Editörler : "eskiyara"Pangaea

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 09:31

Bunu dersen ortak noktada buluşmuş oluruz.
Anuşirvann, 1 yıl önce

Evet bugün ben de istiyorum göreve yeni başlayan bir öğretmen 20 bin lira alsın ek ders ücreti 60 lira olsun. Kırtasiye ödeneği bir maaş olsun :)) keşke bunlar olsa :)) Ama aldığım maaş 9600 lira :))

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 09:38

Ama senin anlamadığın nokta şu. Uzmanlık falan hikaye. Hükümet bunları vermeyecek bize. Bunu hepimiz iyi biliyoruz. Biraz gerçekçi olmak gerekir. Bu iktidar bunları bize vermez.

Zeyrek Babayani
Aday Memur
28 Kasım 2022 09:42

Baştan kabullenirsek tabikide vermez. Bu sistemi kaldıramıyorsak daha mantıklı hale getirmeliyiz. Üreten öğretmen her zaman daha fazla almalı, üretime göre maaşın artacağı bir sistemde bütün öğretmenleri işin içerisine katarsın.
Anuşirvann, 1 yıl önce

Ama senin anlamadığın nokta şu. Uzmanlık falan hikaye. Hükümet bunları vermeyecek bize. Bunu hepimiz iyi biliyoruz. Biraz gerçekçi olmak gerekir. Bu iktidar bunları bize vermez.

29 Kasım 2022 02:31

Gerçekten emek verenleri tenzih ediyorum ama ne hazırlıyorsunuz ne hazırlıyorsunuz öğrencileri şu sınavlara. Pek çok aklı başında branşdaşınız bile söylüyor bunu özeleştiri yaptığında. Ömrünüzden ömür gidiyor vallahi. Sanki ülke ortalaması saydığın tüm alanlarda tavan yapmış da bir de ek gelir istiyorsun. Özel ders de vermiyorsundur şimdi sen. Matematikçisin ya! Branş düşmanlığı yapan senin gibi kafaların bu meslekten men edilmesi lazım. Sen anca bir sınava hazırlarsın bir çocuğu ya o da lafta. Bir de hayata hazırla bakalım çocukları ne yapıyorsun görelim. İnsan yetiştirmek öyle safi sayılarla, formüllerle olmuyor. Eğitimde sanattan, kültürden bihabersen sen neyin eğitimcisisin! Maddeyle karşılaştırıp kendince adamdan saymadığın o branşlar aslında senin beklentilerinin çok daha üstünde çok daha fazlasını hak ediyor da tabi anlayana. Bir kere kendini düşünmesen diğer branşlara bu saygısızlığı yapmazsın zaten. Ki eğitimci (!) bile bu kafadaysa diğer kesimlerden ne bekleyeceksin o da ayrı bir dava. Mesela teknoloji bağımlılığının önüne matematikle geç de görelim bakalım. Millet matematikten soğudu da daha fazla sarıldı elindeki telefona. Yeni dünya düzeninde şimdi sizin gibi kafalar kurtaracak bu toplumu öyle mi?! Sanattan, kültürden, spordan yoksun bir toplumun asıl hayatta hangi sınavdan başarılı çıkacağını sanıyorsun sen acaba?!

yldzhmt, 1 yıl önce

Ben de bir matematikci olarak resim/muzik/beden ogretmenleri ile ayni maasi almak istemiyorum.

Matematik/turkce/fen bilimleri/sosyal bilimler/ingilizce ogretmenlerine "sinavlara hazirlama" tazminati verilmeli.

Liselere giris sinavlarinda bu branslardan sinav yapiliyorsa bu ogretmenlere de ilave odeme yapilmali

Ogretmenhanm
Memur
29 Kasım 2022 07:25

Hocam kesinlikle haklısınız. Kimileri çok rahat 10çocukla ders yapıyor bazıları 60kişilik sınıflarda okuma yazma öğretmeye çalıyor.
ArDıL_1905, 1 yıl önce
Ben hiç bir öğretmenin eşit ücret aldığını görmedim. Kimi çok ek ders alıyor kimi almıyor, kimi az alıyor. Kimi idareci oluyor kimi eziliyor. Kimi haftada bol bol derse girecek programı varken kimisi maaş karşılığı okuyacağı dersi bulmuyor. Kimisi en ucra köylerde 1 2 3 4. Sınıfları bir sınıf içinde okuturken kimisi güzel okullarda işini yapar. Kimisinin okulunda doğalgaz varken, kimisi soba yakmakla uğraşıyor. Eşitlik nerede var?
29 Kasım 2022 07:37

Ben de sizinle aynı fikirdeyim; sadece soru çözümünden ibaret olan ve sınıfında 1-2 öğrenci ile ders işleyen sizin kafanızdaki bir Matematikçinin, uygulama dersi hocasıyla aynı parayı alamamalı...
yldzhmt, 1 yıl önce

Ben de bir matematikci olarak resim/muzik/beden ogretmenleri ile ayni maasi almak istemiyorum.

Matematik/turkce/fen bilimleri/sosyal bilimler/ingilizce ogretmenlerine "sinavlara hazirlama" tazminati verilmeli.

Liselere giris sinavlarinda bu branslardan sinav yapiliyorsa bu ogretmenlere de ilave odeme yapilmali

Kagiş
Müsteşar
29 Kasım 2022 07:57

Başlığı açan arkadaş : Hee hee hepimiz kardeşiz, hepimiz uzmanız!!? Tamam mı, oldu mu?)))) Hepimiz biriz, hepimiz diriyiz!!

permanganat42
Müsteşar
29 Kasım 2022 09:42

Öğretmenler hiçbir zaman eşit ücret almadı ki. Maaş bordrolarına bakarsanız görürsünüz. Kaldı ki işler de eşit değil, bunu savunan da kendini kandırır hocam. Öğrenci sorularından teneffüsü bile olmayan, yazılılar, projeler, performans değerlendirmeleri ile cebelleşen, gece 12 de öğrencinin soru attığı, ekstra haydi bir de "Tübitak projesi yap" bakalım denilen fizik, kimya, matematik öğretmeni ile "sağa dön, sola dön, rahat, hazır ol, alın topu oynayın " deyip ekstra egzersiz bile yapmaya lüzum görmeyen, kopyala yapıştır ile herkese 100 veren beden eğitimi öğretmeni eşit iş mi yapıyor? Az mantık lütfen. Tabii ki öğrenci umrunda olmayan fizik kimya matematik öğretmeni olduğu gibi, öğrenciyi keşfedip hayatını değiştiren beden eğitimi öğretmenlerini sözlerim dışında tutuyorum.

Zeyrek Babayani, 1 yıl önce
Eksi atan arkadaşların derdi ne anlamadım. Bile bile kendinizi kandırıyorsunuz.

Serkan0581
Şef
29 Kasım 2022 10:20

Uzman ve başöğretmenlik sınavı iptal olsun

egeliinci
Genel Müdür
29 Kasım 2022 10:31

diyorsun ki seneye sınava kimse girmesin mağdur olsunlar öylemi?

bırakın artık saçmalamayı , sınava karşıyım ayağına sınava girmeyin diyen eski sendika başkanı girmiş başöğretmenolmuş , swen ne anlatıyorsun , gelmeyin gaza ve şimdiden çalışın sınava girin kazanın tamamı aslanım ,

Serkan0581, 1 yıl önce

Uzman ve başöğretmenlik sınavı iptal olsun

Velocıraptor
Genel Müdür
29 Kasım 2022 10:38

yok yahu bunların aritmetiği şu: ben almadım unvanı-parayı başkası da almasın. biz 2006'da hiç öyle bir beyanda bulunmadık. geçte olsa sistem işletildi zden sonraki geleceklerde girip alsınlar unvan ve getirisini.

egeliinci, 1 yıl önce

diyorsun ki seneye sınava kimse girmesin mağdur olsunlar öylemi?

bırakın artık saçmalamayı , sınava karşıyım ayağına sınava girmeyin diyen eski sendika başkanı girmiş başöğretmenolmuş , swen ne anlatıyorsun , gelmeyin gaza ve şimdiden çalışın sınava girin kazanın tamamı aslanım ,

egeliinci
Genel Müdür
29 Kasım 2022 11:47

sınav kanunla düzenlenmiş durumda , sınav iptali de söz konusu da değil , anayasa mahkemesine bel ağlayanlar hüsran olacaklar , ya biraz düşünün girmeyin diye yaygara yapanın girdiği sınav iptal olur mu sence?çalışan arkadaşım boşlamayın kolay olursa sınav zaten geçecen olmazsa da çalıştığın için geçecen

Zeyrek Babayani
Aday Memur
29 Kasım 2022 12:02

Ya siz nasıl bir kafa yapısındasınız. Hala söylediklerimi anlayamayacak kadar okuduğunuzu anlamıyor musunuz? Benim derdim belli; Eşit işe eşit maaş. Şimdi bunu söyleyincede branş kavgasına yol açılıyor, bu da yanlış. Bu meslekte herkesin tek unvanı var o da "Öğretmen" ve bu unvanı alan her kimse aynı maaşı almalı. Fazlasını hak eden zaten ek ders, Dyk gibi ücretlerle haklarını alıyor.

Zeyrek Babayani
Aday Memur
29 Kasım 2022 12:04

Sen zamanında hakkını savunmadıysan bunun sonuçlarına katlanabiliyorsun demektir ki o zaman unvan farkından elde edilen para bu kadar fazla değildi. O yüzden ses etmemiş olabilirsiniz.
Velocıraptor, 1 yıl önce

yok yahu bunların aritmetiği şu: ben almadım unvanı-parayı başkası da almasın. biz 2006'da hiç öyle bir beyanda bulunmadık. geçte olsa sistem işletildi zden sonraki geleceklerde girip alsınlar unvan ve getirisini.

f0xy
Şef
29 Kasım 2022 12:37

Öğretmenler arasında meydana gelecek bir adaletsizlik, okullara öğrencilere de yansıyacaktır. Ben inşallah iptal olur diyorum. Artık düzenleme de olmamalı bence direkt iptal. Düz öğretmen yeterli, daha ne olsun

Thalesemre
Genel Müdür
29 Kasım 2022 12:41

Bu saatten sonra kanun tamamen iptal olsa bile 500 bin küsür öğretmen uzman oldu artık. Bundan sonra da kimse olamaz. Ve o aradaki makas her zam döneminde de git gide artacak. Kanunların geriye doğru yürümediğini bilmeyen öğretmenler var maalesef. Çok trajik bir durum.

f0xy, 1 yıl önce

Öğretmenler arasında meydana gelecek bir adaletsizlik, okullara öğrencilere de yansıyacaktır. Ben inşallah iptal olur diyorum. Artık düzenleme de olmamalı bence direkt iptal. Düz öğretmen yeterli, daha ne olsun

f0xy
Şef
29 Kasım 2022 12:45

Kanunlar geriye doğru işlemez ama ileriye doğru işler, çıkacak karara göre bireysel davalar açılabilir

Thalesemre, 1 yıl önce

Bu saatten sonra kanun tamamen iptal olsa bile 500 bin küsür öğretmen uzman oldu artık. Bundan sonra da kimse olamaz. Ve o aradaki makas her zam döneminde de git gide artacak. Kanunların geriye doğru yürümediğini bilmeyen öğretmenler var maalesef. Çok trajik bir durum.

Thalesemre
Genel Müdür
29 Kasım 2022 12:47

Hocam biraz hukuk bilgisi edinip yazın lütfen. 2005 yılındaki durumu bilmiyorsanız öğrenin.

f0xy, 1 yıl önce

Kanunlar geriye doğru işlemez ama ileriye doğru işler, çıkacak karara göre bireysel davalar açılabilir

f0xy
Şef
29 Kasım 2022 12:50

Hukuk bilgimi sormayın hocam, siz kat görevinize devam edin, herkesin aynı işi yaptığı yerde uzmanlık olmaz, kararın iptal olacağını biliyorsunuz siz de, ancak bireysel başvurular her zaman açıktır

Thalesemre, 1 yıl önce

Hocam biraz hukuk bilgisi edinip yazın lütfen. 2005 yılındaki durumu bilmiyorsanız öğrenin.

Thalesemre
Genel Müdür
29 Kasım 2022 12:52

Sen hayal aleminde yaşamaya devam et kardeş :)) Bu arada uzman da değilim onu söyleyeyim. Sadece gerçekçi ve mantıklıyım :))

f0xy, 1 yıl önce

Hukuk bilgimi sormayın hocam, siz kat görevinize devam edin, herkesin aynı işi yaptığı yerde uzmanlık olmaz, kararın iptal olacağını biliyorsunuz siz de, ancak bireysel başvurular her zaman açıktır

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi