Editörler : "eskiyara"Pangaea

ege-horoz-20
Aday Memur
30 Haziran 2020 13:02

ORTALAMA 10 YIL DA BİR ÇIKAN ZORUNLU HİZMET AFFI BU YILDA ÇIKSIN YA DA 2010 ZORUNLU HİZMET AFFI MAĞDURLARININ PUANLARI VERİLSİN. 2009 DA ATANDIM HALEN ZORUNLU HİZMET BÖLGESİNDEYİM 2011 DE ATANAN ARKADAŞLARIM BENİM HİZMET PUANIMI İKİYE KATLADI NEREDE İSE... ZATEN BU YIL ZORUNLU HİZMET AFFININ ÇIKMAMASININ SEBEBİ DE BU HERHALDE. MEMURLAR NET KONUYU GÜNDEME TAŞIMALIDIR.BU EŞİTSİZLİK GİDERİLMELİDİR.

u_ozdemir
Memur
30 Haziran 2020 20:37

Zümremin en eski öğretmeniyim ve 2010da doğu görevinden muaf olmama rağmen doğu görevi sayılan okulda çalışmaya devam ettim.Muaf olduğum için zorunlu hizmet puanından yararlanamıyorum ve kaybım 95 puan.Benden sonra göreve başlayan arkadaşlarım puan olarak beni geçecek.

mukankaan09
Memur
01 Temmuz 2020 22:43

Zorunlu hizmet affına uğramış, hala daha zorunlu hizmette çalışan ve hiçbir ek puan alamamışbiri olarak size bazı hususları belirtmek istiyorum. 1-affın her türlüsü yanlıştır. 2-En çok zarar gören bizim gibi yüksek KPSS puanı almasına rağmen zorunlu hizmetimi yapayım diye zorunlu hizmeti tercih edenlerdir. 3- Bakanlığın bu konuda yapması gereken "2010 öncesi atananların çalıştıkları zorunlu hizmetteki okul türleri ve yıllarını belirleyip toplamda zorunlu hizmetlerini tamamlayıp tamamlamadıklarını tespit etmek. 4- Zorunlu hizmette yeteri sürede çalışıp zorunlu hizmeti tamamladıkları belirlenen öğretmenlere artırımlı hizmet puanı verilmesidir. Aslında adaleti sağlamak kolay. 5- Zorunlu hizmette affı çıktığında merkezde bulunan yerlerde çalışan, hiç zorunlu hizmet görmemiş olanlara puan asla verilmemeli. 6- 5. maddedeki " Zorunlu hizmette affı çıktığında merkezde bulunan yerlerde çalışan, hiç zorunlu hizmet görmemiş olanlar" işte bu konuda asla adaleti meb sağlayamayacaktır. Zorunlu hizmetini yapanlar bu duruma sebep olanları asla affetmeyecekler

ege-horoz-20, 4 yıl önce

ORTALAMA 10 YIL DA BİR ÇIKAN ZORUNLU HİZMET AFFI BU YILDA ÇIKSIN YA DA 2010 ZORUNLU HİZMET AFFI MAĞDURLARININ PUANLARI VERİLSİN. 2009 DA ATANDIM HALEN ZORUNLU HİZMET BÖLGESİNDEYİM 2011 DE ATANAN ARKADAŞLARIM BENİM HİZMET PUANIMI İKİYE KATLADI NEREDE İSE... ZATEN BU YIL ZORUNLU HİZMET AFFININ ÇIKMAMASININ SEBEBİ DE BU HERHALDE. MEMURLAR NET KONUYU GÜNDEME TAŞIMALIDIR.BU EŞİTSİZLİK GİDERİLMELİDİR.

Üye1234554321
Aday Memur
02 Temmuz 2020 12:57

Hocalarım şöyle durumda olanlar da var: 2010'da aftan sonra atanıp zorunlu hizmetini bitiren ve zorunlu hizmetini bitirdiği yerden başka zorunlu görevde bulunan okula "isteğe bağlı" geçtiği için artı puan alamayanlardanım. Aynı okulda çalıştığım arkadaşlarım zorunlu görevini bitirdiği okulda devam ettikleri için iki kat puan alıyor. Ayrıca yeni yönetmeliğe göre %50 fazla puan alacağım ama arkadaşlarım %100 fazla almaya devam edecek aynı okulda. Ve neden zorunlu hizmette aralıksız çalışmama rağmen aradaki 5 yılın artı puanını alamıyorum, ara sanki 5 yıl zorunluda değilmişim gibi. O kadar saçma bir "düzelt(eme)me" olmuş ki...

mukankaan09
Memur
03 Temmuz 2020 12:22

Zorunlu hizmette hala çalışıp ek puan alamayan arkadaşlar grubumuza sizlerde katılın. https://t.me/joinchat/QABjGFKppNufzC4rrcbB8Q

kopyasese hibe
Kapalı
03 Temmuz 2020 23:16

Af olmuşlar 10 sene kaymağını yemişler şimdi mağdur olmuşlar. Kıyamam. Af olduktan sonra da gidip yüksek puanlı yerde çalışabilirdin bıyık altından af oldun diye gülerken. Bir de demezler mi aynı okuldayım diye. Sanki zorla tutmuşlar küçük enişteyi.

Niye 2010 da şimdiki gibi çıkıp sendikalarınızla iztemezuk demediniz. Çünkü o zaman için süper bi kazançtı sizlere. He işte devran döndü. He isterseniz hala fırsatınız var gidip çalışabilirsiniz zh okullarında. Yibolar tavsiyem.

mukankaan09
Memur
03 Temmuz 2020 23:38

12 yıldır Zorunlu hizmet olan, hatta "ilk görev yerim" olan okulumda çalışıyorum. Fakat bana Sıfır(0) ek puan verirken okuluma benden sonra atanan arkadaşlar şimdiye kadar 100 puana yakın aldılar. Yılık bana 18, benden sonra okuluma atanana 36 puan veriliyor. 36 puanı almaya da devam ediyorlar.

Kendi tercihimle zorunlu hizmetimi yapmak için atandığım okulumda hiçbir zaman ve toplumun hiçbir alanında onaylamadığım ve bakanlığın kendisinin çıkardığı af saçmalığı yüzünden benim gibi 2010 öncesi zorunlu hizmet bölgesine atanan ve hala daha zorunluda, hatta benim gibi ilk görev yerinde görev yapan birçok meslektaşımız bu haksızlıkla karşı karşıya kalmaktadır.

Çok şükür hiçbir affı desteklemedim!

çok şükür hiçbir sendikaya da üye olmadım!

"Eee bu af kime yaradı? Kim destekledi?" diyor sorarsanız. Tabiki düşük kpss puanlarıyla merkezi yerleri yazan ve hiçbir zaman zorunlu hizmet yüzü görmeyenlere yaradı.Onlar yerinde kalınca zorunludaki adam nasıl gitsin dolu olan merkeze? Affı daima en çok merkezi yerdeki ister. Zorunlu hizmeti bitmesine aylar kala affa uğrayanlara muaf oldunuz denilip sıfır ek puan veriliyor hala.

okuldaki arkadaşlarımdan tek farkım zorunlu hizmet olan okuluma ÖNCE atanmış olmam. Evet önce atanmak suç oldu. Ben 12 yıldır okulumda zorunlu hizmet yapıp yıllık 18 puan alabilirken 8 yıldır okulumda olanlar ise 36 puan almaya başladı. Ne kıdem kaldı ne puan. Norm fazlası; okula, ilk görev yerine önce atanan oldu. Nerede adalet?

mukankaan09
Memur
03 Temmuz 2020 23:40

12 yıldır Zorunlu hizmet olan, hatta "ilk görev yerim" olan okulumda çalışıyorum. Fakat bana Sıfır(0) ek puan verirken okuluma benden sonra atanan arkadaşlar şimdiye kadar 100 puana yakın aldılar. Yılık bana 18, benden sonra okuluma atanana 36 puan veriliyor. 36 puanı almaya da devam ediyorlar.

Kendi tercihimle zorunlu hizmetimi yapmak için atandığım okulumda hiçbir zaman ve toplumun hiçbir alanında onaylamadığım ve bakanlığın kendisinin çıkardığı af saçmalığı yüzünden benim gibi 2010 öncesi zorunlu hizmet bölgesine atanan ve hala daha zorunluda, hatta benim gibi ilk görev yerinde görev yapan birçok meslektaşımız bu haksızlıkla karşı karşıya kalmaktadır.

"Eee bu af kime yaradı? Kim destekledi?" diyor sorarsanız. Tabiki düşük kpss puanlarıyla merkezi yerleri yazan ve hiçbir zaman zorunlu hizmet yüzü görmeyenlere yaradı.Onlar yerinde kalınca zorunludaki adam nasıl gitsin dolu olan merkeze? Affı daima en çok merkezi yerdeki ister. Zorunlu hizmeti bitmesine aylar kala affa uğrayanlara muaf oldunuz denilip sıfır ek puan veriliyor hala.

okuldaki arkadaşlarımdan tek farkım zorunlu hizmet olan okuluma ÖNCE atanmış olmam. Evet önce atanmak suç oldu. Ben 12 yıldır okulumda zorunlu hizmet yapıp yıllık 18 puan alabilirken 8 yıldır okulumda olanlar ise 36 puan almaya başladı. Ne kıdem kaldı ne puan. Norm fazlası; okula, ilk görev yerine önce atanan oldu. Nerede adalet?

kopyasese hibe, 4 yıl önce

Af olmuşlar 10 sene kaymağını yemişler şimdi mağdur olmuşlar. Kıyamam. Af olduktan sonra da gidip yüksek puanlı yerde çalışabilirdin bıyık altından af oldun diye gülerken. Bir de demezler mi aynı okuldayım diye. Sanki zorla tutmuşlar küçük enişteyi.

Niye 2010 da şimdiki gibi çıkıp sendikalarınızla iztemezuk demediniz. Çünkü o zaman için süper bi kazançtı sizlere. He işte devran döndü. He isterseniz hala fırsatınız var gidip çalışabilirsiniz zh okullarında. Yibolar tavsiyem.

yalnizzlink
Genel Müdür
03 Temmuz 2020 23:56

zorunlu hizmet affının bu kadar kötü sonuçları olmuşken halen zorunlu hizmet affını savunan öğretmen arkadaşlarıma şaşırıyorum doğrusu

kopyasese hibe
Kapalı
04 Temmuz 2020 01:09

10 yıl geçmiş. Kaç defa yer değiştirme fırsatı vardı. Bu kadar alım da olmamıştı. Kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. 2011de sizin okulunuza atanan nasıl okulda zh yükümlüsüyse siz bedavadan kurtulmuş oldunuz. Koca 10 yılda fayda görmediğinizi söylüyorsanız bu apaçık yalan olur. Geçin bunları. İlk kez meb de doğrular yapılıyor bu da bazılarına batıyor.

mukankaan09, 4 yıl önce

asd_dfj
Şube Müdürü
04 Temmuz 2020 14:36

Galiba okuduğunuzu anlamada sorun yaşıyorsunuz. Muaf olduğumuz halde zh okulundayız ve ek puan alamıyoruz diyoruz. Siz demişsiniz zh okuluna tayin isteyin ek puan alın. Alamıyoruz zh okulunda olduğumuz halde alamıyoruz. Anlaşıldı sanırım.

63fenci
Şube Müdürü
04 Temmuz 2020 16:04

İnşallah en kısa sürede zorunlu hizmet bölgesinde görev tüm öğretmenlere artırımlı puan verilecektir.Af geldiğinde çok az il-ilçe zorunlu hizmetbölgesiydi.Tayinler tıkanmıştı.Bakanlık zorunluluktan af getirdi.Şimdi nerdeyse Türkiye nin heryeri zorunlu hizmet bölgesi.10 yıl önce belkide ortaokul/lise öğrencisi olanlar siz de af uğradınız diyor.Sen 10 yıl önce zorunlu hizmet ne belki onu bilmiyordun.Bilip bilmeden boş boş konuşmayın.Hakkımızı istemek neden sizin zorunuza gidiyor?

mukankaan09
Memur
06 Temmuz 2020 14:37

Ben istersem zorunlu hizmet olan ve kendi tercih ettiğim bu okuldan emekli olurum. Bu benim tercihim. Kimse niye oradasın diyemez. Ama beni benim terihim ve isteğim olmayan bir şeyle kimse cezalandıramaz!

Ben hakkım olanı alacağım!!! Ya bakanlık kararıyla ya mahkeme kararıyla!!

Bak buraya da yazıyorum: O ek Puanları A L A C A Ğ I M !

10 yıl geçmiş. Kaç defa yer değiştirme fırsatı vardı. Bu kadar alım da olmamıştı. Kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. 2011de sizin okulunuza atanan nasıl okulda zh yükümlüsüyse siz bedavadan kurtulmuş oldunuz. Koca 10 yılda fayda görmediğinizi söylüyorsanız bu apaçık yalan olur. Geçin bunları. İlk kez meb de doğrular yapılıyor bu da bazılarına batıyor.

fatih ç.
Genel Müdür
06 Temmuz 2020 15:36

alın hocam hakkınız neyse ona lafım yok da, niye alacaksanız? ne yapacaksınız yani puanı? zaten bir yere gitmek istiyorsanız 12 yıldır aynı yerdeymişsiniz. aynı yerde devam edecekseniz zaten puana ihtiyacınız yok. başka yere geçmek isterseniz de muhtemelen 200 küsur puanınız var, yine gidersiniz diye tahmin ediyorum. ne olacak yani puanları alınca?

mukankaan09
Memur
06 Temmuz 2020 15:53

Konu bir şey yapıp yapmamak değil hocam. Aynı okula önce atanmış birine 20 diğerine 40 puan veremezsin. Yapıyorsan haksızlık yapmış olursun. Ve ben bu haksızlığı kabul etmem. Bana asla fazla puan vermesin, ama az da veremez!

Benim gibi olup okuluna önce atanıp norm fazlalığı ile karşı karşıya kalan birçok arkadaşım var. Onlar için daha da önemli bakın. Yani yapılan yanlış bana dokunmuyor diye sessiz kalacak da değilim. Sonuna kadar gideceğim!

fatih ç., 4 yıl önce

alın hocam hakkınız neyse ona lafım yok da, niye alacaksanız? ne yapacaksınız yani puanı? zaten bir yere gitmek istiyorsanız 12 yıldır aynı yerdeymişsiniz. aynı yerde devam edecekseniz zaten puana ihtiyacınız yok. başka yere geçmek isterseniz de muhtemelen 200 küsur puanınız var, yine gidersiniz diye tahmin ediyorum. ne olacak yani puanları alınca?

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi