksa atanan 3 bilirkisi raporlari ne zaman tamamlarsa o zaman mi nihai karar cikar etikten? Bilirkisi raporlarini tamamlanana kadar aylarca yillarca beklemek zorunda kalir miyiz? Deneyimli hocalarim cevap verirlerse cok memnun olurum.

an.art.historian
Aday Memur
08 Mart 2021 13:42

PTT işleri biraz sıkıntılı olabiliyor hocam. Bana da çarptı bu durum. 15 Ekim 2020 'de rapor düzenleme tarihinin son gününde jürim etik kararı veriyor. 3-5 gün önce verse Ekim toplantısına girecekti. Önce 10 Aralık'ta tarafımdan savunma istenmesine yönelik karar çıkıyor. Zarfım PTT'ye veriliyor ama bir türlü gelmiyor. Sürekli UAK'la iletişimdeyim sabredin gelir diyorlar. Takip numarası falan da verilmedi. Lanet olsun zarfına dedim oluruna bıraktım. Yılbaşından birkaç gün önce 312 alan kodlu bir numara aradı. Dediler "hocam PTT tanımsız adres" deyip sizin zarfı geri göndermiş, kargo ile size geri gönderelim mi? Sanki çadırımızı develere sardık dağ dağ dolaşıp göçebe hayat yaşıyoruz da PTT şehrin göbeğinde koskoca siteyi bulamıyor. 10 Aralık'ta başlayan PTT süreci 6 ocak 2021'de başka bir kargonun getirmesiyle son buldu. Allah razı olsun UAK'taki arkadaşlar sakinleştirdiler "Hoca daha toplantı gündemde değil rahat rahat yaz" diyerek. Yine'de zar zor yetişti, çünkü toplantı 26 Ocak'ta yapıldı. Eğer o toplantıya yetişmemiş olsaydı daha bu ay yapılacak toplantıda hakemlere gönderilecekti savunmam.. Benim gibi şanssız arkadaşlar kargo takibini ihmal etmesin...

Aday-doçent, 3 yıl önce

Hocam stres olmayın benim şanssızlığım da olabilir. Toplantı gününden 5 gün sonra falan mail atın uak etiğe. Onlar imza onay aşamasında mı postaya verildi mi bilgi veriyorlar. Postaya verildiyse uak evrak tan numarasını alın. İnternetten PTT kargo sorgulamadan bakın. Kargo teslim edildi mi nerede öğrenirsiniz. Benim durum farklı kargo mesai saati dışında teslim edilmiş. İlgili memur unutmuş. Onun için gecikme oldu. 15 gün süre var yazıyı göndermek için. Eğer gerekçe muğlak ise yazı için zaman gerekiyor. Kolaylıklar dilerim.

Toplam 8076 mesaj
«102103104105106107108109110111112113»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi