Editörler : Pangaea
20 Mayıs 2020 16:19

Son sınıflar ek atamaya başvurabilecekler

Hamza Hoca bu konuda son noktayı koydu.

12 Haziran'a kadar mezun olan son sınıflar da ek atamaya başvurabilecek.

Kaynak:

https://www.imageupload.net/image/pfEXs

tugcedogannn
Aday Memur
20 Mayıs 2020 17:12

Şöyle bir baktınız mı peki toplam kaç üniversite mezun edebiliyo 12 Haziran a kadar

nikneyme
Şef
20 Mayıs 2020 18:25

Adam puan aldıysa her hürlü başvurur bunda sakınca olmaması gerekir zaten.

batutarik
Aday Memur
20 Mayıs 2020 21:58

Yok hocam sayılarını bilmiyorum ama son yıllarda alım azaldığı ve artık öğretmen ihtiyacı doyum noktasına yaklaştığı için adaylar son sınıftayken işi ciddiye alıp yükleniyorlar.

Sadece çevremde 8 kişi tanıyorum son sınıfta Kpss'ye giren. 5'i atanabilecek durumda. 3'ü tekrar hazırlanıyor.

Burakd85
Kapalı
20 Mayıs 2020 22:06

Merak etmeyin kimse sizin önünüze geçmeyecek. Sıralamanız ayni kalacak. Sıralamanız kaç ise o sıralamada tercih yapıp atanacaksiniz.

tugcedogannn, 4 yıl önce

Şöyle bir baktınız mı peki toplam kaç üniversite mezun edebiliyo 12 Haziran a kadar

batutarik
Aday Memur
20 Mayıs 2020 22:12

Maalesef öyle değil hocam.

Bu son sınıftaki arkadaşlar mezun olmadıkları için ilk mülakata giremediler. Mesela az önce bahsettiğim 5 arkadaşın puanları yüksek. Biliyorsunuz karma atamadan dolayı gerçek sıralamayımülakattan sonra görebiliyoruz. Haliyle bu arkadaşlar Kpss branş sıralamasında gözüküyorlar ama mülakat sıralamasında gözükmediler. Dolayısıyla bu mülakatta sıralamalar değişecektir.

Burakd85, 4 yıl önce

Merak etmeyin kimse sizin önünüze geçmeyecek. Sıralamanız ayni kalacak. Sıralamanız kaç ise o sıralamada tercih yapıp atanacaksiniz.

Boş Adam
Memur
20 Mayıs 2020 22:24

Bahsettiğiniz arkadaşların bölümü ne

iTosun
Aday Memur
21 Mayıs 2020 03:06

Hayırlı olsun. Şartlar belli. Hakeden atansın inş.

Snn71
Aday Memur
21 Mayıs 2020 12:12

Vallaha hocam bölümüm tarih eğer 80 üstü okurken aldıysa helal olsun atansın zaten bizim bölümlerde çok zorda puanı düşük bölümlerde olabilir

sanane03
Memur
21 Mayıs 2020 23:40

Haksız bir durum bence okuldayken sınava girsin kazansın adam olmamışken haketsin adama demezler mi diplomanı al da gel diye

Mtns1204
Aday Memur
22 Mayıs 2020 00:10

Kendisini kurtaran, başkaları hakkında ne kadar rahat yorum yapıyor. Rabbim, herkesi bu kibirden uzak tutsun.

Kıymetli hocalarım, kimse başvuru dönemi itibariyle mezun olan atamaya başvurmasın demiyor. Bu analarının ak sütü kadar helaldir, böyle imkanları varsa tabi ki başvuru yapabilirler.

Peki itiraz neye?

Normal şartlarda en azından bugüne değin 3. sınıftan 4. sınıfa yeni geçen biri KPSS'ye girdiğinde atanamayacağını biliyordu. Çünkü böyle bir şey söz konusu değildi. Atama dönemleri belliydi. Fakat bu yıl ek atama başvuruları Haziran'da alındığı için ilk kez 3. sınıftan 4. sınıfa geçerken sınava girenler de başvuru yapabilecek. Bu ilk kez yaşanan bir durum. Dolayısıyla bu sıralamaların kayma durumunu da etkileyecektir. İnsanlar haliyle ilk kez yaşanan bu hadiseden dolayı mezunlar başvurmasın istiyor.

Bu kimin hatası? Elbette mezunların değil. MEB her sene olduğu gibi başvuruları Haziran'dan evvel alabilirdi. Fakat maalesef böyle yapmadı. Olay bu kadar basit.

iTosun
Aday Memur
22 Mayıs 2020 00:35

Mevzuata göre asıl atama Şubat atamasıdır. Son sınıflar şubat atamasına başvuramadı zaten. Birkaç senedir yapılsa da ek atama istisnadır. Mevzuatla sabit tarihi yoktur. Yetişen başvurur.

Mtns1204
Aday Memur
22 Mayıs 2020 00:51

Kıymetli hocam,

1- 2017 senesine kadar Eylül ve Şubat aylarında öğretmen ataması oluyor muydu, olmuyor muydu? Oluyordu değil mi?

2- Bir atama yılı içinde tek atama yapılsa da iki atama yapılsa da bugüne değin mezunlar yetişebildi mi? Hayır. Niye? Çünkü atamalar ya Eylül ya da Şubat ayında yapılıyordu. 3. sınıftan 4. sınıfa geçerken KPSS'ye giren birinin yetişme şansı yoktu.

3- Son yıllarda atama dönemleri sarkmaya başladı mı? Evet. Hatta geçen sene atananlar Eylül ayında göreve başladı mı? Evet. Peki mezunlar bu kadar geç yapılmış bir atamaya dahi yetişebildiler mi? Hayır. Niye? Çünkü mülakat yaz aylarında yapılsa da göreve başlamalar Eylül ayında olmuş olsa da MEB başvuru sürecini Haziran'dan evvel başlattığı için yetişemediler.

4- Bu yıl ilk defa 3. sınıftan 4. sınıfa geçen biri MEB başvuru sürecini Haziran'da başlattığı için atamaya yetişecekler. Haliyle normalde kaymalarla atanacak olan insanlar bu durumdan dolayı yakınıyorlar. Peki mezunlara mı yakınıyorlar? Elbette hayır. MEB'in atama takvimine itiraz ediyorlar. Neden bundan önceki tüm atama dönemleri gibi olmadı diyorlar. Bu tepkileri elbette haksız değil. Bunu anlamak lazım.

iTosun, 4 yıl önce

Mevzuata göre asıl atama Şubat atamasıdır. Son sınıflar şubat atamasına başvuramadı zaten. Birkaç senedir yapılsa da ek atama istisnadır. Mevzuatla sabit tarihi yoktur. Yetişen başvurur.

iTosun
Aday Memur
22 Mayıs 2020 06:02

Tekrar ediyorum: ek atama rutin atama değildir.Atama takviminde şartı tutan başvurur. Çok net ve basit.

alperen1991
Memur
22 Mayıs 2020 07:11

arkadaşlar lütfen biri cevap verebilirmi.

sosyal bilgiler önceki mülakatta sıram 1100 idi 700 atandı şuanda 400.cü

haziran alımında 680 kişi alınacak yeni mezunlardan ne kadar geçer.

şimdi araştırmama göre

1. Her üniversite atamaya yetişemiyor nerdeyse yarı yarıya üniversiteler yetişiyor.

2.benim bölümün hepsi mezun olursa 4000 mezun veriyor bu sene sıramı cok etkilermi

3. eskiden 3.sınıftayken giren azdı mesela benim zamanımda 2016 yani 60 kişilik sınıftan 3 5 kişi anca girerdi?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

serap101
Aday Memur
22 Mayıs 2020 08:27

Bildiğim kadarıyla ünilerin çoğu öğrencileri başvurabilsin diye önlem aldı. Çoğu mezun başvurabiliyor.

Eskiden alım çoktu stres yoktu.

Ama artık özellikle branş kontenjanları o kadar azaldı ki neredeyse almayacaklar. Çünkü öğretmen ihtiyacı doyuma ulaşmak üzere.

Haliyle artık öğretmen adaylar daha son sınıftayken Kpss'ye yükleniyor.

Ben sizi ciddi oranda etkileyeceğini düşünüyorum.

0 SoneS 0
Aday Memur
22 Mayıs 2020 16:44

2019 KPSS alan sıranızın kaç olduğunu yazsanız daha sağlıklı olur. Bahsettiğiniz sırada son sınıflar yok çünkü. Mezun olmadıkları için mülakata başvurmadılar.
alperen1991, 4 yıl önce

arkadaşlar lütfen biri cevap verebilirmi.

sosyal bilgiler önceki mülakatta sıram 1100 idi 700 atandı şuanda 400.cü

haziran alımında 680 kişi alınacak yeni mezunlardan ne kadar geçer.

şimdi araştırmama göre

1. Her üniversite atamaya yetişemiyor nerdeyse yarı yarıya üniversiteler yetişiyor.

2.benim bölümün hepsi mezun olursa 4000 mezun veriyor bu sene sıramı cok etkilermi

3. eskiden 3.sınıftayken giren azdı mesela benim zamanımda 2016 yani 60 kişilik sınıftan 3 5 kişi anca girerdi?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Mehmetozgun99
Aday Memur
22 Mayıs 2020 18:16

Kiz arkadaşım muzik ogretmeligi mezunu ilk atamada 96.siradaydi. Ek atama da hesabimiza gore 5.siraya gelicek. 2020 lerin dahil olmasi onu ne kadar geriletir. Bilgi veren olursa cok sevinirim.

pnrakm
Memur
22 Mayıs 2020 19:17

İlk açıklanan ösym sıralamasında 3.sınıflar dahildi. O sıralamayı baz alarak öngörüde bulunabilirsiniz.

Mehmetozgun99, 4 yıl önce

Kiz arkadaşım muzik ogretmeligi mezunu ilk atamada 96.siradaydi. Ek atama da hesabimiza gore 5.siraya gelicek. 2020 lerin dahil olmasi onu ne kadar geriletir. Bilgi veren olursa cok sevinirim.

alperen1991
Memur
23 Mayıs 2020 02:11

kardeşim 2018 puanı ile başvurucam 2018 den önümde max 50 bilemedin 100 olsun var. tam 79 puan var. bundan önceki ocak ataması 79.6 ile kapattı

pnrakm, 4 yıl önce

İlk açıklanan ösym sıralamasında 3.sınıflar dahildi. O sıralamayı baz alarak öngörüde bulunabilirsiniz.

Masiç
Aday Memur
23 Mayıs 2020 04:13

Merhaba arkadaşlar İlk lisans programı okudum mezun oldum 2018 de KPSS girdim o yıl bir de özel eğitim öğretmenliğini kazandım yaz okulu muafiyet derken 2 yılda bitti şükür akademik takvime göre ek atamaya yetişiyoruz bu durumda 2 yıl puanı kullanma halkımız var ise 2018 p10 puanımı kullanabilir miyim 2018 de KPSS girerken o zaman özel eğitimi de yeni kazanmıştım çünkü p10 puanım var sonuçta engel olur mu MEBi arayınca ilgili konuda duyurularda ne yazıyorsa o diyo hala emin değilim 🤔

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi