Editörler : supporters.
«34567891011121314»

metemelih
Kapalı
05 Ocak 2021 11:05

Herkese başarılar... Iki sorum olacak

1) Sozel bildiriim 6 kisi... Makale oldu 5 kisi. Ilk isim benm. sadece son isim çıktı. etik ihlal olmamasi ocon Ne yapmaliyim

2) Iki sozel bildirim birbirne oldukca benzer... Etik ihlal olmamasinicin ne yapabilirim

tesekkurler

05 Ocak 2021 12:00

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam..

gggoksu, 3 yıl önce

evet, yöksise girdiğimizde en sağ tarafta ilişkili eser kısmında eserlerin ilişkilendirilmesi gerekiyor.

05 Ocak 2021 12:04

Sistem hala Ekim 2020 başvuru döneminde gözüküyor, Ocak 2021 için biraz daha beklemeliyiz sanırım, genelde son 2 hafta kala o dönemin başvurusunu açıyorlar. Ayrıca dosya yükleyemiyoruz, dbs de güncelleme olduğu bilgisi çıkıyor.

Dediğiniz gibi flash palyer yüklemesinin Aralık 2020 de sonlanacağı yazıyordu ancak sağ tıklayıp etkinleştirebiliyoruz. Bu konuda bilgisi olanlar aydınlatabilir mi?

bukars, 3 yıl önce

dbs sisteminin şu an açık olmamasının sebebi sayfanın flashplayer ile çalışması ve fakat flashplayer desteğinin 20212 ocak itibariule kalkmış olması olabilir mi? Bu konuda net bilgisi olan var mı? Teşekkürler

BİKNLK
Aday Memur
05 Ocak 2021 12:10

Değerli Hocamlarım,

Bildiri katılım belgesini maalesef 1 aydır aramama rağmen bulamıyorum ve meslek hayatımda ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. Katılım belgesini Oturum başkanından alırken fotografım var ama kendisi yok şu an. Buhar oldu sanki...

Ne yapılabilir? Katılım Belgesi koymadan sisteme yükleyebilir miyim bilmiyorum.

Katılım belgesi koymadan yükledim diyelim, acaba juriler ne düşünür?

Kabul belgem var, katılım belgesi yerine durumu açıklayarak kabul belgesi yüklesem ???

Böyle bir duruma ilişkin tecrübe veya bilginiz var mı??

Muannit12
Şef
05 Ocak 2021 12:21

Hocam, 15 Aralık 2016 sonrası katıldığım sempozyumlardan ikisine ait katılım belgesini bulamamıştım. Birinin katılım belgesini organizasyon komitesinden tekrar istedim, onlar da gönderdiler. Diğerini ise özgeçmişe ekledim ve puanlamadım, açıklama kısmına "Katılım belgesi kayıptır, bulunamamıştır, bu yüzden puanlanamamıştır." şeklinde bir cümle yazdım.

BİKNLK, 3 yıl önce

Değerli Hocamlarım,

Bildiri katılım belgesini maalesef 1 aydır aramama rağmen bulamıyorum ve meslek hayatımda ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. Katılım belgesini Oturum başkanından alırken fotografım var ama kendisi yok şu an. Buhar oldu sanki...

Ne yapılabilir? Katılım Belgesi koymadan sisteme yükleyebilir miyim bilmiyorum.

Katılım belgesi koymadan yükledim diyelim, acaba juriler ne düşünür?

Kabul belgem var, katılım belgesi yerine durumu açıklayarak kabul belgesi yüklesem ???

Böyle bir duruma ilişkin tecrübe veya bilginiz var mı??

daphne1444
Aday Memur
05 Ocak 2021 12:58

Selamlar bilen hocalarımıza bir sorum olacak. Ben bildirimden makale yaptım. makaleyi puanlayacağım sadece ama ilişkili eser demem de gerekiyor mu? eğer ilişkili eser diyeceksem nasıl yapacağım sistem üzerinde? yardım edebilir misiniz?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
05 Ocak 2021 13:09

Hocam, yönetmelikte yazdığı üzere 20 Ocak'ta açılacak, ayın son iş günü akşam saat 17:00'da sona erecek başvuru.

bukars, 3 yıl önce

dbs sisteminin şu an açık olmamasının sebebi sayfanın flashplayer ile çalışması ve fakat flashplayer desteğinin 20212 ocak itibariule kalkmış olması olabilir mi? Bu konuda net bilgisi olan var mı? Teşekkürler

BİKNLK
Aday Memur
05 Ocak 2021 13:23

Nasıl olacağını bilmiyorum ama Ekim de başvuru yapan arkadaşım bu şekildeki yayınlarına ilişkilendirme yaptı.

daphne1444, 3 yıl önce

Selamlar bilen hocalarımıza bir sorum olacak. Ben bildirimden makale yaptım. makaleyi puanlayacağım sadece ama ilişkili eser demem de gerekiyor mu? eğer ilişkili eser diyeceksem nasıl yapacağım sistem üzerinde? yardım edebilir misiniz?

mühendiss32
Aday Memur
05 Ocak 2021 13:26

Merhaba hocalarım, ben de ocak ayında başvurmayı planlıyorum. Bu süreçte kafama takılan pek çok soruyu hocalarımızın bu forumdaki yorumlarını okuyarak cevapladım, hocalarımıza daha önceki tecrübelerini paylaştıkları için çok teşekkür ediyorum. Benim kafama takılan 2 soru bulunmakta: 1) Sunduğumuz bazı bildirilerden makale yaptık ve bunu ilişkili eser olarak kaydedip sadece bildirileri puanlayacağım. Ancak 1 makalede xxx kongresinde sunulmuştur şeklinde bir bilgilendirme yok, bu durum sıkıntı oluşturur mu sizce? 2) Ekim 2020 SSS?de yer alan ?20. Soru: Doktora unvanının alınmasından önce yayımlanan bir makaleye, doktora unvanının alınması sonrası yapılan atıflarından alınan puanlar dahil edilebilir mi? Cevap: Yapılan atıf doktora derecesini aldıktan sonra ise değerlendirmeye alınmalıdır.? Başlığa istinaden, Dr tez çalışmasından çıkan yayınlar bu kapsama giriyor mu? Bu soru biraz saçma gelebilir; ancak jürilerin bu konuda ne tavır aldıklarını bilmek/kestirmek zor (jüri bazen bu maddeleri kendine göre yorumlayıp en olmadık noktalara takılabiliyor) ve SSS de yer alan bazı soruların cevapları tam soruyu karşılamadığından sormak istedim.

gggoksu
Memur
05 Ocak 2021 20:39

Beşinci kişiden imzalı yazı alabilirsiniz ve açıklamalar kısmına ekleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Benzer bildirileri asla puanlamayın. Ekleyin ama puanlama kısmında x işareti varmış. önceden başvuranlar söyledi. orayı tıklayın dediler. Doğrudan etiğe gidersiniz. Ben de aynı durumdayım. Risk almayacağım.

metemelih, 3 yıl önce

Herkese başarılar... Iki sorum olacak

1) Sozel bildiriim 6 kisi... Makale oldu 5 kisi. Ilk isim benm. sadece son isim çıktı. etik ihlal olmamasi ocon Ne yapmaliyim

2) Iki sozel bildirim birbirne oldukca benzer... Etik ihlal olmamasinicin ne yapabilirim

tesekkurler

gggoksu
Memur
05 Ocak 2021 20:42

Kesinlikle ilişkili eser yapmalısınız yoksa etik ihlali olur. YÖKSİS'te eserlerin en sağ tarafında ilişki eser sekmesi var. Telefon resmi gibi bir şey... Oradan seçip, ilişkilendiriyorsunuz.

daphne1444, 3 yıl önce

metemelih
Kapalı
05 Ocak 2021 20:45

Teşekkürler... Acaba hiç sisteme yüklememek, özgeçmiş ve beyannamede yazmamak da bir seçenek olabilir mi?

gggoksu, 3 yıl önce

Beşinci kişiden imzalı yazı alabilirsiniz ve açıklamalar kısmına ekleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Benzer bildirileri asla puanlamayın. Ekleyin ama puanlama kısmında x işareti varmış. önceden başvuranlar söyledi. orayı tıklayın dediler. Doğrudan etiğe gidersiniz. Ben de aynı durumdayım. Risk almayacağım.

gggoksu
Memur
05 Ocak 2021 20:48

Eğer Dr öncesi bir çalışmanız Dr sonrası atıf aldıysa bunu Dr sonrası atıf olarak göstermelisiniz. Ben ilişkili eserlerimi makalenin en sağındaki sekme üzerinden yaptım. YÖKSİS'e veri girişi yaptığımda. Buarada YÖKSİS'e önce yayınlarımızı vs. girdim. Oradan çekilebiliyor dedi yeni Doç olan arkadaşım.

Benimde bildiriden sunulan birkaç çalışmamda dipnot düşmemişim. İlişkili eser yapınca sorun kalkabilir diye düşünüyorum. Zaten Özet, konu benzer. Ama jüriye de bağlı. Büyüklerimizin dediği gibi umarım göğsü merhametli kişilere denk geliriz.

Tez ile ilişkili tüm çalışmalarımı doğrudan tezden çıkmasa bile lisansüstü tez kapsamında eklemeyi düşünüyorum. Diğer forumlarda etik alanların yazılarını okudum ve ufacık şeylerden bile etiğe giden varmış. Kolay gelsin

mühendiss32, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım, ben de ocak ayında başvurmayı planlıyorum. Bu süreçte kafama takılan pek çok soruyu hocalarımızın bu forumdaki yorumlarını okuyarak cevapladım, hocalarımıza daha önceki tecrübelerini paylaştıkları için çok teşekkür ediyorum. Benim kafama takılan 2 soru bulunmakta: 1) Sunduğumuz bazı bildirilerden makale yaptık ve bunu ilişkili eser olarak kaydedip sadece bildirileri puanlayacağım. Ancak 1 makalede xxx kongresinde sunulmuştur şeklinde bir bilgilendirme yok, bu durum sıkıntı oluşturur mu sizce? 2) Ekim 2020 SSS?de yer alan ?20. Soru: Doktora unvanının alınmasından önce yayımlanan bir makaleye, doktora unvanının alınması sonrası yapılan atıflarından alınan puanlar dahil edilebilir mi? Cevap: Yapılan atıf doktora derecesini aldıktan sonra ise değerlendirmeye alınmalıdır.? Başlığa istinaden, Dr tez çalışmasından çıkan yayınlar bu kapsama giriyor mu? Bu soru biraz saçma gelebilir; ancak jürilerin bu konuda ne tavır aldıklarını bilmek/kestirmek zor (jüri bazen bu maddeleri kendine göre yorumlayıp en olmadık noktalara takılabiliyor) ve SSS de yer alan bazı soruların cevapları tam soruyu karşılamadığından sormak istedim.

gggoksu
Memur
05 Ocak 2021 20:50

Sakın yapmayın, bu da etik. Her çalışmanızı eklemelisiniz. Önemli olan beyannamede yer alan çalışmalarınız. Puana ihtiyaç yok ise özgeçmişe ekleyin ama puanlamayın.

metemelih, 3 yıl önce

Teşekkürler... Acaba hiç sisteme yüklememek, özgeçmiş ve beyannamede yazmamak da bir seçenek olabilir mi?

kayzer555
Memur
06 Ocak 2021 14:54

merhaba arkadaşlar,

doktora öncesinde başlayıp doktora sonrasında tamamlanan bir Tübitak projesinde bursiyer olarak görev aldım. bu görevimi dr.öncesi mi yoksa dr. sonrası mı puanlamalıyım? Proje, doktoram bittikten sonra tamamlandı ama ben bursiyer olduğum için Tübitak'ın sayfasında doktora mezuniyet tarihimde projeden ayrıldı görünüyorum. Nasıl yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

gggoksu
Memur
06 Ocak 2021 22:36

Puanlamayacağım bir bildirinin aldığı atıfları puanlayabilir miyim? teşekkürler

sjsi
Aday Memur
06 Ocak 2021 22:47

Herkese merhabalar,

aklıma takılan bir kaç soruyu sormak istiyorum. Geçmiş dönemdeki yorumları da fırsat buldukça okuyorum.

1) Doktora tezimin bir bölümü scıe makale olarak tezden bir yıl önce yayınlandı. Doçentlik başvurusunda bu yayını tezden üretilmiş yayın olarak kullanabiliyor muyum? Tarih itibariyle doktora öncesinde görünüyor.

2) Doktora öncesinde, bir çalışmamın geliştirilmiş hallerini faklı sempozyumlarda poster ve sözlü sunum olarak sundum. yaklaşık 1 yıl sonra bu çalışma ulusal bir dergide yayınladı. bunları yöksiste ilişkili eser olarak gösterdim ve dbs de puanlarken sadece makaleyi puanlamayı düşünüyorum. Etik bir ihlalle karşılaşır mıyım sizce?

teşekkürler.

nnyb
Aday Memur
06 Ocak 2021 22:53

Cevap 1- Tezden çıkmış makale tez bitmeden yayınlansa bile tezden üretilmiş yayın olarak puanlanır.

Cevap 2- Eğer konferansta tam metin basıldıysa, puanlamasanız bile jüri üyesine bağlı olarak etik ihlal denilebilir.

sjsi, 3 yıl önce

Herkese merhabalar,

aklıma takılan bir kaç soruyu sormak istiyorum. Geçmiş dönemdeki yorumları da fırsat buldukça okuyorum.

1) Doktora tezimin bir bölümü scıe makale olarak tezden bir yıl önce yayınlandı. Doçentlik başvurusunda bu yayını tezden üretilmiş yayın olarak kullanabiliyor muyum? Tarih itibariyle doktora öncesinde görünüyor.

2) Doktora öncesinde, bir çalışmamın geliştirilmiş hallerini faklı sempozyumlarda poster ve sözlü sunum olarak sundum. yaklaşık 1 yıl sonra bu çalışma ulusal bir dergide yayınladı. bunları yöksiste ilişkili eser olarak gösterdim ve dbs de puanlarken sadece makaleyi puanlamayı düşünüyorum. Etik bir ihlalle karşılaşır mıyım sizce?

teşekkürler.

sjsi
Aday Memur
06 Ocak 2021 22:59

Sayın hocam, teşekkürler.

hem poster hem sözlü sunum özet olarak basılmıştı o zaman sorun olmaz diye umuyorum.

nnyb, 3 yıl önce

Cevap 1- Tezden çıkmış makale tez bitmeden yayınlansa bile tezden üretilmiş yayın olarak puanlanır.

Cevap 2- Eğer konferansta tam metin basıldıysa, puanlamasanız bile jüri üyesine bağlı olarak etik ihlal denilebilir.

Yasin kaya01
Memur
07 Ocak 2021 00:04

ÜAK gittim bizzat sordum sisteme yüklemeler ve başvurular ayın 20 sinde başlayacakmış. Herkese duyurulur. Adobe konusunda ufak bir fikirleri dahi yok...
yenidocadayi, 3 yıl önce

Sistem hala Ekim 2020 başvuru döneminde gözüküyor, Ocak 2021 için biraz daha beklemeliyiz sanırım, genelde son 2 hafta kala o dönemin başvurusunu açıyorlar. Ayrıca dosya yükleyemiyoruz, dbs de güncelleme olduğu bilgisi çıkıyor.

Dediğiniz gibi flash palyer yüklemesinin Aralık 2020 de sonlanacağı yazıyordu ancak sağ tıklayıp etkinleştirebiliyoruz. Bu konuda bilgisi olanlar aydınlatabilir mi?

Toplam 360 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi